Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

tanyja
autor
3. máj 2011

@ypsinkova tak potom povedz sestričkám v pôrodnici, nech napíšu meno, aké sa im páči 😀 😀
to je na nervy to vymýšľanie mena, keby nás číslovali, tak by to bolo jednoduchšie... 😉

ypsinkova
3. máj 2011

@tanyja hej hej,to by bolo asi najlepšie 😀 😀 ale neviem si to predstaviť,že by som sa volala Nula :D

tanyja
autor
3. máj 2011

@ypsinkova no Nula by si už nebola, nula je už dávno za nami...
ale napríklad mohlo by to byť: miesto narodenia + poradové číslo (aby nevzniklo duplicitné číslo), napr zo žiliny 6789 občan sa volá + žilina6789 , krásne meno nie ?
a už by som mala aj niečo robiť, iba sa vyvaľujem pri pc, malý spí a nič nerobím, napr aj riady by bolo spratať ...
joj, stále to umývanie riadov a odkladanie, to je strašné..

ypsinkova
3. máj 2011

@tanyja ale ja tak by musela byt nejaka nula a ak by ta nula zomrela a zrovna by sa v tom čase narodilo moje dieťa a volalo by sa nula,tak zbohom 😀 raadsšj si vymyslím vlastné meno 😀
ja som sa dnes učila angličtinu trošku,lebo som dlho nekomunikovala v anlickom jazyku,tak som sa aspoň na slovká vrhla 🙂

stanca22
3. máj 2011

@ypsinkova Ba, už sme našli 😉

zuzana0612
3. máj 2011

@tanyja @ypsinkova tak to my máme problém s chlapčenským menom poriešený...drahý trvá na tom, aby mal chlapec jeho meno. ja s tým moc nesúhlasím, takéto pomenovávanie.... ale čo už. zase na druhú stranu si poviem, že čo sa budem hádať kvôli takej somarine. hlavne nech to dieťa máme a nech je zdravé a či sa už bude volať filomena alebo teofil, tak to mi je jedno.

ypsinkova
3. máj 2011

@stanca22 to vážne ? lebo viem,že to chcela aj moja kamoška a nik im to nechcel spraviť,tak si nakoniec musela dať iných krstných,lebo viem,že to nechcú robiť a je to proti ich pravidlám
@zuzana0612 a ako sa volá tvoj manžel ? on to zamietol , meno po ňom nechce...no je to v podstate jedno,ale Onura by som nechcela 😀

stanca22
3. máj 2011

@ypsinkova Fakt, v Rk. nám to tiež nechcel, tak sme ho neriešili ale v Likavke nám to ochotne spravil, bol rád že vôbec to dieťa chceme pokrstiť 😀 😀 😀 😀

zuzana0612
3. máj 2011

@ypsinkova moj sa volá miroslav. tak onura by som teda nechcela ani ja... 😀. a tvoj to prečo zamietol? nepáči sa mu jeho meno? alebo on nie je "zástancom" toho, že syn sa má volať po otcovi? 🙂

ypsinkova
3. máj 2011

@stanca22 no ako tak by mal pristupovať každý,ale viem,že s tým robia problémy ... tak ste mali šťastie,fajn 😉
@zuzana0612 tak pretože jemu sa jeho meno nepáči a nechce,aby sa volal malý po ňom...ja tiež by som nechcela,aby sa dievča volalo po mne 😀 napríklad môj švagor tiež chcel,aby sa dieťa volalo po ňom ... lebo sa mu páčilo jeho meno,ale on je celkovo taký narcis 😀

stanca22
3. máj 2011

@ypsinkova No to si aj ja uvedomujem , že sme mali šťastie ale neva, ja sa málokedy vzdávam, by som cestovala aj po celom Slovensku, len aby som ho od niekadaľ vyhrabala a keď nie, tak by som si na koniec aj tú birmovku spravila 😀 😀 😀 😀

zuzana0612
4. máj 2011

@ypsinkova a ako sa volá tvoj manžel, keď sa mu nepáči jeho meno?ja som sa len tak zo srandy opýtala mojho, že čo ak budeme mať dievčatá, tak povedal, že aj tie sa budú volať po ňom.... 😀 . ale on zase nie je narcis, to bol vtip. 😀 . ja by som tiež nechcela, aby sa volalo dievča ako ja. nie preto, že by sa mi moje meno nepáčilo. ale proste sa mi to nepáči, keď sa takto dávajú mená. ja sa tiež nevolám tak ako mama, ale brat je po otcovi.

ypsinkova
4. máj 2011

@stanca22 ved jasné,čo by si pre to nespravila ... malá je zlatá ... pozerala som foto
@zuzana0612 radko ...no mne sa to meno celkom páči a nie je ani tak často používané/zaužívané .... ale ked on nesúhlasí,tak nie ....no vidíš,moja sestra sa zasa volá po mame a čuduj sa svetu,ja sa nevolám po otcovi 😀 😀

tanyja
autor
4. máj 2011

@zuzana0612 ahoj, u nás je to podobne, brat sa volá po otcovi ale ja mám iné meno ako mama , ja keby som bola chlapec, tak by som sa volala ako teraz môj syn... teraz som to napísala ako hádanku, ale ty už chápeš 😉

@ypsinkova a v zozname máte ešte veľa mien? mala by si škrtať, čo sa ti už stále menej a menej páči a nakoniec ti určite niečo zostane a ak nie, tak napíšeš nový a znova odnova 😀
ja by som sa po otcovi ani volať nemohla, lebo neviem o obmene ženskej verzie otcovho mena
a mne sa páči dievčenské Radka, už dávnejšie, no ale u nás baba nehrozí...

ypsinkova
4. máj 2011

@tanyja hej hej,veľa mien tam máme,ale ved hádam už niečo vyberieme ... a ked nie,tak to nechám na manželovi,nech on sám určí meno .... ani ja by som sa nemohla volať po tatinovi,lebo tiež neexistuje také ženské meno 🙂

zuzana0612
4. máj 2011

@ypsinkova no tak to má pekné meno, tak ale keď nechce, aby sa tak váš syn volal, tak jasné, treba iné vybrať. a súhlasím s @tanyja, treba napísať zoznam a škrtať

zuzana0612
4. máj 2011

@tanyja jasné, ja som to pohopila.... 😉

tanyja
autor
4. máj 2011

@ypsinkova ako sa volá manžel? nikde som to nevyčítala alebo som to prekukla?

@zuzana0612 šikulka ...

ypsinkova
4. máj 2011

@zuzana0612 ved to sme aj spravili,len zatiaľ nič neškrtáme,lebo všetky sú super 😀
@tanyja Radko ... písala som to u kúsok vyššie,asi si len prehliadla

zuzana0612
5. máj 2011

@ypsinkova tak potom jedine že by ste mali viac synov, aby ste tie pekné mená mohli použiť všetky 😀

ypsinkova
5. máj 2011

@zuzana0612 no ved to,na začiatok mi stačí jeden 😀 z toľkých synov by som asi zošedivela 😀

tanyja
autor
5. máj 2011

@ypsinkova ty si dobrá keď ešte nemáš šedivé vlasy...ja šediviem od 26 rokov 😎 , ešte že vymysleli farby na vlasy 😀 😀
a asi som prepostrehla to meno, lebo všetko som nečítala, čo ste si písali a Radko je pekné, len keby malého stále tak volali a nepoužívali rôzne obmeny 😠 😠 , preto som aj zrušila meno Richard, lebo Rišo by som nezniesla, keby mi volali malého a to svokra stopro by ho tak volala 😠 😠 😠
@zuzana0612 a potom už aj vy by ste sa mohli posnažiť... v rámci prestavby nielen domu ale aj domčeku 😵

ypsinkova
5. máj 2011

@tanyja asi mám tak bezstarostný život,že nemám ani šedivých vlasov 😀 😀 aj ja si ich odfarbujem .... najmä po lete,ked sú tak zničené a vyzerajú hrozne
ved práve,treba vybrať také meno,ktoré sa dá čo najmenej zhovadiť 😀

tanyja
autor
5. máj 2011

@ypsinkova a ja som také dala malému, lebo to sa fakt nedá zhovadiť 😀
a ja si dodnes pamätám na prezívku v škole od jednej spolužiačky, ktorá nemala nič spoločné s mojím menom a dodnes ju za to nemám rada 😠 , týkalo sa to mojej väčšej postavy a dnes je ona väčšia než ja...

zuzana0612
5. máj 2011

@ypsinkova 😀 to ich máte až toľko na zozname?

@tanyja mne tiež šedivejú vlasy, čo narobíme. tiež farbím. teda kaderníčka mi ich farbí až asi 3 roky

ypsinkova
5. máj 2011

@tanyja hm,my sme nemali v triede také zákeračky baby ...až potom na strednej,ale tam ti to nedali tak priamo najavo,ony sa ti do tváre usmievajú a za chrtom ohovárajú ... a najviac rečí majú tie,ktoré by mali asi najviac mlčať ...

@zuzana0612 hej hej,veľa a žiadne sa nehodí k nášmu nezvyčajnému a krátkemu priezvisku,dobré,nie ?

stanca22
5. máj 2011

@ypsinkova hej je zlatučká potom sem dám i fotos z krstín 😉 🙂

zuzana0612
5. máj 2011

@ypsinkova no tak to by ma teda zaujímalo, aké máte priezvisko, keď si to tak začala, že je nezvyčajné a krátke. ale jasné, takto sa ťa nato pýtať nebudem v diskusii.... 🙂 . ja mám priezvisko dlhé a pre ľudí dosť zložité, keď ho diktujem, musím ho hláskovať. 😀

@tanyja zákeráčky, čo sa vysmievajú...to je asi všade. na každej škole. my sme to tiež mali na strednej v triede. a keď teraz človek vidí, čo z tých ľudí "vyrástlo".... radšej nekomentujem.

ypsinkova
5. máj 2011

@zuzana0612 nechcem tu tu písať,číta to veľa ľudí a nikdy nevieš kto sem chodí a číta to 😀 .. .takže som rada,že to chápeš 🙂
@stanca22 teším sa ... potom si ju znova pozriem 😉

zabka60
5. máj 2011

ahojteeee,psychika je najdolezitejsie co moze byt asi v kazdom pripade..hovorim s vlastnej skusenosti-nervy su len jedny 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre