Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

tanyja
autor
13. okt 2010

@ypsinkova ani ja nehľadám články o nechtoch, ale to som v rámci nejakého časopisu našla , je keď čítam, tak všetko rad radom 😀 😀 😀
a aká je to pomazánka? ja skoro každý deň chodím na nákup - vždy niečo treba 😀 😀
ja som dnes kúpila manu- smotanová nátierka, aj malému som natrela a chutilo mu 😀

nestačím s ním vyjsť von a už naťahuje ruku , už chce chrúpať tyčinky- kupujem mu hrubé oravské tyčinky, tie sa mu dobre držia, ale rád má aj zemiakové, je viac na slané ako sladké 😵 😵

dnes som sama, drahý je v práci - treba mu niečo opraviť , tak nejde domov 😠

ypsinkova
13. okt 2010

@tanyja ja časopisy nečítam skoro vôbec,keď tak si pozriem na nete bulvár a to je všetko ... 🙂
zabudla som pozrieť ako sa volá,ale bola s príchuťou bylín a už sme ju aj zjedli 😀 ... aj ja mám rada tie hrubé tyčinky,Radimko vie,čo je dobré 😵 😵
tak to "poteší" keď nemôže prísť ... ale čo narobíš,práce ja práca 😝

tanyja
autor
13. okt 2010

@ypsinkova teda kým je, lebo už začína byť chladno a tým menej objednávok..
takže nabudúce budem hľadať niečo bylinkové
teraz som volala s kamoškou za svadbu, uvidíme ako to dopadne, dám jej vedieť budúci týždeň, ak by sme nešli, tak by sme išli k nim na návštevu do Považskej Bystrice... drahý sa mi priznal, že jemu sa veľmi nechce.. nevyspí sa celý týždeň a potom ani cez víkend, no mne by dobre padlo vypadnúť a zabaviť sa, ale zase aj drahého spánok je drahý... má ho málo 😒
a zase do Považskej by sme brali aj malého 😵 😵 😵 a na svadbu nie a kamoška malého ešte nevidela 😵 😵 😵

ypsinkova
13. okt 2010

@tanyja veď uvidíte,ako sa nakoniec rozhodnete 🙂 ... ja by som sa v tomto prípade nevedela moc rozhodnúť,lebo by som sa chcela aj ja trošku zabaviť,ale zasa ak by manžel nechcel alebo by nemol moc nadšený,tak by som šla radšej na tä návštevu 🙂

tanyja
autor
13. okt 2010

@ypsinkova tak nejako - ja by som sa aj zabavila, drahý na také veľmi nie je , a zase aby bol nevyspatý do práce (vstáva okolo 5hod ráno aj skôr do práce)na svadbe jeho sestry som celú svadbu sedela a doslovne sa nudila, nikto so mnou netancoval a drahý už vôbec nie ☹ ☹ , zato on tancoval, lebo chodili za ním všetky slečinky a ťahali ho na parket, až som žiarlila 😵 😵 a potom sa mi pochválil, že im skákal po nohách, darmo - je tanečné drevo 😀 😀

ypsinkova
13. okt 2010

@tanyja môj drahý vie celkom fajn tancovať a skôr ja som tanečné drevo,ale jemu to nevadí,vlastne ani mne ... akurát,že lepšie tancuje ako ja a malo by to byť skôr opačne,ale ja som nikdy nebola na také veci ako sú tance 😀
to si sa musela super cítiť v taej spoločnosti,keď si sa tam nudila a nikto ťa ani tancovať nezavolal...tak mohla si dať aspoň solo na perkete 😀

tanyja
autor
13. okt 2010

@ypsinkova 😀 😀 😀 to by nestíhali na mňa pozerať 😀 😀
ja tiež nie som nejaká tanečnica, ale keď mám tanečníka, ktorý ma vedie, tak to sa mi páči - napríklad môj krstný, ten to umí , darmo je riaditeľ školy a na venečku nesmie chýbať !!!
cítila som sa tam úúúúúúúúúžasne - usadení sme boli na takom mieste, kde som nikoho nepoznala a nakoniec o 2hod sme išli domov, lebo ma už zadok bolel od sedenia .

ypsinkova
13. okt 2010

@tanyja môj otec vie supersky tancovať,ten nás vždy vytancuje na rodinných oslavách mňa,maminu aj ségru .. 😀
ale aj môj manžel je taký parketový lev tiež vyzvrta ženy v rodine 🙂
ja by som na takú svadbu ani nešla,maximálne by som im dar dala a inak nie je o čom...necítila by som sa v takej spoločnosti príjemne

tanyja
autor
13. okt 2010

@ypsinkova myslíš tú, kde som presedela celú noc? to bola tá slávna svadba, ked si mužova sestra chcela za svedka mužovu ex !!! vrchol džezu a my sme nebol ochotní ísť na ich svadbu.. netreba vysvetľovať prečo
nakoniec som ja bola svedok a tá ex nebola pozvaná
a na túto sa rozhodneme ako, ale asi nie, nech si môj chlap aj pospí, čo už, možno ked sa bude 2.x vydávať 😀 😀 😀

ypsinkova
13. okt 2010

@tanyja hej,ja by som za takých podmienok nešla,ja mám svoju hrdosť a keď ma niekto nahnevá alebo sa ku mne správa tak ako nemá,tak u mňa skončil ..odpustiť odpustím,ale dobre si to zapmätám ... a ako sa správajú ku mne,tak sa ja správam k nim,ja sa totiž neviem pretvarovať a hrať na dve strany ...
😅 druhýkrát ? to snáď nie,raz a navždy 😎

tanyja
autor
13. okt 2010

@ypsinkova čoby nie, ale toho istého a len si zopakovať sľub... to môže byť predsa krásne 😵 😵
idem ja snívať do postieľky, tak pa pa
ps: ja som taká potvora, že mám dobrú pamäť a pamätám si pre mňa všetko potrebné veľmi dlho a dokážem to patrične pripomenúť 😀 😀 aj to nepríjemné čo bolo predtým mne povedané
tiež odpustím ale nikdy nezabudnem !! tak ako mi svokra povedala, že som stará na deti a to som mala 28 a bola som doma 2. deň z nemocnice !! je bezcitná a hlúpa, odvtedy si s ňou nemám čo povedať a niečo jej povedal môj drahý, len neviem čo, lebo som od plaču vtedy vybehla od nej preč von a dodnes som sa nedozvedela, čo jej povedal, na to sme odišli a odvtedy tam nerada chodím a posledne tam už vôbec nechodím .........

ypsinkova
13. okt 2010

@tanyja nevidím v tom hlbší význam 🙂
idem aj ja pozrieť Adela show,pa 😉

zuzana0612
14. okt 2010

ahojte. ja som tu včera nebola, lebo som bola na školeni v TN a keď som prišla domov, išla som zase na nemčinu. prišla som až večer domov a to som bola cela premrznutá za celý deň. tak som sa osprchovala a pozreli sme panelák a spať... 😀
a strašne ma bolí päta. teda ani nie tak päta ako klenba nohy zospodu. že ledva stúpim na nohu. keď sedím a chcem sa potom postaviť, tak to bolí, po chvíli to rozchodím, ale potom zase a na dotyk ma to bolí stále. už to mám takto asi týždeň. tak neviem, či s tým mám ísť k lekárovi či čo. @tanyja čo ty nato? ty máš ten kurz za sebou, vieš všeličo tak poraď 🙂

tanyja
autor
14. okt 2010

@zuzana0612 no tak medicínu som neštudovala, ale myslím si, že to máš akoby natiahnutý sval, nerobila si niečo - napríklad záhradke a nebola si dlho v jednej polohe? Možno ti tam seklo nejaký nerv a teraz to bolí každým pohybom.
ak ti to neprejde, tak zbehni, sú lepší odborníci ako ja 😀 😀
včera sme si všimli, že tu nie si, a ako bolo ???
my tu máme krásne slnko, ale je chladno a ja sa chystám s malým von, ale ešte nie, až tak za pol hodinky, musím ísť kúpiť štetec na zárubňu 😀 😀

zuzana0612
14. okt 2010

@tanyja tak už som sa aj od doktora vrátila. mám výrastok na päte. robili mi aj rtg. zajtra idem na ortopediu. a uvidím, čo mi povedia.

tanyja
autor
14. okt 2010

@zuzana0612 výrastky na päte je najlepšie ožarovať, aby zmizli, toto má aj otec, ináč dávajú sa aj injekcie na to, ale ožarovanie je najlepšie len ktovie kde sa to robí, kedže teraz porušili kopu oddelení

zuzana0612
14. okt 2010

@tanyja doktorka mi o tom vohovrila. ale záleží na ortopedovi, čo povie. a kde sa to robí, tak o tom mi nehovorila nič. uvidíme zajtra. tie injekcie, to sú obstreky. a to by nebolo nič moc príjemné,lebo že to bolí dosť.

tanyja
autor
14. okt 2010

@zuzana0612 už len slovo obstrek nie je príjemné 😒 😒 , mama chodila na obstreky, keď ju bolelo koleno, ale veľmi nepomohli, ona má zodratú chrupavku, tu pomôže len výmena a na to nepôjde, teraz posledne ju stále bolí pravá noha nad kolenom a má pocit, akoby to bola kŕčová žila, lenže keď s tým nikam nepôjde, tak to bude bolieť aj naďalej, ja ju nedonútim 😝 , no keby jej to povedal môj brat, tak by išla... on je múdrejší """" 😉

zuzana0612
14. okt 2010

@tanyja ja toto asi nepochopím. mne keď niečo je, tak idem k lekárovi, akože nie že by som tam chodila rada, ale čo mám robiť. samé to neprejde. a čo sa budem trápiť. idem tam a hotovo

tanyja
autor
14. okt 2010

@zuzana0612 lenže keď jej poviem, tak mi povie - nemám čas a u nás je to ťažké s doktormi, ponúkla som sa jej ako šofér, nezabralo, ale keď sa jej môj brat ponúkne, tak to je lepšie, asi mi ako šoférovi neverí 😢
nie som taký zdatný šofér ako brat ( vodičák mám 14 rokov a jazdím len 8, predošlých 6 mi nik z rodiny nedal auto, aby som to skúsila.. 😒 )

zuzana0612
14. okt 2010

@tanyja vieš čo, netráp sa s tým. ja viem, že je to mama a to je potom vždy ťažko si povedať, že "kašlem nato". ale keď niekto nechce pomoc, tak nenarobíš nič. nasilu sa nenatlačíš

tanyja
autor
14. okt 2010

@zuzana0612 ja sa tým netrápim, poznám si mamu,ke´d povie nie tak aj myslí nie ,a že nie je tvrdohlavá 😀 😀 😀
ale že ja som , no tak po kom to mám ?????????? 😵 😵 😵

ypsinkova
14. okt 2010

čaute kočky,dnes sa našej 18 ročnej susedke narodil malý Martinko,tak sa tešíme s ňou 🙂

@zuzana0612 držím ti palce,dúfam,že nebudeš musieť prežívať nič nepríjemné a bolestivé
keď to čítam,tak ma to hádam bolí aj za teba , nemôžem moc o takýchto veciach čítať ... mám dosť,keď mi berú krv,či ma očkujú ,som taká padavka 😒

k lekárom chodievam minimálne,mňa vždy vlastne doma preliečovali...takže ja som to mala celkom praktické s lekármi 🙂

@tanyja aj so mnou sa bojí moja mama jazdiť,mi vraví,že jazdím strašne rýchlo ... ale ona má tiež vodičský ,tak sa vie dopraviť aj sama kam potrebuje ...

zuzana0612
14. okt 2010

@ypsinkova ty to máš iné. ty si u lekárov bola prakticky stále, keďže si z rodiny lekára. 😀 . aspoň si nikdy nemusela nikde čakať 😀

ypsinkova
14. okt 2010

@zuzana0612 hej hej,to bola jediná výhoda,že aj keď som potrebovala ísť k zubárovi alebo hocikam inam som bola vždy uprednosťovaná 😎 a doma bola 24 hodinová pomoc 🙂 ... známosti sú známosti 😲

zuzana0612
14. okt 2010

@ypsinkova známosti a protekcia, to je niečo........ 😀 ..... to nemá hocikto.... 😀
jasné, veď každý má výhody v niečom inom. moja mamina je krajčírka. tak mám spravené všetko s čím prídem. nie ako kamoška, že po meste zháňa krajčírku, čo by jej skrátila nohavice alebo prešila zips.

ypsinkova
14. okt 2010

@zuzana0612 tak to máte fajn .... ja by som prijala takú kozmetičku do rodiny,ale nikto sa žaiľ do toho nehrnie 😀

zuzana0612
14. okt 2010

@ypsinkova kozmetička a kaderníčka to je tiež dobrá známosť v rodine... 😀 . ale tiež nikoho nemáme.

tanyja
autor
14. okt 2010

@zuzana0612 @ypsinkova ja mám protekciu u doktorov - hlavne u ženských a mám aj protekčného pôrodníka 😀 😀 ,
mám vlastnú krajčírku 😀 😀 kamošku, ktorá má obchod s detskými vecami - skráti, prešije čokoľvek
mám vlastnú kaderníčku 😀 😀 stará známa mamina kaderníčka, ktorá zároveň ostrihá a zafarbí aj mňa 😀 😀 a chodí k nám domov, nemusím nikam vybehúvať
no a kozmetičku nemám 😖 😖 ale tiež by sa zišla
ja sa doktorov, injekcií a odberu krvi nebojím... ja som si už zvykla 😵 😵

a idem prekladať, tak dnes už asi veľa nepopíšem, pa pa

ypsinkova
14. okt 2010

@zuzana0612 ale my máme aspoň dobrého maséra a to sa cení 😵 😵
@tanyja hm,ty sa máš,trošku závidím,ale že si to ty,tak ti doprajem 😵 😵 .... ono sa vraví,že človek si zvykne na všetko,ale ja by som si asi na ihly nikdy nezvykla , brr...až mi mráz behá po chrbte,keď to píšem 🙂
škoda,že neprídeš .... a čo ideš prekladať ? 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre