Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

tanyja
autor
14. máj 2010

ahojte, lulu, kúp si také obyčajné v tesco balení, nemusia byť sieťkové, stačia Ti, je to na Tebe, aké si zoberieš a drobčekovi veľa netreba, ja som nebrala žiadne oblečko pre malého, aj tak sme deti nemali u seba, ani som si malého nekúpala, mne ho nosili iba na chovanie, ináč bol na novorodeneckom oddelení a prezliekli ho, ked bolo treba.....
ja som vlastne malému zobrala iba plienky a vlhčené obrúsky , ani krémik na ritku mi nebol treba
Zuzana je moja starká, úúúúúúúúúúúžasne úúúúúúúúúžasná žena a aj moja švagrina , ktorú nemusím - hrá sa na extra paničku
ale s mojím menom nepoznám veľa osôbok 😀 😀

vika34
14. máj 2010

TANYJA čo sa voláš Filomena 😀

zuzana0612
14. máj 2010

Filomena.... 😀 ....akože nikoho nechcem uraziť, iba mi to teraz prišlo smiešne, ako to vika napísala. ja poznám tanyja s tvojím menom iba jednu osobu a aj to nie moc dobre, ale myslím si by ste veľa spoločného nemali...

vika34
14. máj 2010

teraz ma napadlo,že ja vlastne viem ako sa voláš a ja poznám viac dievčat

za to ja sa volám Jana a to je každá druhá,ešte aj svokra sa volá presne ako ja ,takže si musím hovoriť Jana V .mladšia/aj ked mladá vyzerá trochu ináč/ 😀

zuzana0612
14. máj 2010

no, tak to keď si môj brat zoberie svoju frajerku a ja sa do vtedy nevydám, tak sa tiež budeme uplne rovnako volať.... 😀 . ale ktorá z nás si dá že "mladšia"....??? 😀 😀 😀

tanyja
autor
14. máj 2010

zuzi,, ty si dáš, že Krajšia , alebo Mudrejšia, alebo sa jednoducho vydáš 😉
som si vydýchla, že by som si s tou danou osôbkou nerozumela, poznám jednu, nie síce osobne, len si sem-tam napíšeme, a tá sa mi zdá celkom zlatá a podarená 😀
a vlastne vy všetky viete ako sa ja ináč volám 😀 😀 😀

lulu107
14. máj 2010

čaute - tak dnes som si kúpila vložky nočné z lidla, predpokladám, že budem viac krvácať, ja som vždy mala väčšie krvácanie, bola som aj v zdravotníckych kúpiť si podložku pod seba do postele a konečne som si kúpila mastičku na bradavky.
tanyja - tie veci pre malého to sú vecičky v čom pôjde domov, ja keď budem rodiť normálne tak ho budem mať u seba, ak by som išla na cisárak, tak tiež mi ho budú brať, no uvidíme, mastičku na ritku mám v zozname, tak ju radšej zoberiem, aby som drahého nepreháňala a ten lien na pupík tam nemám, tak to asi nemusím brať do pôrodnice?

Takže téma o menách? Ja sa mám z mena aj nick takže Lulu je z mena Ľudmily, no nie žeby sa mi to páčilo, ale čo už keď mi naši dali také meno, už som si za tých pár rokov zvykla 😀

tanyja
autor
14. máj 2010

Ľudmila - má slovanský pôvod s významom „ľúbiaca ľudí“ alebo „ľuďom milá“, takže máš veľmi pekné vznešené meno !!! 😉 😉

Jana - je u nás bežne zaužívané, má hebrejský pôvod. Pochádza zo starozákonného mužského mena יוחנן Jóchanán "Boh je milostivý".

čo sa týka vecičiek, sestričky brali aj deti, ktoré sa narodili klasickým spôsobom, ale samé si ich kúpali ,na izbách boli kadejaké krémiky, len tam, kde boli rómky, nie, viete ako by to dopadlo........

tanyja
autor
14. máj 2010

no a moje meno som nenašla aký má význam... ale čosi s Rímom 😉

lulu107
15. máj 2010

to si o tých menách hľadala? ja som bola v úžase ako to všetko o menách vieš, ale tie čo si už našla, tak už máš v hlave.

Aj u nás niekedy brali detičky, teraz ich už nechávajú s maminami, majú to aj na svojej stránke a pochybujem, žeby tam mali nejaké krémiky, myslím u nás, ten papier čo som dostala, tak to je z nemocnice. Nevadím už mám všetko pre drobčeka, ja si ešte nejaké spodné pradielkom pôjdem kúpiť a bude to vsio.

Dnes sa mi zlomil už druhý zub, pred 2 mesiacmi sa mi zlomil prvý dala som si to spraviť a v pondelok tam môžem zas volať. To je hrôza s tými zubmi, doteraz som mala 2 roky kľud a teraz toto.

tanyja
autor
15. máj 2010

lebo mimčo Ti berie veľa vápnika, ja som nemala žiadne problémy so zubami, iba jeden a to ten, že som musela ísť na preventívku 😀 😀 tesne pred termínom, lebo preventívky mám v septembri a drobec prišiel na svet v októbri
tu u nás v pôrodnici prvú noc nechali samé rodičky, zobrali im deti, nech si pospia a oddýchnu, ja som oddychovala 4 noci a potom sme išli domov ... 😀

tanyja
autor
15. máj 2010

a ináč už z tvojho mena je znať, že máš rada ľudí 😉 😉

Zuzana - znamená ľalia, čo možno chápať aj ako nevinná, čistá. Meno Zuzana pochádza z hebrejského Šóšanna, s významom „ľalia“, „lotos“ (vodná ľalia). Na Slovensku je tretím najfrekventovanejším ženským menom. Moderné u nás bolo koncom sedemdesiatych a začiatkom osemdesiatych rokov dvadsiateho storočia. Zároveň však patrí medzi mená dlhodobo spojené s územím Slovenska.

zuzana0612
15. máj 2010

ahojte, tak ja to vidím tak, že podľa naších mien sme sa tu zišli parádni ludia, samé dobré osôbky 😉 ...
tanyja a bola si s tými zubmi taká dobrá ako ja? pretože ja mám 29 (na konci roka budem mať 30) a nemám žiadnu blombu. iba jeden zub mám vytrhnutý, pretože v 16 mi dali ten strojček na vyrovnanie na pevno a kvôli tomu mi museli jeden zub vytrhnúť. tak dúfam, že mi to ostane a keď sa podarí mimčo, tak neprídem o zuby.... 😉

lulu107
16. máj 2010

zuzana - tak tomu sa hovorí dobrá genetika, môj sa o zuby nestará a má ich jak víno, ja sa starám, no mám ich dosť háklivé, mala som dlhšiu dobu pokoj a teraz takto, no nevadí, sú to zadné, len nech sa má mali dobre, teraz sa snažím piť veľa mlieka a aj jesť mliečne výrobky, malinký rastie, tak potrebuje.

Ešteže je Caro to pijem s mliekom, kakauko to sa snažím obmedzovať kvôli cukru, ale občas si niečo dám sladké, napr. včera palacinky 😀, veď sestrička povedala, že to nemám preháňať a nie je to preháňanie keď si dám občas, nie každý deň, strašné mám teraz chute na sladké, do 4 mesiaca som sladké vôbec nemusela a teraz takto.

Ozaj keď porodím, tak už môžem sladké, že? nebude to vadiť, keď budem kojiť?

Naše mena o nás všetko prezradia a preto chcem dať meno Jakub, pretože to znamená bojovník a on si ten život doslova vybojoval cez všetky tie problémy, držal sa maternice ako kliešť 😀, iba spolu sme to mohli zvládnuť 😉

lulu107
16. máj 2010

tanyja - tvoj malý už má 7 mesiacov, jaj to ale uteká 😉

tanyja
autor
16. máj 2010

😀 😀 malý sa stále drží a to je super
no ja plomby mám, ale nemám žiadne nové kazy už asi tri roky, a môj chlap sa o zuby tiež nestará a aké ich má krásne, má dobrú genetiku... a má ich všetky!! ja nemám očné, lebo mám malý oblúk, tak jeden mi ani nezišiel von, ostal v ďasne ležať a druhý mi vytrhli, lebo sa mi veľmi krívili, tak a teraz ich mám krásne rovné okrem spodných, mala som aj ja rovnátka, ale rpd to pomohlo 😀 😀 , len vtedy pred x rokmi boli ešte slabé nie ako dnes
Jakub vyhral, krásne meno
môj bôbik včera strašne máličko spal, tak bol celý deň veľmi nervózny plačlivý, na noc som mu dala preventívne paralen, a dnes je už fajn, už sa dospal
lulu - zo začiatku si troška dávaj pozor na to, čo budeš jesť ale postupne začni jesť všetko, nech si malý zvyká na chute a aby ho potom po všetkom bruško nebolelo, z vovocia budeš môcť zatiaľ len banán aj to len troška a jablká, tie sú v pohode, ja som od 2.mesiaca postupne jedla všetko, exotické ovocie po troške, aj kyslú kapustu , aj kyslé polievky strukovinové a nikdy nemal problém s bruškom, je to na tebe, čo budeš jesť, musíš skúšať 😉

zuzana0612
16. máj 2010

genetika robí určite svoje. my máme takéto zuby s bratom obaja. on dokonca má ešte nejaké zadné aj mliečne, a to má 27 rokov. tak si myslím, že to je celkom dobré. a tie sa veľmi o zuby nestará. teda... neviem, čo to znamená starať sa o zuby, každý pod tým vidí niečo iné. my si ich jednoducho iba umývame a hotovo. žiadne extra zubné pasty ani kefky, všetko uplne normálne, bežné. ina jedna vec je na nič, že sme obaja neboli už nejaký ten rok na preventívke. ja som nebola tak 5 rokov a brácho asi tiež. nechce sa mi tam, keď nemám problémy. a každý rok si poviem, že tam pôjdem a nič z toho nie je, rok ubehne veľmi rýchlo.
a ešte k tomu Jakubovi. suseda má syna, volá sa Jakub a je to fakt tak, ako píšeš lulu. je to taký bojovník, silné dieťa. 🙂

tanyja
autor
16. máj 2010

u mňa je staranie sa o zuby umyť si ich a hotovo, sú aj takí, ktorí používajú x rôznych zubných pást, medzizubné kefky, nite a čo ja viem čo všetko..
ked vám poviem, že ten môj chlap si vôbec zuby neumýval, keď sme sa zoznámili, tak fuj 😢 a dostal ultimátum, buď si ich začne umývať a potom ma môže aj bozkať, alebo nech v tom pokračuje a mňa už neuvidí... 😀

zuzana0612
16. máj 2010

😀 😀 😀

tanyja
autor
16. máj 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
a ostali spolu, až kým nepomreli 😵 😵 a rozprávky je koniec 😅

zuzana0612
17. máj 2010

jaký koniec... rozprávka pokračuje... 🙂 🙂 🙂

lulu107
17. máj 2010

ja som myslela starostlivosť takú, že si pravidelne umývam zuby a ak mám problém tak hneď aj utekám k zubárovi, nezanedbávam to, no ten môj nehovorím, že si neumýva vôbec, ale určite nie 2X za deň, keď si umyje raz tak to je ešte dobre, niekedy aj 2 dni si neumyje 😀

Už ma pobolieva bruško, už to normálne neviem rozlíšiť či je to v podbrušku alebo je to panva. Ja si myslím, že to sú poslíčkovia pôrodu, ono to chvíľku pobolí a potom to prestane

Nemôžem sa dovolať k zubárovi, sestrička to nezdvíha, budem musieť volať o 12h vtedy už nič nerobia, zubára mám v pohode, no sestrička je dobrá mrcha.

zuzana0612
17. máj 2010

jooooooj, tak to by si musela vidieť sestričku u mojej zubárky... to je hotová ježibaba.... napohľad aj v komunikácii... 😀

tanyja
autor
17. máj 2010

ahojte, takých sestričiek je viac- aj tá naša je taká, zazerá ako borščuk a o komunikácii nehovoriac... 😀 raz ma dokonca odbila, že im sa už nechce robiť , tak ma ani nezobrala!!! a to vedela že idem len na preventívku !!!
dnes sme s chrústikom absolvovali genetiku, doktorka bola z neho natešená a aj ja, bola som rada, že som odchytila doktorku, ku ktorej som chodila, lebo ináč sme mali ísť k inej, kt, dnes ordinovala, debatil s doktorkou aj sestričkou, krútil sa, no bol zlatý a vychválili ho, aký je krásny 😵 😵 😵

lulu107
17. máj 2010

ahojte - nepodarilo sa mi tam dovolať, nikto mi nezdvíhal tel., tak som sa rozhodla, že hneď ráno tam nabehnem, no uvidím, či ma nepošlú domov, no aspoň by som sa dohodla, dúfam, že nemajú dovolenku, to by ma porazilo.

tanyja - tak tú ústnu časť mate za sebou, už asi len tie výsledky z krvičky ale tie budú určite dobré, ozaj koľko sa čaká na tie výsledky? ja som čakala viac než 6tt

tanyja
autor
18. máj 2010

ahojte, malému krv nebrali, bolo to len preventívne, popozerala ho pospočitovala pršteky na nohách a rukách 😀 , poskúšala ako reaguje, či sa točí, či komunikuje, bol zlatý, debatil vo veľkom, môj chrústik milovaný 😵 😵

zuzana0612
18. máj 2010

tanyja, také zdravé živé dieťa, čo robí rodičom iba radosť 😉 😉 😉
inak, ja som na genetické testy čakala tiež asi 6 týždňov, keď mi ich robili. a povedali mi, že to trvá mesiac. ale čo sa týka nášho zdravotníctva, tak to je tuším všetko treba brať s rezervou

lulu107
18. máj 2010

tanyja - tak je super, že je všetko ako má byť, ja si na to počkám ešte mesiac aby som vedela, či je všetko o.k, keď sa malý narodí.
My sme čakali za genetikou pomaly 3 mesiace, pretože boli prázdniny, dovolenky, to bolo ešte pred 6 rokmi a nemocnica v BA nemalá peniaze, pretože malá odpojený aj tel. No za Dzurindovej vlády to bolo normálne.

tanyja
autor
18. máj 2010

a teraz sa to naše dieťa zlostilo a zlostilo a to už malo dávno búvať, tak som ho zobrala, dala ešte troška mlieka, odgrgol si ako prasiatko 😀 , posadila na nočník, no a drahý sa vycikal a vykakal 😀 😀 😀 do sýtosti a bol spokojný a teraz už sladko spinká 😵
mám ja veru zlaté dieťa 😵 😵 😵 😵 😵

lulu107
19. máj 2010

no aspoň vieš prečo sa zlostil, nechcel kakať do plienky, jaký je len šikovný 😀 Inak teraz budú mať v kauflande za polovičné ceny nočníky za 2 eura, tak neviem, či by som už nemala kúpiť a keby som už mala takého malého ako ty, tak by som mu kúpila tú motorku za 10 eur pôvodná cena bola 20 eur.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre