Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

sylvia21
20. feb 2009

Tanyja, to mas super, neboj, zachvilocku budete plesat o stosetst 🙂

sylvia21
20. feb 2009

Mirka, posielam Ti par info o Metode Mojzisovej, aby si mala aspon predstavu, coho sa to tyka. Inak tu na konikovi najdes i samostatnu temu tychto cviciteliek. Ja som chodila do jedneho centra, ale teraz uz si cvicim len doma 🙂 Aj to sa mi niekedy strasne nechce 🙂

Metóda Ludmily Mojžíšovej alebo metóda prvej voľby

Rehabilitačná pracovníčka Ludmila Mojžíšová dokázala dosiaľ nemožné – svalovým cvičením odstránila niektoré druhy funkčnej sterility žien. „Jednoduchým“ uvoľnením svalového spazmu (sťahov) v oblasti chrbtice a panvového dna.

Stúpenci tejto metódy z radov zdravotníckych pracovníkov ju presadzujú ako „metódu prvej voľby“. Ak nastanú ťažkosti s otehotnením, žena by sa mala rozcvičiť, napraviť si panvu, a ak do roka až dvoch neotehotnie, až potom by mala podstúpiť hormonálne a operatívne vyšetrenia a liečbu. V praxi to býva, bohužiaľ, presne naopak.
Zadoček ako dve mandle
„Dostanete deväť cvikov. Budete cvičiť, aby ste si spevnili sedacie svaly. O mesiac sa prídete ukázať a budete ich mať ako mandle. Ja vás to cvičenie teraz a tu naučím a potom doma sa už musíte snažiť samy. Deti chcete vy, takže si pamätajte, že každá ste strojcom svojho šťastia,“ hovorievala budúcim mamičkám vo svojej ordinácii Mojžíšová. „Ak budete poctivo cvičiť, môžem vám sľúbiť renesanciu pri styku, nebolestivú menštruáciu a po čase azda aj tehotenstvo. A keby nič iné, tak aspoň spevnenú figúru a návrat sebavedomia, čo pre ženu takisto nie je na zahodenie,“ dodávala.
Nevyhnutná rovnováha
Stav pohybového aparátu a jeho kondícia priamo súvisia s vnútornými orgánmi a ich správnou funkciou. Najčastejšou príčinou bolestí pohybového aparátu je muskulárna dysbalancia, teda svalová nerovnováha. Čím je to spôsobené? Existujú dva typy priečne pruhovaných svalov – fázické, ktoré vykonávajú väčšinou pohyb a majú tendenciu ochabovať, a svaly tonické, ktoré držia naše telo vo vzpriamenom stoji pri chôdzi alebo v sede a majú tendenciu skracovať sa. Naše statické zaťaženie najmä v sede necháva niektoré svaly v kontrakcii trvale, iné nepotrebuje vôbec. Zjednodušene povedané, táto nerovnováha spôsobuje posuny kostí, teda blokády, ktoré sa hlásia bolesťou.
Pravidelná mobilizácia
Stiahnutím svalov panvového dna dochádza k zníženiu metabolizmu v malej panve, a tak vznikajú problémy gynekologického charakteru, od nepravidelného menštruačného cyklu cez bolestivú menštruáciu až po absenciu menštruácie. Okrem pravidelného mnohomesačného cvičenia podstupuje pacientka počas liečby opakovanú „mobilizáciu“, teda „spohyblivenie“ 1. – 7. rebra, ak sú v derotácii, mobilizujú sa krížovo-bedrové kĺby a bedrová chrbtica. Súčasťou mobilizácie je vyšetrenie panvového dna per rektum. V poriadku musí byť, pochopiteľne, i spermiogram partnera a i ten sa dá pravidelným cvičením značne vylepšiť.
Univerzálny liek
K ďalším trápeniam, ktoré možno cvičením a mobilizáciami podľa Mojžíšovej ovplyvniť, patria napríklad funkčné vertebrogénne ťažkosti, skolióza u detí mladších ako 15 rokov, artróza bedrových kĺbov, opakované potraty, zápcha či pomočovanie u žien.

Ak sa zostava s jemnými úpravami cvičí počas celého tehotenstva, uľahčuje pôrod a ovplyvňuje jeho rýchly a úspešný priebeh. Dôležité je, aby proces ozdravenia metódou Mojžíšovej viedol skúsený fyzioterapeut.

O metóde Ludmily Mojžíšovej informoval na jar roku 1983 MUDr. Evžen Čech svojich kolegov na lekárskej konferencii v Bratislave. Dozvedeli sa, čo z doterajších skúseností a výsledkov práce Ludmily Mojžíšovej vyplynulo, že v liečbe ženskej neplodnosti existuje – okrem doteraz zvyčajných liečebných metód, teda hormonálnej a operatívnej – aj liečenie rehabilitačným cvičením.

mirkatumka
20. feb 2009

Sylvia...dakujem Ti velmi pekne,za info. 🙂 ...zaujimave...nikdy som o tom nepocula...mrknem aj na tu temu,kde to holky rozoberaju viace...aby som sa toho dozvedela viac 😉

sylvia21
21. feb 2009

Mirka tumka - rado sa stalo 😉

tanyja
autor
21. feb 2009

ahoj Sylvi, tak už sme doma, síce ešte nie je všetko upratané, ale sme doma 🙂 🙂
konečne moja postielka, už sa na ňu teším !!!
a ináč ja som predtým tiež nepočula o mojžišovej metóde ccvičenia, určite by to mnohé mali skúsiť
mirka určite to skús
niki, už som doma, môžeme písmenkovať 😀

vika34
21. feb 2009

ahojte,už som dolyžovala,tak sa mi ozvite ako sa máte 😀 ,dlho som o vás nepočula,dúfam ,že niki už má net a Silvia máš odo mňa IP 😀

sylvia21
22. feb 2009

AHOj Viky - kuk IP 😵 Som rada, ze ste prisli zdravi a bez urazu 😉

Tanyja - no a ako prve dojmy, si spojokna? Vsetko podla tvojich predstav? V tejto teme sa len rekonstruuje 🙂

Asi sa i ja do niecoho pustim. DNes som vymyslela nove miesto na moje slnecnice, co som si nakreslila suchym pastelom. Nasla som im miesto v kuchyni. Ale chyba mi jeden hacik, tak zatial ma len pripravene miesto 🙂

Ahoj Niky. Ako sa ma synacik? Tesite sa zo snehu ?

nikika33
22. feb 2009

ahojte baby !
tak prázdniny sa nám bohužiaľ skončili ☹
syn sa vela sánkoval, tešil sa zo snehu ...
tanyja aj som zvedavá na tvoju novú kupelnu 😉
sylvi držím Ti palce aby ti to tentoraz vyšlo .. aj ja som začala bojovať 😵

sylvia21
22. feb 2009

Niky - vdaka. Ja si to tak teraz planujem ,ze to vyjde. 😉 Uvidime, ci mojim planom budu vsetky okolnosti priaznivo naklonene 😉
Ty si v ktorej fazy planovania?

tanyja
autor
22. feb 2009

ahojte babenky, bolí ma celé telo od riadenia, povedala som si, že na Veľkú noc neriadim 😀 😀 😀 , stačilo mi nateraz , všetko sama !!!!!!!!!!!
viki - mám pocit, že aj môj drahý má alergiu na nielen vysávanie, ale tak som ho dnes naštartovala, že povysával !!!!!!!
niki - ja možno zajtra budem mať prázdniny, uvidíme čo na to kolegyňa, ešte mi to neodklepli
sylvi - kúpelka je pekná, priestranná, hráškovo zelená, už len drobotinky namontovať, a poradím Ti - ja nevrtam do steny dierky na háčiky na obrazy, ale používam lepiace háčiky a sú pevné, takto mi už dlhšie visí obrázok na stene, no len neviem aký veľký je ten tvoj, je môj má rozmer asi 20 x 35 cm

sylvia21
23. feb 2009

tanyja - mne kazdy lepiaci hacik zatial odpadol, tak som sa na to vykaslala. Mj obraz je dost velky asi 1,5 x 0,75 🙂 To chce radsej normalny hacik, ale dik za radu 🙂 Si zlatko 🙂

Dnes som kocky ucila prvacikov, boli taki uzasni a taki mudri. Ked sa tak na to pozeram, ci mladsia generacia, tym su mudrejsi 🙂

tanyja
autor
23. feb 2009

ahoj Sylvi, 😀 potvrdila sa tvoja teória za háčiky !!! objednala som si z quelle na uteráky háčiky a oni nedržia !! tak ich asi len navrtať do steny
no to si riadne veľký obraz namaľovala, fíha , to by som rada videla, ja práve dokončievam vyšívaný obraz pre našu nikiku, budeme mať rovnaké.........
a nikika povedala , že ma navštívi, tak jej to osobne odovzdám, už dnes sa na ten moment teším
a naše poupátko , náš druháčik dostal pochvalu za dramaturgiu, má hlavu na vymýšľanie príbehov ....... šikulka po mne 😀 😀

vika34
23. feb 2009

ahojte ,my sa tuším stále iba obchádzame ,babi kde ste?

strunka
24. feb 2009

Ahojte kocky,
mozem a pridat? oslovil ma hlavne azov temy, vsetko som nestihla precitat, ale presne tam niekde vselikde sa teraz nachaza moja psychika... akurat som sa ako tak spametala z prveho tehtnstva a toho ako nam dal maly zabrat a odhodlali sme sa na to, ze tento rok by sme chceli braceka alebo sestricku a do toho mi prisli vsledky zo štitnej žľ. a nie je to nic moc, caka ma pravdepodobne operacia , ai mi ju aj celu zoberu alebo aspon polovicku a k to bud zhubne, dalsia liecba a dietatko v nedohladne ... :( a neviem co ma vlastne caka aci sa druheho dockame a ci sa vobec odhodlae, lebo som sa docitala aj to ze je to dedicne a dievcatka viac ako chlapci, tak celkove vyhliadky ztial nevidim uplne ruzovo aj ked a snazim, hlavne koli malemu.

sylvia21
24. feb 2009

NO sikulkovi na dramaturgiu srdecne gratulujeme 🙂
Tanyja - urcite obrazok pre niki odfot 🙂 nech ta mozem i ja pochvalit 🙂 Aky je to motiv?

Viky - asi poobede ty chodis s malou na kruzky?

Strunka mas zlatunkeho synceka. Je mi luto, ze Ti stitna zlaza takto predlzuje plany. Ja ked som minule bola u endokrynologicky, tak mi tiez nasla uzlik, tak som sa tiez dost nalakala.

tanyja
autor
24. feb 2009

čaute, viki kde si, nevidela si niekde niku ? tá sa nám zase odmlčala
sylvi - obrázok Ti pošlem mailom, motív je príroda - domček, strom obláčik
strunka - neviem daj ma do obrazu, čo spôsobuje chorá štítna žľaza ? mám dobrý pocit, ked si myslím že niečo s tvorbou hormónov ??? ale ty to máš predsa len lepšie ako my - ja a sylvi, my detičky nemáme a veľmi by sme chceli len sa nedarí

strunka
24. feb 2009

ahojcek tanyja 🙂
ano ma to velky suvis s hormonmi a suvisi aj s tehotenstvom, ak nie je v poriadku moze sposobit vela problemov od neschopnosti otehotniet , cez potrat a malformacie plodu.... celkovo je to dolezita vecicka v tele, ale da sa v pripade problemov vyoperovat a hormony sa doplnaju liekmi
vies ja dieatko mam, a kazdy den za to dakujem Bohu a som vdacna z celej dus, aj ho tak lubim, ale teraz mam strach, hlavne o neho, jednak co by snim bolo, keby som sa o neho nemohla starat, uz som bola istu dobu na tom tak ze som nevladala a je to tazke, mysliet na to aku bude mat bducnost, ak ju nemozes ako matka ovplyvnovat a byt v nej... ako sa hovori , kazda minca ma dve strany

janemari
24. feb 2009

Ahojte mozem sa obcas pripojit?Patrim medzi snazilky a momentalne som v teme Buduce tehulky s endo.

tanyja
autor
24. feb 2009

hlavu hore strunka, neboj, všetko zlé je na niečo dobré a silná si dosť na to, aby si zvládla každú situáciu - láska k malému ťa robí neskutočne silnou
len ja som teraz tak strašne unavená, že nad sebou nevyhrám a idem do postele
prajem dobrú nôcku a krásne sníčky 😎

tanyja
autor
24. feb 2009

každá nová kolegynka je vítaná, kedykoľvek 😀 😀 😀

janemari
24. feb 2009

Dakujem a teda aj dobru noc.

janemari
24. feb 2009

Sylvia21 aj ja beriem teraz injedkcie decapeptylu ako doplnok liecby po LSK.Preco ho beries?Vies pytam sa lebo som v tejto teme nova.

strunka
24. feb 2009

dobru nocku tany, a dakujem a drzim moc palce aby si aj ty mala coskoro v naruci drobceka 😵

vika34
24. feb 2009

ahojte,ja vôbec nestíham,ked sa pripojím tak ste všetky už preč,tak vás zase iba pozdravím,Silvi Vika má v pondelok a stredu atletiku od pol 6 do 7,takže prídem až o pol 8
zdravím všetky nové,tak zase zajtra

janemari
25. feb 2009

Ahojte zelam pekny den. 🙂

tanyja
autor
25. feb 2009

http://wanda.atlas.sk/rodina-a-deti/tehotenstvo...

ahojte babenky, posielam jeden link, ktorý sa oplatí si prečítať - všetko je to o psychike
týka sa to nás snažiliek a nášho problému

ináč ako sa máte ??????? ja makám ako šróbik....... 😝

tanyja
autor
25. feb 2009

kedže je tu akosi mĺkvo, tak sa idem ospršiť a spať, majte sa krásne, viki , škoda, že sa nevieme stretnúť, pokecali by sme... snáď sa raz stretneme
sylvi - ja vyšívam nie podľa predlohy, to je príliš veľké a "náročné" , ja si zvyknem oskenovať farebne obrázok a podľa toho vyšívam, alebo podľa obrázku v časopise - napr bára

vika34
25. feb 2009

tanyja -to je sranda ,že sa takto naháňame,hádam sa niekedy ozaj stretneme na nete,zdravím a idem hajkať

tanyja
autor
26. feb 2009

mám nápad viki, pošli mi do ip tvoj mail, popíšeme aspoň tak 😀 😀
ja už taký čas búvam, ked ty ožívaš 😉

vika34
26. feb 2009

a ja zase ešte buvkam,ked ty už píšeš na net 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre