Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

tanyja
autor
11. jún 2009

ahoj lulu - ďakujem za povzbudzujúce slová a pravdupovediac, tripletestu veľmi neverím, čítala som o tom, v niektorých štátoch to už dokonca nerobia, lebo sú nepresné !!!! a práve preto potom robia odber plodovej vody, čo mne už samozrejme robili asi pred 2 mesiacmi , takže ja som kľudná ..... do stredy 😝
čo sa týka výrazov KET a IVF , veľký rozdiel ja v tom nevidím , práve preto, lebo ja som absolvovala iba IVF
no ale viki to už ovláda veľmi dobre a dúfam, že sa dočká aj ona malého uzlíčku , lulu samozrejme aj ty, a na sylvi veľmi myslím
z Trnavy do BA to nie je až tak ďaleko, nie ako my, cestovali sme takmer 4 hod jednu cestu, kým sme došli do Iscare a potom späť, tak si to vieš predstaviť , zabitý celý deň a hlavu som mala ako súdny deň......
teraz chodím do BB a to je len 1,5 hod cesta, to ide a stihneme ešte plno iných záležitostí........ nákupy atď.

lulu107
11. jún 2009

tak to ozaj bola dlhá cesta, síce aj nám sa stalo pár krát, že nám cesta trvala 4 hodiny do Ba, keď bola zápcha, za normálnych okolnosti tak 1 hodinku. Keď prídeme na parkovisko a pozerám značky na autách, tak si poviem, že je to super, že to máme tak blízko🙂
sylvia - ty si bola na IVF alebo na KET? a koľkaté to bolo?

tanyja
autor
11. jún 2009

to veru áno, máš to blízko, iste sú rôzne centrá, ale my sme na výber nemali, my sme potrebovali PGD a to sa robí iba v Iscare , to je škoda, lebo veľa párov nemôže mať deti, a iba samotná cesta lezie človeku na nervy a nie to ešte rôzne vyšetrenia , ale obdivujem babenky, ktoré si takto vychodili z východu do blavy pre bábo a dočkali sa ho 😉
mne v trnave býva bývalá spolužiačka , veľmi dobrá kamarátka, v kontakte sme každý deň, ešte že existuje skype 😀 😀

vika34
12. jún 2009

ahojte ,lulu ja chcem ísť na IVF preto,lebo ja som už trochu prestárla a môžem absolvovať IVF iba do januara 2010,ked rátam,že by som išla povedzme v septembri na KET a zase by som potratila niekedy v 8TT,tak by mi na IVF zostávalo veľmi málo času,takže chcem radšej IVF a dúfam už nebudenm potrebovať KET.Ja MáM ZAMRAZENé Až 100 bunkové tri kúsky,mrazili ich až na 5 deň,takže je možné,že sa ani nerozmrazia,V GF som mala zamrazené až 6 dňové tiež tri po PIGD a rozmrazili sa iba dve,ale nebolo z toho nič,Som trochu prekvapená ,že ani IVF nevyšlo ,ale ešte mám nejaké možnosti,tak to je dobre,aj to je dobré,že veríš v KET aj myseľ je dôležitá,ja som zažila už všeličo,takž e už nie som až taká optimistka
tanyja,až včera som pozrela tvoj mail,a predstav si keby to nebolo zakrúžkované,tak by som netušila čo si mi to poslala

😀
hlavne,že lekárka to rozozná 😅 ,držím palce

tanyja
autor
12. jún 2009

ahoj viki, nie si sama, kto tam vlastne poriadne nič nevidel 😀 😀 😀 , ani ja , iba drahý tipoval, že to tmavé dookola by mohli byť nožičky a tým nám vlastne vytŕča zadoček 😀
keby Ti to vyšlo, bola by som veľmi rada, alebo potom si počkáš už len na dospelosť svojej Vikinky a na vlastné vnúčatká , aj taká je alternatíva , ale malá ma času a času ........ 😀 minimálne ešte 10 rokov

nikika33
12. jún 2009

ahojte baby ! Dlho som sa neozvala, ale som si vás sem tam čítala. a je mi strašne luto, že sa viky a sylvi nepodarilo ... 😔 ja som na tom podobne, stále nič, ale tento mesiac som si dala pauzu so snažením, myslím tým meranie bazálnej teploty a snaženie vo "vhodných " dnoch ..aj tak to nič neprinieslo ..
zajtra máme doma narodeninovu oslavu, malý bude mať v nedelu 7 rokov ... tak sme pozvali aj jeho kamošov, dúfam, že to prežijem 😝 zatial papa a ešte sa ozvem

vika34
13. jún 2009

ahojte takyna ,moja VIKA má ešte aspoň 15 rokov času ,aj ked ona je nejaká veľmi uvedomilá,lebo povedala ,že rodiť bude okolo 25 😀 ,aby nebola stará,tak ja som potom už kde?Hlavne,že stále po mne chce súrodenca a stále sa ma píta,či moje problémy nie sú náhodou dedičné?/že by chcela začať plodiť pre istotu ešte skôr?/
Skúsim ešte to posledné IVF,mám ešte po tomto nejaké mrazáčiky ,možno ostane aj po tom poslednom a ked to náhodou nepôjde,nuž bohužiaľ už mi asi nič iné nezostáva,ale verím,že nejaký pokus hádam bude úspešní,pá
nikika a ja už tiež nesexíkujem iba cez plodné dni,lebo je to hrozne stresujúce,ale podvedome pozrem do kalendára ,ked už má k tomu prísť,ale už to neberiem ako prvoradú vec

vika34
15. jún 2009

no baby byť na tretej strane?to je hanba 😠
silvi čo je s tebou,ozvi sa mi

tanyja
autor
16. jún 2009

ahojte, viki - písala mi Sylvi, ozvala sa Ti , však, lebo spomínala, že sa Ti musí ozvať 😀 😀 , je veru poriadna, ona nás neopustí a my si ju nedáme, a tvoja dcéra je fakt uvedomelá !!!!!!! našla si krásny čas na deti, no ja som vždy zravela, že ako 23r. sa vydám a v 25 budem mať dieťa a pravda je úúúúúúúúúúplne iná 😀 😀 😀 , v 30r. svadba a v 33.r 1.dieťa 😀 😀, aj tak sa dá a nič som nezmeškala .....
nikika -- mohla by si sa ozvať aj častejšie, za chvíľočku sú prázdniny, tak času bude určite viacej !!!!!
no ja idem zajtra k doktorke, povie mi za výsledky za krv, som zvedavá a veľmi, určite sa ozvem a dám vám vedieť.

vika34
16. jún 2009

tanzja uvidíš všetko bude o.k.
dúfam,že sa mi podarí do 40 porodiť,lebo na ZŠ ,sme si s kamoškou hovorila ,že čo bude v roku 2000,vydaté s dvoma detmi a je o 9 viac a nič,tak ešte sa necítim stará,ale vek proste neoklameš
silvi sa mi ešte neozvala,asi jej budem musieť zavolať

lulu107
17. jún 2009

vika - ty, že si stará? ja mám 30 a mám z toho depku, že ešte nemám dieťa, už som bola taká spokojná, že som bola tehu, že je to super mať 30 a byť tehu, ale verím tomu, že sa mi to ešte do konca 30 podarí, mám taký vnútorný pocit, dúfam, že ma nesklame.
Ja mám 2 blastocysty a 7 je malých drobcov tuším 6 bunkových, neviem si spomenúť ako sa volajú. Dúfam a budem sa za nich modliť, aby bojovali ako ja, normálne aj sama žasnem ako som sa psychický pozbierala, keby som nebrala tabletky, tak neviem ako by som to zvládla. Teraz som v normálne v pohode. Mňa najviac zabíjal čas čakania a predstava, že mám čakať 3 mesiace. Už to beriem úplne inak. A tie chyba ktoré som spravila pri prvom tehu, tak už ich nespravím. Tak som si hovorila, že zostanem doma a išla som do práce a stalo sa mi to osudným. Už budem pekne doma. Budem pozerať iba na drobčeka, na to aby som ho neohrozovala. Bola som taká blbá, veľa veci som si uvedomila až teraz.

tanyja
autor
17. jún 2009

ahojte, tak a som tu 😀 usmiata, lebo mám na to dôvod: moje obavy z výsledkov krvi sa nepotvrdili, sú úplne ok, maličký rastie ako z vody , som síce v 23tt, ale malý ma miery na 24tt , asi ho dobre živím 😀 , a to sa kŕmim hlavne syrokrémom, paradajkami a celozrným chlebíkom + mlieko nesmie chýbať !!!!!!!! dopĺňam slovenské štatistiky v spotrebe mliečnych výrobkov
fotočku mám, ale kedže sa mladý muž k nám otáčal zadkom, tak radšej neukazujem, aby ste si nemysleli, že si z vás robím srandu 😀 😀 😀 , proste nemal na nás náladu !!!!!!!
lulu - ty a stará ? ženy predsa nestarnú !!!!!! ale ešte si nič nestratila, veď viki bude náš živý príklad, dočká sa baby a bude nám vysvetľovať, ako to má fungovať aj v 40-tke !!!!! a tie názvy, čo používaš, napr. blastocysta, tak to už vôbec neovládam 😝
a nevyčítaj si, že si prišla o bábo ! mne doktorka vysvetlila, že zdravé bábo samé od seba neodíde, takže bolo asi príliš slabé, aby virózu vydržalo, takže , ty za to nemôžeš ! aj ja som mala hne´d zo začiatku virózu a aha , malý ako rastie a kope ako riadny futbalista 😀 😀

tanyja
autor
18. jún 2009

zdravím všetky snažilky a budúce maminy, ako sa dnes máte ??????? u nás to tak vyzerá, že sme kúpili auto a v sobotu si ho máme vyzdvihnúť, len nech to dotyčný stihne odhlásiť !!!!!!! lebo ja sa chcem na ňom voziť, teda hlavne malého 😀
viki - kedy idete na ďalší pokus o mimi ? máš mať niekoľko prestávku ?
lulu - čo nové v práci ? veľmi sa nenaháňaj a hlavne nerozčuľuj !!!!!!!!
ja sa snažím byť stále v dobrej nálade, zatiaľ sa mi to darí a aj to na malom cítim, ako kopká 😉

vika34
18. jún 2009

ahojte,musím mať tri mesiace bez hormonov,tak sa chystám tak koniec septembra,alebo oktober ako to výjde
tanyja som rada,že je všetko o.k.
lulu,kedy sa chystáš na KET?

lulu107
19. jún 2009

tanyja - ja som nemala len nejakú takú virózu, dostala som vysoké horúčky a vôbec mi nechcela klesnúť, najprv som mala len hnačku, ale potom som dostavala krče, no v nedeľu v noci sa to vystupňovalo a ja som už ležala na zemi od bolesti, drahý mi chcel zavolať záchranku, pretože som od bolesti strašne plakala, mala som pocit, že sa mi roztrhnú črevá, ja som to vedela, že také niečo to 4 týždňové babenko neprežije. V pondelok sa mi to na večer ukľudnilo a už som trošku začala špiniť, na druhý deň viac už to išlo zo mňa. Bolo to tiež dosť bolestivé. Ja mám z toho pocit, že prišla črevná infekcia zobrala babenko a odišla. Pred tým som bola v pohode ja aj babenko, nebola som ani unavená, mala som strašne veľa energie, moja energia bol ten drobček. Ja som ten hnusný vírus dostala v práci. Braško ho chytil odomňa a pritom sme boli spolu hodinu. Musel zostať doma celý týždeň a pritom bral lieky, my dvaja s drobčekom sme nezvládali tie bolesti a krče bez liekov. A v práci sa stále niekto nájde kto je chorý. Teraz budem určite doma! A budem sa starať o drobčeka!

babenky - 13.júla mám konzultko a 15 by som mala dostať M a idem na to. Dúfam, že na konzultku doki povie ideme na to! Cítim sa OK. Cytológiu som mala v poriadku a maternica tiež, tak to vyzerá, že drobček ma vyliečil.
alebo tie bylinkové čaje, neviem. Ale viem, že drobčekovia budú mať dobré podmienky🙂 Strašné sa na nich teším

vika34
19. jún 2009

lulu tak to sa ti teda už blíži
tanyja a ty ako ?Pracuješ,alebo si doma

vika34
19. jún 2009

Teraz idem riešiť další problém,pred dvoma rokmi som si našla malú hrčku pod bradavkou,utekala som hned na sono prsníkov,povedala dr.že to nič nie je ,ale keby to rástlo treba to vybrať.Minulý rok som bola na kontrole u inej dr.a skonštatovala ,že sa to zväčšilo o 2mm,aby som pre pokoj duše išla na punkciu,ale bola som pred IVF,tak som tam nešla a tento rok som bola zase u tej prvej a tá ked počula ,že sa chystám na IVF,chcela aby som si to dala hned vybrať,že je to 2 cm a nemá to tam čo hľadať,tak mám ísť na Heydukovú na onkologiu na to ,aby mi to vybrali.Počas stimulky sa mi to nezväčšilo,dokonca mám pocit,že sa to zmenšilo,ale teraz mám 3 mesiace pred dalším IVF,tak si to pôjdem dať asi urobiť.Mám ,ale z toho nepríjemný pocit aj ked ma presviedčali,že je to iba nejaká cystička.Kedže nejdeme na dovolenku ,tak to chcem vybaviť,tak to je môj plán na leto,nič príjemné

tanyja
autor
19. jún 2009

ahojte
viki - ja už od polovice apríla nepracujem, som PN, a takčitak by som v práci skončila, bola som iba na zastupovanie a dotyčná osoba sa už vrátila do práce , tento týždeň som absolvovala aj Bb aj moju doki, všetko dopadlo ok, aj výsledky z tripletestu dopadli ok, dnes mi robili ozvy a počuli sme, ako malému bije srdiečko, bol to nádherný pocit, len nech čuší tam, kde má až do októbra, a že kope ako dový, ani neopakujem 😀 😀
lulu - ja som nevedela, že tá tvoja črevná viróza bola taká agresívna, ja som to mala za jeden deň a pokoj, bola som po síce ešte 2 dni ako vy........... , ale prešlo to 😉
no a teraz mi chutí všetko, ale neprejedám sa, nemám to vo zvyku 😀 , musím si dávať pozor, lebo aj bez toho som guľka
ale pribrala som zatiaľ 4,5 kg ( myslím, že je to slušné na polovicu 6 mesiaca )
pa pa
a viki - daj si prsník do poriadku, sranda to teda nie je , čím skôr, tým lepšie

lulu107
20. jún 2009

tanyja - veľmi sa teším, že všetky výsledky dopadli dobre🙂 a malinkému sa darí, šak čoby sa nedarilo, keď maminka sa oňho stará, tak dobré🙂 Keď si pribrala 4,5 kg, tak si myslím, že si pribrala len do bruška, musí to byť krásne🙂
A keďže viem, že je to také vychutnala som si aspoň málinku chvílečku pomaly 4 týždne, tak viem, že sa oplatí bojovať a nevzdávať sa🙂
Tanyja - ja keď som dostala tú črevnú infekciu, tak som strašne vracala, ešte aj estrofén ktorý som si dala, čo mi mohol pomôcť, tak aj ten som vyvracala, 3 dni som vôbec nič nejedla, iba pila vodu. Za jeden deň som schudla 3 kg. Ja som bola z tej choroby už strašne unavená a slabá, bez liekov som bola hotová a drobček na tom nebol asi lepšie než ja. Babenko je dosť slabé do 3 mesiaca. Pohotovosť v TT mi vôbec nepomohla lebo som tehu a v tehu sa nič nemôže. Môj obvod. doki mi povedal, že normálne som si mohla dať endiex, ten sa nevstrebáva do tela a vyliečilo by mi to črevnú infekciu.Ten by som mohla užívať max 4 dni. Ale na druhej strane je to asi lepšie že takto to dopadlo, pretože akurát vtedy sa mu vyvíjal mozog a na nete som našla že črev. infekcia by plod buď zničila alebo poškodila. Ja som si túto správu na nete prečítala počas choroby, takže som už vedela čo bude následovať, bojovali sme obaja

lulu107
20. jún 2009

vika - mala by si si to dať poriadne vyšetriť a ak bude potrebné, nech ti spravia punkciu, aspoň opadne z teba stres. Viem o čom hovorím, pretože ja som mala problémy tiež síce to nebolo na prsníku ale na krčku maternice, museli mi zobrať vzorku na onkólogiu, podľa cytológie a povlaku na krčku maternice to vyzeralo, že mám asi rakovinu, ale výsledky z onkológie hovorili opak nenašli tam žiadne rakovinové bunky a ten povlak teraz po potrate mi zmizol a cytólógiu som mala v poriadku🙂 klop klop, musím zaklopať, nech to neprerieknem chodila som s tým problémom 2 roky po lekároch a preto sa odialilo moje IVF.

vika34
20. jún 2009

ahojte,ved hej chcem si to dať do poriadku,MM sa veľmi bojí a ja tiež,nie že by to bolo pozitívne,ale na tej onkologii to bude poriadne depresívne

lulu107
20. jún 2009

mne to nebrali na onkológii ale u gynekológa a vzorku len poslali, tebe to budú brať priamo na onkológii?
U mňa asi bolo najhoršie to že lekári ma pripravili na to najhoršie, lepšie povedané 3 dlhé týždne som bola v tom, že je to pozitívne, ja som sa už aj s tým vyrovnávala a predstav si že mi to išlo lepšie ako potrat.
Ja si myslí, že to určite nemáš pozitívne pretože by sa ti to po IVF nezmenšovalo, rakovina buď sa zastaví alebo rastie. A určite by si sa aj cítila zle, bola by si strašné unavená, cítila by si zmenu na sebe.
Ja verím, že to budeš mať v poriadku a pekne šup na ďalšie IVF.

vika34
20. jún 2009

ja si mám ísť k svojmu gynek.pre žiadanku na punkciu a na správe zo sona mám,že žiadajú to vybrať a mám sa objednať na onkologiu,že tam to robia,ale viem ,že aj kolegyňa bola na punkcii tam.No nie som si istá či by som sa s tým vôbec nejako vyrovnala ☹ .Tak na všetkých troch UTZ mám napísané,že to nevyzerá na rakovinu,ale bude to nervák

lulu107
20. jún 2009

nervak to bude určite, pretože nedá sa nemyslieť na to a ešte keď budeš musieť ísť na tú onkológiu 😕 ako dlho to už máš?
Určite to zvládneš a budeš sa tešiť aspoň raz aj z negat. výsledky

vika34
20. jún 2009

dva roky ,ked som si to našla prvý raz,lebo ja sa občas samovyšetrujem a ja to mám pod bradavkou,takže som to mahmatala možno až neskôr,vždy ked som bola prirodzene tehotná ,mala som strašne bolestivé prsia a raz som mala také zdureneé uzliny ,že som sa až zľakla ,ale ked som potratila tak to vždy hned prešlo

lulu107
20. jún 2009

To určite bude v poriadku, veď aj keď šokovičku dávajú dole tak sa to posiela na rozbor na onkológiu. A kedy sa chystáš na to?

vika34
20. jún 2009

ešteb neviem ,ale asi čo najskôr

lulu107
21. jún 2009

Neviete mi náhodou poradiť do kedy sa môže piť achemilkový čaj pred KET? Do vtedy kým nezačnem brať hormóny?

vika34
21. jún 2009

lulu ja som to nikdy nepila tak neviem ,skús si nájsť vo vyhladávači koníka,viem ,že v nejakej téme sa to rozoberalo,ale neciem presne v ktorej

lulu107
21. jún 2009

Je to čaj na posilnenie maternice pila som ešte aj po potrate 3 týždne čaj od bylinkárky a ešte aj vitamíny, neviem čo presne z toho ale pravdepodobne niečo z toho pomohlo mojej maternici, podľa výsledkov z preventívky a cytológie🙂 ťuk, ťuk na drevo dva roky som mala problémy. Možno má na tom podiel aj drobček, ktorého som mala pod srdiečkom.
Poviem dokimu na konzultku, že ho pijem a či ho mám vysadiť, niekde na nete som čítala, že sa má piť tuším do 3 mesiaca a potom na konci tehu. Ešte to pohľadám

A ozaj vo FC sa tiež musí nechávať pauza medzi IVF 4 mesiace?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre