Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

tanyja
autor
5. okt 2010

dnes sme s mamčou zistili, že malý nejako veľmi znova narástol !! ešte pred možno max. 2 týždňami vošiel pod stôl a dnes zohol hlávku, aby popod vošiel 😀 😀 , veľa ľudí mi hovorí, že aký je vysoký a vôbec nie je tučnučký, má 9,50kg
včera som mu kúpila hojdačku a dnes sa s ňou hral - stláčal pískacie tlačítko v prostriedok hojdačky a ja som si v kľude poriadila , mám úžasné dieťa 😀 😀 😀

ypsinkova
5. okt 2010

@tanyja tak lenže najviac ma irituje to,keď majú niečo ľudia proti,ktorí si to môžo dovoliť a taký človek,ktorý toho veľa nemá,prispeje aj tými pár centami ....
zasa máš polovičku doma ? sa máš 😀 .... mne dnes varil manžel , mali sme zemiaky a fašírku a k tomu oblohu .. bolo to fajn,ale jedla som to až o pol ôsmej,čo je dosť neskoro,snáď mi nebude zle od žalúdku 😝
tak malý vám rastie ako z vody,aspoň vidieť,že ho nielen šatíš ale aj živíš 😀
mne sa ľúbia strašne také deti,ktoré majú neskutočne krásne bacuľaté líčka,keď budem mať malé,budem sa snažiť aby aj ono malé take líčiská 😀 je to strašne zlaté 😵
hojdačku ? fíha,tak malý má novú zábavku 😅

tanyja
autor
5. okt 2010

@ypsinkova ja som minule robila fašírku a aj svadobčanov som mohla nachovať - toľko som jej narobila, ale zjedla sa všetká
no malý nemá bacuľaté líčka, mal, keď bol maličký, kým sa nezačal hýbať, potom líčka zmizli 😀 😀
ty máš takého zlatého manžela, akosi sa mu zapáčilo variť 😀
a tá naša suseda - fiktívna zamestnankyňa sociláneho podniku ešte špekulovala predčasný dôchodok a aj pracovať !!! mala to dobre vymyslelé, lenže už sa to neudeje
a že prečo vymenili komplet všetko v byte a kúpili si auto ... ?????? žiadny otáznik, odpoveď je jasná ...

ypsinkova
5. okt 2010

@tanyja hm,vy ste iní maškrtníci ,ale fašírky mám aj ja rada 🙂 🙂
ale ja to miluej mna bábätkach,to je neuveriteľne rozkošné,také na zjedenie líčka 😵 😵 no hej,nejako často mi vyvára,ktovie prečo alebo čo chce zasa na oplátku 😀
nemám rada takých ľudí,že jej to nie je trápne 😝

tanyja
autor
5. okt 2010

@ypsinkova veď sa už ani neukazuje ale vrchol všetkého bol, keď jej muž prišiel na schôdzu a bol usmiaty ako slniečko
tú fašírku si bral drahý do práce, takže asi preto tak rýchlo zmizla a jeden kus sa dostal Bennymu a troška mal aj Ali , ušlo sa celej rodine , otec má rád fašírku s citrónovou omáčkou, aj ja, len ju neviem urobiť, ináč je božská 😝 😝

ypsinkova
5. okt 2010

@tanyja všeliakí sme,treba to brať s nadhľadom 😲
jaj,tak to preto asi rýchlo zmizla 😀 😀 my keď varíme,tak varíme tak,aby sme mali maximálne na dva dni a nič nám neostávalo ... tak drahý vždy dojedá všetko 😀 ale zatiaľ to nie je na ňom veľmi vidieť,nemá bruško 😀

tanyja
autor
5. okt 2010

@ypsinkova aj môj chlap je taký chuďas a to zje polku chleba na posedenie ako teraz a krájal si polcentimetrové krúžka malokarpatskej salámy, ale som ho hamovala, nech nám nechá aj na raňajky 😀 😀
nám čo zvýši, poputuje zvyšným 2 sliepkam ( bolo ich 8, ale 6 padlo Bennymu - pohral sa s nimi )
no, idem ja spať, je dosť hodín, ráno som spala do 7.30, dobre sa mi spalo 🙂

ypsinkova
5. okt 2010

@tanyja hm,má dobry metabolizmus a asi nemá veľa času na jedenie ... tak aspoň doma sa to snaží vynahradiť 🙂
ajajaj,to musela byť iná hra so sliepkami 😝 ale aspoň máte čerstvé vajíčka,tie ja mám veľmi rada,nie ako tie umelé z obchodov 😒
tak dobrú nocku a dobre sa vybúvaj,pa 😉

tanyja
autor
5. okt 2010

@ypsinkova práveže si kupujem, chúďatá nestíhajú znášať toľko, ale starká povedala, že kúpi 10 sliepok
dopozerám správy a idem hajať
v práci má dosť času na jedlo, stále ked si voláme, je v motoreste a kopu stravy si berie aj z domu
tak pa pa

ypsinkova
5. okt 2010

@tanyja čo,tak to nie je dobré,my dostávame domáce vajíčka aj paštéty,mňam ... ja z obchodu vajíčka nemusím,to radšej žiadne ako odtiaľ
hej ? som myslela,že nie ,keď šoféruje...tak to je fajn ... tak chlapi tak celkovo potrebujú viac ako my 😀
paa 🙂

tanyja
autor
6. okt 2010

@ypsinkova ja odkladám všetok odpad z jedla aj škrupiny, ale kedže dávam toho najmenej, tak vajíčka väčšinou nedostanem 😒 , lebo ja som tá skromná a poviem, tak si nechajte... ☹
a dnes prišiel list z allianzu , že nepreplatia škodu, ktorú spôsobil marcel v práci - poškodil pneumatiky keď zapadol, lebo že tá poistka prof. zodpovednosti nie je na dopravné nehody a škody na kolesách !!! tak za čo vlastne platíme ročne 50€ ked to oni neuznávajú !!! tiež keď nám odišla elektrina na práčke, tak sme to dali poisťovni - že to bolo spôsobené el. skratom a oni sa zase vynašli, že by to muselo byť spôsobené prírodnou katastrofou !!! sila s allianzom , človek je potom z toho na nervy ☹

zuzana0612
6. okt 2010

@tanyja poisťovne sú všetky za jedno. v každej si niečo nájdu, keď majú vyplácať peniaz. ja som tiež poistená v allianz. a dom máme poistený v ČSOB. ale myslím, že to je jedno všetko.

tanyja
autor
6. okt 2010

@zuzana0612 asi tak nejako, oni si nájdu dôvod na nevyplatenie - moja mama mala úraz na koleno, tak to dala do poisťovni a oni ? napísali jej, že to koleno už mala poranené a operované, tak už nemá nárok na vyplatenie 2x z toho istého kolena, čiže podľa poisťovni môžeš mať 1 časť tela presne len 1x chorú prípadne poranenú, potom to už neuznávajú a veru, druhú poistku už neuzavrela
ja si musím zistiť, kedy mi končí platenie úveru v čsob

ypsinkova
6. okt 2010

@tanyja ja dostávam domáce od babky alebo maminy,tá má také fajn známosti tak nám vždy dajú,lebo toho dostanú dosť 🙂
asi tak,tie poisťovne sú v podstate na dve veci ,keď ide o vyplácanie peňazí ... človeka len nahnevajú 😖

tanyja
autor
6. okt 2010

@ypsinkova a mňa štve "len" toľko, že to bude musieť drahý zaplatiť zo svojjho ☹ ☹

tanyja
autor
6. okt 2010

tak , volala som konečne s mojim dobrým známym poisťovákom a povedal, že je to blbosť, čo allianz napísal do listu, že prečo nevyplatia peniaze, zajtra ráno príde a napíšeme nejaký múdry list - odvolanie a že ak to neprejde, tak sa odvoláme niekam vyššie, no som zvedavá ...
a dnes je tu akosi mŕtvo a to je môj drahý v práci a som sama doma.. 😵

chrústik spal dnes 3,5 hodiny aj to som ho budila, lebo už bolo 16hod a som si pomyslela, že kedy večer zaspí a zaspal okamžite !!!! 😀 😀 , poslúchol mamičku - hovorila som mu - žiadny krik, ja sa idem okúpať ( vedro a pohár - umývala som si vlasy) 😵 😵

skriatek
7. okt 2010

viem, ze este sa snazime kratko, ale niekedy ma naozaj prepadne hrozny pocit paniky... ako aj vcera, manzel ma hodinu utesoval a ked som sa upokojila, pyta sa ma: "si stastna?" "ano" "no vidis, nic ti nechyba." "ale ba chyba." "ja viem." a toto sa deje takmer kazdy mesiac, aj ked viem, ze sa tym nic nevyriesi a podstatne je stale verit a nezufat

zuzana0612
7. okt 2010

@tanyja joj, tak to ja by som si s ním pospala... 🙂 dnes je konečne pekné počasie u nás, ale aj tak sa mi chce spať. nejako ma to neprebudilo.
dúfam, že sa vám niečo podarí poriešiť s tou poisťovňou, lebo náhrada gum je dosť drahá záležitosť.

zuzana0612
7. okt 2010

@skriatek čo to znamená, že krátko?

tanyja
autor
7. okt 2010

@skriatek to ti dal dosť hlúpu otázku na situáciu, ktorú si mala, asi by to chcelo trošku ináč
ako krátko sa snažíte?
@zuzana0612 aj tu je pekné počasie, u nás vŕtajú, buchocú, kopú z každej strany a malý spí 😀 , jeho to uspáva
a okná by mi bolo umývať, ale práši sa z každej strany, tak na to kašlem, umyjem, keď to dorobia
za poistku tu bol môj známy, skúsi s tým niečo urobiť, keby aspoň niečo preplatili, keď už nie všetko , asi večer budem múdrejšia a dohodli sme sa žeby som mu z domu robila papierovačky - lebo chudák Peťo je rozlietaný na všetky strany, má toho strašne veľa a nič nestíha.. veď som mu aj povedala, že príde pozde aj na vlastnú svadbu 😵 😵

skriatek
7. okt 2010

@zuzana0612 devat mesiacov

tanyja
autor
7. okt 2010

@skriatek asi sa na to priveľmi sústredíš, povoľ trošku, násilím to nepôjde a ak do roku nič, navštív doktora aj s mužom, nech vás vyšetria a navrhnú spôsob ako počať bábo

zuzana0612
7. okt 2010

@skriatek presne ako hovorí tanyja, choď k lekárovi. lebo sa aj tak iba zbytočne stresuješ a to ti nepomôže

ypsinkova
7. okt 2010

čaute baby-jagy 😀
@tanyja u nás bolo tiež dnes super počasie,svietilo slniečko a bolo aj celkom teplo 😵 dúfam,že nám to vydrží aj cez víeknd a nepokašle sa to ako vždy 😠
tak to je fjan,že máte takého známeho a dúfam,že vám aj pomôže 😉

tanyja
autor
7. okt 2010

@ypsinkova že baby-jagy, tá správna baba-jaga sa ozvala 😀
no zatiaľ jedna dobrá správa - už nám kúria, hneď sa lepšie býva, síce už tečie voda z teplého kohútika, ale je studená, takže hrnky som ešte neodložila
zatiaľ neviem nič nové ohľadom škodovej udalosti, len mi povedal, že aj jeho otec mal takýto problém a preplatili mu to všetko, keby len 3/4 z ceny preplatili, aj to by nám veľmi pomohlo
a už máme aj zahrabaný chodník - museli - lebo robia nám strechu a potrebuje sa dostať žeriav k paneláku, aby mohol vykladať drevené panely na strechu, to bude mať drobec zase zážitok - zbožňuje všetky stavebné autá a hlavne nech to pípa, bliká, svieti a je vo svojom živle 😵 😵 😵
už som pokúpila všetko na oslavu, dostácie na tortu odnesené a zajtra bude hotová, mňam mňam doboška

ypsinkova
7. okt 2010

@tanyja to áno,už mi len bradavica na nos chýba a metla do ruky 😝 😀
😵 teším sa s vami z tepla v byte 😉
veď jasňačka,každá korunka je dobrá 😉 a najmä v tejto dobre,keď treba dobre prerátavať všetko 😝
😀 😀 super dieťa ,to ten náš maly Peťo,sa všetkého takého bojí,čo svieti,blíka či nebodaj píska tak začne plakať...ani vysaváť sa nemôže 😝
ale aká oslava bude ? kto bude oslavovať ? 🙂

tanyja
autor
7. okt 2010

@ypsinkova no predsa môj malý Radimko - má 1.rôčik !!!
ked bol maličký, tak som ho uspávala vysávačom, teraz reve, keď ja vysávam a nedám mu vysávač - zbožňuje všetky divné zvuky, včera búchali,vŕtali a neviem čo všetko, a malý spal a spal, že som ho o 16hod budiť musela - spal 3,5hodiny !!! 😵 môj kvietok dnes už chodil sám a prešiel celý byt 😵 😵 😵

ypsinkova
7. okt 2010

@tanyja tak to všetko najlepšie prajem,veľa zdravíčka,šťastíčka,aby ťa poslúchal a nech sa mu úsmev z tváre nestratí 😵
s kým idete oslovať ? potom sprav aj pár fotiek,nech pozrieme malého oslávenca 😵
ja neznášam,keď u nás niekto vrta alebo klepe rezne,keď sa chcem po týždni vyspať 😀
inak aj mojej kolegyni dcérka mala dnes jeden rok 🙂 v sobotu ideme tiež gratulovať 😉

tanyja
autor
7. okt 2010

@ypsinkova a ozaj, tak to mi ty visíš na dverách do spálni !!! lebo bradavica tam nie je a metla tiež nie ( už odpadla) 😵 😵 😵

tanyja
autor
7. okt 2010

@ypsinkova ďakujeme krásne, ten úsmev je väčšinou na tvári, ja sa na neho stále usmievam, keď vstane alebo keď sa na neho len tak pozriem
prídu všetci - moja rodina, potom aj mužova, no neviem, kde sa popcháme všetci a zbehnem pre starkú a potom ju zase domov odveziem , tak ja jediná budem mať rozum 😵 😵 a dorazím sa až potom ..........

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre