Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

sofokleska
12. apr 2010

ahojte!lulu,tanyja v ktorom ročnom obdobi vam robili IVF ,bo tu niektore baby pišu že najlepšia je jesen bo začiatok jari.Ked pojdem teraz do toho tak mi to podla mojich vypočtoch vychadza ta jun-jul zavisi od cyklu.
jaj a tu žiadosť do poisťovne stači ked lenn ja podpišem,či to musi aj partner.bo pak by som isla do BA sama.
lulu v tej žiadosti sa aj uvadza aky mate problem či je u teba bo u partnera?ja som si myslela,že to uznaju každemu.len to naťahuju....☹

tanyja
autor
13. apr 2010

ahoj sofokleska, neviem, podľa čoho to tie "niektoré baby" tvrdia, kedy je to najlepšie, môj názor je ten, že urobia to vtedy, keď prídem na rad, určite nedávajú na výber, kedy by si to ty chcela, ale kedy to odsúhlasí poisťovňa a prídeš na rad
nám odsúhlasili v októbri na marec, potom nám to posunuli na ďalší október a nakoniec vkladali v januári, pretože príprava je dlhšia ako samotný zákrok, takže na tvojom mieste nerozoberám zbytočne takého "habaďúry" že kto čo povedal
žiadosť sme len podpisovali, čo všetko do toho píšu sama neviem, proste nám dali podpísať žiadosť a bolo, ja si takéto detaily nepamätám, jednoducho sa ich spýtaj v centre, určite ti odpovedia na tvoje otázky , resp. si tam zavolaj 😉

lulu107
13. apr 2010

anika - ja som na imune nebola, ale myslím si že je to veľmi dobrá vec, zistia ti či náhodou nevytváraš protilátky proti spemiam a embrijkam ak áno, dajú ti potrebnú dávku prednisonu, ten zaberá, mne dr. dal najnižšiu dávku 1X denne, no neviem či práve to zabralo. Aspoň budeš vedieť, či je všetko o.k a tak sa môžeš pustiť do druhého KET, máš info ako sa darilo embryjku po rozmrazení? mala si zamrazenú blastocystu? Viem, že to čakanie je strašné u mňa po potrate to bolo najhoršie čakanie za celý život, psychický som na tom nebola dobre a jedine ma mohlo postaviť na nohy ďalší pokus, ten bol negat, tak som hneď išla na ďalší ket.

sofokleska - ja mám všeobecnú poisťovňu, tam je žiadosť schválené za 3 týždne, no v niektorých poisťovniach to trvá pol roka aj rok, to by si musela priamo do poisťovne zavolať alebo napísať, majú poradovník a je jedno čo je v žiadosti napísané. Ja tiež ako tanyja, som nečítala čo tam napísali, tuším mi to lekár čítal alebo hovoril, oni vedia čo tam majú napísať a to čo tam napíšu nemá vplyv na to kedy ti ju schvália, ozaj aj v ISCARE ti vedia povedať za koľko ti schvália žiadosť ako nemáš všeobecnú, mne presne doky povedal kedy bude schválená a hneď mi aj zavolali a to už som brala lieky, pretože doky vedel to presne naplánovať.

lulu107
13. apr 2010

sofokleska - ty si teraz rozhodni do ktorého caru chceš ísť a podaj si žiadosť do vtedy budeš mať výsledky z genetiky, aby si nečakala dlho, neboj počas čakania našetríš. Akú máš poisťovňu? dúfam, že všeobecnú!

sofokleska
13. apr 2010

lulu ja mam apolo,včera mi volala ta embriologička ohladom tych vysledkov....že si ich mam pak v iscare vyzdvihnuť.doki v iscare mi hovorila že na schcalenie žiadosti sa čaka mesiac.
lulu tie lieky sa beru hned,netreba počkať na to či schvalia žiadosť?

anikka
13. apr 2010

lulu, mali sme v slamke 2 blastocysty a obidve sa pekne rozmrazili, tak sme to brali ako dobre znamenie ze to vyjde, ale chyba sa asi niekde stala ☹
Uz som sa objednala aj na imuno do KE (uz v pondelok) , Prahu teraz velmi nestiham, tak mam pocit ze aspon nieco viac pre to robim. Este mi zostava cakat 1 cyklus, tak mozno budu dovtedy aj vysledky.

vika34
14. apr 2010

ahojte,nestihla som všetko prečítať iba sa hlásim ,že v Tatrách snežilo,zima ako v ruskom filme,zábavu sme mali dobrú
a príchod domov s krikom
Kázala som Vike do nedele poupratať asi 5 vecí v obývačke a myslíte,že to spravila,Vyprdla sa na mňa.Vo štvrtok večer som upratala kuchynu a v nedelu ako po výbuchu a Juraj ešte povie,že aký kľud mali,ked som nebola doma
Boli v novom nákupnom centre dal jej 50EUR ,nech si chudatko ide niečo kúpiť ,skoro som vyskočila z kože,no bez komentáru,ale ináč fajn
Vika včera tancovala v show dance,takže som robila okružné jazdy,lebo o 4 bola generálka ,o 5 tanečná a o pol 9 zase sme museli byť už na MIESTE A O 11 TO KONčILO ,TAK ZNOVU NAšTARTOVAť TáTOšA ,takže som to mala perné

tanyja
autor
14. apr 2010

ahoj Vika, tak to máš ozaj perné alebo viac než perné, Vikinka tancovala s ktorým účinkujúcim ? aby som si to pozrela v archíve, lebo ináč nesleduje show dance, nech vidím aká je šikovná ......... po maminke 😀 😀 😀
ja som už 3 deň doma - prší a kto by chodil s kočíkom von, ked sa drahému už von aj tak nechce spať, už chce len svet sledovať 😀 😀 😀
sofokleska - poisťovne schvaľujú všetky žiadosti, ved sa im jedná o prachy !!! také niečo by si nedali ujsť
pozdravujem lulu aj anniku

vika34
14. apr 2010

ahoj tanyja v zábere bola iba na chvilu,tancovala hned na začiatku,krd sa k tým tanečníkom pripojili deti , z tvojho pohladu bola na lavej strane vzadu,mala fialove tričko a žlté nohavice a potom bola ešte chvilu v zákulisí,kde robia potom rozhovory s hercami

tanyja
autor
15. apr 2010

baby , môžete mi vysvetliť, čo je to blastocysta??? počula som to už x-krát ale neviem si to predstaviť 😀

tanyja
autor
16. apr 2010

☹ ☹ tak ja sa to asi nedozviem , ale konečne už vyšlo slniečko, hurá, môžem vyraziž von aj s malým ked sa naspí 🙂 🙂

anikka
16. apr 2010

ahoj tanyja, blastocysta je vyvojove stadium embrya,je to 5ty den po oplodneni

tanyja
autor
17. apr 2010

ahoj annika, ďakujem za vysvetlenie, jednoducho som to pochopila 😀 😀 😀 a ty sa už dlho snažíš o mimi ?
prajem pekný deň bez sopečného prachu 😉

vika34
18. apr 2010

ahojte,morula je menej bunkove/dva dni / a blastocysta je až 100 bunkové

ja som žiadny sopečný prach ešte nevidela 😅
ja sa morím s inými problémami

vika34
18. apr 2010

,dnes sme odprevadili Viku do školy v prírode a veľká sranda bola pred autobusom,lebo kozmetika handry ,rúže,laky boli pobalené,ale knihy do školy si dieťa nepobalilo
až pred školou ,ked už autobus skoro odchádzal,tak blékala ,že nemá učebnice 😒

tanyja
autor
18. apr 2010

vika, takže vikinka bude mať miesto školy v prírode, veget v prírode ? to je predsa lepšie a ked k tomu bude aj super vyzerať, tak prečo nie..
aj náš Fifo je v škole v prírode a zajtra už prídu
a ďakujem za vysvetlenie, ja som čítala, že je morula, ale to len tak ako z vlaku 😀 😀

vika34
19. apr 2010

tanyja ,našťastie teba už nemusí trápiť čo je morula a blastocysta,už máš dom avýsledok 😅

lulu107
19. apr 2010

Ahojte - sofokleska tak máš šťastie, že máš apolo, podľa toho čo píšeš, že ti povedali v iscare, tak sa tam čaká ako pri všeobecnej, neviem už pri ktorej poisťovni je čakacia doba až od pol roka rok, vypustila som to z hlavy. Je hlavne že si si to zistila a je to šup šup. Neboj lekári ťa tak nastavia aby všetko malo hladký priebeh, lieky poisťovňa, neboj, oni ti všetko povedia, nelám si hlavu nad tým. A aké výsledky už máš z genetiky? Len sa do toho pustí, už to neodkladaj, pretože aj drahému sa môže zhoršovať spermiogram, nechcem ťa strašiť, ale mali sme podobný prípad, tak šup šup do toho.

vika - tak ty máš tanečníčku? jaj to sa musíš v nej vidieť a tá puberta patrí k tomu 😀 Možno na druhé tehu budem mať aj ja tanečníčku 😀 , zatiaľ som vďačná aj za tanečníka, ktorý mi tancuje v brušku.

V stredu mám poradňu aj s utz, ide aj drahý so mnou, zobral si voľno, tak dúfam, že bude všetko o.k a dovtedy budem zdravá, nech má z tamaď nevyrazia 😀

lulu107
19. apr 2010

tanyja - blastocysta je 100 bunkové embrio/5dňové/, také sa dostáva do maternice pri normálnom otehotnení, za tých 5 dní si priplácaš volá sa to predlžená kultivácia, tak by si to našla aj v cenníku, je tam väčšia šanca otehotnieť, pri morule je 50% a pri blastocyste je to 75%, tak mi to bolo vysvetlené v GF, je to vlastne služba navyše ktorú si nemusíš dať to isté ako hatching

vika34
19. apr 2010

ja mám zamrazené samé blastocysty,takže výsledok by mal nejaký asi byť,nie? 😀

tanyja
autor
19. apr 2010

no akosi veľa informácií naraz na moju hlavu 😀 😀 😀
ale vďaka za vaše všetky infošky, hned som múdrejšia 😀

tanyja
autor
21. apr 2010

baby, dnes príde k nám do mesta Fico, ide sa ukázať, prispel na naše nové ihrisko, pekné od neho, ale ak spadne zadkom do blata, ktoré je pri ihrisku, tak tu bude ešte zaujímavejšie 😀 😀
čo máte nové?
vika, ty si už teraz budeš sama platiť výkon, však ? už si "stará" pre poisťovňu 😒 a ako pokračuješ v príprave?
tá moja "blastocysta" momentálne spí v postieľke 😀

vika34
21. apr 2010

ked by som išla na Ket ,tak by som si musela hradiť lieky,ale ked mi to normálne môj gynekolog predpíše ,tak nemusím,iba za Ket a to stojí 300 EUR
tERAZ NERIEšIM NIč,LEBO ZA DVA MESIACE MáM ZAčAť BRAť CLOSTIL,TO JE VLASTNE AKO STIMULáCI APRED ivf,ALE TVORi sa málo vajok a musíme v presný čas skúšať doma a ked ani to nevýjde,tak potom pôjdem pre tých mrazáčikov do Car.

tanyja
autor
21. apr 2010

vika , klobúk dole, toľko polienok ti už bolo hodené pod nohy a ty stále bežíš ďalej, nevzdávaš sa !!
budeme si z Teba brať príklad, teda ja som už skončila s pokusmi, som šťastná ako blška, že mám môjho chrústika, ďalšie bábo by som brala, ale museli by mi povedať, že bude zdravé a že to bude baba 😀 😀 a to mi bez vyšetrení a vopred nikto nepovie a môj chlap produkuje len chlapov 😵 😵 😵 (5x)

vika34
21. apr 2010

tanyja ,po pravde mi už tiež dochádzajú sily a hlavne pribúdajú roky,ešte stále si hovorím,že do 40 max.42 mám čas,ale tak to rýchlo letí,že to je tu za chvílu,ved uvidíme

vika34
21. apr 2010

a čo sa týka tých chlapov z 11 vyšetrovaných embrií bolo 10 chlapcov a 1 dievča 😒

tanyja
autor
21. apr 2010

no takže futbalové družstvo ako vyšité 😉 , la chcem tú jedinú babu , bola by celá ružová a s copíkmi 🙂

vika34
22. apr 2010

ved aj ja by som chcela iba to jedno a v mojej situácií si asi nemôžem vyberať pohlavie,vdačná by som bola aj za chlapca,ale to dievčatko preferujem viac 😀 ,mám doma pytle dievčenských vecičiek až do 6 rokov,potom som to už nezbierala

tanyja
autor
22. apr 2010

ale veď ani ja nepreberám, beriem všetko, čo mi život nadelí, ale preto by som brala babu, aby som mala komu robiť copíky, žeby som začala pri malom ???
😀 😀 😀 😀

sofokleska
23. apr 2010

ahojte,lulu vysledky z genetiky boli dobre,aspon tak mi hovorila genetička.aspon ze tak 🙂 drahemu čo som nasadila ten profetil len tak na skušku,tak dnes som volala po vysledky z 1milionu vyskočil na 25mil a pohyblivosť z 2% na 40% no tomu sa povie uspech-normalne som happy a to som volala dokimu s takou malou dušičkov 🙂
to sa už sz embrii da zistiť pohlavie-no super 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre