Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

lulu107
10. feb 2010

priečka zo sadrokartónu by vyšla drahšie, ale už je to tam, dnes sme to namaľovali na bielo, ešte bude treba pretreť plafón a potom môžme začať farebne, farby už máme doma, dnes sme boli povyhadzovať odpad 4 mechy 3 sme už vyhodili pred tým a ráno sme boli pre auto. Takže tak. No ale už sa blíži piatok moja poradňa.

tanyja- ten dátum som hneď prehodila, hneď ako si ma sprdla 😀

tanyja
autor
11. feb 2010

😀 to nebolo sprdnutie, len kuk , že aha dátum nesedí , no a teraz ked nakukneme do tvojho olbumu, tak to bude už fajn
ja sa poradím s drahým, on sa vyzná do sadrokartónu, maľovania - vyučený maliar, nech povie čo sa viac oplatí
aké farby ste si vybrali ??

lulu107
11. feb 2010

spálňa bude zelená- avokádo je tam napísané, je to taká bledozelená, to by ma ani nenapadlo, ale keď som ju videla v kýbliku tak sa mi páčila, obývačka bude ešte neviem určite ale asi jedna alebo 2 susediace strany červené a tie 2 svetlé steny budú marhuľkové- to bude bledšie aby sa optický zväčšila izba. Nedávali sme si zarábať farby, bola som sa na to pýtať jedna stena by nás vyšla 52 eur a to potrebujeme namaľovať 8 stien, to sa mi zdá prehnane drahé. Na decku - ešte terajšiu spálňu som dostala nápad, že by bola oranžovo-žltá, no chcela by som také jasné farby, tak som zvedavá, či sa nám podarí, také kúpiť. Farby by sa oddelili detskou listelou, ale decku budeme maľovať až marec apríl, napr. upracem ten brajgel.

Dnes ešte raz premaľujeme na bielo, síce by bolo najlepšie keby sme znížili strop nájdu sa na ňom nedostatky, ale myslím si, že keď sa dajú do otvoru žaluzky tak to nebude vidno, znížiť strop si dáme dodatočne, na to už nie sú eura, to keby som steny prelepila igelitom tak by sa znížený strop v pohode mohol namaľovať.
Ešte musím ísť objednať drevené zárubne do budúcej deckej a obývačky, tam sme mali ešte tie staré a parkety a to je vsio.

lulu107
11. feb 2010

Zajtra mám poradňu o 8h tak mi držte palčeky, nech je drobček o.k. Kope už ostošesť a asi najviac, keď sa mu nepáči moja poloha. V noci až do sna cítim bolesť mechúra aj keď večer sa snažím veľa nepiť, no neviem ako to vydržím dnes v noci do rána s tým ranným močom na poradňu mám problém, no čo ak nevydržím tak bude skorý ranný 😀

tanyja - a čo malinký už pomaličky začína papať všetko, že? kojíš ho so svojím mliečkom, že? tým som myslela, že máš mliečko.

tanyja
autor
12. feb 2010

áno, stále kojím , a už ochutnal aj iné, ale o tom doktorka ani nevie a ani nemusí vedieť 😀 😀
pýtala som sa jej, či už môže aj niečo iné a povedala šťavičku z jablka, začína sa od 1 L v 1.deň a končí 7 L na 7.deň ( no a keby tak vedela, že už papal aj banán a jabĺčko mu dávam už asi 2 týždne, tak neviem čo by na to povedala), dala som mu aj zemiakovú kašu, mrkvu, trošku polievočky, nech sa učí všetko papať, no nie ?? 😀
lulu ty sa už nemusíš ničoho báť, moč sa jedná len kvôli acetónu, ja som vždy pila ako dúha vodu a mala som aj tak zvýšený acetón, malinkej to nevadí
tlačí ťa v noci na cikanie? ja som nechodila, už len ku koncu, vtedy ma tlačil na mechúr
a napíš čo nové v poradni

lulu107
13. feb 2010

čaute babuška - včera sme vymaľovali, kúpili sme v baumaxe zarobené farby klasik color, tie netreba ani rozrábať a natreli sme ich 1krát a pekne to prekrýva, červenú sme dali iba jednu stenu tú sme maľovali 2X, skončili sme 0:25, večer sme ešte boli v baumaxe pre parkety, ešte musíme dnes premaľovať rohy na červenej strane, pretože rohy boli nerovné a zalialo sa nám to pod pásku.

No hlásenie z poradňe - drobček je primeraný a doki mi všetko poukazoval vrátane toho čo má medzi nožičkami, takže moja materská intuícia zlihala je to chlapček, určite sa doki nepomýlil, pretože to bolo pekne vidieť. Bolo mi divne, že pri každom utz sa ukazuje, dievčatká sa väčšinou schovávajú 😀 Tak som zbehla do obchodu a kúpila som mu 1body+3punoštičky+2čiapôčky a jedny frajeršké dupačky. Už budem pomaličky kupovať, veď už je aj na čase, že? Všetky čiapôčky čo mali boli na zviazovanie, tak neviem aké to bude v lete.
V posledne dni ma drobec ak sa pohnem tak kopne, že by som si myslela, že má niekto buchol do brucha, dobrá šupa až sa trnem, je to také malé no ale silu to má, ja som si myslela, že to bude iba slabučko kopkať 😀
Inka aj Deisynku sme dali včera ostrihať, normálne by som ju nezpoznala, že zo šteňatka prišla krásna dáma.

tanyja
autor
14. feb 2010

ahoj lulu, tak moja intuícia tiež zlyhala, ja sa dúfala, že to bude baba, teraz sa rodia samí chalani, tak môžeš pomaličky dumať nad menom
čiapočku kúp na zaväzovanie, lebo bez šnúrky sú nepraktické - otočí hlávkou a čiapka ostane na mieste, bude vyzerať ako partizán, my sme tak chodievali 😀
ten link, čo si mi poslala, je nejaký divný, ukáže, že taký neexistuje a ked dám len pisacaweb, tak mi vyhodí fotky, čakala som niečo iné, napr oblečko alebo hračky, či nábytok pre detičky
pošli ešte raz

vika34
16. feb 2010

ahojte,mám veľa robotky ,tak nestíham

tanyja
autor
16. feb 2010

vika , ty stále pracuješ, to je strašné s tebou 😀 , polepši sa, od roboty aj kone dochnú
!!!!!!!!!
lulu ako s prestavbou ? my ideme cez víkend vymienať sprchový kút za hlbokú sprchovú vaničku, nech sa drobec môže troška kúpať

lulu107
17. feb 2010

Čaute - v nedeľu sme dávali na podlahy lišty a keď drahý naťahoval kábel, tak sa mu podaril vytiľhnúť zo spojky ktorá je v kuchyni, na to došiel dnes technik, no my sme boli taký múdry, že sme si mysleli, že je to spôsobené a priečkou, že sa asi tam poškodil, tak zajtra pôjdeme kúpiť kábel drahý ho namontuje aby sme pc mohli mať v deckej a postieľku chcem mať pri nás v spálni. Už máme všetko spravené čo sa týka novej spálne a obývačky už len v piatok drahému príde pomôcť kamarát preniesť postele do spálne a navŕta do steny poličku, zapojiť musí ešte domáce kino a môžem si dať potom do nábytku svoje haraburdy 😀 Decku vymaľujeme, rozmýšľala som, že keďže budeme mať chlapčeka, tak by sme mohli mať zelené žltú decku, farby sa odelia tapetovou listelou, takže by sme maľovali len od stredu hore na žlto

Dnes by som chcela vypratať stavanú skriňu na chodbe, síce ešte zajtra bude drahý robiť praskliny za dverami, ale to by už nemal byť z toho prach. Ešte mi zostane kuchynská linka a špajza na upratanie, no to pomaličky spravím, najhoršia špina je preč.

Včera sme boli večer v tescu a kúpili sme drobčekovi body kupovala sú od 3-6 mesiacov je to super, že je to tam napísané, sú to krátke body, ešte mu kúpim dlhé -rukávy a aby boli dlhé na nožičkách.
Mama mi posielala fotky, drobcovi kúpili kársnu perinku, košielky, neviem či to boli body alebo dupačky, plienky, zavinovačku, toľko som ani ja ešte nekúpila, robím si prieskum na flaše, kúpim už jednu sklenenú a druhú umelú.
A tie čiapôčky čo som kúpila sú 2 na zaviazovanie. Ešte sme v tescu kúpili rukavičky na nožičky a ručičky. No včera drahý pri detských veciach už prišliel na to že budeme mať chlapčeka, pretože pozeral šatôčky no videl asi z mojej tváre, že nie šatôčky. Tak som mu ukázala čo som malému nakúpila.

tanyja
autor
17. feb 2010

ahoj lulu, vy ste sa riadne rozbehli !!! maľľovať detskú ste podľa mňa stačili, aj tak bude drobec minimálne rok spať u vás v spálni
ja som dnes susede povedala, že som sa chcela k nej prebúrať, aj tak nikdy nie je doma a malý ba mal detskú izbu 😀 😀 😀
malý už pokuse vyrastá aj z veľ.68, čo je veľkosť od 3 do 6 mesiacov, má 65cm !!! takže stále triedim vecičky z komody, asi budem musieť znova dokúpiť body
a zbytočne toho veľa nekupuj, aby ste využili to čo už má !!

vika34
18. feb 2010

ahoj,ja viem,ale fakt nič nestíham a po večeroch sa mi naozaj nič nechce,mám obdobie,že by som iba vkuse spala

tanyja
autor
18. feb 2010

vika, tak spi, keď máš také obdobie, veď telo vie, čo potrebuje a to si aj pýta
ja sa snažím každý deň niečo poriadiť, aby stále bolo doma čisto a keby som vysávala každý deň - všade po zemi sú moje vlasy, ale už tak nepadajú ako predtým 😝

zuzana0612
19. feb 2010

ahojte,
tanyja, mohla by si vysávať aj u nás. my sme doma 2 čo máme dlhé vlasy. a v kúpelke je na žletá dlažba, tak si vieš predstaviť, ako tam tie tmavohnedé vlasy vidieť. keď sa pozametajú, za dva dni sú tam zase 🙂 . jedna kamarátka, kaderníčka, mi raz povedala, že je vypadávanie vlasom uplne normálne. normálne už nie je, keď si siahneš do vlasov a postane ti hrča v ruke.
viki, ja sa cítim tiež stále ospalá. iba by som spala a spala. posledné dva týždne mám pocit, že sa ani nevyspím, stále mi chýba spánok.

vika34
19. feb 2010

ahojte,mne možno ani tak nechýba spánok ako som lenivá 😀
na ja r bude zase jarná únava 😅

zuzana0612
19. feb 2010

viki, hlavné je, že si to máme čím zdôvodniť... 😀

lulu107
19. feb 2010

Ahojte - k tým vlasom, tiež mi dosť vypadávali a začali ešte viac, keď som zostala tehu, potom som si kúpila vitamíny Prenatal od Jamiesonu a teraz mi občas vypadne nejaký vlas klop klop na drevo. Od kedy som tehu a som doma, tak nepotrebujem toľko spať, ale keď to potrebujete, tak je zbytočne sa premáhať, telo vie prečo si to pýta, tak mu to doprajte.

Tanyja - postieľku budem mať v spálni a druhú -cestovnú si dám do deckej, keď bude drahý spať po nočnej, tak drobčeka dám do deckej, nech sa vyhaja, v tej deckej chceme iba vymaľovať, nebudeme ani škrabať stenu, to budeme asi robiť buď v marci alebo v apríli, to tak nesúri, to sa už tak nenarobíme. Dnes som bola s drahým, dostala som typ od švarginy, že u nás na Slavii budú predávať veci, nosia ich z vonku, za 8 eur som kúpila plnú kabelu, 4 mikiny+2nohavice+3trička+2body, vyberala som aj väčšie čísla aby mal do predu.
Tak to ti drobček rýchlo rastie, mne sa zdali body od 0-3 mesiacov malé, už som kupovala radšej od 3-6, keď mu to bude veľké tak mu kúpim menšie, no zo začiatku pôjde určite do perinky.

tanyja
autor
19. feb 2010

ahojte, ono je to rôzne, ja tiež tie veľkosti že 3-6 veľmi nesledujem, ja sa riadim veľkosťou malého a tiež mu kúpim radšej väčšie ako akurát a potom z toho aj tak rýchlo vyrastie
ja ked som bola tehotná, tak mi vlasy takmer nepadali, bolo to nádherné obdobie
zuzi, viem, že vlasy musia padať, ale to u mňa bolo až príliš, no už sa to troška ukľudnili, dávam si vitamíny 😀
dnes som zistila, že kolegyňa s kočíkom, čo sme zvykli spolu kočíkovať, ma ohovára, tak kašlem na ňu, už ju nik nechce, ani sa nečudujem ... ale to je na dlhú debatu 😠

tanyja
autor
20. feb 2010

tak a my už máme super veľkú sprchu, už sa malý môže kúpať 😀 dám mu rukávniky a čľup do vody 😀 😀 😀

lulu107
20. feb 2010

tanyja - ej ale ste vy šikovný. My sa snažíme robiť všetko teraz pretože mne nemá kto zavorovať, svokra mi zomrela a moji rodičia bývajú na východe. Tak makáme teraz. Dnes sme boli v Decodome a ak mi to cez drahého prejde, tak bude aj nábytoček pre drobčeka, vybrali sme 3 sektory +komodu. Komodu som aj tak potrebovala na vecičky, tak som rada, že bude súčasťou aspoň nemusím rozmýšľať či ju potom využijem a či sa mi bude hodiť do deckej, pretože teraz už by som ju nemala kam dať.

tanyja
autor
21. feb 2010

vy budete krásny, aj ja by som brala, ale my už komodu máme, dokonca aj písací stolík, to je farebne rovnaké, tak už len dokúpime k tomu posteľ a nejaké skrinky a skriňu a komoda tá sa vždy zíde 😀 , no a tá naša sprcha vyzerá super, len ešte sme nevyskúšali, musel poriadne zaschnúť lep na sifóne a silikón, tak až zajtra, dovtedy musí postačiť lavór - 😀 😀 😀 😀

lulu107
23. feb 2010

no ale prvé skúšanie v sprcha sa robí s drahým 😀 takto sa testuje 😀 alebo teraz nie je doma? a budeš musieť dlho čakať.

Včera sme boli objednať listelu-tapetu do deckej, drahý vybral a dohodli sme sa že izba bude oranžovo-žltá, keďže nábytok bude javorovo - zelený. Zelené sú len šuflíky ale vyzerá to dobre, takže ešte kúpiť farbu a pustiť sa do toho, listela možno ale iba možno bude vo štvrtok.

vika34
24. feb 2010

kuk 😀 ,nemám nič nové a ani nič neprerábam,tak sa nemám ani k čomu zapojiť

sofokleska
24. feb 2010

🙂 🙂 🙂

lulu107
25. feb 2010

sofokleska ty sa tak neusmievaj ale daj pekne info. ako postupuješ v ISCARE 😀

sofokleska
25. feb 2010

no ja len tak že mam dobru naladu..... 🙂 no blavy ideme 15steho na genetiku a drahy na spg do iscaru.na vysledky z genet. budeme čakať cca 2mesiace,aspon tak vrala dokina v iscare... ☹ chybali mi nejake vyšetrenia tak som si ich dala spraviť u mojho dokiho po vysledky som ešte nebola,ale sestička mi hovorila že je tam trošku zvyšena štit žlaza a teraz sme z drahym akurat dobrali atb na tu ureaplazmu.konečne 🙂 v pondelok idem na kultivaciu,dufam že to už bude negativne......a možme začať snežiť.
Mala si pravdu lulu,pokym som dokimu nepovedala že chcem ist do centra tak som nemala žiadne vyšetrenia a mozno aj to bola chyba.....a zbytočne som sa dopovala clostilom,ked som sa mala dopovať atb spolu z drahym.uz mete vymalovane?listela došla?

lulu107
26. feb 2010

Sofokleska - to že si sa zdržiavala u svojho dokiho, tak to už nerieš, dôležité je že si teraz v dobrých rukách a tam vám určite pomôže k drobčekom. Dva mesiace keď chodíš do práce zbehnú ako voda a už pôjdete na to, určite sa na to tešíš. Viem to podľa seba, že som sa cítila super, keď som vedela, že sa blížim k niečomu čo môže byť realne.

obývačku a spálňu už máme hotovú už sme presťahovaný v spálni. Teraz čakáme na drevené zárubne aby sme mohli dať dvere do obývačky aby sa tam neprášilo, keď sa pustíme do deckej. Podľa toho čo som volala ohľadom zárubni, tak by mohli byť asi v polovici marca, tak asi vtedy sa pustíme do deckej, jednu stenu určite budeme škrabať, pretože je popraskaná a nebudeme riskovať, že to po namaľovaní a nalepení listely padne. Drahý hovoril, že sa teší na to ako bude robiť decku, no dúfam, že neporodím skôr než bude hotová 😀 Tento medzi čas sme využili na brúsenie postieľku, už je vybrúsená, ešte ju namaľujeme eko-farbou, bola zachovalá, no bude krajšia.

Včera mi naši poslali mms, tak drobček má jednu perinku do pôrodnice, jednu do krstu a 2 zavinovačky na doma, naši to preháňajú no čo už s nimi keď sa tak tešia. Mali bude paraďoš.

tanyja
autor
28. feb 2010

ahojte : lulu, sofokleska a viki 🙂
včera mal malý zápis, celý ho ☹ ☹ ☹ preplakal a prečo? lebo chvíľku predtým zaspal a pri prenášaní sa prebral, uvidel kopu cudzích ľudí a cudzie miesto, tak spustil plač, až som s ním nakoniec vyšla von, ani neviem, čo tam hovorili 😀 😀 😀 , no ale potom von už drahý zaspinkal a spinkal až do 16.30, len aj tak bol z toho mierne vykoľajený, hlavne že to máme už za sebou !!!
teraz sa hrajká s tatinom, úžasný na ne pohľad.... 😀

vika34
1. mar 2010

gratulujem tanyja,mali ste aj nejakú rodinnú oslavu?

lulu107
2. mar 2010

tanyja- no aj malý sa musel ozvať 😀 veď tam bol hlavnou osobou, samozrejme, že pre malého to musel byť šok veď toľko ľudí po kope ešte nevidel. Ale aspoň to máte už za sebou.

Tatino nech si len vychutnáva malého, kým je malinký, potom sa už nebude chcieť mojkať.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre