Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

tanyja
autor
10. okt 2010

@ypsinkova tak prišli, malého mi zobudili a boli u nás hodinu a pol , svokra za ten čas so mnou neprehovorila jediné slovo, neviem ako som jej ublížila... 😠 , ako rozmýšľam tak rozmýšľam
malý dostal samé vozidlá - odrážačku, hojdacie lietadielko, odrážacie autíčko a od nás hojdačku
doniesli síce sušenú tortu, ale ani zdiaľky nebola dobrá aj som to otvorene povedala ... nebola dosušená, cukor sa lepil na nôž a bola príšerne sladká, brrrrr
môj recept: sedliacky šalát: 4-5 vajec varených natvrdo, 30dg diétna saláma, 4 kyslé uhorky, kápia, cibuľa- vymiešať, nálev- 2PL olej,2PL horčica a 2PL kečup prevrieť a vychladené zmiešať s dostáciami a potom tatarku, no a dochutiť, toť vsjo, dobrú chuť
a dnes som lietala ako ... celý deň - neustále umývanie riadu, doobedu som poumývala všetky okná - už som to nevydržala psychicky, a po návšteve ešte ostrihala drahého, takže znova vysávala, so smeťami... no roboty ako naozaj 😵 😵

tanyja
autor
10. okt 2010

@vika34 ahoj viki, dávno som ťa tu nevidela, ty máš stále toľko práce
nerob si hlavu z chlapa, ten môj je niečo podobné a keď sa mu nevidí, tak sa hrá na decko - zduje sa a hrá sa na urazeného
hlavne, že my ženy makáme celý deň ako kone aj keď len doma a nie v práci a ešte si myslia, že oni sú ti najdôležitejší !!!
až mi zle prišlo, keď som ja makala a on si ľahne na gauč ako nič !!! to je vrchol džezu 😒

tanyja
autor
10. okt 2010

nejako som sa rozpísala, ale toto musím spomenúť : pristihla som malého tomáša 2,5ročného ako sa s veľkou kockou zahnal na môjho chrústika, vražedne som sa na neho pozrela, všimol si to a pustil kocku !!!
tak čo na to poviete? je to normálne? veď to decko vôbec nie je vychovávané , no ja by som mu ukázala 😠 😠 😠 , všetky hračky rozhadzoval a keď som mu povedala, že bude upratovať, tak sa len zrehotal, jeho mama tiež a to bolo všetko 😠

tanyja
autor
10. okt 2010

@pampusko aj Tobiasko má druhé meno alebo len Dominik má dve mená? a ktorým menom ho voláte?

ypsinkova
11. okt 2010

@tanyja hm,ja by som si dala dačo sladké,keď tú tortu spomínaš ... po práci sa niekde zastavím na zákusky asi,lebo tá túžba po sladkom je šialená 😀 😀
tvoja svokra vôbec nevie,ako sa má správať,je strašne neslušne vychovaná,až ma to uráža,keď s tebou nevie prehodiť ani pár slov .... tá moja sa aspoň pretvaruje a snaží sa prejaviť ako taký záujem ,že má,aj keď rozprávame o hlúpostiach a väčšinou si susedky a ohovára 😀
zaujímavé dieťa ten Tomáško,ale to asi medzi deťmi takto bežne funguje,že si robia zle...no niektoré deti,to nemajú v povahe orobiť iným zle,iné zasa majú tu potrebu .... prístup jeho mamy je zvláštny,keď mu ani nedohovorí,ani nič,len sa nad tým pousmeje ....

zuzana0612
11. okt 2010

dnes je tu nejako mrtvo.
ja si myslím, že keď takto reaguje mama toho dieťaťa, tak ani človek nemôže nič iné čakať. proste si to dieťa robí čo ho napadne, keď ho nikto neusmerní, on nevie, že je to zle.

tanyja
autor
11. okt 2010

@zuzana0612 veru zuzi, máš pravdu, to dieťa nemá regulu a výchovu, on je doslovne drzý , aj keď som mu povedala, že nesmie behať cez vertikálnu žalúziu, kt. predeľuje izby, iba sa uškrnul a rozbehol, tak som na neho skríkla a veru to pomohlo, zhamoval sa 😀 😀
mŕtvo tu bolo aj včera
@ypsinkova tak tá naša sušená torta by ti nechutila - sneh sa naťahoval za nožom, brr a ani môj drahý ju nezjedol a to má sušenú rád !!! no ale za to moja svokra nemôže, ona tortu dala len urobiť
taká bola zvláštna včera, keby mohla, otočila by sa mi chrbtom ... a prehodila pár slov s jej dcérou - potrebovali prebrať ako sa má ich jedna suseda ..

ypsinkova
11. okt 2010

to máte pravdu,že tu nik nebol včera ani dnes,nemala som ani čo čítať 😝 hanbite sa 😀

@tanyja zaujímavá teta cukrárka ... ale ja som si dnes po práci kúpila veterníky som sa zalizovala až za ušami 😀
😀 😀 jaj,tak aspoň že sa ony dve porozprávali ... tá moja svokra tiež stále ohovára,ale niekedy býva sranda 🙂

tanyja
autor
11. okt 2010

@ypsinkova keď začne ohovárať niekoho známeho? tak to musí byť ozaj veľká sranda , fakt
a ako bolo v práci? to moje dieťa dnes nejako bakalo, no neviem, či mal niečo v čaji , dopila som ho a so mnou to nič neurobilo ...

tanyja
autor
11. okt 2010

@ypsinkova kde si včera vlastne zmizla? hmm ? nemala som čo čítať !!! 😀 😀
dnes nám ťahali kábel že vraj na káblovku, ale či budeme mať aj iné programy ako máme to je nejasné ... necháme sa prekvapiť

ypsinkova
11. okt 2010

@tanyja tak,ale moja svokra ohovára aj vlastnú rodinu a keď tam my nie sme prítomní,tak ohovrí aj nás ... ja sa na nej len smiať musím ... lebo ona žije len z klebiet a podobných hlúpostí,keby nie sú klebety,nie je ani ona 😀
v práci celkom fajn ... ale ráno mi bola strašná zima,keď som nastupovala do auta,tak som si len v svetríku išla,ale potom som zistila,že to bola chyba ,zima ,brrr 😝

skôr ty kde si bola ? či ty si tu bola ? tak prepáč,včera nevydalo ,som vydatá žena 😀 my máme toľko programov domov a ja to vôbec nepozerávam,len môj chlap 😝

tanyja
autor
11. okt 2010

@ypsinkova ja som tu tiež včera bola, len ty si zmizla !!!
a ak nevieš 😀 , aj ja som vydatá 😀 😀 😀 a tie programy pozerá tiež len môj muž, ja akosi nie

a máme podobné svokry... aj tá moja ohovára aj rodinu a mňa statočne poohovárala, keď som sa zoznámila s mužom, tak ma ohovárala, že som predtým už s niekým žila, vieš ako by mal byť každý nepolíbený alebo niečo v tom zmysle , a vrchol všetkého bol, keď pozývala domov mužovu bývalú !!! a ešte ju aj pozvali na svadbu mužovej sestry a to sme my - ja a drahý povedali, že ak tam bude ona tak my nie a už vôbec nie ja !!!
nakoniec ju zrušili 😀 😀

ypsinkova
11. okt 2010

@tanyja tak pardon 😝 nie,nevrav,že aj ty si vydatá,to som nevedela doposiaľ,ale ďakujem z adôležitú informáciu,beriem na vedomie a abseneciu vo večerných hodinách budú odpustené,ale budeš ich musieť vynahradiť potom počas dňa 🙂 dobre som to vymyslela,nie ? 😎 😀
dúfam,že ja taká strelená nebudem,keď budem svokra 😀 to myslím,že aj mne spravila ...ale vtedy drahý do toho zasiahol a spravil krátky proces s mamičkou,tak potom sme mali od jeho ex pokoj,akurát,že ju ešte občas spoemnie 😝

tanyja
autor
11. okt 2010

@ypsinkova ty si fakt nevedela, že som vydatá? až tak moderná nie som, aby som mala dieťa a len spolubývajúceho 😵 😵 😵 , no vydatá som už skoro 4 roky
a nikdy nevieme, aké svokry my budeme 😵 😵 , len dúfam, že lepšie 😵 😵
no idem ja spať, tak papa

ypsinkova
11. okt 2010

@tanyja ale vedela vedela,neboj sa...nepochybovala som o vašom zväzku 😉
tak aj ja idem spať,dobrú noc a nech ťa blchy štípu celú noc 😀

zuzana0612
12. okt 2010

@tanyja moja mama nikdy nepoznala otcovu mamu, lebo ona zomrela, keď bol otec malý. takže mama nikdy svokru nemala. a ešte kedysi dávno zahlásila, že dúfa, že o nej nebude nikto nič zlé hovoriť. keď ona nevie, aké to je mať svorku. to bolo ešte keď som bola s bývalým a občas som povedala niečo o jeho mame. 😀 . ale inak si myslím, že to je tak trochu aj v človeku a nie iba v tom že je to svokra.

tanyja
autor
12. okt 2010

@zuzana0612 tak nie je svokra ako svokra , podaril sa ti pekný preklep - svorka , krásne, ale to je zase o tom, že rodina musí spolu držať
moja švagriná - mužova žena, má matku, ale tá zase nepotrebuje s ňou a deťmi kontakt, takže deti ani nepoznajú svoju druhú starú mamu, smutné,dôvod? alkohol... snaha chýbala a chýba
a môže povedať, že má super svokru, aj brat aj švagriná 😀 😀

@ypsinkova no mne sa teba riadne bludy snívali... 😀 nejdem to radšej rozpisovať
a blšky ma nehrýzli 😵 😵

zuzana0612
12. okt 2010

@tanyja mužova žena? asi si mala namysli mužova sestra... 😀 . tuším rýchlejšie rozmýšľame ako píšeme, alebo naopak? a potom sa aj preklep objaví.... 😀
nie je svokra ako svokra, niektorá je hrozná, iná ešte horšia.... 😀 . ale nie... je to o ľuďoch proste. aký kto je

tanyja
autor
12. okt 2010

@zuzana0612 nie, dobre som to napísala- moja švagriná-mužova žena má mamu, teda to je mužova svokra a tá nemá záujem o rodinu... to je také divné
znie to skomolene? ale je to tak !!!
a všetko je o ľuďoch
ps: mužova sestra je tiež kapitola sama o sebe 😀

zuzana0612
12. okt 2010

@tanyja no tak ako vidím, keď som dnes odišla z práce o dvanástej, tak sa tu nikto neukázal. ja som končila skôr, lebo som išla ku kaderníčke. farbila mi vlasy a strihala. celkom som spokojná. uvidíme, koľko mi ten elán vydrží, lebo som si to dala urobiť inak ako mávam.

tanyja
autor
12. okt 2010

@zuzana0612 budeš , vlastne si kočka, neboj, ja som potom išla s malým von a keď spal, tak som normálne čítala časopis a ešte tu mám nejaké staršie nové časy
ja už neviem, či vôbec pôjdeme na svadbu, lebo kamoška mi povedala, že mám ísť sa prezliecť na internát- tam bude aj ubytovanie a že ak prídem skôr, tak môžem dojsť k jej mamine... znie mi to akosi čudne, alebo som len fajnová ?? 🙄 🙄
všetko sú to tam pre mňa cudzí ľudia, poznám len kamošku a mám ísť rovno na sobáš, mne sa to tak nepáči ,, hm a ešte príde vtedy moja sesternica z nemecka, chce vidieť malého, tak som v pomykove 😨 😨
poradíte mi ?

tanyja
autor
12. okt 2010

@zuzana0612 budeš , vlastne si kočka, neboj, ja som potom išla s malým von a keď spal, tak som normálne čítala časopis a ešte tu mám nejaké staršie nové časy
ja už neviem, či vôbec pôjdeme na svadbu, lebo kamoška mi povedala, že mám ísť sa prezliecť na internát- tam bude aj ubytovanie a že ak prídem skôr, tak môžem dojsť k jej mamine... znie mi to akosi čudne, alebo som len fajnová ?? 🙄 🙄
všetko sú to tam pre mňa cudzí ľudia, poznám len kamošku a mám ísť rovno na sobáš, mne sa to tak nepáči ,, hm a ešte príde vtedy moja sesternica z nemecka, chce vidieť malého, tak som v pomykove 😨 😨
poradíte mi ?

ypsinkova
12. okt 2010

@tanyja a čo také sa ti snívalo,veď neám povedz,nehanbi sa 😀

@zuzana0612 na takéto úpravy sa chystám aj ja ... hlavne potrebujem novú manikúru,lebo mám tak doničené nechty,strašne sa mi šiepia a lámu,niečo im chýba,musím si ich dať ošetriť 😝 a o vlasoch ani nevravím,ale to sa dám len podstrihnúť,nechcem krátke vlasy,viac mi idú dlhé
@tanyja čo? nerozumiem,prečo by si nemala ísť na tú svadbu ... akože prezliecť ?

zuzana0612
12. okt 2010

@tanyja no, keď nemáš dobrý pocit z toho, a ešte ti má prísť rodina, tak ja by som to riešila tak, že pôjdeš na svadbu po obrade, neskôr,trebárs večer a hotovo. nebudeš sa tak cítiť nepríjemne a aj so sestrenicou budeš

@ypsinkova nechty mi neviem z akého dôvodu nechcú narásť. nemávala som problémy, len teraz mi nerastú a nerastú, stále ich mám krátke

tanyja
autor
12. okt 2010

@ypsinkova sen? to bolo každú chvíľku o inom, nejaký koncert, potom samá voda, zase voda, plno ľudí, také kadečo a dokopy nič normálne
prezliekanie mi nerobí problém na svadbe, ale ten postup - keď šla mne na svadbu, tak som ju pozvala k našim zoznámiť ich, ale ona nič také nechystá, nepotrebujem poznať všetkých svadobčanov, len jej rodičov 😅
a ak chceš viac vlasov, zopár ti ich môžem dať, na moje hlave to nebude vidieť že niečo chýba 😀 😀
@zuzana0612 tvoj nápad je dobrý až na to, že svadba je od nás asi 3hodiny autom ...tak to asi tak jednoducho nepôjde

tanyja
autor
12. okt 2010

@zuzana0612 sesterka príde v nedeľu a to by som bola nevyspatá a je keď som nevyspatá tak som protivná 😀 😀
poslala som ti IP

ypsinkova
12. okt 2010

@zuzana0612 ja niekedy mám super nechty a niekedy mám s nimi problémy,to asi tá zima za to môže 😀
@tanyja mne sa zasa nikdy nič nesníva .... mám kvalitný spánok 😀 .... aj tak tam nevidím žiaden problém,veď sa spoznáte na mieste 🙂 .... ja mám dosť vlasov,len sa lámu,veď som sa už pol roka nestrihala,tak už by sa to zišlo skrátiť trošku 🙂

tanyja
autor
12. okt 2010

@ypsinkova mne sa moje nechty pravidelne lámu a hlavne ukazováky, a raz som čítala za nechty a fungovanie vnútorných orgánov, tak že keď sa lámu nechty na ukazovákoch, tak zle fungujú vaječníky, ktovie, možno že to aj je pravda
ja som sa naposledy dala podstrihnúť tiež pred pár mesiacmi aj to mi bolo odstrihnuté trocha viac vlasov ako som chcela,
ja keď som nervózna, tak si obhrýzam kožu okolo nechtov - teda ukazovák na prave ruke a palec na pravej ruke, potom si v duchu vynadám a zase chvíľu bez toho vydržím a celkovo mám škaredé nechty, na zš som si ich obhrýzala do momentu, keď mi vyrezali slepák...
sníva sa každému, len sa budíš vo fáze, keď si tvoj mozog nezapamätá sny a tých je v priebehu noci okolo 7-9 a to rôznych !!!
aj ten môj chlap vždy tvrdí, že jemu sa nič nesníva a to veru nie je pravda

tanyja
autor
12. okt 2010

tak prajem dobrú noc a zajtra sa uvidíme , papa

tanyja
autor
13. okt 2010

čo toto? tu nikto nie je? kde ste všetky ? ja som teraz tu, s kávou na stolíku, s pocitom, že som urobila dosť v domácnosti aj pre chrústika - hojdal sa v hojdačke, ja som vysávala, doupratovala kuchynskú linku, pozmývala podlahy a ponaháňala prášok
no a že som varila, tak to samozrejme - špenát so zemiakmi, volové oko a ja som si dala k tomu trocha oravskej slaniny- vlastne to bolo čisté mäso 😉
ako v práci?
zuzi, ypsinkova, haló !!!

ypsinkova
13. okt 2010

@tanyja hm,no neviem,ja moc o nechtoch nečítam ... takže neviem,ale spýtam sa rodičov ,možno budú vedieť aká je možná príčina 😝 ... ja som si nikdy neobhrýzala nechty,nechápem,ako to môže niekto robiť ...ešte chalani hej,ale baby ,to nechápem 😝 vyzerá to strašne

to viem,že sa sníva každému a nie je to jeden či dva sny,ale viac...ale mne sa jednoducho nesníva,vlastne sníva,len si to nepamätám 😀 zle som sa vyjadrila 😀

dnes som skončila skôr,bola som sa nákupe a potom v potravinách a kúpila som si super pomazánku 😲 super chutí 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre