Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

zuzana0612
29. okt 2010

@tanyja no prepáč, som nemala v úmysle ťa zarmútiť. ale možno časom nejaký liek vymyslia na túto diagnozu. ale veď
@ypsinkova je z rodiny lekárov, tak možno ona by vedela poradiť... 😀

@skriatek to je jasné, že keď človek na niečo veľmi čaká a chce to a teší sa, tak sa čas vlečie. to je u každého tak. ja mám tiež niekedy pocit, že sa detí nedočkám.... tak ale čo už, treba veriť a hlavne žiaden stres..... 😉 (čo sa ľahko povie, ale ani u mňa to nie je tak, že by som dokázala žiť bez stresu)

tanyja
autor
29. okt 2010

@zuzana0612 musíme sa jej spýtať 😀 😀 , možno nám poradí ...

tanyja
autor
30. okt 2010

ahojte dievčatá, tak ja mám doma síce chlapa, ale nie je s ním žiadna reč, on je fakt otrasný, nechápem ako s ním ešte dokážem žiť... už ma to nebaví, iba doma sedieť a nikam ísť, mohli sme ísť na svadbu, ale nie, jemu sa nechce !!! ja ho darujem nejakej žene, ktorej vyhovuje takýto nudný život, lebo ja už mám dosť tohto nudného života 😝
a bola som taká hnusná, že som kamoške napísala, prečo sme neprišli, kvôli mužovej lenivosti a sebeckosti a keď sa mu pohrozím rozvodom, tak mi povie - tak sa rozveď, no tak čo mi na toto odporučíte :: ??

ypsinkova
30. okt 2010

veď keď sa nechce tvojmu chlapovi,tak skús aj bez neho niekam ísť,veď nie si len od neho závislá,či ?

skriatek
30. okt 2010

@tanyja ahoj, podla mna su fretky asi take narocne ako psik aj financne aj psychicky 😀, no psychicky mozno trosku viac, lebo ked nespia su strasne zvedave a hrave, hlavne preto mame dve, von s nimi zatial nechodime, lebo je zima a netreba, vo voliere maju zachodik, na ktory su naucene. s manzelom sme chceli jednoznacne fretky a ziadne ine zvieratko. ich fotky pridam neskor.
a neviem si predstavit, ze by som si presla tym, cim ty, obdivujem tvoje nervy... ja uz teraz niekedy neviem, co mam robit... ja nechcem zostat bez deti.

skriatek
30. okt 2010

@zuzana0612 ahoj, a vy sa ako dlho snazite? aj chodis k lekarovi?

tanyja
autor
30. okt 2010

@ypsinkova lenže ja nie som zbehlý šofér a to je ten problém ☹ a samej sa mi nechce, ale veď je môj muž tak nech sa prispôsobí, no nie?

@skriatek ja ani nevie, ako som to zvládla, nejako to pomedzi mi uniklo - asi sa tak môj mozog bránil, nezapamätal si to, iba tie zlé momenty ☹ ☹ tie mi v pamäti ostali 😉
ale dnes už je dobre , hoci cintľavka som ostala naďalej..
ako sa volajú tvoje fretky ? je to párik?

ypsinkova
30. okt 2010

@tanyja akože nie si zbehlý šofér ? veď nemusíte ísť niekam ďaleko ... keď sa jemu nechce,tak by som určite kvôli nemu doma nesedela,by som sa zobrala a šla preč,by si dobre rozmyslel,či bude doma sedieť alebo pôjde so mnou

tanyja
autor
30. okt 2010

@ypsinkova ty ho nepoznáš, ja by som sa zobrala preč a jemu by to žily netrhalo, jemu je to vlastne fuk a vieš čo povedal, keď som mu dnes vykričala, že kvôli nemu sme nešli na svadbu? že je to ďaleko, zabila by som ho za to !!! vec sa má tak, on nevie tancovať a ani by netancoval a prvé mi povedal, že by si nedal ani kravatu, mám to s ním ťažké, niekedy mám pocit, že by som to najradšej zabalila a skoncovala s ním... cítim sa ako stará tetka, nepotrebná ,nezaujímavá...
a on ako 200ročný dedo múmia, nič nerobiť, len ležať hore p.... a vyžierať skrinku ..... 😒
stal sa z neho strašný suchár ☹ ☹ ☹

tanyja
autor
30. okt 2010

@ypsinkova ja musím toho môjho chlapa najskôr poriadne sprdnúť a potom ako keby sa naštartoval a chvíľu funguje normálne, a viem presne, kde nastala chyba - už pri výchove a mne sa len ťažko darí zmeniť ho , v niektorých prípadoch je to priam nemožne ťažké 😝 😝

tanyja
autor
30. okt 2010

@zuzana0612 @ypsinkova dnes sme sa boli previezť v Nízkych Tatrách - toť môj chlap sklerotik si zabudol v kamióne papiere 😀 , a kolega ho využil na pomoc pri oprave, tak aj malý sa vozil v nahadzovači a dokonca krútil volantom 😀 😀 , šikulka môj malý chrústik 😀 😀 , potom s papiermi na firmu do Revúcej, cestou sme sa stavili na Štavici v Tisovci, malému sa tam veľmi páčilo, chcel vymetať všetky mláky a bolo 17hod, keď sme prišli domov od 13.30h
celkom mi to padlo a kedže mi chlap sľúbil, že pôjdeme ku kamoške do Považskej Bystrice, tak to musím naplánovať kedy by sme vyrazili a malý pôjde samozrejme s nami 😵 😵 - nabalíme liter kakaa a môže sa ísť 😵 😵 😵 😝 😝

zuzana0612
31. okt 2010

@tanyja ahoj, uplne ťa chápem s tou svadbou a tak.lebo to nie je o tom, že to je ďaleko. ale o tom, že on si nechce priznať, že by mat sedel ako tĺk, lebo nie je schopný sa posnažiť si s tou zatancovať. a človek by to bral, keby sa priznal k tomu a k vlastným pocitom. na chlapoch je fakt najhoršie, že si nevedia priznať skutočný "problém".

tanyja
autor
31. okt 2010

@zuzana0612 a ešte k tomu zazerá na mňa, že ja za všetko môžem, tak tomu sa hovorí sila!!! je fakt horší ako dieťa, to aspoň vycápeš po zadku, ale jeho? a večer sa ku mne túli, že čo keď niečo... a o minútu sa otočí, že keď už nič 😵 😵
proste dieťa - trucuje a trucuje, a budem aj ja 😵 😵 😵 , len takto sa nikam nedostaneme 😵
strašné trdlo ten môj chlap ☹

zuzana0612
31. okt 2010

@tanyja asi ťa to neuteší, ale ten tvoj je v podstate ako každý chlap. aj keď sú aj vínimky, ale je ich málo... 😀 .tak aby som niektorých neurazila

ypsinkova
31. okt 2010

@tanyja vidím,že ste mali včera afjn výlet,som rada,že sa páčil a aspoň ste vypadli na chvíľu z domu 😉

tanyja
autor
31. okt 2010

@zuzana0612 ale tých výnimiek je fakt staršne málo, napríklad by som medzi nich zaradila môjho brata - on je dušou aj telom rodiine založený typ - každú chvíľku venuje rodine, deťom, hoci už sú veľké, chodia spolu stále s manželkou za rúčku, bozkajú sa na verejnosti, chodia spolu na výlety, na nákupy, rozprávajú sa až veľmi a ten môj? šomravý šomrák , ak sa nezmení, dám mu ultimátum a ináč včera chcel ísť sám na "výlet" ale ja som zahlásila, že ideme aj my
veď malý ho potrebuje a úžasne na ňom visí, tak prečo nemať radosť spoločnú, no nie? ale nemôžem povedať, keď poviem, že treba niečo malému alebo mne, tak zahlási, tak ideme na príklad do Popradu... to hej, ale ísť s ním do spoločnosti, to nie a k vode tiež nechce ísť, len k moru, ale to bude v lete nútený, nechcem aby drobec dopadol ako ten môj chlap - nikam nechodili a tak to aj teraz vyzerá, nemá vzťah k plávaniu - lebo kúpať sa nikam nechodili

@ypsinkova včera mi ten mini výlet dobre padol, dokonca som si vypila aj kávu v pracovnej šatni 😀 😀 z termohrnčeka, ktorý som dala drahému, len nebolo mlieko a omylom mi dal cukor, tak som si ju ani nepomiešala, lebo ja sladkú ee nepijem 😝

ypsinkova
31. okt 2010

@tanyja ja kávu pijem minimálne,len ak sa potrebuje fakt prebrať alebo čo,tak vtedy si dám,inak nie ...
čo dnes plánujete ?

tanyja
autor
31. okt 2010

@ypsinkova malý sa naspí a ideme do kokavy ku starkej, na cintorín a bude tam moja sesternica z Mníchova, chce vidieť malého, a vy? kedy pôjdeme na hrob mužovej starkej neviem, nehovoril nič

ypsinkova
31. okt 2010

@tanyja ku nám má prísť bratranec na návštevu,tak ich očakávame a potom pôjdem tiež pobehať hroby a ku svokre,lebo som jej volala vo štvrtok,že v nedeľu prídeme,nech niečo dobré pripraví 😀

tanyja
autor
31. okt 2010

@ypsinkova ja mám rada kávu a najradšej mám, keď niekam ideme a dáme si kávu z automatu, tak tá nemá chybu 😝 😝 , hlavne tá pena na vrchu je božská 😀
dnes nevaríš alebo varí pán manžel? ja by som sa načakala, keby som mala čakať na to, čo by on varil .................... 🙄

ypsinkova
31. okt 2010

@tanyja a z automatov už vôbec nič nepijem ... neviem,príde mi to také nečisté a neviem ako sa to vlastne starajú,asi som moc náročná v tomto ...
dnes nevaríme,nie ... pretože máme jedlo ešte zo včerajška a to sme mali lasagne,slepačiu polievku a štrúdlu od maminy 🙂
a už mám konečne všetko požehlené !!!! 😝 😵 😵

tanyja
autor
31. okt 2010

@ypsinkova ja si so svokrou nevolám , akosi po sebe netúžime 😀 😀 , ona navarí jedine rezne so šalátom a pečivo z obchodu, už ani nie neupečie, ale naozaj by mohla, na začiatku nášho vzťahu upiekla krásne dobošové rezy - mama zahryzla a teraz nevedela čo s tým - chutilo to strašne - či zjesť či vypľuť - miesto riadneho masla dala umelé a tým tý hnusná chuť, ten môj chlap jej povedal, že to bolo hnusné a odvtedy nepečie, urazila sa a povedala - nech ti pečie svokra ked ti odo mňa nechutí 😵
my berieme aj kočík, lebo asi bude problém s parkovaním

tanyja
autor
31. okt 2010

@ypsinkova ja som ráno požehlila a varila som a dúfam, že ostane aj na zajtra - robila som knedlo vepřo zelo
lasagne si robíš sama alebo polotovar? mám ich veľmi rada
mne nepríde rozmýšľať nad tým, že či je to špinavé, nemá byť prečo: káva sa vsýpa do prístroja a poháriky sú dnu, takže nevložia dvakrát ten istý pohár

ypsinkova
31. okt 2010

@tanyja ani my si nevoláme,len keď chce niečo povyzvedať ,tak mi zavolá... najnovšie sa ma pýta,či sa v našej práci nemusím báť o prácu,či mi nehrozí,že prídem o prácu ... veď dopraje nám , o to pokoj 😀 😀 a vždy ju musím sklamať a odbiť s tou istou odpoveďou 😀 ja som jej volala len preto,aby sa na nás pripravila ... ja viem,bolo to hnusné,ale ona nie je o nič lepšia 😀
kam beriete kočík ? keď pôjdete na cintorín ?

tanyja
autor
31. okt 2010

@ypsinkova áno, ked pôjdeme na cintorín, je to dosť ďaleko od domu a to by sme malého na rukách nenosili a nekráčal by toľko, nožičky by ho boleli 😀
prajná tvoja svokra...
moja sa ma ani nič nespýta keď sa vidíme, radšej sa otočí chrbtom... vždy si nájde dôvod, prečo má byť urazená

ypsinkova
31. okt 2010

@tanyja ty žehlíš ráno ? ja skôr poobede ... lebo keď žehlím cez víkend,tak spávam dosť dlho,tak ráno nie je ani kedy 😀
nie,nerobila som sama,v obchode sme kúpili ... mne to moc nechutilo,ale drahý povedal,že je to dobré..akosi celkovo mi nechutí moc jesť v poslednom čase 😕
tak ja neviem,v tom automate mžu byť myši alebo čo ja viem čo,proste mám isté predsudky o automatoch 😀

ypsinkova
31. okt 2010

@tanyja jaj,veď jasné , ale aspoň sa nadýcha čerstvého vzduchu 🙂
ale už mi s tým lezie na nervy,keď sa to vždy spýta 😝
neskutočne slusšne vychovaná,moja sa aspoň pretvaruje,aj keď by som niekedy ocenila,že by sa mi tiež mohla otočiť chrbtom a nechať ma voľne dýchať 😀

tanyja
autor
31. okt 2010

@ypsinkova prosím ťa, čo by robili myši a automate? veď by tam trpeli klaustrofóbiou 😀
ako to, že ti nechutí jesť?
keby si vstávala ráno o 6hod, tak by si si tiež požehlila - čo s toľkým časom 😀 😀
veď zistíš, keď prídu detičky 😵 😵
ja čakám každú chvíľu, že malý vstane a teraz sa ten môj chlap na zabitie zodvihol, že ide natierať zárubne, keď budem chcieť ísť preč !!! doteraz spal na gauči, všade, kde sadne, tam spí..

tanyja
autor
31. okt 2010

@ypsinkova nám tie naše svokry asi nikdy nebudú vyhovovať... 😀 ani dobrá ani zlá 😀 😀
ale mám kamarátku, ktorá si lepšie rozumie so svokrou ako s vlastnou mamou, vlastná mama nevidel vnúčatá 5 rokov !!!
tak to je sila a síce aj moja švagriná si super rozumie s mojou mamou a s celou rodinou, ona už otca nemá a jej mama tiež nemá záujem o ňu a o vnúčatá, smutné ale pravdivé 😒

tanyja
autor
31. okt 2010

@ypsinkova no idem ja niečo porobiť, nachystať malému obed, a potom vyrazíme, tak papa a večer nazriem, ak nebude erotický večer 😵 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre