Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

tanyja
autor
17. feb 2009

ahoj niki, už sa mi to blíži ku koncu, potom sa ozvem už z domu, za chvíľku, teda na víkend budeme už doma 😀 brigáda zorganizovaná !!!!

nikika33
17. feb 2009

ahoj tanyja ... tak vy nebývate teraz doma ?
my máme tento týždeň prázdniny, ale včera sme ešte mali poradu 😖
ale dalo sa to prežiť ...
a som strašne zvedavá na tvoju kupelnu ...
😅

nikika33
17. feb 2009

a ešte niečo ... predstavte si baby, že minulý týžden som bola u doktora, nového a je fantastický !!
všetko vysvetlí , na každú otázku odpovedá ...
vyšetril ma , zatiaľ je všetko ok, bude mi robiť aj hormonálny profil a manžel má ísť na spermiogram a aj pôjde, neprotestuje 😅
kázal mi merať aj bazálnu teplotu ...
tanyja a u teba je čo nového ? okrem kupelky ... mrcha ti došla ?

tanyja
autor
17. feb 2009

ahoj niki, ako ? Tebe došla mrcha?
nebývame doma, ale u mojej maminy, byt je hore nohami, už sa bude robiť podlaha, montovať príslušenstvo na miesto a nadobudne to vlastný tvar bytu
brala by som prázdniny, hmm, ale čo už, pracujem a pracujem, na víkend chcem už spať doma. potom sa ozvem z domu
ps. mrška prišla 😀 😀

tanyja
autor
17. feb 2009

a !!! potom už dobehnete k nám na návštevu !!! a odovzdám Ti môj darček pre Teba k narodkám, pomaly finišujem - už len obláčik a zvyšná obloha na modro, malému Alimu (naše čudo psie milované) sa veľmi páčia moje prelovky, tak mi ich trhá 😀

nikika33
17. feb 2009

áno aj mne došla ..presne 1. 2. 😠
ale čo už ... boj nevzdávam 😅
a ked tak nebude snežiť, možno aj dojdeme 😉

nikika33
17. feb 2009

jéééj ... už som na ten darček zvedavá 😅

tanyja
autor
18. feb 2009

ahoj niki, máte veľa snehu ? tu padalo, ale kalamita žiadna
k akému dr chodíš a kam pôjde drahý na spermiogram ? máte v meste nejakého špecislistu? mňa by to asi nebavilo merať si teplotu, niesom zvyknutá sledovať sa, ale ked to musí byť tak to musí byť 😀

nikika33
18. feb 2009

tu je vela snehu, boli sme sa dnes sánkovať ..
chodím teraz do levíc, vybavila mi to kamoška , on pracuje v nemocnici, takže sa to muselo protekčne ..
a neviem kam pojde manžel na spg, lebo to vybavuje doktor,
a ani mne sa velmi nechce merať BT, ale som napríklad zistila, že ovulku nemám vtedy kedy som si myslela, ale ju mám posunutú ... takže možno to pomôže , lebo sme sa zvykli snažiť hlavne v čase ovulky ( ale nevedala som presne kedy ju mám, len som tipovala, a asi zle 😅

tanyja
autor
19. feb 2009

u nás je snehu pomenej, veľa nenapadalo, a kedže zasvietilo slniečko, tak sa aj veľa stopilo, ale zato zima ako v starom rusku 😀
takže - jonášova metóda nefunguje, a nie sme samé, ani u mňa to nefungovalo ani u Teba a ako som čítala , tak aj u mnohých iných to nefungovalo, ono to naozaj závisí všetko od psychiky, my s tým nenarobíme veľa ale posnažiť sa môžeme......... ja idem v pondelok k doktorke na vyšetrenie, preventívne, ja som taká poriadna 😀
a........... musíte sa snažiť aj mimo akože času ovulky, určite trafíte klinček po hlavičke 😎

sylvia21
19. feb 2009

AHojte Tanyja a Nikita. Uz som Vas tu dlho nebola pozriet. Mozem sa k Vam zase pridat? Ja mam male novinky. Zacala som pichat Decapeptil. Picha mi MM doma. takze nemusim nikam jazdit, comu sa tesim.
Riesila som medzi tym lieky, lebo poistovna mi vsetko neschvalila, co sme potrebovali, ale nastastie to uz mame vybavene tiez. Teraz dovolenkujem, ale je kopec vybavovania a troska sa venujem domacnosti, tak sa tesim, ze mam kopec casu i na oddych a relaxaciu.
Spominate Jonasa? Vy ste mu pisali a envyslo? Musim si poprecitat, co mate vy ake novinky 😵

nikika33
19. feb 2009

Vitaj medzi nami opäť sylvia 🙂 jasné že sa môžeš pridať, aj tak tu nás už nie je vela 😉
číta,, že ti MM pichá Decapeptil ... môžem sa spýtať, že to je čo ?
predstav si sylvi aj ja som konečne bola u doktora, tak to začínam konečne riešiť ...
ahoj tanyja ... diky za radu, manžel sa isto poteší ... a vyzerá to tak, že včera som mala ovulku na 18.den, nie na 14. ako som si ja stále myslela ... a včera sme sa aj snažili, tak uvidíme .. 😉
sylvi ja som osobne jonášovi nepísala, ale na nete je zopár stránok, kde stačí zadať čas a miesto narodenia a vyhodí ti najvhodnejšie termíny ... a podla báb, ktoré majú výpočet od jonáša, sa tie dátumy zhodujú, tak načo zbytočne vyhodiť peniaze ... ale mne to zatial podla toho nevyšlo,

soni1
19. feb 2009

ahojte baby, poraďte mi, je možné, že neviem otehotnieť aj preto, že mám niekoľko kíl navyše? Môže to ovplyvniť?

tanyja
autor
19. feb 2009

ahojte baby, a vitaj soni - ja osobne si nemylsím, že by to mal byť problém niekoľko pár kíl navyše, no pokiaľ sa nejedná napr o 20 kg navyše, to je už dosť, ja mám niekoľko navyše a vedela som vždy otehotnieť...
poniektorí lekári hovoria, že prvou príčinou neplodnosti je nadváha, ale každý lekár povie ináč
sylvi, držím Ti palčeky , nech vám to klapne
a niki, neboj, určite sa dočkáte - trpezlivosť ruže prináša 😉
a viki je na lyžovačke, zato sa neozýva

tanyja
autor
19. feb 2009

a tiež neviem čo je decapeptil, ja som mala utrogestan a ešte niečo 😀 už neveim ako sa to volá, bolo to pred rokom

sylvia21
19. feb 2009

Ahojte, ja som doteraz vybavovala novu ziadost do Poistovne, lebo tu, co mam schvalenu uz od oktobra, tak tam boli dve chyby. Zle uvedeni pocet baleni, kolko potrebujemm namiesto 3 lbolo len jedno a pri druhom lieku bola zle uvedena gramaz. Ta gramaz, ktoru som mala na starej ziadosti sa na Slovensko nedovaza. Tak beham, nastastie mam dovolenku, aby som mohla napravit chyby niekoho ineho. 😝 😠 A to som chcela vypadnut niekam na dovolenku. DObre, ze ma MM vela prace a nemohl isme odist.

Niky, Tanyja - decapepyl su injekcie, ktore ovlyvnuju hypofizu. Pichaju sa pocas celej stimulacie v roznych obdobiach cyklu. Ja som zacala 21 DC, teraz cakam na MS a potom pridavame gonal....a pokracuje sa klasicky.
No a normalne uzivam stale prednison, ktory mi dufam pomoze zmiernit ucinok protilatok na trofoblast. Je to teraz troska komplikovanejsie ako to bolo minule IVF. Robili mi i geneticke vysetrenie na trombofilne mutacie, ale nastastie sa nepotvrdili. Tiez som medzicasom absolvovala i vysetrenie nadobliciek, to nastastie tiez negativne. Takze zostal nam uz "len" geneticky problem translokacie, protilatky na trofoblast. Snad sa budu dat pouzit oba vajecniky, lebo minule sa mi jeden skryl za maternicu a nedalo sa z neho nic vybrat. Dufam ,ze teraz budeme uspesnejsi.

Niky - a co sa vam zatial podarilo vybavit? Minule i na kamoska vybavovala a uz ma vsetko, len zacat a je tehotna. Mozno to bude i tvoj pripad 🙂

Utrogestan ti asi dali az potom, co Ti zobrali foliky 😉 NO a teraz ste na tom ako? V akej faze? POdarilo sa Vam v niecom pohnut dopredu?

Soni, odbornici tvrdia, ze i nizka ci vysoka vaha ma vplyv na tehotnost. Ja som uz videla vela dost tucnych dam, ktore odchadzali od lekara s usmevom, ze su tehulky. Dokanca jedna cakala dvojicky 🙂 Prirodzene 🙂
Mne kazdy hovori, aby som schudla 🙂 Ale mojmu telu sa to nejako nezda 🙂 A mozog mu jednoducho nevie prikazat, tak som sa pre to prestala trapit. Ked sa da , tak si ideme s MM zasportovat a meme radi zeleninove salaty. Ale ked je zle, padne kludne i cela cokolada 🙂 alebo i dva aj tri kusky kolaca 🙂 A hned je zivot krajsi 🙂

sylvia21
19. feb 2009

niky, nevedela by si mi poslat tie stranky na Jonasa? Skusim,uvidime co ukazu.
A Viky si uziva na lyzovacke 🙂 ked pride z lyzovacky idu skusit KETko.

nikika33
19. feb 2009

ahoj sylvi ,,, na strane 16 sú tie stránky ...

sylvia21
19. feb 2009

OK, vdaka Niky, pozriem to 🙂

sylvia21
19. feb 2009

NIky tak som to pozerala, super,ze to bolo aj v anglictine, lebo v nemcine, to len hadam 🙂 Tak mi to vyslo uplne uzasne. 15.3.2008, to vyzera priblizne i na ET, tak aspon to tak dobre zatial vyzera. CI to tak i bude, to uz je len vo hviezdach a vyzera to na dievcatko 🙂 To by som sa velmi tesila 🙂 Prave som si urobila paradnu naladu. 🙂 Tak sa idem vrhnut do upratovania, nech mame volny vikendik.
Poslite mi nejaky dobry typ na kolac 🙂 pridu mi na navstevu rodicia .

mirkatumka
19. feb 2009

Ahojte holky...tochto roku by sme chceli zapracovat s manzelikom na babatku,velmi sa tesime...neviem cim to je,ale ja mam dost velky strach...respektive zle myslienky,ci bude zdravucke,ci sa nieco nestane zle atd....je to normalne?

sylvia21
19. feb 2009

je to uplne normalene mirkatumka. Mas aj dovod, preco sa takto bat? Alebo sa bojis len preventivne 🙂

mirkatumka
19. feb 2009

nie nemam dovod,este babatko nemame a ani som tehotna este nebola...mam strach ci sa to podari a ci bude vsetko v poriadku od pocatia az po porod...dost casto ma prenasleduju zle myslienky...ja som aj dlho u gynekologa nebola,lebo som v zahranici...prv chcem ist v aprili na vysetrenie a potom by sme chceli na tom pracovat...je to dobry postup?

sylvia21
19. feb 2009

Mirka, urcite chod najprv na preventivku, to si sa dobre rozhodla 🙂 Neboj, ani sa nenazdas a budes maminkou. My , co tu piseme mame vacsinou uz potvrdene rozne a niektore i viacere zdravotne problemy, ktore uzko suvisia s otehotnenim. Takze ak si v poriadku, urcite sa Vam coskoro zadari 🙂 Ak chces, mozes uz pomalicky zacat cvicit mojzisovej metodu, s nou su kocky velmi uspesne 🙂

tanyja
autor
20. feb 2009

dobré ránko prajem všetkých snažilkám, ja už práci, urobila som so kafčo, som tu zatiaľ sama a je mi dobre 😀
mirka, neboj nič, pokiaľ si zatiaľ nemala žiadne problémy, tak nevidím v tom problém urobiť si bábo 😀 😀
niki, na víkend už chcem byť doma !!! tak už hádam aj z domu popíšem, už ma to ťahá do vlastnej postele.........

sylvia21
20. feb 2009

A kde si tanzja, na sluzobke?

tanyja
autor
20. feb 2009

ahoj Sylvi, možno sa to aj dá nazvať služobkou - pri mojej mamine 😀 , totižto dokončujú nám kúpelňu a aj podlahy, takže doma som už 2 týždne poriadne nebola
ale hádam to dnes dorobia víkendovať chcem už doma !!!!!!!!!
sylvi, už ste boli na plese ? ako bolo ?

sylvia21
20. feb 2009

Tanyja - takze budeme mat vsetko nove, to je uzasne? Ake farby ste pouzili? uz sa tesis na upratovanie? Kto Vam to robi, firma, ci svojpomocne?

Na plese sme boli, celkom dobre sme sa zabavali, potancovali, bolo dobre. Nemala som nakoniec planovane saty, co som si dala usit, lebo mi skolabovala krajcirka 3 dni pred plesom, ked mi ich mala odovzdat, tak ju odviezli do nemocnice. Takze sme museli improvizovat 🙂 Ale zvladli sme to.

Vy ste stihli podniknut neajky ples?

Dnes mam este vela prace a velm isa mi do nej nechce. mam uz dnes za sebou predoperacne, vseobecnu poistovnu, Socialnu poistovnu, vsade plno ludi. Tak teraz prijemne oddychujem po obede pred telkou 🙂 Ale asi si dam malu kavicku a vrhnem sa do prace 🙂

tanyja
autor
20. feb 2009

ahoj Sylvi, tak teraz som ostala sama ako prst v práci -kolegyňa má niečo s krkom, tak išla domov

a kúpelňa je hráškovo zelená , nerobíme si to sami, aj keď drahý by vedel sám urobiť, len času na to nemá - musí zarábať penízky 😀 aby som ja mala za čo dať robiť novotinky doma

a my neplesáme, budeme, ked bude všetko hotové, ale od radosti 😀

mirkatumka
20. feb 2009

Ahojte holky...dakujem za povzbudive slova 🙂 mozem sa Vas opytat aka to je ta mojzisova metoda?Kde by som si to mohla pozriet?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre