Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

lulu107
30. aug 2009

ďakujem idem kuknúť foto 😉
ozaj veľmi som tomu nerozumela o okej pitevnej správe si písala?

zuzana0612
31. aug 2009

dobre ráno.
tanyja, v piatok u nás pršalo až v noci. z piatka na sobotu. ale také šupy, to bolo niečo. lielo, hrozmy, blesky... a ešte aj v sobotu pršalo do obeda a potom prestalo. boli sme u babky môjho drahého a keď sme o šiestej išli k našim, tak trochu pršalo ešte, ale potom už to prestalo. včera bol celkom fajn deň. nebolo veľmi teplo, ani veľmi zima. tak akurát. na slniečku parádne. tak sme večer grilovali. ale už o takej pol ôsmej sa celkom schladilo. aj tedaz ráno, išla som z domu 5:20, bolo chladno. ale cez deň sa to snáď zlepši. má byť 24 stupňov.
dnes je to tu u nás v práci prázdne, všetci majú dovolenky. len finančné, teda my, musíme pracovať. a musíme ísť aj zajtra. ale zato v piatok máme voľno 😉

vika34
31. aug 2009

ahojte,tak definítivne /teda aspoň dúfam/nastupujem do nemocnice v piatok,na víkend dostanem priepustku domov a v pondelok ma amjú operovať,pítala som sa na tento neštardantný postup a povedali,že jeden pracovný deň pred operáciou ma musia prijať ,no chápete to?

zuzana0612
31. aug 2009

viki, to čo sa deje v našom zdravotníctve je niekedy len ťažko pochopiteľné. nepochopiteľné bolo už to, že ťa objednali a potom ti zavolali a posunuli ťa. hlavne, že tam nemusíš čučať celý víkend len tak do steny a môžeš byť doma.

vika34
31. aug 2009

AHOJ ZUZI,no skúsim vybaviť ,aby som tam nemusela späť ani z piatka na sobotu ,ale doma ,uvidím ako to pôjde,nech už je to hociako,nech už to mám za sebou

sofokleska
31. aug 2009

lulu dakujem za vysvetlenie... 🙂 no uvidím čo bude...teraz ma začalo trochu pichať na pravej strane v podbrušku asi 4den.neviem čo to je.nemate s tym niektora skusenosť alebo nejaka rada dobre padne.dakujem....
vika držím palce nech sa ti to podarí vybaviť a hlavne aby všetko dobre dopadlo.....

vika34
31. aug 2009

dakujem vám

tanyja
autor
31. aug 2009

VIKA, hlavne aby to všetko dobre dopadlo !!! a bola si v pokoji doma
LULU - kuk IP

lulu107
31. aug 2009

vika, taktéto postupi bývajú v nemocniciac, iba jednodňové chirurgie to majú tak že ťa hneď operujú a na druhý deň ideš domov, no tam si priplácaš, za laparoskopiu som platila 6000 sk ale bolo to na úrovni 😉

sofokleska - niekedy som vôbec nevedela o o centrách a doktori nás len preháňali a robili nám zbytočné veci, zabili sme takto 5 rokov, no v centre je to šup šup a robia aj cez víkendy, napr. môžeš mať silnejšiu imunitu a už sa ti nemusí podariť otehotnieť, to je čo?

tanyja - dik za IP

tanyja
autor
31. aug 2009

v našom zdravotníctve je všetko možné, napr. taký zoznam do pôrodnice : ešte aj absorpčné jendorázové podložky do postele si treba niesť, nedajú Ti, tak aby sme s lodným kufrom išli na príjem, ešteže Ti nedajú zoznam, čo si máme navariť a doniesť , to by bol vrchol džezu 😀

lulu, poslala som Ti to ešte raz , dúfam, že to tam máš

tanyja
autor
1. sep 2009

ahojte, ako sa všetky máte ? ja som si dnes už na chlebík zarobila 😀 , môžem ísť pozrieť moju chlpatú lásočku Aliho
tak popíšte niečo zaujímavé, potom si vás prečítam

zuzana0612
1. sep 2009

ahojte. tak ja teda zaujímavosti nemám žiadne. snáď len to, že som v práci. a už je tu fakt dosť teplo. v rakúsku dnes nie je sviatok, tak máme normálne uzavierku a potom budeme doma v piatok. to sa síce teším. ale dnes už je toho dosť. a to ešte poriadne neviem, kedy pôjdem domov.
tanyja, ali je predpokladám psík?

lulu107
1. sep 2009

čaute, akurát sme prišli domov, boli sme sa s drahým korčuľovať, boli po dlhšej dobe, tak to bola dobrá fuška 😅
No mám čo zhadzovať, po 7 tt tehu mi zostalo bruško, snažím sa aj cvičiť, nech sa mi trošku stiahne, drobčekovia pôjdu do vytrénovaného tela 😀

tanyja
autor
1. sep 2009

ahojte, zuzi presne, tá naša chlpatá láska je psík 😀 😀 , dúfam, že veľmi nebude žiarliť na nového člena rodiny, bude si musieť zvyknúť , no a nezávidím Ti, že musím do neviem kedy makať v práci, dnes bolo von úžasne krásne, už ani tak teplo nebolo, tak sme si to vychutnávali
lulu - tí tvoji drobčekovia, keď do teba vlezú, si budú myslieť, že sú v *****hoteli 😉
to si už mala aj bruško ? mne vyskočilo až v 16tt, dovtedy na mne poriadne nebolo nič vidieť, dokonca som obliekla všetky nohavice
vika - ako sa cítiš ? už ťa pomaly chytajú nervy ? alebo ešte nie ?
mne dnes moja švagrinka ( ešte že ju mám ) poslala nové skllenené fľašky a aj na čajík, tak len vyvariť, kúpiť cumlíky a hotovo 😅

lulu107
1. sep 2009

áno mala som už bruško dokoca aj kolegyňa v práci si to všimla, pretože som bola dosť chudá, mala som ploché bruško

tanyja
autor
1. sep 2009

tak to je iné, ja som bola vždy plnšia, tak na mne to tak nebolo vidno, aj teraz som pribrala zatiaľ len 7kg a dokonca moja ex-šéfka, ked ma videla, mi povedala, že som schudla
foto ti už prešlo? poslala som len jedno

tanyja
autor
1. sep 2009

a dnes moja mamča zahlásila : dnes ťa tvoja postava ešte nemusí trápiť , ale o dva mesiace už áno 😵
tiež dobre trafila strunu na hlavičke ..........

tanyja
autor
1. sep 2009

lulu , potom mi daj vedieť, či ti to prešlo

tanyja
autor
2. sep 2009

dobré ránko, už poniektoré zarezávate v práce ?
zuzi - ty si tam včera do koľkej bola ?
lulu ako ??????

zuzana0612
2. sep 2009

ahojte.
no bola som v práci do 16:45, už som nevládala. bolo toho naozaj dosť od 6:30. dnes je posledný deň uzavierky mesačnej, tak neviem, do kedy tu budem. ale dúúúúúúúúúúúúúúfam, že v nejako normálnom čase prídem domov. ale nespolieham moc nato, aby som nebola sklamaná.
a aká je to rasa, ten vás psík? to tak býva, že potom žiarlia domáce zvieratká na nových členov rodiny. no teda tani, to si fakt moc nepribrala, že 7 kg? a už len pár týždňov... aspoň nebudeš dlho zhadzovať nabraté kilá. 😉 to máš dobrú švagrinku, keď ti takto pomáha. ja som bola v pondelok u kamošky, čo sa jej pred mesiacom narodil malý. nechcela som tam ísť skôr, keď som bola stále chorá, tak som išla až teraz. a je taký zlatučký..........

tanyja
autor
2. sep 2009

zuzi , tak len dúfaj, a dočkaj sa hodiny, keď vypadneš dnes z práci , hovor si, že asi pozde, aby bolo o to sklamanie menšie
ten náš psík je trpaslíčí yorkshir, teda ten najmenší, ked nechce ísť z vonka domov, tak ho jednoducho zoberieme jednou rukou a ide sa dom 😀 , uvidíme ako bude na malého reagovať..., ale vie, že bude, lebo to psíky cítia a ani raz mi neprešiel cez brucho, len ked sa malý zavrtel a že mi spal na nohách, tak si Ali pošomral, že kto ho ruší pri spaní 🙄 🙄
mne brucho ide iba do predu, do bokov nie, a asi som len do malého pribrala, lebo 7kg naozaj nie je veľa , ale to som len rada, mňa je dosť aj bez toho 😀 ,, som proste žena (okrem cici, tie nemám veľké )

zuzana0612
2. sep 2009

keď je to taký malý psík, tak bude snáď dobre reagovať. čo ja viem, tak majú psíky detičky maličké radi.
tak ja sa tiež nemôžem inak sťažovať, že by som na pohľad trpela hladom... 😀 som ten typ, čo ľahko priberá a keď chudne, tak chudne 😀 kamarátka je chudučká vysoká a keď zostala tehotná, tak jej to hneď išlo do zadku a stehien. a nakoniec pribrala asi 20 kg. ja som si to šťastie užila iba pár týždňov a tiež mi hneď boky narástli. je to rôzne. každá sme iná. a maličké posledné týždne vraj priberá najviac, tak možno ešte nejaké kilečko získaš.

lulu107
2. sep 2009

Čaute - konečne z práce doma, chystám niečo na zajtra k obedu drahému pretože má poobednú, dnes v práci bol blázinec, som psychický ustatá 😒
To foto mi neprišlo asi je naprd. mailová, skús mi to poslať do práce, to by malo ísť ludmila.frantova@invensyscontrols.com

Baby ja som teraz väčšinou na zelenine a ovocí, akurát mám v práci obed, mám pocit, že pri prednisone sa na mňa to nejako lepí, dávam si teraz pozor na stravu

My máme trpasličieho pudlíka má už 13r, zobrali sme si ju od svokry keď zomrela, máme ju 1.5r a tá sa normálne tešila s nami keď som bola tehu, keď som dovolala z centra mám pocit, že tomu rozumela, potom zase so mnou smútila, teraz pôjde asi na operáciu, len dúfam, že ju budú operovať, pretože iba to ju môže zachrániť a predlžiť jej život

annie123
2. sep 2009

ahoj baby,
dovolila som si vstúpiť do vašej témy...
patrím medzi snažilky, začala som sledovať svoju životosprávu, prestala som fajčiť, snažim sa nežiť v strese, ale to sa mi darí najmenej...🙂 denne od rána do večera v práci to ☹

sofokleska
2. sep 2009

lulu,a ked chcem isť do toho centa potrebujem aj nejaky papier od lekara,alebo tam len pridem poviem čo ma trapi,bo ako to tam prebieha......?ešte som o tom moc nepočula.ani neviem či take centrum je aj tu u nas v zamkoch....ale určite by to pomohlo-aspoň dufam

zuzana0612
2. sep 2009

lulu kašli nato. ja som tiež pribrala a nejako sa to stále lepilo na mňa jak zdr.problémy, tak kg. ale už sa to zastavilo. najskôr ma to fakt zožieralo. teraz som si povedala, že neriešim. lebo len ma to trápilo a nič z toho. a tak sa to zastavilo. a uvidíme, teraz možno zase schudnem. čím viac sa človek pozoruje, tým to je horšie. treba si povedať, že je to pre tvoje detičky a tým vôbec nebude vadiť, či máš 5 kg viac alebo menej. ˇ
my psíka nemáme, iba mačku majú naši a teraz ma mačiatko. také chutné. keď prídem, vždy si ho pohladkám, ponosím. 🙂
annie, stres, to je vec. asi nepoznám nikoho, kto by ho nemal. ja sa tiež snažím, ale v práci sa tomu nevyhnem. aj keby som ako chcela. nedá sa. 😒

annie123
2. sep 2009

hej sledujem, a ak smiem vedieť ako dlho sa už snažíte? ja som pred rokom prestala užívať antikonc. s tým že ak to príde budeme radi, ale posledné tri mesiace sa snažíme až snažíme 😉

tanyja
autor
2. sep 2009

zuzi , toto presne hovorievala aj moja mamča, že ked budem mať aj 100kg, ale dočkáme sa zdravého bába, tak to nevadí !!! tiež sa zdravšie zdravujem, a pravdu povediac, mastnejšie veci mi ani nechutia, väčšinou si kupujem šunku - raz za týždeň , a na raňajky pravidelne chrúpem papriku, syr a také prkotinky , a veru že mi je lepšie

annie, nerob si ťažkú hlavu, stres je v dnešnej dobe už vlastne všade , že kto ho nemá ??? takú osobu veru nepoznám, a my sme sa snažili 5 rokov kým sme sa dočkali, teda ešte čakáme , ale už len nejaký ten mesiac aby malý uzrel svetlo sveta

lulu - ja som mala pred niekoľkými rôčkami tiež o dosť kg menej, už len spomínam, ale čo už, hlavne že nepriberáme, hlavne že váha stojí nejde smerom nahor !! ale pravda je taká, že schudnúť by som chcela 😀

sofokleska - mne len doktorka povedala, že by sme to mohli skúsiť v centre, tak ja som si ich viacero obvolala, zistila, kde robia to, čo nám bolo treba, doktorka mi vypísala žiadosť , poslala do poisťovne a dohodla s centrom, že tam môžeme dojsť
tvoja doktorka ti určite poradí , my sme dochádzali do BA ( cca 350km), inú možnosť sme nemali
Iscare je už aj v Ružomberku, ale tam len pacintku pripravia, samotné IVF a ostatné metódy urobia len v BA

annie123
2. sep 2009

tak prajem ti nech ti to už rýchlo ubehne, nech ste zdravučkí 🙂
neviem či sa to tento mesiac náhodou aj nepodarilo, cítim sa nejak divne, o týždeň mám dostať mens.ale akosi´je to iné ako inokedy...
môžem to cítiť?

lulu107
2. sep 2009

sofokleska - ahoj, zisti si na nete číslo do vásho centra a objednaj sa na konzultáciu, tam pôjdete s manželom a poviete aký mate problém a doki vám navrhne riešenie, všetko vám vysvetli. Konzultácia to je iba taká komunikácia, nerobia sa pri tom žiadne vyšetrenia. Sú na takéto veci špecializované, nie ako gyn. Podľa mňa zabíjaš tým len čas.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre