Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

tanyja
autor
1. okt 2010

@zuzana0612 už len 2 hodinky a ideš domov, čo chystáš na víkend?
ja budem doma, malý mi nechce spať pri starkej, tak sme doma,a drahý musí s prac.autom do servisu do zvolena

zuzana0612
1. okt 2010

@tanyja dnes nič, a zajtra pôjdeme k našim. a doobeda asi budem robiť doma účto. a dnes neviem, asi budem tiež v papieroch. inak drahého kamarát mal meniny, tak neviem, či tam bude chcieť ísť.lebo tam chodievame, ale nehovoril nič, tak neviem. ale u neho je možné, že prídem domov a povie, že tam chce ísť.takže tak.

ypsinkova
1. okt 2010

ahojte,poslušne sa hlásim,keď mám trošku čas 🙂

@tanyja nie je vám zima,keď sa nekúri ? ja by som som asi zamrzla 😝
@zuzana0612 juj Zuzi,závidím,že končíš o tretej ... ale zasa ty skoro ráno vstávaš a to nie je pre mňa 😝

tanyja
autor
1. okt 2010

@ypsinkova do koľkej od koľkej pracuješ? ja by som radšej vstala skôr a odišla skôr ako zabila celý deň v práci, predtým, ke´d som robila vo Vande, som vstávala o 5hod a na 6som chodila do práce, o 14hod som mala fajront a 14,30 som už bola doma, posledne, keď som robila, robila som od 8hod do 16hod a keď boli mesačné uzávierky, tak samozrejme aj dlhšie - 17 až 18hod
teraz som vyhriata, lebo som sa vyvalila do vody, tak mi je ešte teplo a ináč som nababúchaná - teda mám mikinu na sebe a tričko s krátkym, možno ma zohreje drahý keď večer príde 😀 😀

tanyja
autor
1. okt 2010

@ypsinkova chlapa už mám doma, tak idem si užiť večer 😀 😀 😀
aby zase skôr nezaspal ako ja prídem do posteli 😀 😀

ypsinkova
1. okt 2010

@tanyja ja začínam v práci o ôsmej,niekedy aj o deviatej a je fakt,že zabijem celý deň v práci,takto v zime mi to nevadí,lebo býva skoro tma a škaredé počasie ale v lete ma idú mrle zožrať 😀 ... ja som nikdy neobľubovala ranné vstávanie,tak ja si radšej pospím ako by som mala vstávať o nejakej piatej,to nehrozí 😝
aj ja som vyliezla zo sprchy,pôjdeme s drahým pozrieť na karloveské hody a ešte aj s našimi známymi a uvidíme,či odtiaľ pôjdeme niekam si sadnúť alebo rovno domov ...
😵 😵 tak pekný večer želám a vyhriatu postel 😅 😵

tanyja
autor
2. okt 2010

@ypsinkova ja som vegetila pod dekou a drahý sa tlačil ku mne 😀 gauč nám bol úzky
dnes musel do servisu s kamiónom, tak sme sami doma, navarila som a teraz popíjam kávičku a chrumkám horalku 😵 , krásny deň 😵 😵

zuzana0612
2. okt 2010

ahojte, my sme dnes boli u babky.u drahoho babky. a teraz sa chystáme k nám. a ešte sme dnes boli na šípky. celé ruky máme dopichané a ten vietor studený, čo tam fúkal, tak to bolo niečo hrozné.

ypsinkova
3. okt 2010

čaute baby,vidím,že sa tu víkenduje v plnom prúde 😀 ... my sme v piatok boli na hodoch, domov sme prišli až okolo 4tej ako "za mlada",pretože sme si boli ešte sadnúť v meste 😎 ... v sobotu som zasa obehala všetky obchody v meste,kúpila som si nový svetrík a tričko ... teraz zháňam šaty na tú svadbu 😝 ...večer keď sme prišli z mesta,som bola tak unavená,že sme si ľahli do postele a zaspali sme,tak som tu ani nebola ,ale ako vidím ani vy 😀 dnes už budeme len odpočívať a poobede pôjdeme k sesternici na návštevu 🙂

@tanyja 🙂 dúfam,že ste mali pekný víkend celá rodinka 😵
@zuzana0612 som myslela,že ste boli hrať šípky 😅 a vy ste boli zbierať a čo budete robiť zo šípok ? .. no je dosť chladno,už som si aj kabátik vyhliadla,tak v týždni si ho pôjdem vyzdvihnúť a budem nosiť,dúfam,že ma dobre zahreje 🙂

tanyja
autor
3. okt 2010

@ypsinkova v týždni hlásia okolo 17°C , ja som pred tv, malý ešte spí, a drahá musel ísť voziť drevo, ale včera povedal, že dnes zbehneme do LC malému kúpiť topánky na zimu, tak dúfam, že nepríde o 16hod, to už asi nepôjdeme tak pozde nikam, lebo ešte ho chcem ostihať mašinkou
tričko z Otto si si tiež objednala ? budeš celá vynovená

@zuzana0612 havka si odfotila? a už ste mu dali meno? náš je Benny a pohral sa so sliepkami - 4 to neprežili ☹
čo budete robiť zo šípok? čajík ??
ja som včera stihla aj postele poprezliekať, poupratovať, dnes som len varila a prala, vonku vyzerá byť pekne
a teplá voda nám nepôjde ešte celý týždeň ☹ ☹ ☹ roztrhlo staré potrubie a už ho nebudú opravovať, neoplatí sa im to, už len nové spustia a že možno to bude budúci týždeň, takže 18 storočie pokračuje 😖

ypsinkova
3. okt 2010

@tanyja tak to nebude až tak chaldno,ale oni sa ľúbia mýliť a počasie býva vždy úplne iné,takže sa necháme prekvapiť 😀
dúfam,že drahý prišiel načas a topánky ste malému kúpili 😉

tanyja
autor
3. okt 2010

@ypsinkova no, teraz hlásili 15°C a na markíze sme boli v telke - že nám nekúria a že nemáme teplú vodu , veď to je jasné, keď sa menia rúry, nie? ako by nám mali dodávat teplo a vodu? vo vedrách ? títo naši ľudia sú fakt blbí a n zábere bol aj môj balkón , len som si nevšimla, či som mala dobre vyvešané prádlo 😀 😀 😀 😀 a môj sused hovoril - je tiež zodpovedný za výstavbu - že do škôlky dávajú ovocie, aby deti neochoreli 😉 😉
no chlap prišiel o 15hod, kým sa umyl (kým sa voda zohriala), tak bolo 16hod ke´d sme vyrazili, ale topánky sme kúpili, sú asi o 2cm väčšie ako nosí teraz, ale myslím, že do konca zimy mu také treba, nebudem kupovať dvojaké 15€ je predsa len dosť na detské topánky a ja som si kúpila papuče a ešte malému papuče, vbehli sme do hypernovy pokúpiť pitie na oslavu a išli sme dom
jasné, drobec si pospal v aute, ale na to rýchlo zaspal doma 😉 😉

ypsinkova
3. okt 2010

@tanyja hm,no vždy to prepásnem,keď ste v telke .... ty riešiš také detaily,či olo prádlo dobre vyvesené 😀 😀 býva aj zle ? 😝
ja som dnes mala tiež taký ovocný deň,som jedla pomaranče,banány,hrozno a aj grep som si dala,mňam..som nabitá vitamínmi ... celý deň ma hlava bolela,tak sme ani na návštevu nešli,snáď nabudúce 🙂
tak to je fjan,keď ste malému topánky kúpili ... no tie topánočky na deti sú dosť drahé a keď si to vezmeš,budú mu dobré len jednu zimu,lebo noha stále rastie ... a kde ste kúpili ? a aké papuče ? domáce ? 🙂
aká oslava bude ? 😲

tanyja
autor
3. okt 2010

@ypsinkova boli sme v lučenci v deichmann, inú obuva normálna nikde na okolí nie je, ale sú pekné na suchyý zips, vyššie, nepremokavé , a drahé sú ako ďas, stačilo by im 7€ ale veď treba zarábať na značke
a kedže som nevedela, akú veľkosť treba malému tak som poprosila jednu, čo vykladala topánky a zmerala mu nožku a že mu treba veľ.20 , lenže teraz nosí 20, to by mu bolo v zime určite malé, tak som zobrala 22, 21 nemali a aj tak to nie je veľký rozdiel
zajtra musím nahodiť do bazáru topánočky po malom, botasky mu neobúvam - potí sa mu v tom nožka
ja som mala tiež dnes super vitamín - slaninový rožok a trocha banánu po malom 🙂

ypsinkova
3. okt 2010

@tanyja hm,aj ja mám rada Deichmann ... som si tam kúpila sandále a dosť dlho mi vydržali 🙂 budem sa tam musieť ísť pozrieť aj ja na nejaké čižmy,ale mám rada aj Baťu ale u toho výber čo som včera pozerala nič moc 😝
hm,tak zasa ideš obchodovať 😎
slaninový rožok ? slaninu neľúbim ani klobásku nemusím 😝

tanyja
autor
3. okt 2010

@tanyja pozerám na joj talent, no ja by som nevedela koho vyhodiť ☹ mne sa všetci páčia
a Lucka Bílá je super - spontánna

tanyja
autor
3. okt 2010

@ypsinkova odkiaľ pochádzaš, keď také neľúbiš? ja klbásu ochutnám, ale žeby som ju musela mať tak to nie a slaninu zjem, len keď je mäsová, ináč nie , ale v bryndzovách haluškách môže byť a dosť 😀 😀
čižmičky mali všelijaké , určite by si si vybrala
ja trúbka, tiež som si sama sebe od písala 🙂 🙂

ypsinkova
3. okt 2010

@tanyja z bratislavy pochádzam,so mvravela,že som jedna z mála rodená bratislavčanka 😀 ... ale babka ma kedysi tiež vykrmovala treskou,slaninou aj klobásou a odvtedy to nemusím 😀 ... bryndzové mám rada,ale zasa s mierou ... nie,že by som to po tom jedle nejako prahla 😀
no pôjdem to okuknúť,som zvedavá či vyberiem ... lebo minuloročné čo som mala,sa nejako rozpadli a to stáli 80 eur 😠

tanyja
autor
3. okt 2010

@ypsinkova no a nemáš ich ešte v záruke ??
ja si pamätám, že si rodená bratislavčanka, len je to zvláštne, no síce ja tiež nemusím kadejaké zvieratká 😀

ypsinkova
3. okt 2010

@tanyja no ak hej,tak nemám lístok ... takže asi tak ... a ešte aj premokajú a šmýkalo sa v nich,super výber to bol 😝
ja to nemám rada ani kačice,králikov a kura jem len tak sviatočne 😀

tanyja
autor
3. okt 2010

@ypsinkova ja mám rada kačice, kura a dokonca aj králika, ja zase nemusím jahňa, barana, morku z tej jedine prsia (pred pár rokmi mala svokra 3 morky, že každému jednu - jej, jej dcére a nám , no a nám dala iba polku, lebo že k nej chodíme na stravu !!! tak preto !!! a hoci mám pamäť dobrú, nepamätám sa, kedy len nás pozvala na obed, dodnes to nebolo ani raz...) no ale kto by obhrýzal tie nekonečné kosti na morke 😝 ?

ypsinkova
3. okt 2010

@tanyja hm,ak z mäsa ja v podstate nemusím nič,ak som zistila,ale mäso je nenhraditeľné tak si dám 😀 ... ja mám rada skôr ryby,mňam 🙂 .... hm,no to dobre poriešila s tými morkami 😀 😀 a ako často sa ku nim chodievate stravovať ? 😀

tanyja
autor
3. okt 2010

@ypsinkova nikdy, to sa dá ľahko spočítať 😀 😀 , ešte sa nestalo, žeby nás len tak pozvala na obed
už len keˇˇd sú okrúhle narodeniny, tak vtedy, aj to je len tá jej klasika - rezeň a šalát, už som jej aj povedala, žeby mohla vymyslieť už niečo iné , odpoveď ? ona na také nemá čas 😀
moja mama vždy vymyslí niečo nové, že si aj prsty na nohách oblizujeme 😝 😝
ryby ľúbime aj my , zvyknem robiť zapekené so syrom 😝 😝

ypsinkova
3. okt 2010

@tanyja no,tak to vás pekne okašľala ... ale u nás je to také isté,že majke sa dáva stále a nám nič...ale mne to nevadí,my si vieme kúpiť aj sami ... keď ona nemá výčitky svedomia,tak v pohode ....
moja mama tiež dobre varí a aj moja babka,to je stará-dobrá kuchyňa 😀 kebyže ma tak počujú 😀

tanyja
autor
3. okt 2010

@ypsinkova veď je to pravda, moja starká a mama tiež super varia, dodnes urobí starká božskú paradajkovú omáčku a dodnes pamätám, ako robievala puding a potom ho zo šálky vyklopila - nádherné prázdniny pri starkej
svokra? ušomraná a nepozná srandu a úsmev a môj chlap, je to smutné, je pokuse taký istý, ako sa človek mení .., ale keď vidí malého, tak je úsmev všade
a to rozdávanie je také isté, ja si viem tiež kúpiť, ale už to bol vrchol, keď svokra delila polkilovú varovú čokoládu - rýchlo, len aby som ja nevidela, dala jej "zuzke" a sebe tiež nechala

ypsinkova
3. okt 2010

@tanyja puding milujem,veru dala by som si ... sa mi zbiehajú sliny 😀 moja starká vie zasa robiť dobré slivkové gule a tak celkovo koláčiky 🙂 a ešte sa mi od nej páči ryža 🙂
tak je fajn,že sa aspoň na malého usmeje 🙂 ... je to nespravodlivé,ale čo už narobíš ... tak veci netreba riešiť ,to sa musí odignorovať.... im sa to raz vráti a v inej podobe,akože nechcem byť hnusná,ale je to tak

pre dnešok už končím,idem naspäť do postele,aj keď sa mi nechce spať,lebo osm celý deň v posteli preležala .... tak dobrú nocku,do písania 🙂 😎

tanyja
autor
3. okt 2010

@ypsinkova do písania
ale som povedala drahému, že sa málo usmieva a vrhol na mňa, že ani ja nie 😀 😀 , tak som nahodila fotoúsmev a la sýr
a rýchle zaspanie
ps: ráno, keď odchádza do práce, ma nezabudne pobozkať
a ja idem tiež

zuzana0612
4. okt 2010

dobre ráno,
ano, aj čajík budeme robiť zo šípiek. boli také pekné veľké. len trošku dopichané ruky ma teraz svrbia.

tanyja
autor
4. okt 2010

ja si pamätám, keď sme chodili zbierať šípky, lebo v škole bol zber, potom sme sušili pomarančovú kôru, nosili papier, a dnes sa už poriadne nič nedeje v školách
suseda chcela odniesť do zberu 20kg papiera a keď jej povedali, že dostane za to 50centov, tak sa na to vykašľala a odniesla to do separoveného kontajneru
my sme dnes ešte aj elektrinu nemali 😀 boli sme ako v 16 storočí 😀 😀

zuzana0612
4. okt 2010

@tanyja vy teda máte podmienky....
dnes to je s tými zbermi o ničom. nejaký čas tuším ten papier ani zbery nechceli. tiež si pamätám, ako sme papier nosili do školy, že ktorá trieda bude mať najviac.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre