Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

tanyja
autor
18. dec 2008

nie vôbec nie, práve že si vyzdvihla jeho kvality , to je milé

nikika33
18. dec 2008

tak dobre ... tanyja asi už pojdem aj ja do postele, už len jeden den a môžeme kecať aj do rána 😀 maj sa a pozdrav manželíka 😀

tanyja
autor
18. dec 2008

odkážem, zajtra neviem či dojdem keď už idem na večierok...... ale potom kedykoľvek, budú prázdniny a ja mám od pondelka dovolenku, jupí 😀

nikika33
18. dec 2008

tak sa dobre zabav a potom môžeš referovať 😀 papá

nikika33
19. dec 2008

dobré ránko babenky ! tak je tu posledný deň v práci v tomto roku 🙂 prajem Vám pekný deň !

jankabo
19. dec 2008

Ahojte,
mohla by som sa k vám pridať?? My sa snažíme tiež o bábo už 9 mesiacov a akosi to vyzerá bez úspechu, hoci odkedy sa pozorujem a na to myslím, tak moje telo sa každý mesiac správa inak. myslela som, si že budem pre manžela prekvapenie na Vianoce, ale akosi to nevyšlo. ☹
Dnes som síce 20DC ale už 3 dni mám jemné špinenie a neviem čo to znamená. Brucho mám nafuknuté, mám bolesti úplne ako pred aj počas mrcha. Takže teraz čakám že ju dostanem. Merám si aj teplotu

nikika33
19. dec 2008

ahoj jankabo , vitaj medzi nami ! ja som tiež velmi dúfala, že manželovi môžem dať pod stromček prekvapenie v podobe pozitívneho tehotenského testu. mrcha mi meškala 5 dní, vyzeralo to nádejne, ale žial opať to nevyšlo.
no velmi dúfam, že sa nám to v najbližsom čase podarí, i ked i ja mám také chvílky, ked tomu vôbec neverím .

vika34
19. dec 2008

ahojte som vo vašrj téme nová,tak sa trochu predstavím
rOK 1995-potrat v 7tt
rok 1996-potrat v 7tt
rok 1997-úplne bezproblémové tehotenstvo,úspešný cisarák-Vikinka
rozvod,
s druhým manželom chceme druhé/jeho prvé/dieťa-rok 2003
rok 2004-znovu potrat -moje zdesenie,nerátala som s tým
rok 2005 potrat,povedali sme si,že už nesnažilkujeme s hormonmi,iba sexíkujeme kedy chceme
rok 2006 tehotná znovu ,bohužiaľ mimomaternicové,dostala som šok
rok 2007-laparka o priechodnosti môjho jedného vaječníka-priechodný,
návšteva všetkých reprodukčných centier v BA,s prosbou o pomoc.
FC-doktor nenavrhol žiaden postup,iba skúšať a snád sa ešte niekedy zadarí
Iscare-navrhli IVF-PIGD ale pred tým imuno v KE ,alebo Plzni
GF -navrhli IVF-PIGD,imuno v Prahe dobrovolne,predpísaný prednisom aj bez Prahy
rok 2008 -ivf úspešné,bohužial geneticky dobré embryo sa prestalo vyvíjať asi v 6tt,takže v 9tt potrat,hrozné sklamanie,posledná možnosť ako donosiť bábo nevyšla ,doktor povedal,že nabudúce dá nejaké lieky na prekrvenie placenty ,alebo tak nejak/mám ešte 3 zamrazené embriá/,veľmi som ho nepočúvala,oplakala som a musím znovu začať veriť a chystám sa na KET,To je v skratke môj príbeh .
A čo na to psychika?
Už sa ani nepítam prečo sa to stáva práve mne a snažím sa myslieť pozitívne ,ale nie vždy sa to dá,taktiež ako píše nikika sú chvile,ked neverím.

nikika33
19. dec 2008

vitaj vika ! tak aj ty si toho zažila viac než dosť . Ja osobne som ešte nemala potrat, alebo o tom neviem, lebo ked mi párkrát meška mrcha viac dní, možno že sim tehotná, len bábo odíde. lebo ináč mi chodí mrcha presne na 28 dní . tehotenské testy si nerobím, lebo sa bojím sklamania ( aj ked aj bez nich je to sklamanie velke ) a vika músime sa nejako pozbierať a znova veriť. a verím, že táto téma bude naozaj plodná, ved aj včera tu lietali bociany ostošesto 😀 a jedného pošleme aj k tebe 😉

vika34
19. dec 2008

dík nikika,práve som čítal na začiatku témy,že si písala,že si rodila cisarákom a potom si prekonala zápal.Mne po tom mimomatern.povedali,že som mala na vajcovode asi zrasty ,bud z pôrodu,alebo zo zápalu a ty si mala oboje.Rozhodne tí odporúčam navštíviť lekára,lebo môže byť,že máš aj ty zrasty a to potom môžeš snažilkovať ....Treba ísť na laparoskopiu ,aby ťa pozreli,lebo 4 roky je ozaj hrozne veľa.
Práve máme z mužom debatu,že on nechcelo, aby som išla na Ket a treaz dal zvolenie,ale posledný potrat nesie strašne zle a práve mi vysvetluje,že sa o mňa bojí keby sa to zase opakovalo a bola by som sklamaná ,ale myslím že či potratím 6 razy alebo 7 ,je už úplne jedno,musím ísť dalej a veriť ,že raz sa to musí podariť.všetky vyšetrenia máme O.K. a aj tak to nejde

nikika33
19. dec 2008

vika ved viem, už sa v januári chystám k lekárovi. Už som niečo čítala o laparospkopii, aj sa trošku bojím .. mohla by si mi to trošku opísať ?

vika34
19. dec 2008

mne robili laparku na priechodnosť vajcovodu,v nemocnici som bola iba od stredy do piatku a v pondelok už som robila.Cikala som ešte asi deň takú tyrkysovú tekutinu.Ja sa bojím narkozy,že sa nepreberiem,je to taký nepríjemný pocit,už som ich mala veľa a vôbec po nich už nespím,ináč v pohode.Potom som počula /mne to nerobili/,že robia nejaké vyšetrenie bez narkozy,že ti nejak nafúknu brucho a tak zisťujú ,že vraj je to bolestivé ,alev to mi iba hovorili,tak neviem

vatina
19. dec 2008

Ahojte, zapájam sa prvý krát. Laparku mi robili ale to už je sedem rokov.
Bola to diagnostická laparka, takže išlo vlastne o zistenie príčiny, prečo sa nám nedarí mať bábo.
Verdikt bol rozsiahle zrasty vajcovodov a zrastené vaječníky na zadnú stenu maternice.
Zrasty mi odstránili ale nádej na otehotnenie prirodzene bola minimálna.
Ak sa to vraj nepodarí do roka, zrasty sa znova vytvoria. A tak aj bolo, zrasty sa vytvorili
a pred dvomi rokmi sa mi vajcovody zapálili tak, že mi ich museli odstrániť.
6 rokov chodím do centra. Mám za sebou už 3xIVF a tiež KET ( spolu 6 pokusov ), zatiaľ neúspešných.
Posledný neúspešný KET som mala 12/2008. Objednala som sa na január na konzultáciu k dr. a chcela
by som ísť na 4. IVF. Šesť pokusov nevyšlo, siedmi sa dúfam zadarí.

vika34
19. dec 2008

vatina,tiež máš za sebou toho dosť,neviem či je horšie na psychiku otehotnieť a potratiť,alebo neotehotnieť vôbec.Môžem sa opítať ,kam chodíš do car?A kam chceš ísť na dalšie ivf,to už asi budeš samoplatca,tak chcem vedieť niečo viac,lebo jA MáM NA platené IVF IBA ROK,kvôli veku ,preto sa pítam

vatina
19. dec 2008

vika, chodím do Iscare. Vystriedala som tam za tých šesť rokov už tretieho lekára.
Teda teraz mám doktorku a som s ňou veľmi spokojná.
Aj keď nám to tento krát znovu nevyšlo, nemala som aspoň komplikácie
ako pri predchádzajúcich IVF aj keď hyperstimulačný si ma vždy nájde...
Ano, budem už samoplatca, ale nemám to ešte zrátané.
Neviem,koľko to celé vychádza aj s liekmi. Neviem sa akosi dorátať a to mám doma aj cenník.
V januári budem asi múdrejšia.

luly3
19. dec 2008

ahojte 😉 tiež vám napíšem moj smutný príbeh

máj 2008 prve IVF 8 embrii 6 sa oplodnilo po PK 2 vložené
ostatne sa prestali vivíjat IVF - neúspešne ☹
december IVF 15 embrii 11 sa oplodnilo 5 zamrazili ako zygoty
a 6 dali na PK 1 sa prestalo vyvíjat 3 zamrazene ako blastocisty
a 2 embrijka vložene.....

pondelok 15.12 HCG 50 pozitívne,
štvrtok 18.12 HCG 1 negatívne ☹ babenko to vzdalo ☹

ani neviem či je lepšie povedat vám hned pri prvom teste je to negatívne
ako je to pozitívne ste tehotná a za dva dni vysadte lieky je to negatívne

a čo nato moja psychika???????????????????????????????????????????

bola som zúfala do vtedy kým som si neuvedomila že neoplatí sa rumázgat
nad rozliatym mliekom ale pekne ho poutierat a íst dalej...
čítat tu na MK príbehy a niekolkokrat smutne príbehy ma častokrat bolia
viacej ako čo sa stalo mne zistila som že ja som ešte slabý odvar od niektorých
babuliek...
budem bojovat do vtedy pokial sa namiesto fialovej fotky neobjavý môj výtužený
batôžik....., a prajem to všetkým kočkám nech bojuju a nájdu v sebe dostatok
síl nato ako to prázdno v nás prežit
ja idem dalej 20.1.09 konzultácia a februar KET 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

to je cely moj príbeh

vika34
19. dec 2008

ahoj lulu pôjdeme spolu 😀

luly3
19. dec 2008

vika už teraz sa nato teším 😉

vatina
19. dec 2008

Tak ja sa k Vám v NOVOM ROKU pridám. 7.1. mám konzultáciu kedy na IVF ( január/február?)

vika34
19. dec 2008

sranda ako skáčeme z témy do témy,teraz ste boli na stimulke v oktobri 😀

luly3
19. dec 2008

hrajeme sa na skovávačku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vika34
19. dec 2008

zase som ťa našla 🙂

vatina
19. dec 2008

Tiež si všímam, že sa naháňame. No, stíhame aj tam, aj tam.
Ale keď mne sú teraz obidve témy také blízke - psychika ☹ a nový pokus 🙂

luly3
19. dec 2008

vatina je jedno kde si 😉 bud tam kde ti najviac ta téma dá 😅

ja som všade 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vika34
19. dec 2008

vatina kedn som začala navštevovať koníka tak som písala skoro do každej druhej témy,lebo v každej som sa našla,ale ja chodím iba po večeroch a nA NIEKTORýCH TéMACH CEZ DEňnapíšu aj 10 strán a nestíham potom čítať,tak teraz píšem iba do niektorých

luly3
19. dec 2008

idem spat krasnu noc
paaaaaaaaaaaaaa

vika34
19. dec 2008

DN LULY

nikika33
20. dec 2008

ahojte baby, kde ste ? dnes som tehotnej kamoške kúpila peknú knižku o tom ako vychovať šťastné a sebavedomé dieťa ... dúfam, že si ju čoskoro od nej požičiam 🙂 majte sa krásne a ozvite sa , prosím !!!!

vika34
21. dec 2008

ahoj nikika,my sme prišli až teraz z návštevy ,takže si pokecáme až večer,pá

jankabo
21. dec 2008

Ahojte, je to strašné koľko musí žena vydržať a čo všetko je schopná podstupiť , aby mala bábo.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre