Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

tanyja
autor
28. feb 2011

@ypsinkova a ja som zvedavá, že dokedy mu to tak vydrží 😀 😀 😀 , no má proste vo mne vzor - stále upratujem , tak upratuje so mnou , iné mu neostáva

ypsinkova
28. feb 2011

@tanyja no dobre to máš poriešené 🙂 a ešte variť keď žačne a chodiť na nákupy,to ti bude sveta žiť 🙂

zuzana0612
1. mar 2011

dobre ráno,

@tanyja nie je nad to, keď dieťa od malička učíš čistote a poriadku. má to potom na celý život a berie to ako samozrejmosť a normálnu vec. niekedy, keď sa pozriem okolo seba, tak nenachádzam slov, ako sú niektorí ľudia lahostajní k čistote a poriadku a to si o sebe myslia ako "sú vzdelaní a na úrovni"....

tanyja
autor
1. mar 2011

@zuzana0612 dobré ránko, tak ja dúfam, že mu z toho niečo ostane, momentálne to skôr berie asi ako hru, ale je všímavý, dokonca mi ukáže, kde v skrinke bol položený napríklad olej a ukáže mi, kde ho mám položiť
ináč aj tu je kopa mamičiek, ktoré nechajú dieťa hodiť na zem a oni akože nič..., alebo tu pred škôlkou je trávnik so zeleňou a chodia krížom, lebo po chodníku by urobili o 4 kroky viac... takéto neuznávam

@ypsinkova ale už aj to robí, hocikedy keď už sme pri pokladni, tak má čosi v ruke: chipsy, cukríky, džúsik, ovocie...

zuzana0612
1. mar 2011

@tanyja to sú takí ľudia, čo potom vykrikujú, aký je všade bordel a nikto s tým nič nerobí....

tanyja
autor
1. mar 2011

@zuzana0612 takých ľudí je až až, doma dobre že sa im to neleskne od čistoty a von oknom vyhodia, na to majú srdce
my máme pod oknami kopu špakov a keď sa o tom zmienime, tak všetci fajčiari jednotne: "ja nie, ja nevyhadzujem" , tak potom neviem kto to je .. asi vrabce
dnes sme boli od 9hod von až do 11hod, celé mesto sme obehli na pešo!! pošta, obchodný dom, potom ešte na bytový podnik a zakotvili sme pri mame - bola s malým von, kým som bežala do tesca a samozrejme domov išiel s úúúúúúúúúžasným krikom, lebo ešte nechcel ísť domov a akonáhle som ho dala do postieľky, tak zaspal, zbojník môj malý, ale tiekli mu krokodílie slzy
a v pohodičke vylezie na válendu a v pohodičke zlezie z válendy 😉

veronika19833
1. mar 2011

Ahojte dievcence! Potrebujem sa niekomu vyrecnit, tak vam pisem... Zacinam uz byt fakt zufala, babo sa nam nedari takmer 2 roky a ja uz fakt zacinam byt v koncoch... 1. rok som tomu nejak nevenovala pozernost, no neskor to uz take lahke nebolo a nie je doteraz.
Jedno dietatko uz mam - krasneho takmer 7 rocneho Filipka (bola som slobodna mamina). Ked mal Filipko 2 roky, zoznamila som sa s mojim teraz uz manzelom. Problem je, ze ja vyzeram byt ok, ale manzel nechce ist na SPG. Ja by som aj uz neviem co podstupila, aby sa nam babatko zadarilo, ale on asi nie... Skor si myslim, ze sa boji, ze by mohla byt chyba v nom. Uz sme sa o tom rozpravali a pohadali asi 100x! Pokial by bola chyba naozaj u neho (a nevylucujem, ze by mohla byt chyba aj vo mne!), aspon by som vedela, na com sme... ved 1 dietatko uz mame... uzivali by sme si zivota a nemusela by som kazdy mesiac stresovat. ☹ a dufat, pretoze ta neistota ma priam zoziera!
Fakt neviem, co robit... 😒 Poradite mi, prosim, ako sa da odputat od tychto myslienok a nejak ich hodit za hlavu... Dakujem!

tanyja
autor
1. mar 2011

@veronika19833 ahoj, to je ťažké takto bojovať so skalou : mali by ste spolu navštíviť neutrálnu pôdu, skús sa s ním ešte porozprávať, nikdy nemal túžbu mať vlastné bábo? určite áno a nemá sa čoho báť, presne ako si písala, aspoň by ste vedeli, na čom ste a zbytočne by si netlačila na pílu..
a ty si absolvovala nejaké vyšetrenia? môže byť aj to, že sa s manželom k sebe nehodíte - teda že tvoje telo odmieta jeho potvorky, lenže toto všetko je len polemizovanie, proste potrebujete ísť sa dať obaja vyšetriť, hlavne nech mu urobia SPG, môj muž je z dediny - sedliak ako hora, ale nepovedal ani slovo, keď bolo potrebné urobiť mu SPG, proste spolupracoval
tak držím ti palce, aby ste našli spoločnú reč 😉

veronika19833
1. mar 2011

@tanyja - dakujem za povzbudive slova... Manzel nechce ist na spg - pretoze vraj "nechava veci na prirodu a co ma prist, to pride".
Ja som bola na folikulometrii, brala som clostilbegyt (teraz som dobrala 3. mesiac), v piatok tam boli 2 krasne folikuly uz na prasknutie. Lekar mi vravel, aby sme si na vikend kupili sampanske s jahodami, zasoby jedla, zavreli sa do spalne a intenzivne pracovali 😀 .... teraz mam take slebsie krce v podbrusku, bojim sa, ze tam bude opat cysta (aj to je bohuzial vedlajsi ucinok clostilu).
Tiez som podstupila test na odolnost voci spermiam, vysledok je ok.
Este pockam na menzes a ak pride, budem musiet nejako manzela presvedcit. na to vysetrenie.. 😖 Ja som mu dokonca vybavila aj to, ze material nemusi vyprodukovat priamo u lekara, ale staci ho doniest do hodky do ordinacie. Ani len na to nepristupil. Deti chceme mat (aj 2), ale asi mu musi samemu dozriet presvedcenie, ze je preto ochotny podstupit aj taketo jednoduche vysetrenie. Ked si spomeniem, co my zeny sme ochotne podstupit - ved co je to oproti tomuto?!! 😠

tanyja
autor
1. mar 2011

@veronika19833 chlapi sú kapitola sama o sebe, niektorí urobia čokoľvek a tí druhí sa budú brániť, lenže tej prírode niekedy treba aj pomôcť !!! ani nám to nevyšlo na 1x. dokonca až na 5x !!! a spolu sme bojovali, keď je tvoj manžel presvedčený, že chce dieťa, tak nech pre to aj niečo spraví , ja by som ho cez koleno prehla .........

veronika19833
1. mar 2011

@tanyja - ver tomu, ze cez koleno by som ho prehla aj ja - tvrdohlavca jedneho! Ano, uvedomujem si aj to, ze niekedy staci iba malicky krocik ktomu, aby sme prirode pomohli - a to ma vyvadza z miery - ze vlastne toto podstatne si nechce dat vysvetlit!!! Nechcem ho teraz kritizovat - ma aj zle a aj svoje svetle stranky - ako kazdy clovek.... Lenze sa bojim toho, ze prave tu bude kamen urazu a koli tejto veci sa budeme od seba vzdalovat. Ja nechcem byt na riesenie (nielen) tohto problemu sama. Som clovek, ktory ma rad veci zaskatulkovane. A v tomto ma uz fakt prechadza trpezlivost....

tanyja
autor
1. mar 2011

@veronika19833 a predsa ste sa brali z lásky, tak nech z tej lásky vzíde bábo, možno žije ešte v dobe, keď sa tvrdilo, že len žena je na chybe
moja bývalá učiteľka chémie tiež nemá deti, vždy po nich túžila, dokonca sa dala aj vyšetriť, má všetko v poriadku, ale jej manžel tiež nechcel absolvovať žiadne vyšetrenie, tak dnes je sama, manžel zomrel 😉
ty máš Filipka, ale snaž sa ho zlomiť, v dobrom, veď keď už za 2 roky nič a to doktor povie, ak sa vám do roku nepodarí počať, tak už to treba medicínsky riešiť ...
veď to nie je hanbou, keď sa aj chlap dá vyšetriť 😉

veronika19833
2. mar 2011

@tanyja a vsetci ostatni - krasne dobre ranko prajem 🙂
uz som sa rozhodla - ak pride menzes, budem strajkovat a hotovo! Inak to asi nepojde... Budeme tvrdohlavi obaja, mozno to zaberie... a ked nie tak potom neviem...

tanyja
autor
2. mar 2011

@veronika19833 ahoj, ja som sa sem skôr ani nedostala, dnes som mala akčný deň : už ráno o 6.30 som varila sladkú fazuľovú polievku, umývala okná, vysávala kočík a samozrejme boli sme von 😀
bojum si za svoje a ak nepovolí tak bojuj aj tak !! 😠

veronika19833
2. mar 2011

@tanyja ty si riadna "Zena cinu"! 😀 sikulka! To ja nestiham nic - pridem z prace, idem rychlo nieco nachystat na veceru, ucit sa s drobcom (uz je prvak), osprchovat ho, poupratovat.... Uz co by som bola doma na materskej! 😉 A tym nechcem povedat, ze zena na materskej oddychuje - prave naopak. Ale aspon ma trochu viac casu postarat sa o domacnost.... Ozaj - a kto vlastne vymyslel nazov materska dovolenka? Nebol to chlap?? 😀 Ved to s dovolenkou nema nic spolocne.... 😉 😖 ....

tanyja
autor
2. mar 2011

@veronika19833 asi len chlap to mohol vymyslieť, kto iný? žena si pod pojmom dovolenka dokáže predstaviť úúúúúplne niečo iné 😉
a ako sa Filipkovi páči v škole ? náš Filip má dnes 10.rokov a už je štvrták , matika mu vcelku ide 😉
ja sa doma nikdy nenudím, teraz večer som ešte drahého strihala a samozrejme ešte aj vysávala a stihla som ešte aj vyriadiť sprchový kút a rovno som sa aj osprchovala 😉 a teraz som troška vyšívala, ale aj zajtra je deň, potom by som nemala čo robiť...
kde pracuješ ?

veronika19833
3. mar 2011

@tanyja - Filipko je prvak, celkom sa mu v skole paci. Aj pisanie mu ide, len sem tam je menej trpezlivy - asi ako kazdy prvak, ved nic nejde hned samo od seba. No a matika mu ide tiez 😉 takze som spokojna. Ja si tiez doma vzdy najdem nejaku robotu. ked je aj drobec chory a som s nim doma, tak stale nieco vymyslim (upracem komoru, tepujem koberce, alebo omalujem steny... ) Suseda - dobra kamoska - sa mi smeje, ze ked ja budem doma na materskej tak ten nas byt zoderiem 😀 . Inak pracujem ako spediterka v jednej prepravnej firme, takze som v podstate nonstop na telefone...

tanyja
autor
3. mar 2011

@veronika19833 takže máš aj dobrú trpezlivosť - stále počúvanie zákazníkov 😉
Filipko je šikovný po mamičke 😉 , ja som robila ako asistentka riaditeľa a mojou náplňou bola aj colná deklarácia - to bolo pred 7 rokmi... krásne časy

ypsinkova
4. mar 2011

ahojte,ako sa máte ?čo nové ? konečne som sem aj niečo napísala,lebo predtým som sem len nakukla,čo je nové,zbežne prečítala ale neprispievala som 😀
dnes máme celkom príjemný deň,aj to počasie sa dá,ak by bolo takto až do leta,tak by som neprotestovala 🙂
dnes som sa dozvedela,že moja kamoška čaká bábo,tak sa teším,že budeme kočíkovať spolu 😵

tanyja
autor
4. mar 2011

@ypsinkova už som si myslela, že si nás opustila 😉
počasie je božské - som sa zas vyšantila s prádlom a už som aj požehlila 😀 a zajtra ideme k mojej starkej zmeniť vzduch 😀

ypsinkova
4. mar 2011

@tanyja jéj,ja som už dávno nežehlila 😀 aj ja by som mala,ale nechce sa mi ...ale budem musieť 😀 a kde máte starkú ? 🙂

tanyja
autor
4. mar 2011

@ypsinkova 14km od nás, cez kopček 😀 😀
ja žehlím hneď ako mi uschne prádlo, lebo potom sa mi už nechce , poznám sa 😉

ypsinkova
5. mar 2011

@tanyja to aj ja by so mchcela také niečo zaviesť,no nedarí sa 😀 😀 a tak dnes sa vrhnem na to a potom pôjdeme na nákupy 🙂 užite si starkú

tanyja
autor
5. mar 2011

@ypsinkova starká si malého veru užila, veru sme sa aj nasmiali a večer sme s manželíkom ešte aj nákup stihli, takže deň bol rušný
malý sa hral celý deň s vedierkom a potom s Bennym - zlatý retriever, malý sa tak rehotal, že aj my sme sa smiechu nevyhli 😀 😀 😀 ťahali sa o hračku, malý ťahal Bennymu chlpy , šteklil ho, robil mu môj môj - hlavou šúchal po jeho hlave, no sranda veľká 😀 😀
a teraz večerom sme ešte boli v RS, drahý ma vytiahol a mne sa prv nechcelo, ale obehli sme Lidl a nakúpili kopu vecí za super ceny a vbehli sme ešte do Deichmann okukať ceny botasiek a uzhodla som sa, že kúpim malému cez MMB značkové kožené za cenu botasiek zo syntetiky, malému sa totiž veľmi potia nohy a už mám jedny okukané 😉
a vy ste si čo kúpili ? už aj niečo pre malé? alebo ešte nie? ešte aj tak stačíte 😉

ypsinkova
5. mar 2011

@tanyja tak to ste si dnes užili pekný deň,ako tak čítam 🙂 treba takého psíka aj vám do bytu kúpiť,aby sa malý mal aj s kám pohrať a poštekliť 🙂
my sme dnes mali návštevu,prišla kamarátka aj s jej manželom,tak sme si pokecali a potom sme si šli na nákup...kúpila som si svetrík a ešte rifle,lebo tie staré sú mi už úzke a nezapla som ich 🙂 ...bábätku sme ešte nič nekúpili,vlastne rodičia nám darovali dupačky a body,ale ešte nič také nekupujeme,veď máme čas 🙂

tanyja
autor
5. mar 2011

@ypsinkova to stačíte nakupovať pre maličké, ináč moja mama povedala, žeby sme mali bývať pri starkej, aby sa malý mal s kým hrať a Benny tiež 😀 😀
kúpila si si tehu rifle? tie sú super, ja som celé tehu nosila jedny rifle- bola to veľ.46 a mala som v nich gumu (pôvodne nosené do práce) a postupne som gumu zrušila a v lete, krátke tepláky a vystačilo mi to, lebo som takmer od začiatku tehu bola PN , blúzky som mala také tričkové a nič iné som nepotrebovala 😉

tanyja
autor
6. mar 2011

@veronika19833 ahoj, ako víkendujete, niečo nové ohľadom mimi? mm sa ešte neumúdril v jeho názore?
dlhšie si sa tu neukázala 😉
ja už navarené, už len čakám na mojich chlapov 😵 😵 a vetrám bytík, kým nie sú doma, lebo ten starší by hneď šomral, že je tu zima... mám totiž balkón dokorán 😵

veronika19833
7. mar 2011

@tanyja ahoj, ano, nebola som tu dlhsie, cely vikend som mala taky uponahlany... Ale bolo super! upratala som, navarila, a potom sme fasiangovali 🙂. No a v nedelu sme behali po obchodoch (drahy bude mat zajtra narodky), tak budeme oslavovat.
Tu nasu temu sme nerozoberali, nebudem ho teraz "nacinat", ked ma sviatok, lebo viem, co by mi na to povedal. O tyzden by mi mala dojst mrcha (a asi pride, lebo ako tehu sa vobec necitim) - ked teda dorazi, budem to riesit az potom... 😖

tanyja
autor
7. mar 2011

@veronika19833 videla som v správach, ako na západnom slovensku fašiangujú - je to super, tu u nás sa akosi nič nedeje, už aj kino nám chcú zrušiť, lebo mašina je stará a na novú mesto nemá, ako na všetko.., takže kultúrne je to tu biedne celý rok ☹
ja som dnes upratovala, pretože cez víkend sa narobí najviac neporiadku, tak načo zbytočne riadiť, no nie? treba šetriť sily, cez víkend som oddychovala
že gratulujem drahému k narodeninám, tak len pekne oslávte 😉

stanca22
7. mar 2011

@tanyja Ahojky, prečítala som si, čo si napísala 🙂 Aj ja som kukala správy, s Tvojim názorom súhlasím, aj mne sa páčia hentaké fašiangy a aj u nás sa nič nedeje ale u mojej mami v meste, to tam žilo cez víkend 😀 Sme boli u nej celý víkend, naši šli na pivko, na jelítko, na kapustnicu, na prasiatko a tak si pochutnali i nám doniesli domkov 🙂 Mňamky 😵 A Vy fakt nemáte ani vo Vašom okolí nikam ísť na ne? Takže aj ja som odpočívala cez víkend domka u PC a telke, troška v bolestiach ale všetko prebolí 😉 To Vaše kino mi je fakt úprimne ľúto, ja kino osobne milujem a musím sa do neho dostať, aspoň raz za pol roka, keď nie, tak som smutná ... a môj muž neznáša, keď som smutná alebo plačem, tak preto vždy mi s niečím urobí radosť 🙂 Ani tie deti nemajú kde chodiť, je to teraz všetko na figu, ako starší ľudia vravia, kedysi bolo naozaj lepšie ako teraz ... kedysi Ti aj samy dali prácu, aj peniaze za ňu a teraz sa každý na Teba vykašle, hľadaj si sám ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre