Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

stanca22
23. okt 2011

@tanyja No a ja som si urobila test poobede na piatý deň meškania, takže to som urobila zle, ja aj plánujem ráno vstať okolo 7 hodke, urobiť si ho a potom zavolať dokymu, že buď alebo sa čosi deje, čo sa mi nepáči, keď nedochádzajú ak nebudem. A čo by sa mi stalo, keď leží muž na mne? Mňa akurát z toho bolí len bruško a aj z toho, keď sa rozčúlim.

tanyja
autor
23. okt 2011

@stanca22 však keď ťa bruško pobolieva, tak je jasné, že nebudem chcieť, aby muž na mne ležal , to dá logiku , nič v zlom 😉 a nerozčuľuj sa - robí to vrásky a zle prospieva telu 🙂

stanca22
23. okt 2011

@tanyja Inak teraz som aj chorá piatý deň, nemám teploty ale bolieva ma hlava, hrdlo a mám strašný kašel, asik som prechladla, lebo sme mali v piatok pohreb minulý a v pondelok som umývala okná, tak som asik prechládla, lebo u nás fúkalo, takže tak,, beriem aj tabletky pre tehotné na kašel, v lekárni mi predali, inak baby mi napísali, že to mi môžu meškať aj z choroby ale skoršie mi začali meškať ako som nascípala, tak fakt neviem.

stanca22
23. okt 2011

@tanyja Jasné, ja to chápem, ja len že čo by sa mi mohlo stať.

tanyja
autor
23. okt 2011

@stanca22 ináč ja som bola strašne prechladnutá keď som bola tehotná a ešte som o tom nevedela, takže som mala aj lieky, ktoré sa normálne u tehotných nesmú a jupí - malému sa nič nestalo, môj krásny múdry chlapček 😉
môže ti to aj kvôli tomu meškať, ale pokiaľ v minulosti si bola prechladnutá a nemeškalo ti to tak dlho, tak je to asi jasné 😉

stanca22
23. okt 2011

@tanyja Ma začínaš tešiť ale nechcem sa predčasne, lebo zase budem plakať celý týždeň a muž zo mňa zase bude mať nervy ... 😉 No a moja sestra otehotnela, nevedela o tom, silno ochorela a doky jej dala antibiotiká a potom o týždeň začala tak silno mať krče dole aj krvácať, že šla do nemocky na vyčistenie, lebo chúďa potratila, dlho sa z toho nemohla dostať ale na koniec o rok na to mala krásnu, zdravú dcérku, teraz má 11 rokov a všetci z nej ideme šalieť 😀 😀 😀

tanyja
autor
23. okt 2011

@stanca22 ja ti píšem svoje skúsenosti, každá sme iná, veď uvidíš ako sa to všetko vyvinie ....ráno budeme múdrejšie a kvôli tomu nemusíš vstávať o 7hod, stačí keď vstaneš o 7.15 😀

stanca22
23. okt 2011

@tanyja Si milá, ja len keď tak, aby som aj stihla ísť aj na krv, vieš? A inak, ja som to pochopila, len ja som Ti zase napísala, čo mi sestra povedala, som si tak spomenula, keď si mi Ty svoju skúsenosť napísala 😉 A inak Vy neplánujete druhé bábo?

tanyja
autor
23. okt 2011

@stanca22 nie, určite neplánujeme druhé bábo, hoci by som nebola proti, ale viacero faktov je proti druhému bábu..... stačí napísať financie, práca.... 😉

stanca22
23. okt 2011

@tanyja Chápem, aj brat má tretie dieťa a už nevládze to uniesť hlavne finančne, no aj keď príde z práce, nie že by si mal odpočinúť z práce po aj 24 hodinovkách niekedy, proste on ešte aj pomôže žene s deťmi, domácnosťou a tak, chodia na záhradku, aby si pomohli troška lakšie aj s jedlom, je to dosť zlé v tejto dobe ... Však všetci sa nám čudujú, že chceme deti.

tanyja
autor
23. okt 2011

@stanca22 prečo sa čudujú, potom budú hovoriť, že prečo nemáte dieťa, dvaja sú spolu, že sa ľúbia a ked sa ľúbia, zákonite patrí k nim aj dieťa, čiže jedno dieťatko by malo byť
a pomáhať si musíme aj my, utužuje to rodinku 😉

stanca22
23. okt 2011

@tanyja Presne tak, niekedy ich fakt nechápem, často sa pýtajú prečo ešte nemáme dieťa a potom keď vravím ja o tom, že by som tak chcela už dieťatko, tak hneď mi na to, že sme ešte mladý, na čo to chceme, ešte máme čas a nie je doba a takéto reči, fakt to už nechápem ... Vy ste kde kúpili kočík?

tanyja
autor
24. okt 2011

@stanca22 mesiac pred pôrodom a kočík som si vybrala ale platila ho moja mama, v obchode s kočíkmi, ty už chceš kočík kupovať? tak ako dopadol test ? ako vidím od večera nieč nové 😉 😉
a správna doba na dieťa nikdy nebude, vždy bude niečo, čo by malo mladých odradiť od túžby mať dieťa
ináč, pokiaľ si nerobila posledné dva roky pred nástupom na materskú, tak nárok na materskú nemáš 😒 , proste prvý polrok nedostaneč nič, už iba potom rodičovský príspevok

zuzana0612
24. okt 2011

@stanca22 ahoj, v práci sa celkom dá. vidím, že tu riešite, že by si mohla byť tehu. tak nech ti to dobre dopadne... 😉

@tanyja ešte že ťa tu máme, kopec dobrých rád a informácii poskytuješ... 😉

tanyja
autor
24. okt 2011

@zuzana0612 čože mňa, ale teba mať je super, ty poskytuješ dôležitejšie informácie z iného súdka ako je ten môj 😀 😀
@stanca22 no tak ako? bola si na krv, čo porábaš? neumývaj toľko okná, ja som minule umývala, pretože na ráme si pavúk veľký ako bruško môjho palca urobil riadne hniezdočko a veru mala som čo robiť, kým som ho vysťahovala 😀 😀

adika89
24. okt 2011

@stanca22 .....snažíme sa niečo vyse roka, ale ja mam aj zdravotný problém, uzivam hormony na ovuláciu - dorastanie vajíčok. A tá dovolenka ti pomohla si tehu?

tanyja
autor
25. okt 2011

@adika89 ahoj mne pomohlo hlavne to, že sme boli pol roka pred otehotnením na dovolenke, krásne som vypla a prišla na iné myšlienky, potom som zohnala mame psíka a to už úúplne pomohlo 🙂 @stanca22 nám znova odišla 😒 a tak čakáme na výsledok
@zuzana0612 tak a preventívku u dr mám za sebou, som zdravá ako repa, všetko na svojom mieste ako má byť 😀 😀 😀 a malý ako vždy zase robil krik, lebo nechcel ísť od starkej domov 😀

zuzana0612
25. okt 2011

@tanyja no super. asi mu bolo u nej dobre, keď nechcel ísť domov. u druhej asi taký krik nerobí.... 😀

tanyja
autor
25. okt 2011

@zuzana0612 tak tam určite nerobí krik....
a stále robí krik, keď má ísť od mojej mamy, sedel ako päť peňazí a pozeral s dedom telku 😀 , ešte aj spolu pri telke obedovali 😀 😀

tanyja
autor
26. okt 2011

@zuzana0612 tak ma nezobrali do roboty na záskok ☹ ☹ , nový pán šéf si presadil slobodnú bezdetnú bez skúseností ☹ ☹ ☹ , že som tam robila a mám skúsenosti, ho akosi nezaujíma 😒

zuzana0612
26. okt 2011

@tanyja a nie je ten šéf náhodou tiež slobodný a bezdetný, že by to bol ten dôvod, prečo si ju vybral? 😒

tanyja
autor
26. okt 2011

@zuzana0612 no to neviem, to som si ešte nezistila, ale ved ja znova pôjdem pozrieť baby, tak sa popýtam 😎
ale je to nefér voči nám mamičkám !!

zuzana0612
26. okt 2011

@tanyja to určite je. dnes majú zamestnávatelia všelijaké kritériá. človeku sa až rozum zastaví. všade by chceli asi tak že 20 ročných, s 5 ročnou praxou a vysokou školou a bez detí. kombinácie jak ....

tanyja
autor
26. okt 2011

@zuzana0612 kombinácie jak hovädo...čo si budeme klamať, ale teraz mi kamoška poradila, aby som nepísala do životopisu, že mám dieťa, že zamestnávateľ sa na to nesmie pýtať 😉
takže idem skúšať ďalej šťastie 🙂 🙂

zuzana0612
27. okt 2011

@tanyja jasné, to sa ťa pýtať nemôže.

tanyja
autor
27. okt 2011

@zuzana0612 no vidíš a mňa sa to všade pýtajú 😒 : a deti máte? čo mám potom odpovedať ? to je dosť nepríjemná situácia
ako sa dnes máš? v práci sa dá? my sme boli von a na chvíľku zbehli k mame, tak doteraz mi robil cirkus v postieľke, lebo chce ísť ku starkej 😀
a poobede príde teta kaderníčka zafarbiť mi háro 🙂 , budem zase kráááááásna 🙂 🙂

zuzana0612
27. okt 2011

@tanyja v práci sa celkom dá teraz. je pred uzavierkou, takže každý si zmyslí teraz že niečo ešte nepriniesol, zabudol. v pondelok máme nútenú dovolenku,tak budem mať 4 dni voľná. ale to také voľno... v nedelu betonujeme... takže aj dobre, že som doma. a v pondelok idem teda aspoň ku kozmetičke. konečne využijem darčekovú poukážku, čo som dostala k meninám.... 😀 . a pozrem čo nové v meste v obchodoch. či ma niečo nosloví ako darček na vianoce.

zuzana0612
27. okt 2011

@tanyja no, ono keď sa ťa už niekto opýta, či máš dieťa, tak je "jasné čo bude nasledovať".....

tanyja
autor
27. okt 2011

@zuzana0612 od tvojich menín pekne ďaleko... ale tak hlavne že poukážka je na dlhšie obdbodie 😉
a to už v utorok je 1.novembra, jeminenku, ako ten čas letí, ja už mám darčeky poriešené... 😉

zuzana0612
28. okt 2011

@tanyja kozmetička je kamarátka, chodím k nej už dlho. asi aj takých 6-7 rokov. takže jej nevadí, kedy si to vyberiem. ja neviem, čo kúpim drahému, a bráchovi s priateľkou. dnes mi prišli nejaké darčeky pre drahého sestru a mamu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre