Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

stanca22
11. apr 2011

@tanyja Wau, tak super, máš byť na čo hrdá 😉 😀 No mňa tak poleje maximum manžel s otcami 😉 Čo hovoríš na to, že sa idú opravovať postupne hrady?

ypsinkova
11. apr 2011

@stanca22 čau stanča a ty sa ako špeciálne pripravuješ na Veľkú noc ? už si začala upratovať ? 😝 🙂

stanca22
11. apr 2011

@ypsinkova Ahojky, no my teraz robíme kompletku na chalupe, takže je tu nonstop bordel, tak nestíham upratovať ale okná keďže už mám nové, tak som si ich po svojom na novo aj umyla, rada umývam okná a aj sa mi to akurát hodilo, keďže ide Veľká Noc 😀 😀 😀 😀 A Ty sa máš ako? Budúca mamička? Už vieš čo to bude a aké meno dáte?

ypsinkova
11. apr 2011

@stanca22 neznášam taký bordel,že ked sa niečo robí,tak to potom aj týždeň dávam do pôvodn ého stavu 😝 .... a veru okná môžeš prísť aj ku nám poumývať,ja už som pekne dávno neumývala,ale nie je to vidieť...ešte vidíme von,takže pohoda-jahoda 😀 ja to nemám rada,lebo máme dosť okien a nechce sa mi tam načahovať,dá to veľa práce 😖
dakujem,ja sa mám teraz už celkom fajn,len som bola trošku prechladnutá,ale už je zasa všetko o.k. ... klop klop ... a budeme mať chlapčeka 😵 tak sa moc teším,lebo vždy som chcela prvé dieťa chlapca a až potom babu 🙂 .... mien máme kopec vybratých,čo sa nám páčia,naposledy ku nám pribudol Jerguš a Branislav...takže máme z čoho vvyberať 😀

stanca22
11. apr 2011

@ypsinkova Prídem, napíš adresu 😀 😀 😀 My máme 9 okien na chalupe 😉 No ani my to neznášame, ten bordel ale čo už, keď chceš mať pekne, musí byť najprv bordel 😀 😀 😀 Len horšie je, že sme s mužom obaja alergický na prach, takže sme to dosť ťažko znášali ale už je ako tak pokoj ... 😉 No mne sa dosť páčia mená Vanesska, Patrik, Tadeáško, Lukáško, Lucka, Miška ... Je ich kopec, ja som Ti len napísala, zatiaľ čo mám najradšej mená obľúbené ... A ešte spinkať sa Ti nechce? Aj chodíš ešte do práce? Ja som stále na UPSV ale teraz mi to aj vyhovuje, kvôli tej prerábke 😉

ypsinkova
11. apr 2011

@stanca22 ale určite by som ťa ku nám nepozývala na prácu,ked tak na čaj čí kávičku 🙂 😵 ..... byť alergický na prach nie je bohviečo .... dosť obmedzujúce a ako sa ti to prejavuje ? kýchaš,máš červené oči či nádchu ? tie alergie sú prekliate ale teraz je veľmi veľa alergikov a ani sa nečudujem tomu ... 😒
my chceme také meno,ktoré nemá veľa detí ... nie že ked zakričíme na ihrisku napr. Miško tak sa otočí 20 detí 😀
chodím do práce,aj ked brala by som už aj dovolenku , ale našťastie,že nemám nejakú ťažkú prácu a som rada,že nerobím manuálne,ale aj to pozeranie do monitora je dosť únavné ... a kedy plánuješ ísť do práce ? 🙂

stanca22
11. apr 2011

@ypsinkova Do práce plánujem ísť až keď sa naskytne aj s časom 😉 No mne sa prejavuje kýchaním a nádchov a keďže mám i exzém s prachu, tak mi hneď vyhupne exzém ... A v ktorom to meste bývaš? Ja teraz pri P.B. 😀 Cez víkend sme mali na návšteve svokrovcov, tak riadov a varenia bolo až až 😖 😀 A Ty si čo porábala cez víkend? Ako bolo dnes v práci? Fuj ale tu máme teplo, manžel dobre kúri, keďže je vonku dosť silný vietor ...

ypsinkova
11. apr 2011

@stanca22 a ako dlho si už doma ? .... jaj,no tak to je nepríjemné,ten ekzém 😢 .... my bývame v Petržalke 🙂 a kde si bývala predtým,ked vravíš,že teraz bývaš pri P.B. ? a svokrovci sú odkiaľ ? ... mys sme cez víkend oddychovali a boli sme sa trošku poprechádzať a popozerať v obchodoch,ako každý víkend 😀 .... juj veru zima je,aj my kúrime dosť intenzívne,už som myslela,že bude teplejšie a ráno veru chladno bolo 😖 som myslela,že zamrznem a to som len vystúpila z auta a rýchlo utekala do kancelárie

stanca22
11. apr 2011

@ypsinkova Aj ja mám rodinku, ktorá tiež býva v Petržalke, v Ba. 😀 😀 😀 No ja už začínam tretí rok domka byť ale zatiaľ si nejak nesťažujem ... Vy bývate na dome? No ja som najprv za slobodna žila od narodenia pri Trenčíne, potom, keď som sa vydala, tak pri Rk. a teraz žijeme s mužom pri P.B. u otca môjho, takže uvidíme kde skončíme bývať napokon 😀 😀 😀

tanyja
autor
11. apr 2011

@ypsinkova ahoj, my sme mali dnes dosť posunutý deň - malý išiel spať o hodinu pozdejšie ako zvykne, tak si to potom poriadne dohnal - spal do 16,30 !!! takže som mala obavy, či večer nebude špekulovať a drobec sa pýtal o 20hod spať, tak išiel a ani nemukol v postieľke 😉 , dobre sa najedol čokoládou od susediek - má fanynky 😀 - boli sme s papierom po susedoch a dostal 2x lentilky a 2 kinder čokoládky , no a potom že vie, kam má chodiť 😀

@stanca22 ja by som už aj mrle mala byť doma bez práce 3 roky, ja už teraz pokukávam po práci, chcela by som ísť do práce, ale zatiaľ som nič nenašla 😒 , asi zbalíme švestky a odídeme do AT, tam by som mala prácu, len pepe nie je na začiatok 😒

ypsinkova
11. apr 2011

@stanca22 aj sem chodievate na návštevy či ani nie ? .... tretí rok ? to by ma už poriadne nudilo 😖 ako ono možno je to chvíľu fajn,že oddýchnuť si trošku od práce a tak ... ale na dlhší čas si to neviem predstaviť...teraz vlastne budem musieť s naším malým zlatíčkom,ale to bude iné ... to tie 3 roky ubehnú ako voda 🙂 ... no ty si pekne sťahovavý vtáčik 😀 a kde sa ti najlepšie bývalo ? 🙂
@tanyja fíha,ten ľúbi spať 😵 🙂 to máš fajn 🙂 ...aspoň si si trošku oddýchla 🙂... mám kamošku čo robí na daňovom úrade a vraví,že tam pravidelne chodí taká mamička so svojím dieťatom a to dieťa sa vždy rozplače a vždy sa nad ním niekto zľutuje a niečo sladké mu dá ... ako dobre si ich to dieťa vycvičilo,už si ho tam aj pamätajú 😀 tie deti su prešpekulované 🙂

tanyja
autor
11. apr 2011

@ypsinkova malý sa mi nerozplakal, keď sme chodili , on sa skôr hral na hambľoša, ale ako náhle mu suseda dávala lentilky, tak už hneď natrčil ruku a zobral... ale to ja som ho neučila brať si sladkosti od susediek 😀
a malý od malička ľúbil spať, tak len nech mu to ostane , vybozkáva nás a ide búvať

ypsinkova
12. apr 2011

@tanyja každé dieťa ma iné finty 😀 ja som sa tiež vždy akože hanbila,ale potom bol zo mňa pekný čert 😀
aj ja ľúbim spať,len teraz akosi to nevychádza 🙂

stanca22
12. apr 2011

@tanyja Tak Ti v tej práci, hľadaní, držím palčeky veľmo 😉 😉 😉 No niekomu sa nedá nájsť práca, niekomu sa nechce a niekto nemôže zo zdravotných alebo iných vecí, čo už, každý sme iný, škoda to rozoberať, lebo sto ľudí, sto chutí 😉 🙂 Nie je to až také strašné, ak si všetko čítala, isto si sa aj dočítala, že som sa aj dosť sťahovala ... takže, balenie, vybalovanie, prerábky všade bytov, domov, to sa nazbiera roboty až až, keď si to tak všetko zhrniem 😉 🙂 Roboty je všade okolo mňa ako na kostole, už sa vôbec ani nenudím, keby som nechcela ... kosiť, keď je tráva každý týždeň, umývam každý mesiac okná, každý druhý deň utierať prach, každý tretí deň umývam podlahy, píšem knihy, teraz si píšem, niečo aj prepisujem z receptov, lebo mi už dochádza fantázia 😀 Teraz sme maľovali, vymieňali okná, tak som vyvárala jedlá ako v závodniach pre robotníkov, pre chlapov čo nám pomáhali s prerábkou, každý deň som to musela zametať po nich podlahy, tých riadov na umývanie si vieš živo isto predstaviť ... 😀 😀 😀 Ja sa nesťažujem, ak náhodou to tak vyznieva, len opisujem, čo všetko mám za sebou i pred sebou, keď si sa pýtala, čo som sa tak dlhšie neozvala a že čo mám nového, pre istotu 😉 😀 Niekedy je to sranda a niekedy padám od únavy, čo už, keď niekto niečo chce, treba aj nejakú tú daň za to zaplatiť 😀 😀 😀 😀

stanca22
12. apr 2011

@ypsinkova No do Petržalky, do Ba. chodievame tak raz za rok, býva tam moja teta s ujom a ich deťmi, teda mojou sesternicou a bratrancom ... ony bývajú na 4 izbákovom bytovom paneláku 😉 No to Ti ťažko napíšem, kde sa mi lepšie bývalo, lebo všade bolo niečo dobré aj zlé, z každého rožku trošku 😉 😀 A už máme dnes aj žalúzie zo sieťkami, sa tak z nich teším ako malé decko 😀 😀 😀 Už máš všetko aj pokúpené pre maličké? Ono bude mať vlastnú iziebku alebo s Vami bude spinkávať?

tanyja
autor
12. apr 2011

@stanca22 ja mám jednu prácu z domu - robím preklady NJ-SK-NJ, ale chcela by som ešte riadnu prácu, takp mimo domu, napríklad niekde v kancelárii, to by ma veľmi bavilo a to som aj doteraz stále robila 😉
a prečo ste sa toľkokrát sťahovali? no neviem, či by ma bavilo toľkokrát sa sťahovať, ale keď človeka k tomu donúti situácia, tak iná možnosť asi ani nie je...
ja sa tiež teším z každej novej maličkosti v našej domácnosti 😉
a keď sa narodí dieťa, tak väčšinou spáva v tej izbe, kde aj rodičia, pretože miminko potrebuje aj v noci papať a prebaliť, už len keď je väčšie, tak má svoju vlastnú izbičku, ako náš malý, už od júna minulého leto je vo svojej izbičke 😉

@ypsinkova nikdy som nemala pocit, že ľúbiš spať 😀 práve naopak..

stanca22
13. apr 2011

@tanyja No neviem, podľa mňa to je ako v ktorej domácnosti, napr. moja kamoška od narodenia mimina dáva spinkať do svojej detskej izby ... No a nás núti situácia sa stále sťahovať, už som si na to aj zvykla a nevadí mi to ... zo začiatku to bol ako trest ale teraz je to na smiech 😀 😀 😀

tanyja
autor
13. apr 2011

@stanca22 každý si urobí tak, ako uzná za vhodné.... len maličké detičky v noci aj plačú aj papť chcú a mne osobne by sa nechcelo behaž každú chvíľku do detskej a au-pair som nemala 😉

stanca22
13. apr 2011

@tanyja Kamka na to, aspoň schudnem, takže jej to asik vyhovovalo 😉 😀 😀 😀

tanyja
autor
13. apr 2011

@stanca22 na chudnutie sú iné možnosti ako vstávanie v noci a behanie do druhej izby k dieťaťu..
napríklad obmedziť sa v strave a začať cvičiť, ja som za 3 týždne zhodila 4kg 😉

zuzana0612
14. apr 2011

@tanyja ahoj. čo to tu čítam.....tebe sa takto pekne podarilo schudnúť.... no super 😉

stanca22
14. apr 2011

@tanyja No to je už jej problém ako to riešila ona 😉 😎 Aj ja chudnem ako Ty píšeš, stačí zmeniť stravu a pravideľnú, obmedziť mastné a vyše sa pohybovať a cvičiť, ja som na posledy mala 74 kilov a schudla som takto na 68, no teraz som sa pomenej pohybovala, menej čas mám strážiť si čo papám a tak som pribrala už kilo, tak znova sa snažím začať od znova, no pre mňa je to dosť ťažké, keď teraz máme kopec roboty okolo chalupy a ešte aj som dosť lenivá, takže snažím sa 😉 😀 😀 😀 Malý poslúcha? Vajíčka kúpené? 🙂

zuzana0612
14. apr 2011

@stanca22 ale veď to by si mala mať práveže výhodu, že beháš okolo domu. máš aspoň dosť pohybu. tak by si mohla schudnúť.

zuzana0612
14. apr 2011

@stanca22 a čo vlastne robíte teraz na dome? a u koho to robíte? u tvojich rodičov, či u svokra?

stanca22
14. apr 2011

@zuzana0612 Ahojky, no hej, výhodu na vyše behanie, máš pravdu ale som si oddýchla na tri dni ležania v postieľke, bo som musela kvôli vredu na stehne ... A manžel ma len obsluhoval a vykŕmoval si ma, tak som sa včera postavila na váhu a videla som, že musím z postele, či ma to bolí alebo nie a na tú bolesť som si aj zvykla, už to konečne začína aj odstupovať, liečím sa po domácky, lebo neni čas ísť k dokymu, chalupu prerábame našu, teda môjmu ockovi ... Ocko si prerábal vrch, robíme kompletku chalupy ale musíme postupne, takže už čoskoro bude ho mať a potom sa nasťahujeme na pár týždňov k nemu hore, aby sme mohli prerobiť potom aj náš spodok ... Už robíme konečné práce, svetlá, radiátori, domaľovali sme a ide sa dať podlaha a spálňa už bude hotová, v kuchyni s obývačkou tiež už len dať svetlá, dokúpiť linku s digestorom a podlahu spraviť a je to ... hurá potom na náš spodok ale to ešte ubehne dní, pokiaľ to fakt úplnú kompletku vrchu spravia 😀 😀 😀 Veľmi sa teším ... dnes som varila perkelt a u Vás domka sa čo varí dnes?

zuzana0612
14. apr 2011

@stanca22 ja som v práci a drahý tiež. vlastne všetci sú v práci. tak sa teraz nevarí. a včera robila jeho mamina špíz - syr a šunka a k tomu zemiaky opečené. takže asi toľko. ja idem tak za hodinku na obed. a uvidíme, čo si vyberiem. máme audit v práci, tak chodíme s auditormi do reštiky. nemám preto dopredu vybraté jedlo. uvidím, čo som osloví v jedálnom lístku.
no tak to máte ešte na dome dosť práce. ešte sa nabeháš.

stanca22
14. apr 2011

@zuzana0612 No to hej, do konca celej kompletky domu aj schudnem tých plánovaných 10 kilov 😀 😀 😀 Takže moc doma ani nevaríte, iba jak by cez víkend, čo? Aj piekavate?Ja idem akurát piecť ... 😉

tanyja
autor
14. apr 2011

@zuzana0612 ahoj, som rada, že si sem zavítala, ja som sa nejako sekla v jedle, len dnes som si dala viac žemľovky, tak káva asi nebude a ak, tak taká mini, počasie je katastrofa - raz slnko a raz dážď, ale stihla som už aj všetky okná poumývať - nemôžem pozerať na ten prach na nich, tak ich pravidelne asi každé 2 týždne umývam..
a chodím na aerobick-zumba, každé po 30min 😉

@stanca22 roboty je dosť, ale ten konečný efekt stojí za to !!! a všetko vonia novotou 🙂

stanca22
14. apr 2011

@tanyja To, to, to, presne sa na to teším 😀 😀 😀 Vystihla si to, všetko sa dá prežiť, keď človek naozaj chce ... 😉 Ty aj piekavaš? Ja dnes akurát pečiem, sa na to teším aj keď ja len troška môžem, veľa sladkého mi škodí ... 😀

tanyja
autor
14. apr 2011

@stanca22 nezvyknem piecť, málokedy, pretože drahý nemá rád koláče, iba sladkosti z obchodu - keksíky a cukríky a podobné záležitosti
ale v sobotu som robila nepečenú tortu a tú zjedol

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre