Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

tanyja
autor
2. sep 2010

@zuzana0612 @ypsinkova zabudla som vám napísať - včera sa ma svokra vypytovala za opatrovateľský kurz... ona chce ísť opatrovať do rakúska, čo sa nikdy neučila žiadny jazyk a nemá ani učňovku, iba zsš-ku !!! vidina zarobenia "veľkých" peňazí ju oslovila - lebo "trpia biedou" - ona síce zarobí iba okolo 350€ , ale svokor má dôchodok 400€ a ešte k tomu zarobí za mlieko a syry okolo 1000€ mesačne , a nikdy si nič nedopriali, iba do banky nosia peniaze, sú im na ....
ja som sa dnes ponúkla robiť do mojej bývalej práci, tak budú na mňa myslieť, ak by išla kolegynka znova na materskú ... nebolo by to zlé 😉

tanyja
autor
2. sep 2010

pozerala som si ten link na zoo zlín, náááádhera , ja by som tam strávila celý deň , len keby to tak ďaleko nebolo, ale keď bude drobec väčší, tak tam určite pôjdeme a aj v budapešti je krásne ocenárium http://www.hajduszoboszlovendeghaz.com/sosto_zo...

tanyja
autor
2. sep 2010

http://www.tropicarium.hu/index.php?a=general-i... tu je to v budapešti, boli ste tam niekto ??

ypsinkova
2. sep 2010

@zuzana0612 🙂 🙂 ty si ako moja mama aj tá sa bojí výšok,tiež by jej zle prišlo,tak nikdy toto s nami neabsolvovala,tak uznávam,že to nie je pre každého 🙂 .Si mala jediné šťastie,že ste mali hmlu,ináč by ťa museli ratovať 😀 😀

@tanyja hm,tak vy sa máte,ten syr vám veru poriadne závidím,ja som taka syrová žena 😀 😀 .Vidíš,ale napríklad kravské mlieko neľúbim.Ja to jednoducho nemôžem,keď si spomeniem na to mlieko zo školy či škôlky,tak mi nie je všetko jedno 😀 .
Odporúčam to nevynechať,keď pôjdete,oplatí sa vidieť.Aspoň spojíte príjemne s užitočným,navštívite babku a pôjdete pozrieť do ZOO 🙂 😉

ypsinkova
2. sep 2010

@tanyja v Budapešti sme ešte neboli ,ale vyzerá to tam p e r f e k t n e 😵 😵.Možno sa tam niekedy pôjdeme pozrieť aj s manželom 😉 A ak pôjdete vy skôr nám to potom zhodnotíte,či sa oplatí,ale podľa mňa sa oplatí,lebo to vyzerá super 🙂
Ale ešte môžem odporučiť ZOO vo Viedni : http://www.zoovienna.at/

tanyja
autor
2. sep 2010

@ypsinkova boli ste vo Viedni v zoo? ja milujem všetky zvieratká, teda okrem takých tých chrobáčikov ako sú šváby a pod. nemusím , mali sme doma ale sme sa neskamarátili 😀 😀 😀 tak som ich vysťahovala
čo sa týka toho syru a mlieka - kravské mlieko nepijem , ja som verná kupenskému a syr? tak to som tiež verná kupenskému 😀 😀 😀 😀 , totižto doteraz ak drahý doniesol za tých 8 rokov čo sme spolu 5 syrov, tak je fajn, takže ak som chcela papať syr, musela som si ho kúpiť a dávam aj malému a chutí mu chlebík s masielkom a syrom, drobček je papkoš
ale teraz vlastne každý týždeň drahý donesie syr alebo parenicu domov, tak sa nám to akosi zbiera v mrazáku, ale parenicu milujem 😝

ypsinkova
2. sep 2010

@tanyja aj ja milujem zvieratká a asi najviac žirafky 😀 😀 .Pavúkov a iných neprajníkov tiež nemusím,to vždy u nás likviduje manžel,vlatne ani nie likviduje,on to chytí aj do rúk a pohrá sa s tým,mne ide z toho mráz po chrbte a on sa len smeje 😀 😀 .Ja ani kúpené nemám rada,ja sa mlieka stránim,akurát tak jogurty papám 😀 😀 .
Asi vám ti prídem pojesť ani do mraničky by ste nemuseli dávať,všetko by som pojedla a ešte aj duplu pýtala 😀 😀 .
Ja mám strašne rada baculaté detičky,ktoré majú plné líčka,takých malých papkáčov 😵 😵

tanyja
autor
2. sep 2010

@ypsinkova môj drobec na to všetko, koľko on spapá, vôbec nie je bacuľatý,, asi bude po tatovi 😀
spokojne dojdi na ten syr, ja mám radšej kupenský 😀
a pavúčiky tiež chytám do rúk a vypúšťam von balkónom, muchy vraždím - včera som jednu utopila 😵

ypsinkova
2. sep 2010

@tanyja ale tvoj malý ma rozkošnú tváričku,takú ako tie detí z obrázkov 😵 😵 .
Tak to ťa obdivujem,že to vôbec do ruky chytíš,muchy aj ja ťlapnem lapačkou a ešte neznášam komárov!!!A toto leto sme ich mali kopec,som vravela,že vymaľovať musíme lebo máme samé fľaky po stenách 😀 😀 .Neznášam,keď už zaspávam a začne mi krúiť okolo mojej hlavy a uší.Fakt komáre su otravné tvory 😀

tanyja
autor
2. sep 2010

@ypsinkova ľahká pomoc - sieťky na okná a biolit do elektrickej zásuvky a komár skape 😉
aj my máme zopár fliačikov, ale to ešte od minulého leto a drahý povedal, že maľovať bude až vtedy, keď už malý nebude maľovať po stene - a to ešte ani nezačal 😀
žeby bol môj chrústik modelkovský tip ? teraz večer som si ho chcela odfotiť , ale nestihla som - dal si nočník na hlavu ... 😀 😀 😀 , prípadne do neho hádže kocky, má riadnu fantáziu , žeby po starej mamine ? tá bola učiteľka v škôlke neuveriteľných 39rokov !!

ypsinkova
2. sep 2010

@tanyja áno,aj o tých sieťkach mu už rozprávam pár rokov a stále sa nemá k činu,ach jaj 😀 😀 .Mali sme aj tú takú lampu,čo to lákalo komárov a to sme v noci len počúvali ako sa tam lepili 😀 😀 .
39 rokov ? Hm,tak to je úžasné číslo,obdivuhodné ! 😉 Malý sa preihrá aj sám,keď si potrebuješ dačo porobiť,tak je poslušný ?

tanyja
autor
2. sep 2010

prikladám dôkaz 😀

tanyja
autor
2. sep 2010

@ypsinkova áno prehrá, len už je strašné šidlo, dnes si pricvikol pršteky na šuplíku, tak aj slzička vypadla, ale u seba v detskej sa prehrá, najradšej sa hrá s kužeľou a farebnými kolieskami, ktoré sa na ňu navliekajú, ponavlieka všetky, aj to najmenšie koliesko a najnovšie dával do seba aj mamine lieviky od najmenšieho po najväčší, aj kocku nasadí na kužeľ, no snaží sa, je zlatý a najradšej mám, keď vstane a ja idem pre neho a už má úsmev na tvári od ucha po ucho keď ma zbadá a ja ho tiež obdarím úsmevom , je to obojstranné
kde je problém so sieťkami? objednaj hocikde, kde robia okná, vymerajú si to a donesú hotové za týždeň, na balkón som dala zhrňovaciu sieťku, je super

tanyja
autor
2. sep 2010

@ypsinkova pridala som nové fotky do albumu, kuk

ypsinkova
2. sep 2010

@tanyja malý je zlatučký 😵 😵 ,posielam pusinku,už búva ? : 😵 Tak to máš fajn,že sa aj sám pohrá,niektoré si naučia tak,že tie deti len na nich visia a potom im to doma všetko stojí a sťažujú sa,že nič nestíhajú.
Ja viem,že to je celkom jednoduché,ale u nás to trvá už pár rokov a stále sme sa nepohli z toho mrtveho bodu,snáď to dáme budúci rok.Na balkon ani nepotrebujem sieť,skôr na tú izbu,kde spávame 🙂

tanyja
autor
2. sep 2010

@ypsinkova už búva od pol ôsmej, len teraz kričal, lebo sa krúti v postieľke a mal nôžku medzi paličkami a nevedel sa otočiť, moja malá vrtuľka, keby bol drahý doma, tak by on behal k chrústikovi, ale kedže nieje, musím ja, neoplatí sa mu behať domov, keď vie, že musí skoro ráno vstávať do práce
teraz u nás na sídlisku došlo k nepríjemnej veci -pohádali sa mladí manželia (ona mi bola spolužiačka) a od.... si to ich 11mesačný syn - rozišli sa a dieťa ostalo bez otca.., lenže: pred svadbou sa poznali 3 mesiace a po 2.mes už bola tehotná, 1.výročie mali teraz v apríli , takže všetko to bolo také rýchle, len to dieťa bude trpieť ☹

tanyja
autor
2. sep 2010

@ypsinkova ináč, mužova sestra má malého (2,5roka) tak naučeného, že ho nanáša stále na rukách, chodí s ním spať a sťažuje sa, že pri deťoch sa nedá nič stíhať a mne sa vysmievala, že počkaj, narodí sa ti malý a už nebudeš mať doma poriadok, nebudeš mať kedy riadiť", no a ja som si zriadila celý byt, lebo malý mi stále spinkal a čo som mala robiť, nudiť sa mi nechcelo a aj teraz si poriadim všetko zatiaľ bez problémov ..... 😉

ypsinkova
2. sep 2010

@tanyja juj chuďa malé,ale snáď už má nôžku na poriadku 😉 .Som nevedela,že ty si bez manžela,sa nebojíš sama doma ? Ja mám z toho vždy nepríjemný pocit,sa bojím byť sama,aj keď bývame v paneláku,ale aj tak.Minule som stratila kľúče aj peňaženku a drahý bol na služobke,takže sama doma,ráno mi niekto zvonil na zvonček a neozval sa nik,tak asi skúšali,či som doma,som sa strašne bála,ani do roboty som nechcela ísť.Ale nakoniec som susde pvoedala,aby mi odhliadla na byt,tak vštko dobre dopadlo nakoniec.
Tak to je smutné,takéto krátke známosti a blbnutie a nakoniec trpí len dieťa,strašná trauma pre to maličké.Ale tak je zasa lepšie ak sa rozídu,ako keby by mali byť spolu a dieťa by ešte viac trpelo 😒

tanyja
autor
2. sep 2010

@ypsinkova ani nie, nebojím sa a drobec ďalej sladko spinká ( v rakúsku som sama spala v dome, v ktorom zomrel môj ujo-pacient), drahý robí na nákladnom aute- naháňa kilometre a máme bezpečnostné dvere
v tom ich vzťahu zlyhala dôvera..

ypsinkova
2. sep 2010

@tanyja nechápem také mamičky,moja známa tiež stále pri malom,denný režim prispôsobený malému,nemá čas na seba,nevarí,neupratuje proste nič,stále len s malým 😒 .Ani sám sa neprehrá,nič,ani s inými deťmi,stále len na mame nalepený. A keď náhodou že niekam odíde,tak malý sa rozplače a hneď sa musí vrátiť späť 😒 .
Veď ty si šikovnica predsa o tom nik nepochybuje 😉

tanyja
autor
2. sep 2010

no vidíš, a ja chodím na kurz a malý ani nemukne, no nechýbam mu !!! čudo moje milované 😀
ona odišla od malého na meter a už reval ako drak.. tak ako si ho naučila tak ho má, dokonca ešte nič nerozpráva a všetko robí do plienky, brrr 😖

no idem ja spať, lepia sa mi oči dokopy, pa pa

ypsinkova
3. sep 2010

@tanyja hej hej,presne takto si ho vychovala,ale tak jej problém,čo (ne)chcela to má 😀 .
Aj ja som odišla spať len tak bez rozlúčky,ale už ma lámalo a kým som vykonala všetky tie preocedúry v kúpelke tak sa mi potom ani spať nechcelo a zaspala som o pol jednej 😒

zuzana0612
3. sep 2010

Dobre ráno,
vy sa vždy tak neskoro večer rozpíšete, to aj už dávno spím.... 😀

My sme sa práve včera bavili o tomto doma, jedna baba si tiež tak malého naučila, že je stále iba s ňou a nikoho iného nehce. A je teraz tehotná. Takže keď sa malé narodí, tak bude mať s chlapcom určite strašné problémy. Bude žiarliť, keď sa bude tomu menšiemu venovať. No ale presne má to, čo chcela.... nie je dobré, keď detičky hocikomu dôverujú (ale to sa už skôr tých trochu väčších týka), ale nei je dobré, ani keď sa boja každého, koho vidia

tanyja
autor
3. sep 2010

@zuzana0612 ahoj zuzi, my sme také nočné sovy s ypsinkovou 😀
od zvieratiek sme sa dostali k detičkám - moje nie je na mňa upäté, ale ľudí si vyberá, kto mu vonia a kto nie, napríklad moja svokra a jej dcéra malému veľmi nevoňajú - ide k nim na ruky, ale vzápätí sa od nich odtláča... to bude tým, že ako často prídu môjho chrústika pozrieť, teda svokra vôbec, iba keď drahý zoberie chrústika im ho ukázať (ako cvičenú opičku) a drahého sestra k nám už vonkoncom nepríde, hoco x-krát je tu u v meste, jej je prednejšia jej muža sesternica, ako môj chrústik a to je jeho krstná mama...
no comment... 😒

tanyja
autor
3. sep 2010

@zuzana0612 preposlala som Ti internú správu, ktorú som posielala ypsinke - preberali sme jedno už asi ukončené manželstvo.., tak si to prečítaj a utvor názor

zuzana0612
3. sep 2010

@tanyja pekná krstná mama... a to ešte uvidíš, čo bude, keď začne mylý hovoruť a tvoriť si svoj vlastný názor. hneď povie, že k babke nejde, lebo ju nemá rád.

tanyja
autor
3. sep 2010

@zuzana0612 veď práve to som zvedavá, ako to bude...
idem pa, malý je už hore, ideme von, pekný deň

ypsinkova
3. sep 2010

Zuzanka zanedbávaš nás 😀 ,ale konečne si sa aj ty tu ukázala 🙂
@tanyja no super krstná,ale tak myslím,že malému nechýba,že za nm ani nepríde,asi nemá vzťah k deťom ešte vyvinutý 🙂

sofokleska
3. sep 2010

ahojte baby tak mrchu som dostala ako v6dz ale opat zacina z clostilom tak snad sa uz podari.momentalne nemam dobre pripojenie na net......tak moc nepisem aj ted som v netke.......,ale urcite sa ozvem dr6e sa a dakujem 6e ste na mna mysleli......... 🙂 🙂

tanyja
autor
3. sep 2010

@ypsinkova no asi, sama má dve deti a keby si videla tú výchovu.... malej verone zavše povie: ty teľa sprosté a syna len na rukách nanáša a to má 2,5roka, všetko robí do plienky a nehovorí nič, iba ee...
a bordel doma....... hrôza, ale to isté je aj u svokry takže niet sa čo čudovať 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre