Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

ypsinkova
8. sep 2010

@tanyja a aké vitamíny si užívala ? 🙂 lebo mne sa včera drahý hral s vlasmi a povedal mi,že mi padajú dosť,ale možno len preháňal 🙂
😀 😀 niektorí to aj rátajú,som v nejakom článku čítala,že niektorí ľudia si počas dňa vypadnuté vlasy dávajú do obálky a potom ich zrátajú.že koľko im vypadli,strelené 😀 tiež nemám na také prkotiny čas 😀

tanyja
autor
8. sep 2010

@ypsinkova je normálne, že za deň vypadne aj 100 vlasov, ale to počítajú len tí, čo nevedia s voľným časom
ja som si kúpila calibrum mami - to som brala aj v tehotenstve, je to komplex všetkých vitamínov
dotyčná osoba nakázala mužovi, aby jej kúpil v lekárni nejaký super drahý šampón na vypadávanie, on nechtiac kúpil tonikum, tak mu vynadala a kúpila si sama šampón a nakoniec to ani nemohla používať, lebo ju z toho štrašne svrbela hlava 😀 😀 😀 😀

ypsinkova
8. sep 2010

@tanyja hej hej,100 vlasov je akože v rámci normy 🙂 mja som si kupovala nejaké také ampulky z dmky,ale žeby to malo nejaký efekt som nevidela 😒
😀 😀 no pekne,ja používam normálny šampon z dm,nie z lekárne , ale mala by som si asi nejakú výživnú masku kúpiť,alebo nejakú kúru 😲

tanyja
autor
8. sep 2010

@ypsinkova ja používam klasický šampón z drogérie, teraz mám syoss, doteraz niveu, ja som verná nivei , vyhovuje mi , je dobrá, mejkap a šminky neužívam, tak si niektorí myslia, že mám menej rokov ako v skutočnosti mám
bola som ako au-pair v nemecku, ked som mala 23 a na diskotéku ma nechceli pustiť, lebo si mysleli, že nemám ani 18 , musela som im ukazovať pas 😀 😀 😀

ypsinkova
8. sep 2010

@tanyja ja používam L’oreal,ten mi vyhovuje a nemastia sa mi ani rýchlo vlasy,klop klop,syoss sa mi nepáčil,mala som po ňom čudné vlasy 😝
ja sa do práce maľujem,lebo ráno mávam kruhy a tak,no treba počiarknuť ženskú krásu 😀
to vyzeráš tak super ? no to je fajn,to oceníš aj v neskoršom veku 😉

tanyja
autor
8. sep 2010

@ypsinkova mám teraz prvý krát syoss, chcela som zmenu vyskúšať
s plťou problém nemám , teda žiadne nezrovnalosti, vyrážky, len koža okolo nosa sa mi pravidelne na jeseň a zimu lúpe , ale aj na to som si už našla pomoc - homeopatický krém cicaderma, je dobrý napr na popraskané bradavky, na detské ritky a všetko, čo potrebuje natrieť
a už som si nainštalovala novú verziu a modul k divix , hurá 😀

tanyja
autor
8. sep 2010

@ypsinkova možno vyskúšam L´oreal, ináč dosť sa mi mastia po syoss, a hlavne , že akú reklamu mu robia, ale je pravda, že dobrý výrobok reklamu nepotrebuje !!!!!!!!!!!!!!!!!!

ypsinkova
8. sep 2010

@tanyja jaj tak ,ja so mtiež už všeličo poskúšala,ale ostala som verná len jednému 😀
ani ja nemám s pleťou problémy,tiež v pohode až na tie kruhy pod očami,ale to je z nedostatku spánku najskôr 😀
ja mam vysušenú pleť v zime,ale používam hydratačný krém,tak sa to nejako stratí potom 🙂
tak to je skvelé,blahoželám ti 😎

tanyja
autor
8. sep 2010

@ypsinkova kúp si detský krém nivea - wind&wetter- používam ho pri malom, a je super!!!
a teraz šup šup do postieľky aj ja už idem , dobrú nôcku

ypsinkova
8. sep 2010

@tanyja oukej,tak idem aj ja a ďakuje za tip 🙂
ešte pozriem Adela show a potom sladké sníčky,zajtra sa tu vidíme,pa 🙂 😉

zuzana0612
9. sep 2010

Ahojte,
ja som včera po práci išla do mesta kúpiť drahému košelu, aby sme sa zladili.... 😀 na sobotu. A potom som mala ešte jedno pracovné stretko. Tak som už potom ani nemala čas nakuknúť sem na vás. My sme večer pozerali panelák a občas sme mali prepnuté modré z neba. Videla som iba toho chlapca, čo má rád autobusy. Ale to dievča, čo spomínate, som videla v ukážke a naozaj tvár mala veľmi peknú.

ypsinkova
9. sep 2010

Dobré ránko 🙂
Ja som v noci spať nemohla,žalúdok som mala ako na vode a aj v podbrušku ma nejako pichalo,takže úžasná noc 😒

@zuzana0612 a už ste dokonale zladení ? budete hviezdiť v sobotu ? 😀

zuzana0612
9. sep 2010

@ypsinkova hviezdiť?jasnéééééééééé 😀 😀 😀 to my vždy.
ja som spala celkom dobre. len o pol piatej ráno som sa zobudila nato, že strašne prší. tak ma prešla nálada hneď ráno, keď som si predstavila, že zase prídem mokrá do práce. 😠 dúfam, že aspoň keď pôjdem domov, nebude pršať

tanyja
autor
9. sep 2010

@ypsinkova ahoj, zjedla si niečo čo ti mohlo uškodiť?
ja som si kúpila šampón loreal, uvidím, ako urobí mojej hlave, len keby nám aj teplá voda tiekla, tento týždeň som zatiaľ iba hriala vodu chrústikovi, lebo keď aj išla, tak bola stráááááááášne hrdzavá, fuj a teraz netečie vôbec
idem urobiť tú polievočku, a potom napíšem, aká bola

@zuzana0612 ja mám výhodu-v spálni nemáme okno, tak nepočujem nič, máme iba tmu 😀 😀 , zamračené síce je, ale neprší, aspoň tak, lebo tu nám už pred vchodom rozkopali chodník, zatiaľ sa dá prejsť, ale ak ho rozbijú totálne, tak to budem chodiť na prechádzky maximálne do pivnice, lebo gumáky nemám a ani malý, fuj v tomto hnusnom čase nám tu menie teplovodné rúry, viete si predstaviť tú zimu po večeroch, cez deň to ide, ale večer je chladno, mne to nevadí, len malý sa odkope, nebude ani bohovy zakrytý, príde mu spací vak, tak som zvedavá, či v ňom bude chcieť byť 😵 😵

tanyja
autor
9. sep 2010

@luculele ahoj, ako sa máš, a bábo kope pekne pravidelne? ja som prvé pohyby cítila v 18tt, ale to som už vedela, že čo mám asi očakávať 😀

luculele
9. sep 2010

@tanyja Ahoj, vcera som priletela do Bruselu za manzelom. Je mi tu asi tisic krat lepsie, aj ked dva mesiace pred porodom sa budem musiet vratit na Slovensko. Dietatko kopka cim dalej, tym viac, bude to nejaka sportovkyna, asi 😀

Mozem sa ta opytat? Nechavam si posielat kazdy tyzden taky mail o tehotenstve a v tom dnesnom mi pisu o tom, ze najzdravsie pre babatko je, ked spi s mamou v posteli, a este ze v spalni by malo byt okolo 16-18 stupnov, co sa mi zda strasne malo!! Ako to bolo u vas?

tanyja
autor
9. sep 2010

@luculele ahoj, ja som to čítala, ale myslím, že nie som zlá matka, keď som nechala môjho malého spať vo vlastnej postieľke - má vlastné pohodlie a my tiež. či to ovplyvňuje zdravie - to nemyslím, skôr je dieťa viac naviazané na matku, a keď je matka chorá tak potom čo s dieťaťom? na to asi autori článku nemysleli
táto metóda je opísaná aj niekde tu na koníku, až sa mi vlasy dupkom stavali, ke´d som to čítala - proste dieťa musí byť stále s matkou, nosiť ho na rukách, spať s ňou v posteli
môj malý je naučený na svoju postieľku, v našej posteli nespal ani raz a je všetko v úplnom poriadku a tiež - klop klop - chorý nebol !! a teraz už má aj svoju izbičku, už asi 2.mesiac a je to super
keby spal so mnou v posteli, tak to by som musela ležať stále pri ňom, lebo je úžasná vrtuľa 😀 😀 krúti sa neustále
ale je na tebe, ako sa rozhodneš, len ja by som nemenila - bála by som sa, že by som malému v spaní ublížila a ten môj chlap by už vôbec nemal kde spať 😀 😀 lebo ja sama som uprostred postele 😀 😀
a doma máme okolo 20°C , ale to je v pohode tých 16-18°C , lebo prílišné teplo vysušuje sliznicu v nose a to potom dráždi noštek bábätka, môj drobec nemal nikdy rád teplo - je po mne a spí odkopaný

tanyja
autor
9. sep 2010

@luculele rodiť budeš na Slovensku? nechystáte sa ostať v Bruseli, alebo ako to poriešite? čo tvoj manžel robí ?
a ako sa ti letelo, let asi dlho netrvá, však?

luculele
9. sep 2010

@tanyja tak to som nasla spravneho cloveka. Myslim si aj ja to, co vravis. Aj ja by som chcela malu naucit na vlastnu postielku a prinieslo by to vela nervozity, keby bola s nami v posteli. Akurat budem musiet stale vetrat alebo co ,lebo v tychto bytoch je stale teplo. Ale nevadi, rozhodla som sa, ze kupime podlozku na monitoring pohybov dietatka, ta ma trochu ukludni.

Rodit budeme na slovensku, lebo v Belgicku to vychadza draho. Uz som sa na to prichystala a nejako mi to nevadi. Ked bude mat mala tak mesiac, tak poletime za ockom do Bruselu, let trva asi hodinu a pol. Kym som tehotna, tak som letela uz asi sest krat (vratane dovolenky v Turecku) a zda sa, ze to malej nevadi. Mrvila sa sice viac pocas letu, ale to asi preto, ze citila, ze ja sama nerada lietam 🙂

To uz ma maly Radim vlastnu izbicku? Teeeda. Museli ste sa vyhrat so zariadovanim a dekorovanim. To by sa mi pacilo. Ako to unho vyzera? My mame prenajaty zatial len dvojizbovy byt, malicka bude spavat v obyvacke vedla spalne...

tanyja
autor
9. sep 2010

@luculele vetranie je potrebné, ja mám rada chladný vzduch, lepšie sa dýcha
my máme tiež 2-izbový byt s tým, že jedna izba je 6metrová, takže sme ju rozdelili farebnou vertikálnou žalúziou - dva odtiene zelenej a jedna slnečnicovo žltá, vyzerá to pekne , prikladám fotečky, kukni
ja mám dobrú učiteľku - moju maminu , poradila mi veľmi dobre v mnohých veciach a som jej za to vďačná !! malý chodí bez problémom aj cez deň spať, dám ho do postieľky, pusa a odchádzam z detskej a krásne si zvykol, nepotrebuje moju spoločnosť pri zaspávaní
teraz tie všetky "super" rady stoja za to - ja to ani nečítam a takisto pri prechádzaní na tuhú stravu som si nechala poradiť mamou a malý zje všetko, okrem dyni, tá mu nechutí 😖

tá tmavšia fotka je pohľad zo spálni na žalúziu

tanyja
autor
9. sep 2010

@luculele a prečo nebude v spálni? nechaj si postieľku v spálni, to by si musela behať stále na kojenie a tv by sa ti nedal kukať, spokojne môže byť postieľka v spálni, aj my sme tak prv mali, potom sme prehodili izby a veľa sme toho nemenili, jedine koberček som dokúpila, aby mal na čom sedieť pri hre
steny ostali biele, hoci som kúpila farbu, len akosi sa k tomu môj chlap nedostal a to je vyučený maliar 😀 ale aj kováčova kobyla chodí nepodkutá ..., iba vymaľoval steny na bielo, že potom to domaľuje farebne 😀 a to potom ešte nenastalo 😀 😀

luculele
9. sep 2010

@tanyja Ta zaluzia je super napad a pekne farby! U nas je problem taky, ze v spalni nie je dost miesta na postielku. Moznoze sa pokusime kupit co najmensiu a pokusime sa ju tam vtrepat. 😒

ypsinkova
9. sep 2010

@tanyja nie,práveže nič také som nejedla,akurát tie zemiaky len 😲
no som zvedavá,tak nie každému sadne tá istá značka,každému vyhovuje niečo iné,prečo máte hrdzavú vodu ?
polievočku si spravila ? 😉
tiež by som chcela,aby dieťa spávalo vo vlastnej posteli,nechcem aby dieťa bolo ku mne až tak pripútané a 24 hodín denne mi viselo na krku a nemohla by som kvôli nemu nič robiť,to by nemalo žiaden význam
pozerala som si aj izbičku a s tou žáluziou si to super poriešila,veľmi pekné farby 😉

@zuzana0612 tiež keď som sa ráno zobudila,sa mi vôbec nechcelo vstať z postele,som mala totálnu nechuť,ani som sa poriadne nevyspala,mala som chuť sa skryť pod perinu a nikdy nevyliezť,no potom som sa nejako prekonala a už to šlo jedna radosť.aspoň že nemusím mhd používam,lebo fakt by som prišla do práce mokrá ako myš,dúfam,že si to zvládla celkom úspešne tú cestu 😲 🙂

ypsinkova
9. sep 2010

našla som práve super svetrík,mrknite,či sa aj vám páči 😉 :
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=8963135&tab=7

zuzana0612
9. sep 2010

@ypsinkova ja to mám aj na bus aj od busu do práce dosť ďaleko. ale poobede prišiel pre kamošku priateľ a už bolo aj pekne teplo, a išli sme domov autom. zastavili sme sa v cukrárni a kúpili nejaké zákusky. mňam, také dobré boli.... 😵

zuzana0612
9. sep 2010

@ypsinkova pekný je ten svetrík, mne sa páči aj v hnedej.

tanyja
autor
9. sep 2010

@ypsinkova to je veľmi pekné, viacej popíšem večer, ja som v obývačke a malý je v detskej, počujem ako bije kockami 😀 😀 😀 - je riadne kreatívny
menia nám na sídlisku teplovodné rúry, už nám zlikvidovali aj chodníky, takže všade je blato, no hrôza !!! a nemá mi kde malý behať, tak len na rýchlo s kočíkom von rýchlo domov

@luculele izby sa vám nedajú prehodiť, žeby bola obývačka menšia a spálňa väčšia? väčší byt neplánujete ?
my sme izby prehodili a takto je super, všetko akurát veľké 😉

zuzana0612
9. sep 2010

@ypsinkova vieš čo som sa ťa chcela opýtať? neviem, možno si to tu už písla. koľko máš rokov? nie že by to bolo nejako zvlášť podstatné, iba tak som zvedavá.... 😀

zuzana0612
9. sep 2010

@tanyja tá predelovacia stena zo žalúzie je pekná. dobre si to vymyslela.. 😉

tanyja
autor
9. sep 2010

@zuzana0612 mne sa páči v sivej 😀 , ja som si zháňala tričká s dlhým rukávom a nakoniec kamoška, ktorá má obchod s detskými vecami, mi dala dve ušiť, vybrala som si farbu a bude 😉 😉 😉 , takže za 20€ budem mať dve a nie 1 ako je na MMB, hrôza cena , ale pekné je 😀
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9376864&tab=0

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre