Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

vika34
16. máj 2009

no to sem už niktorá nechodíte? ☹

lulu107
16. máj 2009

vika 34 - to je tvoje 2 IVF a 1 IVF v Fenticentre? Mne sa GF nezdá zlý mne sa 1 IVF podarilo bola som tehu, ale ochorela som, nakazila som sa od manžela črevným vírusom a po veľkých črevných krčoch, ktoré som už ani ja bez liekov nemohla vydržať, malinkého zničila črevná viróza. Doki odviedli dobrú prácu a momentálne ma na živote drží že má v mrazáčiku čakajú ešte 8 drobčekovia. Myslím si že by som to nervovo nezvládla keby som ich tam nemala a musela by som čakať 4 až 6 mesiacov. Je oveľa horšie potratiť než keď sa to nepodarí. Vo Fenticentre je to preto lacnejšie pretože dávajú slabšie hormóny, no momentálne som rada, že som užívala taká aké som mala.

tanyja
autor
17. máj 2009

ahojte, Viki ja sem chodím, len včera sme neboli doma a potom som sa k pc celý večer nedostala 😀 😀 ,ale ja sa polepší
lulu - kedy začínate s ďalšími mrazáčikmi ? dá sa hneď pokračovať, alebo musíte mať nejakú pauzu ?
ja som totiž obsolvovala len jedno IVF , na druhé sme už nešli, takže neviem ako to funguje
a ja som tiež mala len slabšie hormóny, kedže u mňa nebol problém s otehotnením, ale s tým, že sme zakaždým mali postihnuté bábo ☹ , k tomu sa pridalo to jedno neúspešné IVF a boli sme z toho už dosť psychicky unavení ☹ ☹ , obdivujem všetky, ktoré to nevzdávajú, hoci mi sme to nikdy nevzdali 😀 😀 a teraz budeme mať chlapčeka zdravého a normálnou cestou !!!! hovorí sa : "šťastie raz sadne aj na vola", a za cvhíľku máme polovicu čakania za sebou 😎

lulu107
17. máj 2009

tanyja- ja už tiež čakám kedy to šťastie sadne aj na mňa🙂 včera som dostala prvú M po potrate a doki mi povedal, že medzi IVF a KET sa môže ísť na druhú menštruaciu, to som sa s ním rozprávala tel. zajtra mám konzultko, tak budem mudrejšia, zistila som že výsledky na zrážanlivosť sú do 2 týždňov, tak by som mohla ísť aj v júni. Zajtra sa uvidí, čo povie doki či si pre drobcov môže prísť v júni alebo v júli, už sa neviem dočkať. Na zlú zrážanlivosť doki predpisuje prednison a ten sa užívam pred KET až do 12tt. Takže ani v tom by nemal byť problém ak by sa také niečo vyskytlo. Dnes som sa veľmi potešila, že prišla mrška, veľmi som sa bála ako príde po potrate či nebudú nejaké problémy, ale našťastie všetko je v poriadku🙂

tanyja
autor
17. máj 2009

aspoň jedne pozitívna správa v mori tých negatívnych, ale smeruješ dobrým smerom lulu - uviídš, že čoskoroo sa aj ty dočkáš krásneho pocitu ..
ale ja som realistka, každý mi hovorí - teš sa, ale ja sa budem tešiť, až sa narodí !!! po tom všetkom, čo som zažila, sa budem tešiť potom 😉

lulu107
17. máj 2009

ja sa tiež budem báť tešiť aj môj drahý povedal, že tomu všetkému uverí až keď sa narodí🙂 ty už máš kritické obdobie za sebou a držím ti palčeky aby si bez problémov dorazila až do cieľa🙂

vika34
17. máj 2009

ahojte,lulu nehovorím,že som bola vo GF nespokojná,ale ked to teraz porovnávam,tak na to ,že vo FC

vika34
17. máj 2009

NIč NEPLATíM,tak sa správajú omnoho milšie,v GF sa platí absolútne za všetko a ked chceš pichnúť injekciu,tak sú sestričky nevrlé a nikdy sa neusmejú a ked som potrácala tak fráza,že ved čo tam po jednom potrate/bol to môj 6/radšej keby bola ticho,nepáči sa mi ,že sestričky ťa neinformujú a ked sa opítaš dva razy na to isté,lebo informácii je veľa ,čumia na teba či si spadla z marsu,za tie peniaze čo som zaplatila za jedno IVF,a nebolo to málo,by mali okolo mňa skákať celý deň,samozrejme keby sa mi to u nich podarilo na prvý šup,tak by som nestihla pozorovať aj tie horšie stránky,veľmi dobrá je embriologička a sestrička čo so mnou bola pri IVF
idem hajkať,pá

tanyja
autor
18. máj 2009

dobré ránko, ja už usilovne pracujem 😀 - periem, vetrám 😀 😀 a čítam, čo ste milé kolegynky popísali
Viki - tak to je fakt silná haluz taký divný prístup sestričiek, naozaj si mali radšej nechať pre seba tie ich poznámky, ako ich nahlas trúsiť , oni asi nezazžili nič také hrozné ako ty !!! ako dopadla prvá kontrola v GF ? ako sa vyvíjajú vajká ? bude dobrá úroda ?? dúfam, že áno, my sme vtedy nemali žiadnych mrazáčikov ☹ nobolo z čoho ich urobiť , a ani snehu vtedy nebolo 😉
nedoplácaš ani za lieky ?
lulu - ty chodíš do GF či Ferticentu ? ako sa tam k tebe správajú ?
ale to všade sú rôzni : aj v IScare boli doktorky super, aj sestričky, len tá ich sekretárka ...... 😝

vika34
18. máj 2009

ahoj tanyja ,platila som za lieky 100 eur,mala som min.10 folíkov,utorok idem na dalšiu kontrolu,tak uvidím čo bude dalej
lulu chodí do GF,teda aspoň som tak pochopila
tanyja nemala by si sa tak namáhať 😀 ,oddychuj,lebo ked sa to narodí,nebudeš stíhať nič 😅 😅 😅

tanyja
autor
19. máj 2009

a dnes som už o pol siedmej prezliekala periny - kosia trávu od šiestej a nedá sa spať ☹ ☹ , ale ináč mám povinné ležanie na gauči - aby si mohol náš Alinko na mojich nohách zdriemnuť , takže 2hod spinká a ja oddychujem 😀

vika34
19. máj 2009

ahoj,dnes som bola na dalšej kontrole,vajok mám,že vraj dosť,ale sú ešte malé,takže vo štvrok idem znovu na kontrolu a Opu bude asi cez víkend,pá

tanyja
autor
19. máj 2009

viki, ty si dnes nejaká rýchla 😀 , ale len tak ďalej , nech len pekne rastú vajká , žeby konečne bola dobrá úroda
!!!!

vika34
19. máj 2009

ahoj,ja som mala aj minule veľkú úrodu,len keby ten výsledok bol aspoň raz dobrý 😀

tanyja
autor
19. máj 2009

ale neboj, určite vám to už klapne, aha , aj na mňa si konečne už sadla úroda 😀 ( už aj nohavice neoblečiem )

adinam
19. máj 2009

Ahoj Tanya,tak po dlhom čase som sem kukla a vidím,že máš krásny týždeň tehu 🙂 .To je super,ešte aj chlapček,ako ja.Držte sa,hlavne odpočívaj.Veľmi ma to potešilo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂

tanyja
autor
19. máj 2009

ahoj, ver alebo never, dnes som na Teba aj na malého myslela, že ako sa vám darí 😀 😀 , prenos myšlienok funguje
ja mám krásne foto z ultrazvuku, dokonca niekoľko , nakoniec sa nám to podarilo klasickou cestou 😀 ,

adinam
19. máj 2009

Malý je strašne živý,ani chvíľku v kľude neleží 😀 ,takže máme čo robiť 😝 .Máme z neho obrovskú radosť a fakt si ho užívame.Váži 6,5kg,je tak akurát.
Často sa v noci budím a kontrolujem postieľku,či tam naozaj spinká,alebo je to stále sen. 🙂 Som šťastná mama a zažiješ aj Ty o chvíľu ten krásny pocit. 😉 Samozrejme to želám všetkým snažilkám a bojovníčkam!
Ja sa na net dostanem veľmi málo,ale občas kuknem,ako sa Ti darí. 😉

tanyja
autor
20. máj 2009

díky Adinam, že sem sa mohli viac dozvedieť o tvojom malom veľkom pokladíku 😉 , tento náš poklad už pomaly dáva o sebe znať , ešte nekopká, ale tlačí a tlačí väčšinou do ľavej strany , ale nech je živý ako tichý 😀 😀 , a my máme ešte jednu radosť - malého psíka , asi ten urobil svoje 😉

lulu107
20. máj 2009

viika - ako pri prešla z GF do Fenticentra? zobrala si si všetky od nich papiere? alebo stačili, tie čo máš? Aké užívaš teraz hormóny? inak som počula že hormóny sú o tretinu lacnejšie🙂

lulu107
20. máj 2009

tanyja - moje konzultko dopadlo tak, že musím si chvíľku počkať aby sa sliznica maternice vyčistila a môžem s hormónmi začať až koncom júla a začiatkom môžem ísť na KET, dozvedela som sa, že mám dokonca 9 mrazáčikov🙂

vika34
20. máj 2009

LULU v gf zostali všetky papiere,ktoré si robili oni,iba spg a horm.profil,nič iné mi tam nerobili,všetko som už mala svoje a to si iba niečo odfotili,takže som nemala žiadny problém.Vo FC sa stimuluje iba merionalom a cetroited/alebo tak nejak sa to volá /a miesto pregnylu sa pichá choragon,doteraz ma to stálo iba 130 eur a to som už 9 deň stimulácie a mám ešte dávku na zajtra,okrem toho som nič neplatila a to skoro všetky babi chodíme každe ráno na injekcie.Zatiaľ som tam sspokojná,hlavne nech už je výsledok o.k.

tanyja
autor
20. máj 2009

ahojte viki a lulu, vy ste teda poriadne snažilky !!!
viki a zatiaľ koľko vajok máš ? darí sa úrode ? mne moje všetky z ICS tam tiež zostali a aj keď som šla na vyšetrenie do BB, tak nič z toho nepotrebovali, totižto doki v BB má svoj záznam o mne, ve´d som tam chodila už dávnejšie a chodím aj naďalej, len s tým rozdielom, že som pomedzi zmenila priezvisko 😀 😀
lulu - tak ty si teraz daj poriadny oddych, aby si mala dostatok síl , ale ako čítam, mrazáčikov je dosť, tak by nemal byť problém, len sa psychicky poriadne priprav, lebo ak zradí psychika, tak to nie je dobré !!!
takže nateraz to nechaj tak, proste voľný spád nech je 😉 😉 , neboj a klapne to 😉

vika34
20. máj 2009

lulu ja som potratila tiež po IVF ale nemusela som na kyret a Harbulák mi povedal,ž estačí jeden cyklus a môžem ísť na KET,ale ja som išla až za pol roka

lulu107
21. máj 2009

viki - ja tomu nerozumiem, každý lekár povie niečo iné, keby som bola na kyrete, tam mi asi povie Drábek, že mám prísť za pol roka xixixi, A robili ti aj hormonálny profil? Je tam aj lekáreň aby si mohla vybrať hneď lieky? Koľko folikúlov máš z tých hormónov?
viki - neviem či som sa ťa na to pýtala koľko si mala mrazáčikov, koľko krát si bola na KET v GF?
tiež rozmýšľam ak by bolo potrebné ísť na 2 IVF tak by som išla do Fenticentra, v GF je to dosť finančne náročné

janocka
21. máj 2009

flamenga • 18. máj 2009 o 07:34
Napr. ja kvôli liekom, ktoré budem dlhodobo užívať..... ☹

Ako to psychicky znášate? Prekonať tú túžbu.....? 😖 Dá sa to vôbec?

jaspina • 18. máj 2009 o 07:49
Flamen - když si ale uvědomíš, že hlavně ty potřebuješ být zdravá, aby bylo zdravě miminko, tak to zvládneš.. Já jsem taky brala dlouhodobě lék, který fakt zabíral, ale kvůli plánování mimča jsem ho musela vysadit. Bez něj je to někdy fakt na nic, ale snažím se to překonávat. Do té doby jsem musela brát i HA -při léku jsem nesměla otěhotnět a teď mi nenaběhla vůbec MS, tak se budu muset léčit a to taky nevím za jak dlouho snad zabere.. Snažím se to ale brát tak, že to už dělám pro miminko - abych byla v pořádku a mu se pak u mě líbílo.. Určitě ta doba rychle uteče a ty to překonáš. Hlavně je fakt sebetýrání, když člověk v tu dobu furt nakukuje, kde se co píše o těhulení a miminkách atd, znám to 😉 Já navíc někdy nakupovala oblečky, že jsem neodolala a pak jsem místo radosti doma měla depku, že nakupuju věci a přitom není pro koho ☹ Máš to odloženo na dlouho?

flamenga • 18. máj 2009 o 12:15
min. na pol roka 😒

strouzek • 18. máj 2009 o 12:23
flamengo no já zažila něco podobnýho,kvůli potratu a špatné štítné žláze mi hrozil zákaz otěhu na 2 roky.Totálně jsem se složila, vlastně kvůli toho jsem šla na operaci abych se mohla začít snažit hned ale i tak jsem si musela počkat na oficiální snažení půlroku a to můžu říct že jsem to hodně blbě nesla, neustále jsem brečela, nic mě nebavilo, vše mi přišlo zbytečný. Radu na to žádnou nemám, prostě si to muset v hlavě srovnat, obrečet a jinak nevím, člověk si může 100x říct že to uteče, že půlrok až rok není nic , a snaží se zabavit něčím jiným ale mě to vůbec nepomáhalo 😔 pro holku která touží po mimču je hrozný čekání i měsíc.držím palce aby ses s tím uměla srovnat a uteklo ti to

hiva • snž • 18. máj 2009 o 13:07
Ahoj Flamenga ....u mna je to sice len na 3 mesiace, ale tiez ma z toho islo porazit.....teraz mam uz jeden mesiac za sebou.....ani som sa nenazdala......ako pise jaspina, v prvom rade treba mysliet na to, ze to robis pre babetko.....mne bola na 3 mesiace napisana HAK na znizenie hladiny testosteronu, lebo u mna nedochadza k ovulacii.....tak sme tieto 3 mesiace aj s manzelom zobrali ako vyzvu....ja som sa pustila do diety a do zdraveho zivotneho stylu....zacali sme s manzelom spolocne sportovat, aby sme si zlepsili kondiciu a aj zdravotny stav predtym, ako sa nam podari babetko.....ved vsetko co robime, robime len preto, aby sme sa dockali zdravuckeho babetka....nehadz flintu do zita....ber to ako moznost este viac a lepsie sa pripravit na mimino 🙂

kveta • 18. máj 2009 o 13:15
Zažila som to, môj pokus o KET bol odložený o deväť mesiacov v čase, keď som už mala dohovorený termín v CARe. Mala som pocit nespravodlivosti a stratila som vieru v Boha. Dnes už sa pomaly pripravujem na pokus a o päť týždňov sa idem poradiť do CARu o termíne a liekoch. Zmenilo to môj pohľad na svet, spravodlivosť v živote. Stala som sa nespoliehajúcou na Boha, príliš neberiem ohľad na svoje okolie a využívam ten čas na to, aby som si ešte užila bezdetnosť. Takže ak máš nejaký sen navštíviť cudzie kraje, ktorý s dieťaťom by bol ťažší, tak si ho ešte splň. Začala som chodiť tancovať, cvičila som, venovala som sa zdokonaľovaniu kuchárskeho umenia, prihlásila som sa na pár kurzov, schudla som /dnes som v šoku zistila, že oblečiem všetko, čo som považovala už za malé oblečenie.../. Toto všetko by som s dieťaťom robiť nemohla... Takže smútok stranou a uži si ešte tie posledné mesiace bez starostí o bábo... 😉

noe • Včera o 21:32
Ahojte, dobra a aktualna tema aj pre mna 😠

Po pol roku snazenia mi dg. PCO anovulacne cykly, manzel zly spermiogram. Kedze zijeme v zahranici a liecim sa v Heliose dostali sme na vyber. Liecba Clostilbegytom (na spustenie ovulacie a mozne otehotnenie potom) musi byt sledovana lekarom a teda : 1. niekolko krat do mesiaca lietat hore dole, kedze manzel koli praci sa nemoze uvolnit ani na den
ALEBO
2. pockame do konca jula, kedy manzelovi konci hlavny kontrakt a bude mat par mesiacov pauzu s vylozenymi nohami

Takze zatial to vyzera, ze sa rozhodneme pre tu druhu moznost, a nejake 2 mesiace po skonceni manzelovho kontraktu, (aby mal cas na regeneraciu svojich kamaratov, kedze teraz je velmi vytazeny a stresu ma viac ako vela) v oktobri zaciname stimulovat a naplno snazilkovat 🙂

A do vtedy babulky neviem ako to zvladnem. Uz dnes depresie a placem nad kazdym kociarom na ulici. 😢
Snazime sa sportovat, zdravo varim, teda skor su to len zeleninove salaty, jeme vela vitaminou a doplnkov... ale nic z toho mi nepomaha pozitivne mysliet.

Dokonca manzelik nam spravil aj veku tabulku, ze co vsetko robime pre to, aby sa nam babatko podarilo 🙂 ale u mna ani to nepomaha.
Kamosky mam takmer vsetky tehule, mamule a "normalne" debaty pri kave su takmer nemyslitelne.

Takze flamenga som tu spravne, ze??? 😠 😠 😠

michamicha • snž • Včera o 22:19
ahoj, tak tady jsem asi taky správně, u nás se to protahuje tak nějak průběžně, vždycky se objeví nějaký zádrhel a něco nefunguje tak jak by mělo 😠

janemari • snž • Včera o 22:24
Tak pre mna je to tiez aktualne.Skoncila som teraz polrocnu liecbu injekciami kedy som mala vysadeny cyklus a teraz cakam na menzes a nabehnutie cyklu.Ale kedze som prisla o robotu a potrbujeme peniazky budeme as musiet odlozit snazenie.

terinda • Včera o 23:14
Holky, no jo, odložení snž (ať už kvůli lékům či jiným důvodům) je velká pakárna.
Kamarádky těhulí a rodí, okolí tlačí, rodiče....
A "nemyslet na to" je ta nejblbější rada.

Tak se snažte užívat života, dělat jiné věci, koupit si něco hezkého, cvičit nebo hubnout 😀 atd. 😉

Já měla nejdřív odklad kvůli očkování... skoro rok, a teď zase 2 měsíce...

krpatucka • Dnes o 07:58
Babule nedepkujte, tak isto mam odklady. Uz dokopy su to skoro 2 roky. Najprv to bolo 6 mesiacov po potrate, potom kvoli roznym vysledkom a ked sa nieco naslo a riesilo tak vzdy to boli min.2-3 mesiace. Aj ja velmi tuzim po mimi, ale aj minule som mala skvely vikend s priatelmi a povedala som si, ze keby som mala mimi, tak by som to nemohla prezit. Tak isto som si to vravela, ked som si zaspominala ako som stretla moju naj kamosku. Keby sa nam podarilo mimi hned ten prvy krat, tak by som ju nestretla a prisla by som o uzasnu osobku. Berte to pozitivne, ze si mozete este uzit. Ako Kvetka pisala treba si uzit veci, ktore sa s mimcom nedaju. Par mesiacov dozadu som bola na tom velmi zle. Stale som mala depky a kade som chodila tade som plakala, lebo moje kamosky otehu a ja stale nie, ale potom som si nasla konicek pri ktorom nemam cas mysliet na veci okolo deti a je mi lepsie. Vsetko ma svoj cas a vzdy sa stane to co sa ma. Takze hlavy hore a ako je pisane v jednej teme tu na konovi, babatka chodia iba do veselych brusiek 😉

flamenga • Dnes o 08:13
Som "rada", že v tom nie som sama 😔

flamenga • Dnes o 08:14
krpatucka máš svätú pravdu 🙂 Asi sa treba sústrediť na niečo iné a vo všetkom vidieť nejaké tie pozitíva... aj keď je to ťažké... budem sa snažiť 😀

lucule • snž • Dnes o 09:53
Ahojky flamenga, urcite v tom nejsi sama. Treba holky co maji protilatky proti spermiim nebo vajicku -a je nas hodne- se taky nemohou nejakou dobu snazit. Nekdo jenom 4-5 mesice ale u nekoho to trva daleko dele a pak stejne jeste neni jistota zda to pomuze 😒

noe • Dnes o 10:53
Tak nas je viac 😉 no to nieje pozitivna sprava, ale pozitivne je, ze sa to da prezit... 🙂

Mate niekto skusenosti s macickou, psikom, alebo inym domacim zvieratkom. Ja velmi lamem manzelika, na Slovenku mame u rodicov kocura britska modra, je uzasny, velky sivy ako plysovy 😵 no stale je nejake proti, preco si ho nemozme priviest sem.

Myslite si, ze by take zviera pomohlo na zmenu myslienok????

krpatucka
21. máj 2009

Podla mna sa nemala ta tema zamknut. Tu sa povacsine preberaju snazilkovske problemy ked to nejde a v tej ktora sa zamkla sa preberalo ked sa nesmie. Su to 2 rozdielne veci.

Noe podla mna by bolo super keby ste si zaobstarali zvieratko. Budete sa starat o ziveho tvora a spravi vam program a upravi resp. zmeni myslienky 😉

noe
21. máj 2009

Ou.... tema sa zamkla 😨 😨 😨 😨

Krpatucka, suhlasim az na to, ze ani nie ked sa nesmie, ale ked sa snazit nemozes a musis z urcitych dovodov pockat, su to 2 rozdielne temy, tak nechapem preco ich spojili 😒

Ale dakujem, ja si myslim, ze tiez by mi velmi pomohlo mat neco zive (okrem manzela 😀 vedla seba.

U nas je asi najvacsi problem, ze ked cestujeme na Slovensko ci uz autom alebo lietadlom, tak potom co s tym???? preto doteraz nic nemame. No ale nieco vymyslim 🙂

felicia1
21. máj 2009

ahojte

tak som ten isty pripad,do aprila som bola snazilka,od maja som neni,zistili mi zlu funkciu ŠŽ a musim sa najskor nastavit a potom snazilkovat,dufam,ze budem ten pripad,kedy to bude trvat len 3 mesiace a potom zas do snazilkovania,ked mi oznamili,ze so snazilkovanim musim ihned prestat myslela som ,ze sa zblaznim, ale nejako som si uz zvykla,vyrovanala sa s tym,a najdolezitejsie je aby som bola ja zdrava v ramci normy a neohrozila pripadne babatko v brusku

flamenga
21. máj 2009

Hm, viem, že je tu takáto téma, ale novú som založila práve kvôli tomu, že my sa snažiť nemôžeme a mne sa nechce čítať príspevky, kde dievčatá rozoberajú "čo na to psychika", keď sa nedarí..... pretože mi ani nemôžeme skúšať, či sa darí alebo nie 😔 Ale nevadí 🙂

Aj ja som uvažovala o zvieratku - túžim po zajačikovi 😀 ale tiež mám dilemu čo s ním, keď odídeme z domu... dosť často totiž odchádzame na víkend.... 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre