Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

vika34
23. júl 2009

lulu dlhý protokol je síce dlhý ale pri tom krátkom som do seba narvala za krátky čas strašné množstvo hormonov a musím povedať,že som to ťažšie znášala ,bolelo ma oveľa viac brucho a strašne ma pichalo ,ked som išla na wecko,ale čo by sme nevydržali,no nie?

tanyja
autor
24. júl 2009

takže ja som mala krátky protokol, kedže celé to trvalo asi desať dní, len ja som mala slabšie hormóny, lebo ja som nemala problém otehotnieť, ja som mala iný problém
my ženy vydržíme kadečo, chlapi nech se berú z nás príklad !!

lulu107
24. júl 2009

tanyja - podľa mňa to nie je či môžeš otehotnieť alebo nie, pretože u nás je problém z manželovej strany a keď som bola v ISCARE na1 IUI pichli mi 4 injekcie, tak doki sa ma zavolal, do kancelárie, že také nečo nevidel, pri 4 injekciach, odfotil si to a ukázal mi to, bolo to hviezdne nebo, chcel aby som im podarovala a IVF mi spravia zadarmo, no vtedy som o tom počula prvý krát, tak som sa zľakla, nebola som asi ešte na to pripravená mala som 25r a málo info. o tom net nebol ako je dnes.
Tiež som bola v šoku prečo mám dlhý protokol. V posledné dni pred punkciou som nemohla ani chodiť, to boli bolesti, po punkcii to ani nehovorím, prišla sestrička a pýtala sa ma ako sa mám či ma to boli, ja že trošku a pritom som od bolesti zužvala celú plachtu. Vybrali mi ich 20, tak nebolo ani čudo že som mala také bolesti, veď toľko krát pichnuť do vaječniku, to nie je bohvie čo, ešte stále ma pobolievajú, ale už by to malo pomaly skončiť.

Myslím si, že je to ich postup v GF, nie je to od toho, či má žena problém alebo nie, až pri kontrolach upravujú dávky, podľa toho ako ktorá reaguje.

tanyja
autor
24. júl 2009

ja som predtým normálne 3x otehotnela, ale zakaždým boli komlikácie, takže mi odporučili umelé , ale u mňa nasilu nič nefunguje, takže sa neujalo, a vajok som mala len 6, akosi sa nechceli liahnuť, aj drahému zistili pomalšie potvorky, no ale pomaly ďalej zájdeš.... 😀
tak už sa sama guľatím 😎

lulu107
24. júl 2009

U nás je problém, že nemáme žiadne spermie, takže ja nemôžem normálne otehotnieť, iba darcovskými☹

tanyja
autor
26. júl 2009

ahojte, my sme sa pred chvíľkou vrátili z ciest domov, na to, akú diaľku sme absolvovali, bola úúúúúúúplne v poriadku až na obchádzky a opravy na diaľniciach, ja a hlavne malý sme to tiež výborne absolvovali a vydržali 😀 - kopal celú cestu

lulu107
26. júl 2009

Tak drobcovi sa to asi páčilo 😀
boli ste na víkendovej dovolenke?

tanyja
autor
27. júl 2009

ahojte
lulu - asi tak nejako, drobcovi sa to páčilo a ako každé ráno zisťujem, asi trénuje na majstrovstvá vo futbale 😀 😀 alebo chcel znova cestovať a ja som nikam nešla 😉
to bola naša super rýchla "dovolenka" , ináč sa nám nedá, hlavne drahému - nabudúce ..

zuzana0612
27. júl 2009

ahoj tanyja, a kde ste boli na super rýchlej dovolenke? ja som mala dovolenku v piatok, ale len takú nakupovaciu. bola som s maminou v meste na nákupe, ale bolo to utrpenie, lebo bolo hrozne teplo

tanyja
autor
27. júl 2009

zuzi - my sme boli na druhom konci čiech, blízko nemeckých hraníc, takže 640km tam a 640km naspät, cesta bola fajn , len akosi zabudli v českej zemi zakúriť 😀 , môj otec pochádza odtiaľ (okres Louny )

zuzana0612
27. júl 2009

no paráda teda. to je fajn, že ste mali taký pekný víkend. my sme mali tento víkend tiež zaujímavý, žiadna nuda.
a čo bola veľká zima v ČR?

lulu107
27. júl 2009

Čaute dnes som bola na kontrole sestrička sa vyjadrila, že mi maternica nejak rapidne nerastie a podľa toho idem na 17 dc, teda vo štvrtok na KET. Streda je pre mňa veľký deň, budú sa rozmrazovať drobčekovia, strašne na nich myslím aby sa rozmrazili a pekne sa delili

Ozaj nemáte niektorá skúsenosť akú ma mať veľkosť maternica pred zákrokom?

tanyja
autor
27. júl 2009

tá zima znamená, že bolo akosi chladno v porovnaní s počasím tu u nás, bolo asi 17°C , brrr, a že taký čas je tam stál e + dážď, možno že 3x bolo teplo
lulu - ja Ti bohužiaľ neporadím ohľadom veľkosti , ale budem na Teba myslieť, aby sa drobčekom darilo a aby rástli a ujali sa
ja už mám výsledky z krvi - cukor je Ok, len na protilátky akosi krvička nedošla , tak ráno musím na odber krvi

lulu107
27. júl 2009

tak to je super správička už len to dokotúlať, už sa ti to kráti a drobček bude čo chvíľa v tvojom náruči 🙂

tanyja
autor
27. júl 2009

už pomaličky budem musieť urobiť inventúru v komode, čo vlastne všetko na maličké máme (väčšinou zo všetkého dosť ) - dary z rodiny, už len kočík príde a môže sa narodiť 😀 (hoci aj ten by sa našiel )

tanyja
autor
27. júl 2009

ps: máme aj látkové plienky, rozhodla som sa totiž používať látkové a nie pampersky, je to hlavne lepšie pre bábo - častejšie prebaľovanie a menej zaparená ritka, a že je to znova moderné !!! 😉
je baldachýn dobrá vec ? to jediné nemám a poradte mi, či to potrebujem alebo nie

lulu107
27. júl 2009

Tak to som dobrá asi trúbka, neviem čo je to baldachýn?

zuzana0612
27. júl 2009

ja teda nemôžem hovoriť, že či je to dobrá vec, lebo nemám také skúsenosti. ale je to moderné 😉 ako tie plienky 😉

tanyja
autor
27. júl 2009

😀 trúbka, nie nie si , baldachýn to je ten veľký kus látky ,ktorý sa natiahne nad postieľku - vyzerá to ako stan 😅
plienky sú mi jasné, tie potrebujeme , aspoň prvý rok a pol, len neviem či aj toto
http://www.obchodny.sk/product/sarka-4-dielna-s...
na tejto stránke je presne to, čo sa mi páči

zuzana0612
27. júl 2009

no je to pekné. ale ja si myslím, že to má skôr dekoračný efekt. neviem, aký iný účel by to malo mať. takže ak sa ti to páči, tak to kúp. ja by som si to kúpila. aby moje mimčo malo všetko krááááááásne. 😉

tanyja
autor
27. júl 2009

ja som pôvodne chcela kúpiť toto http://www.bambino-kociky.sk/product_info.php?p...
ale kedže výbavu do postieľky spolu s matracom už mám, tak by bola asi hlúposť, mať to na 2x , no nie? tak som to vylúčila a tá veľká mašľa sa mi nem lúbi 😀
tak ešte uvidím, možno nakoniec nič nekúpim 😀 😀

lulu107
27. júl 2009

No super už viem čo je baldachýn 😀 Neviem kde bývaš, ale v Ikei som to videla za pár korún a je tam strašne veľa detských vecí, doplnkov do izbyčky, určite sa budem inšpirovať a pritom nie som veľmi za Ikea štýl.
Ach pozrela som si obe stránky, je to nádhera, už aby som mala takú starosť ako ty tanyja 😵

zuzana0612
27. júl 2009

tanyja, ja si myslím, že je uplne jedno, či to kúpiš alebo nie. hlavné je, že budete šťastní.
lulu, teba také starosti, že či kúpiš baldachýn ale nie, čakajú tiež o chvíľu. tak už sa môžeš tešiť z toho 😉

tanyja
autor
27. júl 2009

lulu - viem aj ja kde je ikea, ale je mi to akosi od ruky , cesta tam by stála viacej ako vecičky, rašej si to objednám na nete , bývam v okrese RS
švagrová mi tvrdí, že ten baldachýn nepotrebujem, ale hniezdo je podľa mňa dobrá vec, aspoň sa malé neudrie
kuk sem http://www.obchodny.sk/product/ochranny-limec-f...
toto by mi úplne stačilo, u mňa v skrini sú dokonca aj obliečky do detskej positeľky, a ešte sa ku nám určite dostanú , ako mi je dobre,
nezávidím nastávajúcim mamičkám, ktoré nemajú od koho možnosť niečo na malé dostať , musia všetko zháňať a dnes nič nie je lacné ☹
ja mám dokonca už aj sponzora na kočík 😀 moju zlatú maminu 😀

lulu107
27. júl 2009

Mám tiež plné tašky vecičiek od švagriny, už ani neviem čo tam je, skladujem to v stavanej skrini, ale keď sa pošťastí, tak to preberiem 😀
Tak to bývaš dobrý kúsok od BA, ja to mám kúsok z TT, som tam dosť často, veď tam chodíme do centra 😉

tanyja
autor
27. júl 2009

bývaš niekde pri Trnave ? tam mám dobrú kamošku, bývalú spolužiačku s gympľa
a asi si fakt objednám len ten ochranný límec, to mi stačí (bývalá kolegyňa kupovala kočík , len konštrukcia stála 16tis. sk + musela dokupovať vajíčko a vaničku ), no načo to je ?? rečnícka otázka 😀

zuzana0612
27. júl 2009

tanyja, moja kamoška kúpila kočík za 25 tisíc ešte Sk. neskutočné peniaze.
ja by som tiež kúpila iba ten ochranný límec. aj keď sa mi páči aj tá postielka s baldachýnom.
tiež si hovorím, že keď ma všetci "predbehnu", tak budem potom mať aspoň nejaké vecičky, ktoré dostanem a nebudem ich musieť kupovať, lebo fakt je všetko hrozne drahé a keď si človek uvedomí, že aký čas dlhý to využije.... 😒

tanyja
autor
27. júl 2009

neskutočné a určite zbytočne vyhodené peniaze aj ked mi drahý povedal, kúp to, ale peniažky nerastú na strome
dám síce na poštovné takmer to čo ten límec stojí, ale kamoška by mi to asi lacnejšie ani nezohnala, lebo aj ona musí platiť poštovné, spýtam sa jej a ak tak to objednám
čo si zistila ohľadom znamení ????
čo sa píše na kozorožca, je presná pravda na mňa ..

tanyja
autor
27. júl 2009

a vlastne som nechcela ani nový kočík, lebo jeden voľný v rodine je ( po synovcovi ), ale to ma už mamina ukecala, že sa budem hanbiť s ním chodiť von (zošedla strieška), tak kočík bude nový, možno už v auguste bude tu, oranžový so sivými drobnosťami

zuzana0612
27. júl 2009

záleží na tom, aký je kočík. určite že každý trochu od slnka vybledne.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre