Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

tanyja
autor
3. nov 2010

@zuzana0612 ďakujem pekne za receptík, odskúšam, uvidím ako sa to uchytí, a ja mám rada takéto ovocné gule

to moje dieťa spí a spí, už 3 hodiny a treba mi do drogérie a do tesca a teraz keď už je skoro tma... ale snáď za chvíľku vstane ..

potom ti napíšem ako nám to chutilo 😝 😝

a včera drahý spomenul, že jedol v babe kačaciu pečienku, žeby som to urobila s kuracou, tak mu to urobím, včera som urobila posledné baby z metra, výborné a bez roboty (pozn.redaktora: baba - zemiaková placka) 😉

ypsinkova
3. nov 2010

@zuzana0612 vyzerá to jednoducho,niekdy vyskúšam,ak nezaudnem 😉
mala by som si tie recepty niekam značit,lebo ja to istotne pozabúdam všetko a potom nebudeme mať čo jesť 😀

@tanyja aj ja milujem zemiakové placky,mňam

zuzana0612
3. nov 2010

@tanyja u nás sa nepoužíva slovo baba, ale náhodou ho poznám..... 😀 . ale vďaka za preklad... 😀
@ypsinkova tiež som si už hovorila, že si to musím zapisovať. lebo ma napadlo nedávno, že si tu písala mrkvovú pomazánku a už neviem, čo do nej išlo... 😉

tanyja
autor
3. nov 2010

@ypsinkova @zuzana0612 no vidíte, ja si pekne ukladám všetky recepty čo mi posiela naša zuzi aj ypsinkova, veď ako ináč by som urobila ten fajný koláč, len recept na sladké mafiny som doposiaľ nedostala, kde je ??

@zuzana0612 hoď do google mrkvová nátierka a niečo ti nájde, ale myslím, že klasicky: riadne maslo, tvaroh a dochutiť, rozmýšľam, že by som urobila malému šošovicovú nátierku..

ypsinkova
3. nov 2010

@tanyja už som myslela,že dnes a tu ani nekážeš a hopla 🙂 si jediná z nás poctivá,že recepty odkladáš 🙂 🙂

tanyja
autor
3. nov 2010

@zuzana0612 a už som si odložila recept na rožkové guľky, ráno kúpim tvaroh, urobím v piatok, ešte máme omáčku a dorobím nokerle 😀 😀

tanyja
autor
3. nov 2010

@ypsinkova ja som vždy poriadne poriadna 😀 😀
a poobede sa mi nedá sem nazerať, lebo som väčšinou s drobcom von, ešte keď spí na obed, tak vtedy píšem, podľa toho o koľkej mám posledný príspevok, viete, dokedy spáva malý 😅
a teraz už zase spí , teda už polhodinu 😉

ypsinkova
3. nov 2010

@tanyja spí a potom ti o koľkej zaspí , či uý spí do rána ??

tanyja
autor
3. nov 2010

@ypsinkova zaspal o 7hod a spí do rána, tak do 6.30 hod, chcela by si také dieťa, tak si ho musíte najprv urobiť, ja ti moje nedám, možno požičiam 😀 😀 😀 , aby si vedela, čo ťa čaká......a nesmieš zabudnúť urobiť fľašu gríziku s kakaom

tanyja
autor
3. nov 2010

@ypsinkova neviem či som sa už pýtala, nemáš skype ???

ypsinkova
3. nov 2010

čožeeeee ? tak to máš doma zlatíčko,keď takto skoro ide búvať a spí až do rána,no obdivujem 😵 😵
škoda,aspoň na víkend si mohla požičať,aby sme sa zaučili 😀 😀
@tanyja

tanyja
autor
3. nov 2010

@ypsinkova tak si pre nás prídite, ja si urobím výlet ku kamoške do Rakúska a ty si užiješ malého, žiadny problém 😀 😀 ,
a ako som spomínala, môj malý v našej posteli nespal ani raz a ani sa zatiaľ nechystá, ja by som sa asi nevyspala, lebo vystieram ruku cez posteľ a verím tomu, že ani malý by sa nevyspal 😠

tanyja
autor
3. nov 2010

@ypsinkova idem hodiť sprchu ešte sa zjevím ....neboj nie ako duch ale tu ako ja 😀 😅

ypsinkova
3. nov 2010

@tanyja ale my nemáme zatiaľ postieľku 😀 😀 tak ke´d kúpime,ju môže prísť odskúšať,či bude dobrá 😀
dobre,aj ja pôjdem do sprchy,pa zatiaľ 😉

tanyja
autor
3. nov 2010

@ypsinkova neviem ako si ty šikovná, ale ja som už po sprche , zúbky umyté, nakrémovaná nakomplet a vlasy vyčesané tak, že mám háro ako lev 😎 😎 😎

mám chuť na niečo sladké, v skrinke sú maslové praclíky, asi sa na ne vrhnem 😝 😝

ypsinkova
3. nov 2010

@tanyja ja som ešte poezrala tv ,ale stihla soom aj sprchu,ja tam nebývam dlho ...maximálne 15 minút 😉 dnes som si ani masku nedávala na vlasy ... potom ich mám dosť jemné,ale hrozne mi vypadávajú,ale tak zasa nemám ich málo,tak môže troška vypadnúť 😀

sladké ? aj ja som dnes mala,tvarohovú tortu z curkárne,drahý priniesol 😀 mňam,výborná bola ..veru daj si aj ty niečo dobré,zaslúžiš si po celom dni

tanyja
autor
3. nov 2010

@ypsinkova to máme asi podobné množstvo vlasov na hlave 😵 😵 , mne po pôrode asi 4 mesiace po začali padať úžasne vlasy a tiež to nebolo absolútne vidno.. ja som si vlasy umývala ráno o 6.45, drahý mi ešte kávu urobil a išiel do sveta

ja som sa stretla prvý krát s tvarohovou tortou v nemecku, oni to volajú a všade je to písané : Käsekuchen - tak som si to ani neobjednala, že torta zo syra 😖 ,, a ona to bola tvarohová 😀 , tak ked som bola aj v Rakúsku, tak som si veľmi rada objednala Käsekuchen ... mňam 😝

tanyja
autor
3. nov 2010

@ypsinkova jaj a ozaj, dala som si tie praclíky - sú božské, zhltla som pol balenia ( diéta na noc... 😝 ) ono sa to nedá zobrať jeden kúsok a odložiť, oni z krabice kričia: zober si ma, aj mňa a mňa tiež a takto sa prekrikujú, že nevieš, ktorý kričal, tak ich musíš zjesť veľa aby konečne nastalo ticho ************** 🤐

ypsinkova
3. nov 2010

@tanyja no neviem,nevidela som ešte moc dobre tvoje vlasy,ale je to možné 😵 ... aj ja som si tak skoro ráno dnes vlasy umývala...som dnes o pol siedmej vstala,neskutočné,však ? 😀 😀
dnes som dokonca bola aj po práci s kamoškou si sadnúť v podniku a prišla som dotiaľ s neskutočnou bolesťou hlavy,bolo tam nafajčené,tak asi preto ... tak som si ľahla a prešlo to a teraz to zasa začína 😝

😀 😀 tiež by som si pod tým názvom predstavila to isté,čo ty a asi by som to neobjednala , ale jedeni nikdy nevie,no 😀

ypsinkova
3. nov 2010

@tanyja 😀 😀 😀 😀 😀 tak to veľmi dobre poznám,tiež neviem kedy mám dosť až keď potom idem po ďalší kúsok a tam nič nie je 😀 😀

tanyja
autor
3. nov 2010

@ypsinkova no, ja som si ešte nechala na zajtra a keby som mala svoje aktuálne foto, tak priložím, vlasov mám viac než dosť a keď si ich zmyjem, tak som ako tigrica
to ťa z toho nafajčeného bolí hlava, to je jednoznačné, ja tiež neznesiem cigaretový dym, u nás fajčí jedine môj otec, aj to s ním nie sme veľmi, lebo aj teraz je v cz, príde v nedeľu
nabudúce navštívte podnik, kde je fajčiarska zóna predelená murovanou stenou a dverami !!!

ypsinkova
3. nov 2010

@tanyja ja ti verím,ale kľudne môžeš priložiť fotku ako dôkaz 😀 😀
no asi hej,bude to z toho smradu, tiež to neznášam,jednoducho je to nechutné a vadí mi to , ble...a kamoška fajčí k tomu ... takže tak 😲
u nás v rodine nikto nefajčí,vlastne sestra fajčila,keď bola mladá a blbá 😀 😀

idem si ľahnúť,zajtra sem nazriem a potom niekedy aj napíšem,zatiaľ pa a dobrú nocku 😵

tanyja
autor
3. nov 2010

@ypsinkova hlavz bôľ pošli na dovolenku a uži si sladkú dobrú noc aj ja za chví+ku pôjdem,
pa pa

zuzana0612
4. nov 2010

Dobre ráno,

@tanyja joj, tie mafiny.... som zabudla, keď som bola doma... 😀 , prepáč. 😉 . musím si to napísať, aby som nezabudla. už mám toľko vecí, čo nesmiem zabudnúť cez víkend. idem si to hneď na papier napísať.

tanyja
autor
4. nov 2010

@zuzana0612 dobrú chuť k obedu - fajn, ja som si aj tak ešte nekúpila väčšie košíčky na mafiny 😀
ale dnes si nejako skoro písala, my sme o tom čase ešte spali 😵 😵

zuzana0612
4. nov 2010

@tanyja ja som každý deň takto skoro v práci a "vždy" takto píšem. niekedy o niečo neskôr. a ja som už po obede, teraz sme sa vrátili. mali sme kura na spôsob bažanta a polievku s cestovinou. a čerešňový kompot.

tanyja
autor
4. nov 2010

@zuzana0612 aj ja som chodievala na šiestu do práce a o 14hod dom mala fajront, ako bolo dobre, škoda, že tá firma už neexistuje, možno dodnes by som tam robila
aj my sme už po obede, malý už spí, treba mi umyť riad a urobím si kávu, ešte som nemala
to je aký spôsob na bažanta? strčili kure do zadku pero? 😀

zuzana0612
4. nov 2010

@tanyja ja chodím na pol siedmu a robím do tretej. ale dnes idem o pol tretej.
to ti je taká špecialita kura na spôsob bažanta, to dajú piecť normálne kura a potom do tej šťavy hodia 5 kociek slaniny a je to... 😀 . bažant jak vyšitý... 😀

tanyja
autor
4. nov 2010

@zuzana0612 no tak to má fakt super názov... som čakala, že niečo extra to bude a to je iba slanina...
čím dlhšie som doma, tým viac by som už išla do práce , ale do takej kancelárskej práce, to ma baví, urobím aj mauálnu robotu, ale že by mi to vydržalo na dlho sa nedá povedať, a akurát na nemeckom RTL bolo, že čím dlhšie je matka na materskej s dieťaťom, tým lepšiu kariéru si potom vybuduje , či sa tu u nás dá robiť kariéra, ktovie...
už nám zrušili aj RTG v nemocnici 😖 , otvorili ďalší čínsky obchod, a bude ďalší na poliklinike, tak neviem, kde si urobím tú super kariéru
mať tak financie a okamžite odtiaľto odchádzam , ale sponzor sa ešte neukázal 😖 😖 😖
nemôžem si pomôcť, ale ťahá ma to von, napríklad Mníchov, Stuttgart , Salzburg a tak, som nenáročná 😀

mama dnes odchádza do CZ aj s bratom a Fifom, idú pre otca, vrátia sa v nedeľu - neznášam, keď som sama, ak bude zajtra doobedu pekne, tak zbehnem do bývalej roboty pozrieť ako sa majú

zuzana0612
4. nov 2010

@tanyja do CZ? a čo tam otec robí?
super, miesto lekárov a zdravotníctva budete mať číňanov, tak to je fakt výhra. čo dodať. ja neviem, nie som taká odvážna ako ty, že by som išla za hranice.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre