Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

stanca22
29. nov 2010

@ypsinkova Rovno pod horami bývame, v takej menšej dedinke 🙂 Teda keď sme u taťka 😉 Ja čítavam najčastejšie knížky od Vasilkovej, Urbanikovéj a tak pod ... Ale teraz, keď dačo chcem schudnúť, tak fičím na knížke od Edity Sipeki 😀 Od dnes začínam, snáď sa mi to podarí, skúšam po prvý krát podľa nej dačo zhodiť ...

ypsinkova
29. nov 2010

@stanca22 ty chceš schutnúť a pritom mať bábo ? či ako nerozumiem teraz ... načo chudnúť pred tehotenstvom?

zuzana0612
29. nov 2010

@stanca22 ja pracujem, som v jednej firme na ekonomickom oddelení vedúcou. je to zahraničná firma. a vydatá nie som. a bývame zatiaľ u drahého mami

tanyja
autor
29. nov 2010

@ypsinkova dnešok bol perný...
idem sa umyť a spať
@stanca22 aké knihy píšeš? už si niečo vydala? si riadny talent.. a ked stále upratuješ, tak prečo potom píšeš, že nestíhaš cez týždeň riadiť a preto musíš rýchlo cez víkend ?? alebo aj to upratuješ v pc?? aj to občas treba

tanyja
autor
29. nov 2010

@stanca22 chudnúť a zároveň otehotnieť? tak to dá zabrať 😉

stanca22
29. nov 2010

@ypsinkova No chcela by som schudnúť najskôr a ak sa zázrakom podarí mimčo, rýchlejšie sa uhniezdi vo mne ak budem chudšia, ako keby som bola tlstá, nič v zlom pre plnšie tvary, ja nikoho neodcudzujem !!!

stanca22
29. nov 2010

@zuzana0612 A už ste aj rozmýšľali o vlastnom bývaní?

stanca22
29. nov 2010

@tanyja Píšem knihy ako napr. ženské romány ale skôr také ako píšu Urbaníková a Vasilková, také 🙂 Nie, ešte som nič nevidala, chcem to všetko napísať do pc čo mám uložené v hlave a až potom sa dať do boja s posielaním do vydavateľstiev 🙂 Je to drina !!! Vlastne ako každá práca 🙂 No upratujem všetko a všade kde čo vidím 😀 😀 😀 Ale tak cez týždeň to skôr vyzerá tak, že vyše som na pc ako upratujem a potom nestíham s upratovaním v domácnosti cez týždeň a rýchlo sa náhlim všetko dohnať cez víkend 😀 😀 😀 No a to tehotenstvo a chudnutie, Ti poviem, dá dosť zabrať, teraz fičím na knihe skôr od Edity Sipekovej, tak uvidím, či jej metódy aj na mňa zaberú 😀 chcem schudnúť 14 kg ...

tanyja
autor
29. nov 2010

@stanca22 tak pokračuj v boji a nech ti to predsavzatie vydrží, nie je to také jednoduché ako sa zdá !
dobrú otázku si dala našej zuzke, samozrejme že ho rieši , a ty neriešiš?

zuzana0612
30. nov 2010

@stanca22 my máme kúpený dom, ešte ho treba prerobiť. a vy ako to máte s bývaním? máte svoj byt, dom, keď sa snažíte o bábo?

stanca22
30. nov 2010

@tanyja
@zuzana0612
No baby, takto, rieším, nerieším, to je úplne jedno, lebo ak by som riešila nadarmo by sme mali ďaľší dom, teraz keď bývame u ocina, ten zdedím, potom zdedím ešte po mame byt a aj od svokrovcov zdedíme polovicu domu, no a z toho bytu len síce štvrtinu či jak ale to je jedno, proste teraz nie je nič naše ale časom by malo byť, takže nadarmo my budeme mať niečo na vyše, potom len peniaze vyhadzovať do luftu na to nemáme, takže či sa nám to páči alebo nepáči pravda je vlastne taká, že sme bezdomovci priživený u rodičov 😀 😀 😀 Ako mi to raz povedala do ksichtu jedna pani na úrade 🙂 A aj keby sme to bábo mali nebojím sa o to a ani o peniaze, ktoré ešte nemáme na to mimino našetrené, lebo môj ocko nemá ešte žiadne vlastné vnúčatko a to by chcel dosť, takže nás nevihodí na ulicu alebo žeby nám nepomohol peňažne, toho sa vôbec nebojím 😀 😀 😀

zuzana0612
30. nov 2010

@stanca22 moji rodičia tiež ešte nemajú vnúča a to ja mám za týždeň 30 a brat za 3 týždne 28. ale neviem si predstaviť, že by som brala život tak, že šak zdedím, šak mi naši pomôžu s peniazmi. a to nehovorím o tom, že drahý ako ty hovoríš zdedil časť bytu a dom, v ktorom býva tak v tom tiež časť zdedil. proste snažíme sa obaja ako môžeme, aby sme si našetrili a nemuseli si povedať, veď naši vnúča nemajú a drahého mamina tiež nie, lebo jedna jeho sestra má 18 a druhá 30 a tiež nemá deti, tak bude rada že je babka a bude nás podporovať finančne. brat prerába u rodičov dom. a skôr už život berieme tak, že aj my by sme tým rodičom či už našim alebo drahého mamine mali pomôcť aj my a nie čakať, že od koho čo dostaneme a zdedíme. tak by som asi žiť nevedela.... je jasné, že keby sa človek ocitol v nejakej nepríjemnej životnej siuácii, že by rodina pomohla, ale spoliehať sa nato.... tak to by mi prišlo také, ak keď človek chodí do školy a rodičia mu dávajú vreckové.....

stanca22
30. nov 2010

@zuzana0612 To je inak dobré, písala som Ti a vyhodilo ma, tak ani neviem či Ti to došlo ... Proste v skratke, zobrali sme sa, žili rok u svokrovcov, pokial mal peniaze a prácu muž platilo sa im na jedlo a na nájom, ja som nemohla tam nájsť prácu, no ked muža prepustili, ocko nám ponukol bývanie u neho a aj prácu v taťkovej firme, ked muž zarába a všetko splácame, to je ockov problem že od nás nič nechce a ked všetko splatíme až potom si možme začať šetriť na niečo, no ale my uvažujeme nie tak že budeme vypočítavý alebo tak, my uvažujeme dopredu s tým, že teraz by sme si kúpili dom alebo čo hej a potom ked všetko zdedíme, čo budeme zo všetkým robiť??? predať to? ved to je na darmo, nechať si to? no to platenie za všetko, dosť penazí na vyše, škoda písať, takže tak , to je proste v našej rodine zložitejšie ako sa zdá fakt škoda písať ... proste ocko žije sám chce aby sme u neho bývali bývame je nám tam ako tak dobre, spodok máme vlastný, ocko sa sťahuje hore nad nami a ked od nás nechce peniaze to je už jeho problém, my mu na dome pomáhame ako vieme, tým sa mu taka j odvdačujeme za vše ... to je iba dohoda medzi nami, ako sa s tým človekom dohodneš tak bude a dieťa chceme a nemožme ho mať, takže o tom sa ja nevyjadrujem dalej, škoda rečí ...

zuzana0612
30. nov 2010

@stanca22 neviem, čo myslíš tým, že či mi niečo prišlo. ak si posielala IP tak nie, a ostatné vidíš, čo prešlo do diskusie. ja nemám nič proti tomu, keď niekto žije s rodičmi, že majú rozdelený dom na polku alebo tak. aj môj brat má polku domu a naši polku. ale ako si ty napísala, že nechcete nič kupovať, lebo zdedíte. tak to si neviem predstaviť. my sme teraz u drahého maminy a ako som písala, časť toho domu "patrí" jemu, lebo ho zdedil, keď mu zomrel tatino. ale aj tak je to v podstate dom jeho mami. a tiež netvrdím, že nám tam je zle. tak ale človek túži po vlastnej domácnosti a tak. a nebudeme predsa čakať nato, že jeho sestra doštuduje a odíde. alebo že odíde tá druhá. veď aj oni majú právo tam ostať. a nebudem teraz riešiť, čo bude za 10 rokov a čakať, čo zdedím a čo nie. to mi príde také divné. to čo má prísť sa bude riešiť, keď príde. aj tak to neovplyvníme.

stanca22
30. nov 2010

@zuzana0612 No však ja vlastné aj budem mať, vlastne ako tak mám, len si to ideme prerobiť od januára až spodok, podľa vlastných predstáv 🙂 To je proste jedno, je to zložité, financie na vyše nemáme aby sme si kúpili dom alebo byt, či dačo postaviť, pôžičku daľšiu nám nedajú, bo ja som na úrade práce a na jeden plat nám nedajú, to viem, je nám dobre tak ako je, proste ťažko je poradiť druhým, ked nevieš čo všetko v tom naozaj je ... inak ja som ti písala tu na na diskusiu, len ma to to zrušilo a ako vidím nič nedošlo, iba to jedno, tak to neva :D

tanyja
autor
30. nov 2010

@stanca22 teraz som čítala, čo ste popísali a mne to tiež pripadá také divné, aby som čakala, že zdedím polku rodičovho bytu.. každý človek potrebuje svoje súkromie akýkoľvek dobrí sú buď svokrovci alebo rodičia
to je akokeby si počítala s tým, že jedného dňa niekto umrie a hurá ja niečo dostanem... nehnevaj sa, ale mne to tak pripadalo, ked som čítala tvoje vety
a kto ti povedal, že nemôžeš mať deti? bola si na nejakom vyšetrení?

zuzana0612
30. nov 2010

@stanca22 no veď ja neradím. to by som nerobila. každý sa má zariadiť podľa seba. a tiež nepotrebujem, aby niekto radil mne, keď potrebujem radu, tak sa sama opýtam.
a ty si prácu nehľadáš? a čo vlastne môžeš robiť? akú máš školu?

stanca22
30. nov 2010

@tanyja
@zuzana0612
Takže, muž nemá spermie, v tom je háčik, od januára ideme s tým dačo robiť ... ja som v poriadku, vraj, doktori tak povedali. A som vyučená ako krajčírka, s donútením rodičov, lebo am to vôbec nebaví a ani si nehľadám prácu, lebo muž nechce, stačí mu keď on dosť zarobí ... ale priznám sa Vám, šla by som hneď niekam robiť a medzi ľudí ...

tanyja
autor
30. nov 2010

@stanca22 pred chvíľkou si písala ako musíte splácať, a teraz tvoj muž dosť zarobí - nemusíš robiť, predtým si mi písala, že keď otec nemá robotu, nemá ju ani tvoj muž a ste bez peňazí - zakaždým napíšeš niečo iné
zháňaj si prácu, lebo keď sa dáte na mimi cez centrum, tak zadarmo to nebude, je to dosť peňazí - viem o čom píšem, sami sme si to vyskúšali !!! 2.000,- € sme na to dali

zuzana0612
30. nov 2010

@stanca22 no, tak keď si vyučená krajčírka, tak to by si nemala mať problém. a bez ohľadu nato, či ťa to baví či nie. niečo by si robiť mala. neviem si predstaviť, že by som len tak sedela doma na riti a nič nerobila, keď mám inú možnosť. ak je niekto nezamestnaný je mi ho ľuto a chápem, teraz je zlá doba na prácu. ale keď doma niekto sedí, lebo sa mu nechce robiť.....
a môj drahý tiež nezarobí najhoršie, sú ľudia, čo sú natom horšie, ale neviem si predstaviť, že by som ostala len tak dom. to koľko ten tvoj zarába, 4000€ mesačne, že nepotrebuješ chodiť do práce? ako nepotrebujem vedieť koľko zarobí, ale keď tak píšeš, že splácate úver a ďalší vám nedajú, tak asi by som sa zamyslela nad tým, či nepotrebujem chodiť do práce....

tanyja
autor
30. nov 2010

@zuzana0612 presne tak, ja by som aj išla už do práce, ale zase malý je ešte malý na to, aby som ho šupla niekam opatrovateľke, za rok bude mať 2 roky a ja pôjdem do práce, keď aj kábliky strihať, mne to nerobí problém, hoci mám 2 maturity, certifikát z nemčiny, kurz účtovníctva, robila som aj manuálne aj v kancelárii, dokonca som bola opatrovať deti v nemecku a starých ľudí v rakúsku, no skúsila a robila som toho dosť a všetko sa mi zíde.. všetky skúsenosti

stanca22
30. nov 2010

@tanyja Hej moja, je to tak ako píšem, lebo je to tak, proste niekedy je robota a niekedy nie je, to tak je, keď máš firmu a robíš na vlastnú päsť, ocko má firmu, v nej robí môj muž, ked ale nemaju robotu, tak mám menšie peniažky z úradu a ocko nám pomôže finančne a ked on nechce aby sme mu peniaze vrátili, tak mu to zase vrátime tým štýlom, že mu pomožeme na chalupe, s drevom, prerábkou chlaupe, varenie, kosenie, upratovanie, ja mu skrátim nohhavice, rifle tatinovi a tak je to podla dohody medzi nami! A je to takto, nevymýšľam si ale ked muž nechce aby som robila, tak mu nebudem robiť naproti ven ani on mne nerobí, ked čosika chcem ja, on spraví mi moj muž, ked on chce dačo zase ja a tak sa doplname ...

stanca22
30. nov 2010

@zuzana0612 Ale veď ja s Vami len tak tu debatujem, ja si nesťažujem ani nič a ináč ja nesedím na riti doma, to ako čo??? Veď som písala aj pred tým že kto chce, pomôžem mu, všetko porobím domka, ja som snaživá ale tak proste je to tak, ako to je a zarobí dosť ale vždy je to mesačne ináč, akokedy, podľa toho kde sú, ako robia, kolko robia a či majú materíal a tak pod ...

zuzana0612
30. nov 2010

@stanca22 ja som to myslela tak, že keď človek má možnosť pracovať, tak by pracovať mal. pretože je aj medzi ľuďmi a podobne. pretože mi nepovieš, že každý deň o pol siedmej vstaneš a o štvrtej si povieš, tak mám pracovný deň za sebou.... a ani mi nepovieš, že každý deň upratuješ......
a k tomu, že tvoj muž nechce, aby si pracovala, tak nepracuješ, aby si mu nerobila napriek. tak toto mi nepríde normálne.... prepáč...

stanca22
30. nov 2010

@zuzana0612 Hm, každý sme inší a ja som neni každý deň stále na jednom mieste a bez ľudí ... No to nevadí, proste to ťažšie chápať, keď dotyčného osobne nepoznať a nevieš presnejšie, čo a ako ... Teraz je doba taká, že si musíš vybrať bud budeš mať peniaze ale strašne málo kedy budeš s mužom alebo s mužom budeš ale bez penazí a my sme s mojim taťkom vymysleli strednu cestu, budeme i spolu aj mať peniaze ale ako máš všade to slovko ale tak aj u nás ale musíš byť domka a tak som to prijala ... ked žijeme u taťka čo je najčastejšie, tam nemáš kde zohnať prácu v dedinke a docestovávať by som aj ale do našej dedinky potom nejde ani bus, vlaky nejazdia a na taxik minať nebudem, no a peši ja nebudem riskovať, že aby ma tam niekde stretol medved, jelen, srnka, či diviak, dík, nepotrebujem to ...

zuzana0612
30. nov 2010

@stanca22 myslím, že je zbytočné, aby sme to tu riešili. je to vaša vec, ako si čo zariadite.

stanca22
30. nov 2010

Ale baby, zasa nebojte, ja do konca života nebudem chcieť ostať navždy domka 😀 Plánujem sem tam dačo ušiť a predať to známym, troška si privyrobiť, som na domélií prihlásená, tam ako opatrovateľka detí a tak 😀 😀 😀

stanca22
30. nov 2010

@zuzana0612 Presne tak, ako píšeš, škoda rečí ...

zuzana0612
30. nov 2010

@stanca22 vieš, ja by som ti k tomu iba toľko, že moj drahý robí obchodného manažéra jednej zahraničnej firme, a keď ho zobrali, tak pol roka, iba z domu robil a teraz chodí a otvára ochody a tak. a keby som si vtedy povedala, že budem doma, aby sme boli spolu, tak neviem, ako by sme dopadli. lebo ty vlastne aj tak nie si s ním, keď je on v práci. takže neviem o čom to je, že ti povie, aby si nechodila do práce. a ty povieš, že radšej budeš mať menej peňazí, ale si s mužom. veď ty nie si s ním, keď je on v práci.....

tanyja
autor
30. nov 2010

@stanca22 tak keď chceš byť stále so svojím mužom, tak by si mala s ním chodiť do práce
nehnevaj sa, ale tie tvoje reči o tom, či budeš mať viac peňazí na úkor toho, že si muža neuvidíš, sú trápne...
kopa rodín tak žije a žije a sú stále spolu, nikdy to tak ani nebolo, že robili, mali kopu peňazí a boli stále doma, také nie je, a mať detičky je veľká finančná záťaž
no, ale ako si to urobíte a zariadite je len na vás, ja tu nechcem mudrovať
pred pár rokmi robil môj muž v CZ, ja som bola v AT a videli sme sa 1x za mesiac, a nevadilo nám to a keby to bolo potrebné, urobili by sme to znova - vzduchom sa totiž platiť nedá a žiť len z lásky nie je slasť 😵 a taťka tu tiež stále nebude...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre