Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

tanyja
autor
27. apr 2009

ahoj viki, hlásim sa o 21.43, ešte nespím !!!!!!!!!!!!!!!!!!
a pridala sa aj niki, ale len nakrátko

vika34
27. apr 2009

AHOJ,MUSIM PREčITAť,LEBO SOM TU NEBOLA OD PIATKU

vika34
27. apr 2009

no popravde som to veľmi rýchlo prečítala ,ved nikto nič nenapísal ☹

tanyja
autor
28. apr 2009

to je presne to viki, už nám sem nikto nič pekné nenapíše, mali by sme zvolať nové kolegyne alebo aspoň tie staré, lebo táto naša krásna téma za chvíľku umrie od nudy ☹ ☹
no ja sa nenudím, hoci už nepracujem, to je asi tým 🙂

sylvia21
28. apr 2009

Ahoj kocky, ako sa Vam dari. Velm isem nechodim, ale na Vas casto myslim.
Krasny den 😉

tanyja
autor
29. apr 2009

Ahoj Sylvi, a kde sa nachádzaš? ako pokračujete s prestavbou bytíka, už tam bývate alebo až keď všetko dorobíte ? hneď by som piršla na kolaudáciu 😀 😀
a Viki by určite tiež nebola proti, však Viki ? tak sa nečuduj, keĎ doletia dve kočky na metle 😀

sylvia21
29. apr 2009

Ahoj Tanyja - zatial mame nove len dvere v novom bytiku 🙂 a zohnali sme pekne klucky 😉 teraz ideme rozbijat stare satnikove skrine , teraz sme malovali byt, v ktorom zatial byvame, davali sme dokopy balkon a kupelku, ale stale je tu vela prace 😉 Myslim, ze v lete to uz bude troska lepsie. Samozrejme, podla mojich snov, to bude mozno az za niekolko rokov, ked ratam vsetky tie vydavky okolo babatka, tak sa asi dlho normalne nesspamatame.
V pondelok som objednana k doki, kde asi napiseme ziadost na 3 ivf, asi to vyjde tak v lete. Neviete, aku dlhu prestavku si treba dat po dlhom protokole?

tanyja
autor
29. apr 2009

ahoj Sylvi, ja Ti neviem poradiť,viem len, že približne 3 mesiace má byť prestávka, ja som bola len raz na IVF a hneď sme sa rozhodli , že na ďalšie nejdeme a už ani netreba 😀 😀 😀 ,
dáte sa na darcovstvo ?

vika34
29. apr 2009

tanyja to kedy si si toto dalado pasu?To si sa nepochválila z poverčivosti?Tak veľmi gratulujem ,ako to ,že už viete aj čo to bude tak skoro,bola si na amnio?napíš ty tajnostkárka

vika34
29. apr 2009

Nejde mi to do hlavy,ty si bola tehotná ,ked si zakladala túto tému?A zadarilo sa vám prirodzene?teším sa s tebou,ale som zaskočená 😀

janicca
29. apr 2009

tanyja možem sa opýtať tebe sa podarilo po neuspešnom IVF otehotniet normalnou cestou?

tanyja
autor
29. apr 2009

ahoj Viki, nebola som tehu pri zakladaní témy, ale až v januári, a kedže sme prípad aký sme, tak sme podstúpili rýchly PGD test v Blave , a ten bol konečne dobrý, pohlavie mi povedali

tanyja
autor
29. apr 2009

janicca , áno otehotnela som po IVF , ale až po roku , my sme nemali problém otehotnieť, my sme mali iný závažný problém

tanyja
autor
29. apr 2009

janicca, teba čo trápi, napíš nám tvoj problém , pomôžeme , poradíme ako budeme len vedieť , ja rada pomáham 😉

vika34
1. máj 2009

tanyja ,tp PIF ti robili už ked si bola tehotná ,je to také niečo ako amnio?A kde ti to robili a ako to prebiehalo?

tanyja
autor
2. máj 2009

ahoj viki, neviem čo je tp PIF, ale mne robili klasické amnio, len to nespracovávali len u mojej doki, alo posielali to aj do ba na rýchly test, no a oba ukázali, že je to v poriadku, tak sme si vydýchli

vika34
2. máj 2009

ahoj,malo to byť PIGD,to som nejako zvrzala,ale hlavne ,že je to o.k.,a čakáte babu či chalaniska,čo je koniec koncov jedno ,len tak zo zaujímavosti,ešte rat gratulujem

tanyja
autor
3. máj 2009

ahoj Viki, budeme mať chlapčeka a istým spôsobom to bolo aj PIGD len už pri hotovom bábe 😀 😀 😀
my sme akosi len na chalanov 😀 😀

lulu107
3. máj 2009

Čaute dnes som sa rozhodla, že vbehnem do tejto témy, začala som čítať všetky už zapísané strany, no do konca budúceho týždňa ich určite zmáknem🙂
Bola som v marci na 1.IVF ET som mala 23.3 a 14.4 som potratila, dostala som črevnú virózu bola dosť silná, keďže na pohotovosti som nedostala žiadné lieky, tak už som nevládala ani ja bojovať s veľkými bolesťami v brušku a horúčkou, mala som pocit, že sa mi roztrhnú čreva. A hneď na druhý deň ako sa mi to ukľudňovalo som začala špiniť, no ja som už vedela, že je to potrat, cítila som to. Dosť ťažko sa vyrovnávam so stratou babätka. Idem na konzultko 18.5 a chcem ísť čo najskôr na KET mám v mrazáčiku 8 drobčekov. Ale najhoršie je na tom, že mi budú brať krv na zrážanlivosť a výsledky budú za 5-6 týždňov, takže KET môže byť 07/09 a to čakanie ma zabíja.

lulu107
3. máj 2009

neviete mi niekto poradiť, keď mi robili pred 3 rokmi genetiku, či mi ju budú musieť robiť aj teraz, bojím sa toho, že zas tam budem musieť ísť

mata1001
3. máj 2009

ahoj lulu
je mi luto co sa ti stalo,ale musis byt silna a vydrzat to.
sice aj mi sme v stadiu snazilkovania a nejak sa nam nedari.tak som aj ja trosku zufalka.ale musime verit a vsetko sa podari.budem ti drzat palceky aj na nohach aby sa ti to podarilo... 😉

lulu107
3. máj 2009

mata1001 - si zlatá, aj ja ti budem držať palčeky, aby si dosiahla vytúžene bábätko bez toho aby si musela zájsť až tak ďaleko ako ja🙂

mata1001
3. máj 2009

no neviem neviem....ci ma aspon nejaka cast toho necaka...laparoskopia a tak...no nechcela by som ale ked to bude nevyhnutne...
a ta genetika je neprijemna?

tanyja
autor
3. máj 2009

ahojte, mata a lulu,
mata neboj, genetika nie je nepríjemná, je to kladsický odber krvi , biologického materiálu, nejaké to vyšetrenie sonom a hotovo,
lulu - podľa mňa určite budeš musieť znova podstúpiť genetické vyšetrenie, ale veď to je len dobre, len sa uistia, či sa tam niečo vyskytlo alebo nie, ale čo žena nevydrží kvôli bábu
a my sme kvôli IVF čakali rok, pretože nás bez vysvetlenia presunuli na jeseň a to sme žiadosť mali od decembra podanú, to bolo pred vyše rokom a dnes to už ani nepotrebujeme 😀

lulu107
3. máj 2009

tanyja - ja som si myslela, že genetikou sa vyšetrujú vrodené a dedičné choroby, takže by to bolo jedno, či mi ju robili pred rokom alebo dvoma. Už som už z hotová, ale kámoška mi dnes volalá a v GF je genetika za 2 mesiace hotová, aspoň že to robia tak rýchlo. Ty si myslíš, že by tam mohli zistiť, niečo nové? Inak to vyšetrenie je dosť drahé, tak neviem ako často ho poisťovňa prepláca, viem že laparoskopiu prepláca každé dva roky

zuzi1211
4. máj 2009

Ahoj Lulu,

ja som na tom tiež ako ty a ešte horšie, 22.2.09 ET, 8.4.09 bežná kontrola v 9tt, prestalo biť srdiečko, kyret 11.4.09 ale mrazáčikov nemáme žiadnych. Ty máš aspoň mrazáčikov a nemusíš to podstúpiť celé od začiatku. Na genetiku ideme 11.5.09 v BA na Kramáre a som dosť prekvapená z toho čo píšeš že je to dosť drahé. Cca koľko? Tie výsledky tak dlho trvajú? Nevieš prečo? Držím palce, neboj zvládneme to, musíme. Pa

tanyja
autor
4. máj 2009

ahoj lulu, ja som za genetiku neplatila nič, takže ani neviem koľko to stojí a myslela som to tak , že ked predtým nič nezistili zlé, tak asi ani teraz nezistia, predsa len je to v génoch a tie sa nemenia
my sme mali všetky výsledky dobré a predsa sme mali veľké problémy s bábom
zuzi - to je smutné, čítať tvoj príbeh, ale určite sa aj vy dočkáte a bábo sa prihlási a svet hlasným krikom 😉

lulu107
4. máj 2009

zuzi - nie nie ak máš odporúčanie od lekára, tak ti to poisťovňa preplatí🙂 ja som bola na genetike pred 3 rokmi, tak preto rozmýšľam, že keď je to také drahé vyš. či to poisťovňa opäť prepláca🙂 Ja dúfam, že ma tam lekár už nepošle, ak sa gény a dedičnosť nemení, tak je to strata času. Ty si ešte na genetike nebola vôbec?
Máš môj obdiv, pretože ja to teraz tažko znášam a potom neviem ako by som to znášala. Do akého centra chodíš?

tanyja
autor
4. máj 2009

ja som chodila do Iscare, doktorky boli super, len tá ich sekretárka - katastrofa , ale že už ju vymenili 😀

lulu107
4. máj 2009

ja som bola v Iscare iba na 1 IUI, potom som prešla do GF a nedalo sa to ani porovnať, nemusela som tam čakať, v Iscare som čakala pol dňa a pri tom som bola objednaná, v GF mi spravili aj laparoskopiu z Iscaru ma poslali na LPS do TT, no k tým mäsiarom som nechcela ísť, v GF po LPS som išla na druhý deň domov

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre