Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

ypsinkova
1. nov 2010

@tanyja máš chodiť zarovni vím spať,aby si mu ráno stačila 😀 😀 aj ja pôjdem,veď zajtra ráno práca zasa,ale aspoň som mala predlžený víkend 😵
dobrú noc,pa 😉

zuzana0612
2. nov 2010

dobre ráno,
tak vidím, že ste písali o sto tristo.... 😀 . my sme v nedeľu išli naobed k babke a potom k našim. a dnes som išla do nich do práce. inak víkend celkom pekný, pekné počasie. až na ten vietor teda. ten bol hrozný

monicka7299
2. nov 2010

Ahojte 🙂
do tejto témy som moc nechodila ale teraz už budem sledovať a prispievať - vidím, že tu preberáte bežné starosti i radosti 🙂

ypsinkova
2. nov 2010

@zuzana0612 ahoj,všimli sme si,že si sa tu cez víkend ani včera neukázala..t.ak to hej,počasie nám vyšlo a ani ten vietor mi nevadil,akurát pri zapaľovaní sviečok sme mali menšie problémy 😀

ypsinkova
2. nov 2010

@monicka7299 tak to je fajn,keď sa sem pridá niekto staro-nový 😵

zuzana0612
2. nov 2010

@ypsinkova čo sme pozerali telku, tak asi všade,na celkom Slovensku tak fúkalo. dnes je pekne teplo. práve sme sa vrátili z obedu a je vonku fajn. tak dúfam, že aj u vás

tanyja
autor
2. nov 2010

@monicka7299 my tu preberáme kadečo... od varenia, cez upratovanie, pečenie, chlapov, svokry, robotu, čo príde, to preberáme

@zuzana0612 ja som dnes ešte von nebola, iba v obchode tu u nás na sídlisku, bola som ratovať mamu - odfaklila si bruško na prste, tak som jej išla pomôcť urobiť knedlík, či sa podaril neviem, lebo som musela ísť s malým domov - už bol planý, chcel spať
a mňa neodvialo, moje kilečká navyše ma držali pri zemi a u nás ani nefúkalo

@ypsinkova ako po predĺženom víkende??? malý ráno vstal o 6.30, takže úplne mi stačilo - vyspala som sa a idú mu vrchné očné zuby, oba presvitajú, už mám doma riadne zubatú šelmu 😀 😀 😀

ypsinkova
2. nov 2010

@zuzana0612 veď ako vravím,neprekážal mi ten vietor,okrem tých sviečok v krematoriu,ktoré bolo treba zapáliť a neraz nám to zhaslo a potom ešte rozfúkané vlasy 😀
@tanyja mne sa ráno nehcelo moc vstávať,ale veď to as mne nechce nikdy a už sa teraz teším na ďalší sviatok -17.11. 😀
hehe,že šelmu 😀 😀

tanyja
autor
2. nov 2010

@ypsinkova mojej šelme som dnes kúpila smiešnu kefku na zuby ..... zo silikónu a navlečiem si ju na prst a tak umývam zúbky, smial sa mi z toho, lebo som mu robila šašoviny a spievala čo ma napadlo
dnes sme robili s mamou poriadky okolo smetných kontajnerov, lebo bordel taký ako v cig.šeregu a nikomu to nevadilo !!! statočnú kopu sme nahrabali a spratali , malý sedel v kočíku a pozeral a Ali tiež sedel a pozeral 😵

ypsinkova
2. nov 2010

@tanyja tak takú som ešte nevidela 😀 ty vieš aj spievať ? som nevedela 😀
ty a mama ste upratovali ? no super,aspoň niekto ... Ali je pes,však ? 😀

tanyja
autor
2. nov 2010

@ypsinkova ja spievať absolútne neviem, keby si ma počula, tak by si si uši zakryla 😀 😀 a asi zato sa mi aj tak smial 😵 😵 , presne tak --- Ali je pes 😅
len ja a mama sme upratovali, iba jedna suseda nás z okna sledovala a ked sme si to všimli, tak zaliezla 😎

ypsinkova
2. nov 2010

@tanyja 😀 veď ani ja spievať neviem,inak by som už zužitkovala v nejakej show 😀
hm ale pomôcť neprišla ,však ? 😀

tanyja
autor
2. nov 2010

@ypsinkova 😀 😀 nie 😀 😀
možno by sme spolu účinkovali - super duo 😵 😵

ypsinkova
2. nov 2010

@tanyja 😀 😀 😀 si ma pobavila

tanyja
autor
2. nov 2010

@ypsinkova ináč moja mama spieva s ženskom súbore, a veru ju nik neprespieva 😀 😀
a pracovala aj s rozrezaným prstom , celé to mala pretečené ☹

ypsinkova
2. nov 2010

@tanyja a čo sa jej vlastne stalo,som čítala,že má dačo s prstom ale už neviem čo ☹

tanyja
autor
2. nov 2010

@ypsinkova tak talent už mám, to je dôležitá predispozícia a čo ešte potrebujeme ??
rada zabavím aj nabudúce 😎

tanyja
autor
2. nov 2010

@ypsinkova krájala rožok na knedlík a odnieslo si to bruško na ukazováku na ľavej ruke a kedže je po príhode (16rokov), tak v ľavej ruke nemá veľmi cit a bolesť zacítila až keď liala krv a začalo to štípať, ešte že nemám problém s krvou, snažial som sa jej to zaviazať, ale na to talent už nemám 😒 a brat ti tiež to neurobil nejako extra lepšie 😠

ypsinkova
2. nov 2010

@tanyja ešte potrebujeme niekoho,kto by nás presadil ... nejakého manažéra 😀
au,tak to je nepríjemné ... ja by som sa nemohla pozerať na krv,fúha

tanyja
autor
2. nov 2010

@ypsinkova hodíme inzerát na internet, možno sa niekto ohlási alebo my niekoho oslovíme???

ked som opatrovala v rakúsku, tak si dedo odrel celú kožu z ruky a tiež mi to nič nerobilo, pekne som mu to ošetrila a pre istotu zavolala doktora, nech mu to vyčistí, predsa len mal 92 rokov
v jeho dome bývala jedna baba v podnájme a volala som ju, že nech mi pomôže zaviazať mu ruku a presne ako ty -- ani sa mu nepozrela na ruku, lebo neznesie krv 😝

ypsinkova
2. nov 2010

@tanyja myslím,že budeme tak dobré,že keď pridáme nejakú náhravku,tak ponuky sa len tak posypú 😀
no hej,ja takéto veci nemôžem,takýchto ľudí ako ty obdivujem 🙂

tanyja
autor
2. nov 2010

@ypsinkova jasan 😀 😀 , v sobotu ideme do nahrávacieho štúdia 😵 😵

no ty by si asi nemohla opatrovať starých ľudí -- ja som hovorila, že nikdy by som nemenila starým ľuďom plienky a.... menila som, dokonca som mala aj babku s kolostómiou .. čo viac dodať, iba: nikdy nehovor nikdy !!

ypsinkova
2. nov 2010

@tanyja jaj teším sa už,snáď do soboty ani nezaspím 😀 😀

no ja by som ich rozhodne nemohla opatrovať,na to žalúdok nemám,ešte deti hej,ale starách ľudí nie... ešte ak ide o rod. príslušníkov tak v pohode,ale cudzí nie ...

no nič,idem do sprchy a pozriem Adela show a pôjdem búvať...dobrú noc 😉

tanyja
autor
2. nov 2010

@ypsinkova ja som odpercholila aj detičky v nemecku... vedela by som popísať kadečo interesantné

fajn, len sa neutop a dobrú nôcku, ja dopozerám ordináciu a idem spať tiež , pa pa

zuzana0612
3. nov 2010

dobre ráno,
ja som včera prišla z práce o pol šiestej, najdela sa a zaspala by som hneď. o desiatej som už pozerala panelák z postele a o pol desiatej som už spala. a pozerám, že vy ste tu toho popísali..... 😀
@tanyja ja by som starých ľudí tiež nemohla opatrovať. bolo by to pre mňa ťažké. obdivujem ľudí, čo pracujú v tých penzionoch pre seniorov.

tanyja
autor
3. nov 2010

@zuzana0612 moja sesternica robí so starými ľuďmi už minimálne 15 rokov, doteraz robila ako opatrovateľka u starých ľudí a teraz robí v domove dôchodcov, nemecky vie perfektne, veď nemčina je jej teraz "rodná reč" každodenná
a ja by som ešte išla opatrovať, prečo nie, bála som sa toho, ale dá sa to zvládnuť
to moje dieťa už spí
napapal sa, robila som nokerle s omáčkou a kuracími prsiami, tak ich ani nehrýzol, jednoducho prehltol ako žlna 😀 😀

zuzana0612
3. nov 2010

@tanyja nokerle? to čo je? to mi nič nehovorí

tanyja
autor
3. nov 2010

@zuzana0612 nokerle - noky - halušky z múkového cesta
u nás sa tomu hovorí nokerle 😀

tanyja
autor
3. nov 2010

@zuzana0612 a u vás sa to ako volá? a našla som super receptíky z rožkového cesta na sladko - plnené alebo s tvarohom, musím odskúšať
, rada skúšam kadečo nové........

zuzana0612
3. nov 2010

@tanyja u nás sú to iba halušky. a potom môžu byť halušky zo zemiakového cesta.
z rožkou robíme také gule, plnené jahodami cez leto. ale to iba cez leto. ale dalo by sa to plniť aj inými vecami. a to ti stačí rožky potrhať, alebo nakrájať, zaliat mliekom, alebo vodou vlažnou a potom pridať hladnú múku, toľko, aby sa to to nelepilo a pekne spojilo. vyvalkáš, a potom si buď nakrájaš to cesto, alebo si iba tak otrhneš a zabalíš do toho ovocie. mama to robieva posypané tvarohom, ale ja mám ešte radšej posypku zo strúhanky opraženej a skaramelizovaného opraženého cukru. mňam, to je taká dobrotka... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre