Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

zuzana0612
21. jún 2009

ahoj lulu, ja tiež začínam piť alchemilkový čaj. doteraz som pila klasický ženský čaj, aj ten je dobrý a pomáha ale mám takú knihu o bylinkách a v tej je napísané, že "alchemilka veľmi pomáha pri poranení pri pôrode, pri ochabnutí podbrušia žien, ktoré majú ťažkýž pôrod alebo sklon k potratu, upevňuje plod a posilňuje väzivo maternice. ženy so sklonom k týmto ťažkostiam by mali od tretieho mesiaca piť alchemilku. ona je všeliekom na všetky ženské choroby a pomáha dokonca spolu s kapsičkou pastierskou pri obrátení maternice a slabinovom prietrži."

vika34
21. jún 2009

lulu vo FC po neuspešnom IVF mi dr. povedal ,že tri mesiace bez akýchkolvek hormoniov

lulu107
21. jún 2009

zuzana - ďakujem za info. a nepíše sa tam náhodou aj že vyrovnáva hormóny, ja som to niekde čítala a bojím sa že keď začnem brať homóny na KET aby som tým niečo nepokazila, tak preto hľadám info.

zuzana0612
21. jún 2009

o vyrovnávaní hormonov sa tu nepíše. inak pre info je to kniha Zdravie z božej lekárne. a aké čaje od bylinkárky a vitamíny si brala? a neskúšala si takéto čaje piť aj dlhodobejšie? ja v poslednej dobe stále počúvam, ako to ženám pomáha. tak neviem... mne to tiež pomáha, nejakú zmenu som už zaznamenala. skús sa lekára opýtať, či by to malo vplyv na hormonálnu liečbu. alebo aspoň v lekárni, keď si budeš čaj kupovať.
okrem toho na ženské problémy a pri problémoch s potratom je to ešte napísaný aj rebríčkový čaj a dobrá je aj materina dúška.

lulu107
21. jún 2009

Aké to boli bylinky od bylinkárky to neviem, mala ich namiešané, dala mi 3 sáčiky, 1 som mala mať na týždeň to bola zhruba jedna lyžička ktorú som si dala do pusy a zapila troškou vody. Povedala mi že je to čaj na zahojenie maternice po potrate, stabilitu hormónov a na plodnosť.Ja som jej presne povedala čo sa mi stalo a že som bola na IVF. A keď som ho dopila začala som piť achemilku, tú pijem druhý mesiac a na budúci mesiac sa chystým na KET. Beriem teraz Femibion 800 s metafólinom/ kyselina listová/ a calibrum baby plan🙂

tanyja
autor
21. jún 2009

ahojte, teraz som sa k vám dostala 😀 boli sme si pre autíčko
ja som tiež pila alchemiku, ale kdeže nie som na čajíky a ani mi nechutil, tak som to skoro vzdala, zato alchemika chutila môjmu drahému, a možno nám to pomohlo, kedže sme sa dopracovali už do 24tt
tiež som brala femibion 800, ale len po polke a teraz pijem už len calibrum mami a selén+zinok+vitamíny, mám to brať do konca , tak pocitvo papáme vitamíny, ale aj tie fajné chrumkavé
mám doma aj tehotenský čaj, ale akosi anii ten mi nechutí, ja som nikdy čaje nemala rada, jedine zelený a ten teraz kvôli kofeínu nepijem, zato mliečko si doprajem až až, takmer 1liter denne 😀 😀
prajem dobrú nôcku , ja idem spať a malý začína kopkať 🙂

zuzana0612
22. jún 2009

medzi čajmi je dosť rozdiel. mne čaje tiež nikdy moc nechutili, ešte tak nejaký ovocný a osladený. ale keď si človek nájde dobrý bylinkový čaj, tak to zvládne aj bez cukru a citronu. teraz už ani iný čaj ako bylinkový nepijem, iba občas zelený.

tanyja
autor
22. jún 2009

a ja už vôbec nedávam cukor ani citrón do čaju, kamoška má čajovňu v stupave ( škoda, že bývam ďaleko od nej), určite by nám poradila aký je vhodný a na čo konkrétne
bylinkové môžu byť, ale to len sporadicky 😉 teda raz za čas, v lete už vôbec nie, to skôr v zime
a zelený je zdravý !!!!! ale to musí byť kvalitný, tieto popradské alebo klember sú podľa mňa len slabý vývar z toho lepšieho

zuzana0612
22. jún 2009

ja myslím, že bylinkový čaj je najlepší ten, čo si urobíš z nazbieraných a nasušených byliniek, pretože nikto nevieme, aké "seno" dávajú do tých sáčkov čo predávajú. a tie z čajovne by tiež mohli byť dobré.
súhlasím s tebou tanyja, že klember a popradský zelený nič moc.

tanyja
autor
22. jún 2009

podobne je to aj s liečiteľmi - kopa ľudí verí, že pomôžu, ale ! nie je liečiteľ ako liečiteľ, niektorý sa ním nazve , len aby zaujal a potom ked som čítala krabičku z liekov, ktoré si musel môj drahý kúpiť, až mi oči vypadli z jamok !!!! made in hongkok , drahé ako ďas a nič iné to nebolo, iba bylinky,, ktoré pomáhajú prečistiť telo
moji svokrovci si myslia, že je zázračný , ja sa s nimi nahádam, ale proste takému ako je ten človek , neverím
len ich nadopuje rečičkami a to je všetko, tiež to vplýva na psychiku , vsugeruje si, že je to super, tak tam chodia stále !!!!!! ☹

vika34
22. jún 2009

ahojte,načo je dobrý ten alchemikový čajík,či ako sa to volá?
Ja teda bilinkové čaje vôbec nemusím,ale niečo by som teda obetovala,ja som teraz po tom druhom IVF vypustla uplne všetkylieky aj vitamíny a začnem až niekdy v auguste,neporadíte niečo na udranie tehotenstva?
dík

zuzana0612
23. jún 2009

Ahoj Vika, o pár riadkov vyššie 21.6. som písala lulu kúsok z jenej knihy, v ktorej sa píše o alchemilke. Môžeš si tam prečítať načo je dobrý. Všeobecne je to čaj, ktorý pomáha ženám.
tanyja, ja mám na liečiteľov podobný názor ako ty. moc im neverím. skôr je to o tej psychike, narozprávajú ľuďom všeličo... ale možno je to aj o tom, že keby to človek zažil, že mu nejako pomôže tak by tomu aj veril. počula som už o všeličom, ako pomohlliečiteľ ľuďom, ale sama tomu nererím

tanyja
autor
23. jún 2009

ahoj *Zuzi, , asi tak nejako si to myslím ako ty, ved aj svokra povie, že ako dobre jej pomohol a na druhý deň ju znova všetko bolí, tak ......... , ona skôr hľadá povšimnutie , že ked bude hovoriť čo všetko ju bolí, tak sa o to budeme viac zaujímať, ale opak je pravdou 😉 , nereagujeme na to
skôr by som skúsila akupunktúru a existujú aj rôzne chmaty na bolesť, a najlepší je aj tak čerstvý vzduch, zdravá strava a pohyb !!!! 😝 😝 😝

zuzana0612
24. jún 2009

Ahoj tanyja, tak to ti napíšem, čo raz poradil priateľovej mame liečiteľ, že sa má zatvoriť doma do izby, v ktorej nie je žiadna elektronika ani nič rušivé a on jej bude vysielať energiu na uzdravenie. Toto mala robiť každý deň v tú istú hodinu. Bola dosť chorá, stále mala teploty, tlak jej klesal a všetko ju bolelo. Trvalo to asi tak mesiac. Ledva chodila. Tak vieš... prečo by tomu človek neveril....???? Tak to robila. 🙂 Ale ja som aj tak toho názoru, že bola veľmi vyčerpaná, pretože trištvrte roka pred tým je zomrel manžel a snažila sa na to celé zabudnúť prácou. Tak stále niečo od rána do večera robila až to takto dopadlo. Musela si oddýchnuť a nabrať silu.
Tiež skôr verím tej akupunktúre a masážam. Chodila som na masáže pravidelne. A pani mi stláčala aj body na nohácha a pomáhalo to. Mávala som ucpatý noc a bez toho, aby som robila ešte niečo iné, sa mi nos uvolňoval. A cítila som napríklad zmeny aj na žalúdku. Bolel ma žalúdok a uplne zmeny som potom cítila. No a čerstvý vzduch, zdravá strava, pohyb, oddych... tak to nie je o čom.

tanyja
autor
24. jún 2009

mne pravidelne vypisuje istá veštica, ani neviem ako na mňa prišla, poštu ani neotváram, rovno to zahadzujem, ani raz som neodpísala ale je neoblomná. aby mi niekto tlačil do hlavy kapustu, že v nejakom talizmane od nej je zázračná sila k získaniu peňazí, tak to je blud do neba volajúci !!!!!!!
budeme mať to, za čo sami bojujeme , nič nepríde samo len tak
v denšnej dobe mať psychickú pohodu, to je niečo ako mať extra luxus .... a ten nemá každý 😝

zuzana0612
24. jún 2009

no tak to je výstižné a fakt pravdivé. psychická pohoda to je hotový luxus. ale aj tak je to zaujímavé, že sa jej chce vyhadzovať peniaze za poštovné, aby ti niečo posielala. tak taký človek nemôže byť "normálny", veď ak raz niekto o moje presvedčenie a názory nemá záujem, tak ho nebudem donekonečna otravovať.
ja som raz išla s priateľom do obch.centra a stretla nás na parkovisku jedna žena, chytila ho za ruku, že mu vyveští. no trepala bludy, ale šak nevadí, človek by to prepočul, šak jasné, že nebude veriť tomu,ale aby ti nakoniec povedala, že keď jej dáš peniaze, tak kúpi sviečky a bude sa za teba modliť a ty jej teda dáš 20 (ešte vtedy Sk) a ona ti povie, že to je málo, že to sa ti NESPLNÍ všetko, tak to je niečo. A zaklincovala to tým, že jeden pár jej dal 1500. tak tí buď tiež neboli normálni, alebo si to vymyslela, ale myslím, že ako u tých liečiteľov tak aj takto na týchto ludí niektorí ludia naletia a veria im a možno jej fakt tie peniaze dali. A keďže my sme jej viac nedali, tak nemáme ani miliony, ani zlepšené zdravie, ani tri deti 😀 😀 😀 😀 😀

tanyja
autor
24. jún 2009

existujú aj takí ľudia, čo tým bludom veria, to nie je o veštení ale o ťahané peňazí z človeka , pretože to robí kvôli ľudom a bez príspevkov na jeho haraburdy, alebo kvôli peniazom a ľudia ho nezaujímajú 😝
ja som pár kamoškám len tak povedala, či bude chlapček alebo dievčatko a ono to náhodou vyšlo, ale zato sa nenazývam vešticou !!!!

zuzana0612
24. jún 2009

tomu sa hovorí ženská intuícia. 🙂 jasné že je to o ťahaní peňazí a o slabej ľudskej psychike tých, čo tomu veria.

vika34
24. jún 2009

ahojte,nemám teraz veľa času,pozdravujem a neskôr sa ozvem,pá

tanyja
autor
25. jún 2009

naša viki je veľmi zamestnaná 😀 😀 😀 , dúfame a tešíme sa , že sa k nám pridáš, však zuzi ??
máme super tému a nepotrebujeme stále rozpytvávať, kto s kým kedy a ako, nie sme klebetné babky, ale moderné baby 😀 😀
pokiaľ človek nie je vyrovnaný s vlastnou psychikou, tak uverí čomukoľvek, čomu verí, že mu to pomôže , dnes je to proste tak

zuzana0612
25. jún 2009

ahoj tanyja, jasnéééééééé, máš uplnú pravdu 😉
dneska musí človek veriť hlavne sám sebe a najbližším ľuďom okolo seba a hlavne si musí nájsť takých ľudí, ktorým môže veriť.
ale musíme byť tolerantní... nech si verí každý čomu chce, hlavne nech mu to pomáha a neobťažuje druhých

vika34
25. jún 2009

babulky,my sme až na tretej strane 😕 ,idem vás čítať

vika34
25. jún 2009

tak už som vás prečítala,ja som bohužiaľ,alebo vdaka bohu ,tiež neveriaci Tomáš a bola som iba raz u homeopatičky,lebo ma tam poslAL jeden gynekolog ,že mám autoimunny problém s črevom a že by mi mohla pomôcť,ale ked na konci sedenia zahlásila,že na úspešné donosenie dieťaťa musím najprv odpustiť svojmu mrtvemu otcovi/to by& som ešte predýchalaú,ale ked povedala,že musím odpustiť všetkým mojim šiestim nenarodeným deťom ,to ma teda dosť nahnevalo,lebo hned povedala,že bude so mnou veľa práce ,každeé hodinové sedenie 1500 sk,tak vyrozprávať sa môžem aj kamarátkam a zadarmo a nie cudzej ženskej,nemám teraz veľa času,cez výkend idem robiť mužovi účtovníctvo,tak sa ozvem ako budem môcť,pá
a vítam zuzku

zuzana0612
26. jún 2009

ahoj vika, ďakujem za privítanie. tak neviem, že či si bola u homeopatičky alebo nejakej čarodejnice, zaklínačky. ja som si vždy myslela, že homeopat je človek, ktorý liečo bylinkami a prirodzenou cestou bez chémie. ale aby ti hovoril, že máš odpustiť mrtemu otcovi a nenarodeným deťom, tak to neviem, to mi príde "trochu" divné.
mám jednoho kolegu čo sa homeopatiou zaoberá a zatiaľ čo hovoril, tak iba o liekoch z byliniek a tak...
Vika ty si účtovníčka? tak to máš podobný víkend ako ja.

tanyja
autor
26. jún 2009

ahojte, ešte že ja už nemusím mužíkovi robiť základy účtovníctva, živnosť zrušil pred asi 3 rokmi, podvojné som nikdy nevedela a to mám hotelovku 😀 , ale počítauču sa nevyhýbam, práve naopak, veľa vecí som sa sama naučila
homeopatiká som aj sa skúšala, ked som bola tehu, ale teraz chvalabohu nemusím žiadne lileky, asi zato, že papáme ovocie a zeleninku a máme radi čerstvý vzduch
viki - naozaj tá tvoja homeopatička je totaldivná !!!!!! veriť takým "veciam", čo narozprávala, tak to treba poriadnu dávku fantázie 😝

zuzana0612
26. jún 2009

hameopatiká som brala už aj ja. na nádchu. keď si to nasadíš na začiatku tak to celkom aj pomôže. ale keď už je to taká chrípka s teplotou, tak to už nie.
ja by som skôr chcela vedieť, či tá homeopatička čo ti toto rozpárvala vôbec verí tomu, čo rozprávala, alebo len oblbovala.

tanyja
autor
26. jún 2009

to skôr oblbovala a skúšala pookiaľ môže zájsť, a asi zistila, že viki blbá nie je, tak povedala, že je ťažký prípad 😀 😀
viki - si dobrá, nedaj sa !!!!!!!!!!!!!!
lekrárnička skôr poradí asi ako tá "homeopatička" , alebo si navarme bylinkový čajík ( mne teraz chutí chladená kofola ) 😝 , tak nazdravie a pekný víkend 😉

zuzana0612
27. jún 2009

aj chladená kofola je dobrá 😉 a keď to nepreháňaš, tak ti určite neuškodí.
tá "homeopatička" je skôr ťažký prípad.
bylinkový čajík je zaručený, ten pomahá na 100% 🙂

vika34
27. jún 2009

ahojte,ja nie som učtovníčka ,iba pripravujem doklady pre účtovníčku.
Keby ma k tej pani neposlal jeden gynekolog,tak by som tam určite nešla ,ale som si povedala,že mi je jedno či budem jesť tabletky,alebo výťažkiy bilín,hlavne aby bol výsledok dobrý,ale ešte ma totál nahnevala,lebo mi na recept do homeo lekárne niečo načmárala za veľké peniaze a ked som si to kúpila ,zistila som, že je to chlorella a cez inernet sa to dá kúpíť o omnoho lacnejšie.Neviem či to pomáha,teraz som to vypustila,lebo som mala zvýšené železo a po neúspešnom IVF som prestala brať všetky lieky ,tak neviem,ale mám doma ešte skoro celé jedno balenie ,tak si to asi zase nasadím
tanyja s kofolou to nepreháňaj ,lebo budeš ľutovať ,ked porodíš a bábo nebude chcieť spať,a možno je to iba povera 😀
Ja pijem v robote iba ovocný čaj a pridávam si tam ibištek,ale doniesla som si ho z Egypta ,mám to miesto citronu,lebo samotný ibištek je kyslý
začala som chodiť aj k liečiteľovi,lebo jedna známa mi povedala,že jej veľmi pomohol,ale aj s tým som už sekla,lebo mi bolo až smiešne ked točil predo mnou nejakým kameňom na retiazke 😀 a hlavne ked ma presviedčal,že hrubé črevo mám v poriadku a pritom som tam mala zápal ako sviňa ,to ma úplne odradilo.
Pravda je taká,že to môže niekomu pomôcť,ale musí tomu veriť a ja bohužiaľ neveríma nebaví ma počúvať kecy ktoré sú mi smiešne.Jedine ,by som sa možno dala nahovoriť na akupunkturu ,ale to zase moja psychika nezvládne ,aby do mňa pichali ihly,mám problém ísť aj na krv 😀 .
Je tak zatiahnuté a prší,že sa mi už tuším chce aj spať,tak papá

tanyja
autor
27. jún 2009

ahojte, ja som tu, boli sme pozrieť s drahým na slávnosti, ale kedže zomrela na javisku turecká tanečnica, oslavy boli zrušené ☹ ☹ , smutné čo sa stalo a tak ďaleko od domova . asi ju zradilo srdiečko
ja to s tou kofolou nepreháňam - mne stačí glg na deň a vydrží mi to možno dva dni a je po chúťkach , a už mi potom nebude treba, takisto ani kávu nepijem, nepýta mi, možno raz za týždeň aj to je priesvitná 😀 a kávičkár by ma s takou poslal kadeľahšie
tu u nás hrmelo poobede a asi aj búrka bola, lebo balkón nám plával , ale cestou domov iba trošku pršalo
prajem dobrú noc a poriadne sa vyspinkajte
ináč kedysi som ibištek mala tiež rada, dokonca som si kupovala ibištekový čaj, ale nejako mi potom čaje prestali chutiť a posledne som pila už iba zelený, ale ani ten momentálne nepijem kvôli kofeínu - malého chárnim od takýchto vecí, a my ani nebafkáme , takže o to lepšie 😀
pa pa .........

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre