Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

tanyja
autor
7. júl 2011

@ypsinkova ale dr ťa vypíše na materskú, to musí, len budeš pracovať a nik o tom nebude vedieť 😵
už máš všetko nachystané? ja som bola rada posledný mesiac, že nemusím do práce, lebo brucho mi zavadzalo 😀 😀

ypsinkova
8. júl 2011

@zuzana0612 na finančnom ... ako ono sa to dá zvládať ale niekedy je toho až príliš veľa a človek nevie,kde mu hlava stojí,najmä ku koncu mesiaca ... to býva strach a hrôza 😒
@tanyja no veď to je jasné ... ale zasa nebudem robiť 8 hodín denne,ako som robievala,ale len pár a niečo sa aj z domu bude dať,takže tak to poriešime,na zatiaľ ešte chodím naplno 😀 dnes je strašné horko vonku,sme sa boli najesť a ledva dýcham 😀 asi prasknem 🙂

ypsinkova
8. júl 2011

@tanyja nemám nachystané zatiaľ nič,som nezodpovedná ... neviem ani čo si mám chystať a pre malého aké oblečko mám zobrať ?

tanyja
autor
8. júl 2011

@ypsinkova ja som oblečko nebrala žiadne pre malého, v pôrodnici si detičky prezliekali sestričky samé podľa potreby, a neinformovala si sa, že čo ti treba pre malého? ja som dostala zoznam
pre malého som brala len plienky , vlhčené utierky a iné nič a pre seba hygienické potreby + uteráky a nočné košele, na kojenie podprdy som nemala ani nepoužívala, vystačila som si s obyčajnými bavlnenými a prsné tampóny ešte, ale tie mne bolo treba len pozdejšie, ked sa mi riadne spustilo mlieko

zuzana0612
8. júl 2011

@ypsinkova u nás má gynekolog napísané na dverách zoznam, čo si majú brať mamičky a čo pre deti do porodnice. keby si sa opýtala, možno majú tiež niečo také

zabka60
8. júl 2011

@ypsinkova ja by som sladke vobec nemala papat,ale tez musim mat neco kazdy den ina by som umrela 😀

zabka60
8. júl 2011

@zuzana0612 nie nie pracujem vo firme myslela som domace prace 😉

zuzana0612
8. júl 2011

@zabka60 ja som bola dnes doma, miesto utorka, a ani som sa nezastavila. ešte viac som unavená,ako keby som boal v práci....:D. prečo by si nemala papať sladké? máš nejaký zdravotný dôvod?

zabka60
8. júl 2011

@zuzana0612 nie nie,ale otec mal cukrovku a mamina ju dostala pred par rokmi,takze uvidime,co caka mna,vsak genetika by mala byt o mesiac vysledky 😖 bojim bojim bojim,viem,ze musia byt aj zle spravy,ale stacila by len jedna a miernucka 😀 niesom narocna ja viem 😉 .......................a co si robkala??upratovala??ako ja,ked mam troska volna,tak ho stravim upratovanim,abo rekonstrukciou,ja stale prehadzujem veci kade tade 😀

ypsinkova
10. júl 2011

@tanyja a v čom bol oblečený ?? veď potrebujem pre neho nejaké veci .. dupky,body a tak .... dúfam,že tam nebudeme dlho a všetko pôjde ako po masle ... volala som s mojím DR: a poslal mi na mail aj ten zoznam,čo potrebujem,takže pomaly zháňam veci ...
@zuzana0612 ja som si to na našich dverách nevšimla,ja vlastne ani neviem,čo má na dverách napísané 😀 ale už to mám,takže no problem 🙂)))
@zabka60 no aj ja si musím dať každý deň niečo sladké,lebo inak by som to asi fakt neprežila....už som skúšala ,že či vydržím aspoň deň bez sladkosti,ale nedá sa to,proste telo si to pýta 😀

baby,ako ste prežili tie horúčavy ?? my sme boli na kúpalisko,všade kopec ľudí,ani pohnúť sa nedalo .... neskutočné 🙂

tanyja
autor
11. júl 2011

@ypsinkova ozývam sa po cestovateľskom víkende, bolo supééééééééééééér , musím si to zopakovať 😀 😀
aj moja doktorka má na dverách zoznam, čo treba do pôrodnice pre mamičku a čo pre dieťa, malý mal oblečené nemocničné dupačky, košieľky a čiapočky, nakoľko som malého nemala u seba, nemala by som možnosť odsledovať, či mu obliekli odo mňa alebo ich, ale celkovo žiadna mamička nemusela nosiť vlastné oblečko pre bábo
@zuzana0612 naša doktorka už má v ordinácii aj sono, ale nemôže ho používať, lebo jej ho poisťovňa nazazmluvnila, a nemá oprávnenie na používanie, tak bude doktor z nemocnice chodiť robiť k nej sono, aj tak sa dá 😉 😉

ypsinkova
11. júl 2011

@tanyja a kdeže ste boli ? 🙂 veď som zasa ani nezaregistrovala,že niekam idete ... ach jaj 🙂
možno aj on to tam má,len som si to nevšimla 😀 netuším 😀 😀 ... a keď ste šli z pôrodnice,tak čo si mu obliekla,keď si nič nebrala ??

tanyja
autor
11. júl 2011

@ypsinkova to mi z domu doniesli a to sme mu obliekli 😀 , nemusela som to mať u seba, ráno v deň odchodu mi mama doniesla veci, ktoré som pripravila a domov sme išli do vizite
a určite som spomínala, že vyrážame na víkend, boli sme u kamošky v PB a potom pri druhej kamoške v Dubnici, boli sme si omrknúť nádejné nevesty 😀 😀 😉

zuzana0612
11. júl 2011

@tanyja ahoj, aj náš doktor má v ordinácii sono. a aj ho používa, ale platí sa zato. tuším 8€ som platila. iba preventívku, keď robil, tak tá bola zadara.

zuzana0612
11. júl 2011

@zabka60 aj u nás v rodine je cukrovka. mál ju mamin otec aj jej brat ale ona zatiaľ nie. dúfam, že nás to s bratom nestretne. ja som zato zdedila po otcovi aj mame problémy s krvou. ale človek keď musí, tak sa naučí žiť so všetkým. na začiatku je to taký šok, ale časom sa naučí. a neboj, bude dobre. nemysli hneď na najhoršie 😉

zabka60
11. júl 2011

@zuzana0612 vies to je asi ako aj my,niesme ani jedna nejaka zdravucka ako repka,kazda z nas ma nejaky zdravotny problem a aj tak silno tuzime po dietatku a vtedy tak isto po nas snivali nase maminy a dali nam to co nam dali,aj ked to nieje dobre,ale nieje to ani tak zle s cim by sa nedalo zit 😉 ,,,presne clovek ked chce nauci sa zit s hocicim 😉

zabka60
11. júl 2011

@ypsinkova no ja tiez dnes som zlupla uz 2 dobosticky mnaaam 😀

tanyja
autor
11. júl 2011

@zabka60 ja som zdravá ako repa a predsa som mala problémy s mimi, pravidlo na to nie je, nikto nie je výnimka, teda ani ja 😉 😠
a doboštičky boli domáce ? ja nemám rada plnkové koláčiky, skôr také suchšie napr vanilkové pečivo a dobošku, alebo slané tyčinky 😀 😀

@zuzana0612 aj mne moja dr chcela robiť sono, keď som u nej bola ešte minulý rok v októbri, ale nemala som plný mechúr, tak sa nedalo 😵 a teraz sa tiež nedá 😵 😵

zuzana0612
12. júl 2011

@zabka60 joj, takú dobrú dobošku by som si aj ja dala. mama ich robieva, sú super.

tanyja
autor
12. júl 2011

@zuzana0612 ja mám rada dobošovú tortu, mňam, malý ju mal na narodeniny ( ja som vybrala ) 😀
zajtra až do štvrtka večera nebudem zase doma, no kto by sedel doma keď nemusí...... idem ja a kamoška a naše detičky sa vyvaliť na kúpalisko a prespíme u nej 🙂

zabka60
12. júl 2011

@tanyja ja radsej kremove,nemam rada suche kolaciky,ee ja straasne lubim slahacku a peny a takeee veci smotanove mnaaam....a mas pravdu pravidla na bejby neexistuju

zabka60
12. júl 2011

@zuzana0612 mnam ani nevrav..ja lubim secko co je sladke,ale nie suche 😀

tanyja
autor
12. júl 2011

@zabka60 a čo je suché, to si namočíme 😀 😀
no šľahačka je fajn, taká tá kupenská sprejová 😀 😀 malý si ju zvykne vybrať sám z chladničky a pokúša sa strieknuť si do pusy 😵 😵

zabka60
12. júl 2011

@tanyja mnaaam aj my mame v chladnicke asi si po nu odskocim 😀 ..milujem sladkeeeeee a keby som bola chuda ako lata tak by som doslova zralaaaaa ale nemozeeem,sa cudujem,ze mi este neboli zobrat obciansky 😀 😀

tanyja
autor
12. júl 2011

@zabka60 😀 😀 😀 😀 😀 ty si dnes riadna srandistka , však na fotke v občianskom nevidno, koľko máš kg 😀 😀
ja sladké nmusím každý deň, ale ked je , tak si dám 😵 😵

zuzana0612
13. júl 2011

@tanyja @zabka60 dobre ráno, vidím, že ste si večer začali dobrú debatu... sladkosti.... 🙂 . ja som už nemala čas ani nakuknúť. máme toho teraz strašne veľa. a v pondelok si drahý vyvrtol členok, má nohu v dlahe. dnes nám začínajú robiť strechu... v robote audit... no fakt neviem čo skôr. a to sme sami doma. celá jeho rodina je na dovolenke. a ešte musíme aj u nich porobit čo treba... takže sladké by sa mi hodilo. len nemám ani čas si niečo nájsť. večer som bola v kauflande, také pekné chutné zákusky tam pozerali na mňa, ale už mali zavreté v cukrárni, inak by som si kúpila veru.

ypsinkova
13. júl 2011

@tanyja tak ste si užili víkend,no super 🙂 😉 aj ste si už nejakú nevestičku vybrali,či ešte ste sa boli len prozohliadnuť ? 😀
@zabka60 tak dobošky nemusím ... ale ja milujem najviac punčové alebo medové rezy a ešte milujem marlenku ... tá je fakt že pre mňa najlepšia 😀

ypsinkova
14. júl 2011

idem sem pozrieť a tu nikoho,no pekne ! kde ste všetky ? 🙂

tanyja
autor
14. júl 2011

@ypsinkova ahoj, ja som bola včera a dnes pri kamarátke s malým, boli sme sa spolu kúpať v Kováčovej, bolo super, deti nám odspali v aute, len som naštartovala 😀 , a dnes som prišla pred chvíľkou domov, malý zase odspal celú cestu a potom že sa chce voziť...... 😵 😵
no a nevestu sme si nevybrali, obidve sú kočky a necháme na drobca, ktorú si vyberie sám 😀 😀 😀 a obe svatky sú super aj svatkovci 😵 😵 😵
ja plnkové koláče neľúbim, nie som s plnkou kamoška 😒

tanyja
autor
14. júl 2011

@zuzana0612 ahoj, tak máte doma fakt veselo, no veru, aspoň čokoládu si si mala kúpiť, to je dobré na nervy, už ked nič iné sladké nie je k dispozícii 😉
ja som teraz malého šupla do vane kúpať sa, lebo málo spal - iba v aute 40 minút a je nervózny a už teraz nezaspí, tak do večera musí vydržať , kým pôjde spať 😔

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre