Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

ypsinkova
7. feb 2011

@tanyja to sa vraj ani neoplatí pozerať...tá prvá časť je kultová,tá druhá nestojí za nič 🙂 strata času
aj ja som videla už xkráta Diabol nosí Pradu,ale pozriem si to zasa rada 🙂
aký ste mali dnes deň ? dnes máme nádherné počasie,priam ukážkové,normálne mám chuť utiecť z práce 😀

tanyja
autor
7. feb 2011

@ypsinkova tak uteč, akože ideš na wc a už sa nevráť, si tehu, tak môžeš ísť 😀
aj tu je nádherné počasie, ukážkové, pôjdeme von, ked sa drobec naspí
boli sme v mojej bývalej práci oscenovať potvrdenie a posielala som to našej zuzke, dávno nebola na koníku, má úúúúžasne veľa práce, malý sa najedol gumených cukríkov a aj dezert papal, ale !!! zjedol všetok obed čo som mu nabrala - ryžu, mäso, všetko, ešte aj kyslú uhorku zjedol !!! a ja som si dala v práci fajnú kávičku a malý dostal plyšového krásneho maca a teraz s ním spí , aha ,

zuzana0612
7. feb 2011

@tanyja tak som späť od lekára. zaplatila sm tam kopec € a teraz budem čakať na výsledok. nenormálne začo sa dnes v tomto štáte vyhadzujú peniaze a čo si človek musí zaplatiť sám.... 😒

tanyja
autor
7. feb 2011

@zuzana0612 ahoj, dlho si čakala u dr. ?? čo si si kupovala, že si tam nechala toľko € ?
aj naša Karinka bola minule u zubárky a platila 2 € za plombu aj to tú hnusnú čiernu 😠

zuzana0612
7. feb 2011

@tanyja asi 1/2 hoďku som čakala. nekupovala som si nič. ale 5€ stálo objednanie, 1€ stál ten jednorazový vyšetrovací nástroj a 25 € stálo vyšetrenie a 10€ stálo to, že som si to vyšetrenie vyžiadala. lebo vraj zo zákona už mám nárok až za tri roky na ster. tak som si to zaplatila. je to nejaká nová metoda, v zahraničí sa používa neviem ako dlho, ale u nás to poisťovnňa nehradí a vraj tak skoro ani nebude. tak čo už človek nespraví pre pokoj duše a vlastné zdravie....

zuzana0612
7. feb 2011

@tanyja úžasná fotka.... 🙂

tanyja
autor
7. feb 2011

@zuzana0612 riadne pálky, to už fakt nevedia odkiaľ vytiahnuť peniaze... sila 😠
takže choroby tešte sa, tie, ktoré na to nemajú a už stery absolvovali, druhé mať nebudú pokiaľ nezaplatia? ! hlavne, že za všetko sa platí..
došlo ti to potvrdenie?
mám jej kópiu na mojom maily

tanyja
autor
7. feb 2011

@zuzana0612 to som ho fotila teraz keď zaspal a toho maca dostal od mojej bývalej šéfky 😉

ypsinkova
7. feb 2011

@tanyja fíha,vy ste dnes toho ale pojedlo .. a super fotka 🙂
no u nás sa za všetko platí..moja kamoška dávala dcére robiť ušká a keďže býva v CZ tak to malej spravili zadarmo a tu by za jedno ucho pýtali 5000 Sk ... takže asi toľko 🙂 ja mám súkromného zubára a som spokojná s ním,ale tiež pýta strašné pálky ..ale tak zdravé zuby je to hlavné a za kvalitu sa platí
mňa dnes bolí akosi hlava...asi aj z toho počítača ... už aby som vypadla odtiaľto 🙂

lenka_tomi
7. feb 2011

Nikdy som si nemyslela, že otehotnieť je až taký problém... ☹

tanyja
autor
7. feb 2011

@lenka_tomi veru veru, to si veľa babeniek pomyslí, a boli ste už aj u doktora na nejaké vyšetrenia alebo zatiaľ sami skúšate?

zuzana0612
7. feb 2011

@tanyja ano, prišlo mi to, keď budem mať ešte to tvoje o materskej a rodičovskom, tak to bude hotové ako nič.

@ypsinkova mne ani tak nejde o to, že to mám zaplatiť. momentálne našťastie nie sme na tom tak, že by sa mi to nedao zaplatiť, skôr ide fakt o to, že človek pracuje kopu rokov (napr ja, 12 rokov) odvody platí, a nakoniec si musí vyšetrenie zaplatiť a peniaze, ktoré odvedie idú na našich spoluobčanov, ktorí sedia doma, lebo sa im nechce robiť a jediná ich činnosť je plodenie detí, ktoré sú rovnako lenivé ani rodičia a zase môžeme iba na nich robiť, aby oni mali z čoho žiť....otras....a to už nehovorím o to, že keď chce človek "normálny" mať deti, tak sa mu to ešte aj nedarí len tak.... 😠

tanyja
autor
7. feb 2011

@zuzana0612 dnes ešte prišlo potvrdenie zo životnej poistky, tak aj to pošlem a tú moju rodičovskú predsa máš, to som posielala spolu s marcelovými potvrdeniami, prípadne ti to pošlem ešte raz, mám to uložené v pc 😉

ani nehovor o tých hnusných čiernych, oni sú žhaví len vtedy, keď sa rozdávajú podpory... dobre že od rána od šiestej neokupujú poštu, a najnovšie aj banku, lebo už aj na účty im chodia peniaze a ešte aj šomrú, že tak málo... ja by som to....
a vieš prečo oni majú a normálni nie? lebo normálny má stres - práca-domácnosť-variť-deti a stále dokola, a oni? žiadna práca-žiadne stresy, tak čo budeme robiť? predsa robiť a rodiť deti... jedine to špekulujú čo kde a ako ukradnúť 😠 a ešte k tomu, oni žijú dnes a čo bude zajtra na to nemyslia, zato normálny človek rozmýšľa (napr aj ja) ako zaplatím štúdium deťom, či na to budem mať...

ypsinkova
7. feb 2011

@zuzana0612 hahaha 🙂 vitaj na Slovensku .. čo si čakala ?

tanyja
autor
7. feb 2011

@mirip ahoj, ako? už pripravená, taška pobalená? povedz mi, teda napíš, ako si urobila tie srdiečka pri Biankinom mene? a ako sa bude volať babuľka ??

mirip
7. feb 2011

@tanyja ahoj hej pobalené, dnes som sa konečne dokopala k tomu no na Pc nahodila som word a medzi symbolmi našla srdiečko a dala kopírovať a potom tu som to prekopírovala

tanyja
autor
7. feb 2011

@mirip takže len tak, ja som myslela, že či aj kombníciou ctrl+ niečo , a pritom to bolo také jednoduché
a meno neprezradíš? ako sa drží malá? koľko má zúbkov? my 8, 9. sa tlačí 😉

mirip
7. feb 2011

@tanyja my máme len 6 zubov a meno? myslíš druhej? mám v jej albume napísané Barborka

zuzana0612
8. feb 2011

@tanyja s marcelovými dokladmi si mi poslala potvrdenie zo sociálky marcela, žiadosť o podporu. tvoj doklad tam nebol

lenka_tomi
8. feb 2011

@tanyja zatiaľ skúšame, i keď neúspešne. Nerobíme z toho zatiaľ žiadnu "kovbojku" ale keď sa potom raz stetneš zo známymi a tí ti len tak medzi rečou povedia, že sa im na prvý šup podarilo, tak sa cítiš dosť zle. Potom ťa ten optimizmus nejak prechádza a tie žvásty o trpezlivosti ťa rýchlo predju. ☹

tanyja
autor
8. feb 2011

@mirip tak to si môj chlap myslel, že malý zuby ani mať nebude, lebo susedove má už skoro všetky 😀 😀 a teraz lezie 1. stolička, Barbora je moja švagriná

@zuzana0612 žeby som ten môj nepriložila ? nevadí, pošlem ti to ešte raz a ešte aj zo životnej poistky prišiel papier, tak aj to priložím

@ypsinkova ja viem, že som na slovensku a veľmi dobre 😠 , všetko sa robí pre cigáňov a pre nás nič...

@lenka_tomi tiež poznám také, čo majú deti a povedia, že mali iné plány ako mať deti... tak to je na zamyslenie... 😖
kašli na blbé reči, nech so hovoria čo chcú, ber to jedným uchom dnu a druhým von

no idem ja s malým von na pešky, kým je dobre

ypsinkova
8. feb 2011

@tanyja ja už takéto veci neriešim,lebo to nemá zmysel...keď niečo potrebujeme,tak sa musí rátať s tým,že to nebude zadarmo 🙂 kto si to môže dovoliť si to dovolí,kto to nie,tak hold smola...tak to je

zuzana0612
8. feb 2011

@ypsinkova to ano, je to tak. ale zase že by sa s tým človek musel zmieriť.... no tak to neviem. ja som si to vyšetrenie spraviť dala, nemôžem povedať, že by sme boli natom tak, že si to nemôžeme dovoliť, ale zase viem, že sú ľudia, ktorých by to dosť zaťažilo. a neviem sa stavať k veciam tak, že ja si to dovoliť môžem a ostatní sú mi ukradnutí

ypsinkova
8. feb 2011

@zuzana0612 ale teraz je taká doba,že každý myslí sám na seba .. .a tým,že budeš ľutovať niekoho,že si to nemôže dovoliť,tak mu tým nijako nepomôžeš...

tanyja
autor
8. feb 2011

@ypsinkova to ani nie je že ľutujem druhých, ale konštatovanie, kedže dnes ide viac dole kopcom ako hore kopcom, samozrejme, každý sa musí sám o seba postarať tak ako vie, aj my sa snažíme, aj ked to nie je vždy jednoduché...
@zuzana0612 čo by sme neurobili pre svoje zdravie 😵

ypsinkova
8. feb 2011

@tanyja a čo je jednoduché ? nič nie je také jednoduché ..vieš ako sa vraví,pečené holuby .... 🙂

zuzana0612
8. feb 2011

@ypsinkova presne, ak napísala @tanyja, to nie je o ľutovaní, ale konštatovaní .... a je to tak preto, lebo sú ľudia, čo si povedali, že ak niekto chce, nech si zaplatí. a povedali si to takí, čo "majú". bola si už niekedy v živote v situácii, že si si povedala, že toto aleho tamto si nemôžem dovoliť? a teraz nehovorím o tom, že si nemôžeš dovoliť výlet okolo zemegule, alebo na mesiac....

ypsinkova
8. feb 2011

@zuzana0612 tak teraz to pôsobí tak,ako keby som si mohla všetko dovoliť a že som nejaké rozmaznané dieťa,ktoré vždy všetko malo 😀 😀 ... jasné,že som bola v takej situácii,ale ja sa viem aj uskromniť a nie všetky veci,čo potrebujem,sa dajú kúpiť 🙂 a ty si v takej situácii už bola ??

zuzana0612
8. feb 2011

@ypsinkova ja som to nemyslela tak, že si rozmaznané dieťa, ktoré malo všetko, čo si zapýtalo .....tak som to nemyslela 😉 .
ale keď počujem v telke ako aj dnes, že ľudia si budú priplácať za liečbu.... tak to je otras. bohatí nech majú a tí čo nemajú, možu aj umret. a presne tí, čo toto vymysleli, môžu zato, že sa delia ľudia na chudobných a bohatých. neznášam to.
no tak to isto, nie všetko sa dá kúpiť, čo človek chce, aj keby mal peňazí "more"
ja som v takej situácii bola často....

tanyja
autor
8. feb 2011

@ypsinkova myslím, že každý bol už v takej situácii, či si to viac alebo menej uvedomil
@zuzana0612 baby, ale sme dnes nejaké vážne, takú tému sme nahodili, už sa len do politiky dostať, tam sa rozdáva statočne, veď zo štátneho krv netečie...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre