Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

tanyja
autor
9. mar 2011

@ypsinkova času a času , ani sa nenazdáte a malé už bude doma v postieľke 🙂)
hlavne, že je v poriadku, či je chlapec a či dievča, nech má všetko ako má byť !!!

veronika19833
10. mar 2011

@tanyja neboj, narasties 😉, alebo si urcite nejako poradis 😉. Ja som akurat vcera bola u kamosky, krorej maly drobec vypol mraznicku - nevie ani kedy, typuje na pondelok, lebo vcera uz masko bolo makucke...
😖
Ja som dnes rano drahemu oznamila, ze som mu kupila lieky Profertil - ked videl cenu, skoro odpadol 😀 , a este aj frflal, ze on take jest nebude a bla bla bla - ako male decko! 😠 vravela som mu, ze keby nebol tvrdohlavy a isiel na SPG - a ten by bol naozaj nejak zly, lieky by mu predpisal lekar a nemuseli sme za ne vycapit 129,- €!!! Takto len tapam, kde moze byt chyba. Ale mne vcera lekar vravel, ze u mna to vyzera byt ok - este by ma vsak poslal na laparku ale iba vtedy, ked bude mat v rukach mangelov SPG....
Co dnes varis? Ja zatial neviem, po praci este idem aj ku kadernicke, ide mi farbit vlasy, trosku zostrihat, takze budem mat o zabavu postarane...

ypsinkova
10. mar 2011

@tanyja hej hej,presne tak 🙂 hlavne aby sme boli zdraví a to ostatné príde aj potom 🙂 ... pozerala si včera modré z neba ? či nepozerávaš to ?

ypsinkova
10. mar 2011

@veronika19833 ty máš inak tvrdohláveho chlapa,ale oni takí bývajú,že si nechcú priznať,že by aj v nich mohla byť chyba a potom s nimi nie je ani reč 😒 no 129 eur vyhodiť len tak za lieky a nevieš ,či ti vôbec pomôžu alebo nie .... treba na neho naliehať,aby si ho tam dostala,veď je to pre vás oboch ...

tanyja
autor
10. mar 2011

@veronika19833 kamoška má šikovného synčeka, malý sa mi našťastie nedostane k zástrčke, aby vytiahol kábel 😀
iba cestoviny som uvarila, máme ešte brokolicovú omáčku so syrom, a nám to stačí s malým, drahý má hríbovú polievku bez klbásky...nebola
tak takého tvrdohlavého chlapa ako máš ta, ja našťastie nemám , urobil všetko, čo od neho chcela doktorka a aj ja, bez jediného slova išiel na SPG , lieky nemusel, ale verím, že keby boli potrebné, tak ich berie
budeš zase kočka, aj mňa by bolo zase zafarbiť, ale už vydržím na kaderníčku, máme našu osobnú - príde k nám domov, ostrihá, zafarbí, no pohodička

@ypsinkova nezvyknem pozerávať, lebo potom iba revem, a včera nebolo nič iné k pozeraniu, tak sme to pozerali, samozrejme moje oči neostali suché , to dievčatko, ktoré dávali, bez nožičiek, je úžasné a tieto slovenské úrady sú podľa toho, ako sa správajú, nepotrebné, úrady urobia len to, čo je pre ne výhodné, neviem ako by reagovali, keby ich kolegyňa mala také dieťa, že potrebuje auto, či by ho dali.... ale stopro 😠
Vilo sa raz vyjadril, že "čím dlhšie robí Modré z neba, tým viac nenávidí tento štát" a nie je sám..

ypsinkova
10. mar 2011

@tanyja ja nemám rada relácie takéhoto typu,ktoré emočne vyšťavia ľudí .... lebo nie vždy to musí byť tak,ako to zobrazia...a čo z toho,keď v ten večer si uvedomíme,že niektorí ľudia sa majú oveľa oveľa horšie ako my,keď na druhý deň už o nich ani nevieme .... to je také,ja neviem ... divné .. to dievčatko bolo strašne zlaté,vyzerala ako anjelik 🙂 super,že im dali auto,len to auto nie je na voduale benzín a keď vravela,že mesačne dostáva 90 eur .....

zuzana0612
10. mar 2011

@tanyja @ypsinkova my modré z neba nepozeráme. lebo ako hovoríš @ypsinkova nie vždy je to tak ako to pôsobí. lebo je fajn, že pomôžu rodine, čo má veľa detí a bývajú biedne. ale zase je treba sa zamyslieť aj nad tým, že prečo je niekto tak nezodpovední, že má 9 detí, keď jednoducho niečo také je nad jeho finančné sily.....

tanyja
autor
10. mar 2011

@zuzana0612 tie, čo majú tých 9 detí, si neuvedomujú, že na to nemajú, proste rodia, lebo iné nevedia

@ypsinkova ona dostáva 190€ ale ani to nie je nič v dnešnej dobe a za chvíľku aj ja budem dostávať už len 190€ ☹

ypsinkova
10. mar 2011

@tanyja jaj,tak to som potom prepočula,no ale aj tak je to málo 😒 neviem si predstaviť,že by som žila z tak málo peňazí

tanyja
autor
10. mar 2011

@ypsinkova a budeš mať len toľko, po materskej, teda po prvých 6. mesiacoch dostaneš už len 190€ a prídavok 22€ , je to nič v porovnaní napr s Rakúskom , tam je prídavok na dieťa 180€
a my tu počítame každý cent 😠

ypsinkova
10. mar 2011

@tanyja majú to tie slobodné mamičky pestré ... veď to by som sa musela inak uskromniť a obracať

stanca22
10. mar 2011

@tanyja My sme boli po každé na 14 dní, bolo fantasticky a boli sme autom, busom a lietadlom 🙂 Vtedy sme moto nemali ... my kúpime ju, prerobíme a predáme a stále dookola 😀 No ale tento rok sa nechystáme k moru, iba po Slovensku jazdiť, objavovať hist.pamiatky, hrady, zámky, zrúcaniny, Zoo a tak pod. ... Rodinku navštíviť a priateľov 😉 No pokiaľ sa ak nevyskytne bábätko, čo silno pochybujem ale nikdy nevieš, niekedy sa aj zázraky dejú 😉

tanyja
autor
10. mar 2011

@ypsinkova veru, veru, musela by si sa obracať a uskromniť, nezávidím im a my to tiež nemáme najružovejšie, ale snáď to takto nebude dokenonečna , tam kde chodí drahý maľovať, mu šéf povedal, žeby ho aj znova zamestnal, ale zarobí 600€ a 200€ dá mesačne na cestu ..
no idem ja , malý je už hore, pekný deň 😉

ypsinkova
10. mar 2011

@tanyja ale tak peniaze nie sú všetko ...hlavne,že jamlý zdravý,poslúcha a robí radosť a pokroky 😉 a zasa iní su na tom oveľa horšie

veronika19833
11. mar 2011

@tanyja Ahoj! takze po dnesnej hadke s mangelom sa vzdavam, na spg nechce ist, odmietol brat aj Profertil - s tym, ze on deti nechce... Po 5 rokoch a pol roka po svadbe mi to oznamil... Je mi do placu, neviem, co robit
PS - ak by si vedelia o niekom, kto by ten Profertil chcel, daj mi prosim vediet, dam ho lacnejsie...

tanyja
autor
11. mar 2011

@veronika19833 ahoj, tak to nie pekne sa k tebe zachoval, neviem ako by som zareagovala, keby mi toto povedal môj chlap... fakt netuším, ale asi podobne ako ty by som sa cítila
a čo tak zrazu zmenil názor? možno tá tvoja veľká túžba ho pritlačila k múru, ktovie čo sa odohráva v mužskej hlave
a k Filipkovi sa ako správa? netvrdil predtým, že deti chce?
ak by som o niekom vedela, dám ti vedieť, alebo skús aj tu cez koníka predať ho, určite sa ti ozvú nejaké baby

tanyja
autor
11. mar 2011

@ypsinkova peniaze nie sú všetko, ale hýbu svetom... nikto nikomu dnes nič nedá zadarmo 😠

veronika19833
11. mar 2011

@tanyja - Dakujem ti! K Filipkovi sa sprava v pohode ako predtym... POvedal vsak, ze on dalsie deti nechce - aspon urcite nie najblizsich par rokov... Normalne ma zamrazilo a je mi do placu, som zufala... nezasluzila som si to... predtym mi nic take nepovedal, no teraz viem, ze nebol uprimny...
Seriem ho, prezila som uz aj horsie veci - ved zivot ide dalej... 😅 ... A mam Filipka - moje slniecko 🙂

tanyja
autor
11. mar 2011

@veronika19833 vyplač sa, aj to pomáha a uvidíte ako sa bude ďalej po tomto vyjadrení názoru vyvíjať vaše manželstvo, už nechajte na teraz túto tému, nech sa to ukľudní a možno si to rozmyslí. koľko rokov má manžel?

veronika19833
11. mar 2011

@tanyja manzel 38 - prave preto by mohol mat vac rozumu...ja mam 28...Dnes poobede sa balim a s malym ideme na tu chatu, potrebujem z tohto blazinca vypnut 😖

tanyja
autor
11. mar 2011

@veronika19833 dobre ti to padne, no na 38 má dosť detské názory, asi je stará éra a nechcem byť hnusná, ale pochybujem, že zmení názor, je zvyknutý sa svoje pohodlie, klídek ... a teraz: malé dieťa, krik, plač, aj v noci, nevyspí sa... tak radšej maličké nechce ☹
utriediš si to v hlave a budeš mať istejšie v hlave , kam to idete?

veronika19833
11. mar 2011

ideme do Modry. Je to nejaka chata v lese - tak sa tesim!

tanyja
autor
13. mar 2011

ahojte baby, ako sa máte? my sme boli u svokorovcov na obed - klasika ako vždy, ale už sme doma, pretože malý už šudral oči a teraz spinká
máme kráááááááááááásne počasie, teplučko, slniečko, síce nejaký vetrík pofukuje, ale je to v pohode 😉

tanyja
autor
15. mar 2011

@veronika19833 ahoj, ako bolo na chate? oddýchli ste, zabavili sa? dúfam, že áno, lebo počasie bolo, teda aspoň tu u nás ukážkové !!! už je doma kľud? teda manžel poslúcha? 😀
@ypsinkova už by si mohla do albumu priložiť foto aj bruška 😉 , žeby sme videli ako sa postupne zaokrúhľuješ

veronika19833
15. mar 2011

@tanyja ahoj tanyja - bolo uplne super! pocasie, osadenstvo, zabava, gulas - proste na 1*! 😀 Doma je relativne klud, s mangelom sa na danu temu nebavim, ale evidentne nad tym premysla... Mozno ho aj do leta osvieti a nakoniec na to vysetrenie pojde 😉 .
A vy sa ako mate? co drobec,

ypsinkova
15. mar 2011

@tanyja ahoj,foto bruška nebudem prikladať,keď tak,až keď bude viac vidieť a do zamknutého albumu,takže si budeš musieť počkať 😉

tanyja
autor
15. mar 2011

@veronika19833 možno dumá a dumá a dumá a možno ťa milo prekvapí, ktovie .... 😉 , nechaj to teraz tak, už sa k tomu nevracaj, možno ti sám navrhne riešenie 😉
malý v pohode, iba by upratoval a upratoval a mám pocit, že ho asi zase mordujú ďalšie zúbky, lebo dnes pomenej papal, poobede okrem krémiku, mlieka a teraz gríziku nič tuhé a už sa pýtal spať, ináč chodí búvať okolo pol ôsmej, alebo sa von veľa vybehal za mačkami 😵 , pretože sused tu chová všetky tulavé mačky 😠

@ypsinkova ok, nejako to vydržím 😉 , ja som tiež nedávala svoje bruchaté fotky, takže chápem 😉

veronika19833
16. mar 2011

@tanyja - hej, nebudem sa k tomu vracat, aj tak mame teraz ine "starosti", podarilo sa nam zajednat jednu nehnutelnost, mame to ist vyplatit tak cca o 2 tyzdne, tak uz pomaly snivam co a ako si poriesime 😵 . Detaily ti vsak poviem, az ked to budeme mat na papieri - lebo som poverciva a chcem, aby to fakt vyslo. 😉

Na tie susedove macky davaj velky pozor - ja som prekonala v detstve toxoplazmozu, no ziadna sranda, aj ked chlapcom tato choroba az tak neskodi...

Zelam pekny dnik! 🙂

zuzana0612
16. mar 2011

ahojte,

@veronika19833 tvoj problém mi pripomína moju kamošku. oni nemohli mať s manželok mimčo, tak chodila po vyšetreniach. zistili, že ona problém nemá. problém bol v ňom. ale ani zasvet to nechcel riešiť. sa pamätám, jaká bola zničená z toho celého.

veronika19833
16. mar 2011

@zuzana0612 - ahoj Zuzka, ano, viem si predstavit, co asi kamoska prezivala - ziadna sranda... Ale my mame aspon Filipka, z ktoreho mame radost, takze tak.
Len paradox je, ze ked som s nim otehotnela - neplanovane, moj vtedajsi priatel ho nechcel. Vravel, ze ak chcem dieta, mam si ho vychovavat sama, lebo sme este mladi rodicia (obaja sme mali 21 rokov)a on sa na to rozhodne "neciti". Ja som sa k tomu zase postavila tak, ze ak uz je na ceste, menit to rozhodne nebudem a nech ide do... V tom istom case otehotnela aj moja sestra, Ked som videla, ako sa na babo obaja tesia, bolo mi fakt do placu, ze ja som v tom najkrajsom obdobi zivota zeny zostala sama...Jasne, ze som im tu radost dopriala, ale v kutiku duse som jej tak v dobrom zavidela ... Nemala som sa s kym pritulit a tesit sa spolocne.......aha, ako uz babatko rastie, ako krasne kopka v brusku...
A teraz, ked uz mam manzela a obaja velmi chceme, jednoducho to nejde. Je to nespravodlive.
Ale zivot ide dalej, prezila som aj horsie veci a tato ma hadam nepolozi... 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre