Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

tanyja
autor
28. okt 2009

ahoj zuzi, nestrašte s chorobami, dúfam, že na mňa sa nič nenalepí, nebolo by to bohviečo hlavne kvôli malému
ten sa snaží, aj si poplače, ja ho vždy nechám poplakať, nech má zdravé pľúca a potom ho to bud prejde alebo dostane cumlík
zuzi, bolo to niečo vážne ? že si sa snažila s tým nikoho nezaťažovať? ale dobre by ti to padlo, ja ked sa vyrozprávam, hned sa cítim lepšie 😉

zuzana0612
28. okt 2009

tanyja, tebe nech choroby obchádzajú naďaleko. aj malinkého. ja si dávam celaskony dva každý deň a tabletky na imunitu. pozri IP

lulu107
28. okt 2009

Ahojte dlho som tu nebola pretože v sobotu som bola v nemocnici, pretože som začala krvácať, nebolo to až také silné krvácanie. No strašidelne sme sa vyľakali, že začína to najhoršie. Na druhej strane som chcela kľudná, pretože aj nikitka mala aj väčšie krvácanie a malo to dobrý koniec. Doktorka mi spravila utrazvuk drobček je tam jeden a bolo vidieť náznak akcie srdiečka, plod bol ešte malý má 3mm tak to bolo dosť zle vidieť srdiečko. No za 5 dni idem do GF tak dúfam, že nič sa nepokafre a uvidíme svojho drobčeka. Dostala som na pohotovosti 2 injekcie a tabletky. Už to vyzerá celkom dobre. No tešiť sa môžeme až po 12tt zatiaľ som v 7tt, takže ešte 5 tt. Teraz mám nariadenú posteľ. Tak drahý sa o mňa stará.

zuzana0612
28. okt 2009

ahoj lulu, som rada, že to nebolo vážne, ale aj tak ti silno držím palce, aby si prekonala tých 12 tt a bolo všetko ok.

tanyja
autor
29. okt 2009

zuzi kuk IP
lulu silno na Teba myslím, aby si sa aj ty onedlho pozerala do postieľky sa svojho drobčeka, takže je tam jeden drobček ? druhý nieje ? uvidíme, budeme múdrejší po sone 3.11, potom nám daj vedieť , lebo už teraz som nervózna čo a ako ....... , chápem Ťa, ja som prežívala starosti, kým sme nemali výsledky z amniocentézy, potom to už bolo ok
užívaj si posteľ a to, že drahý okolo Teba skáče, papaj veľa vitamínov a hlavne nohy hore 😉

lulu107
29. okt 2009

tanyja - je tam jeden drobček, na pohotovosti mi robili sono, už bolo trošku vidno aj srdiečko. Budem šťastná aj za jedno, možno to jedno bolo slabšie, to sa občas stáva. Modlím sa aby tento drobček tam zostal až do samého konca. Dúfam, že do sona bude všetko O.K, pretože sa neviem dočkať ako drobček narástol, aby som ho videla na monitore 😉

tanyja
autor
30. okt 2009

ahoj lulu, to Ti verím, presvedčiť sa na vlastné oči a uši 😉 , že drobček tam je a aj ostane
to si asi zato krvácala, že ten druhý drobček bol slabý a chcel prenechať miestečko tomu druhému, poznám veľa takýchto prípadov a dobre dopadli 😵

zuzana0612
30. okt 2009

tanyja, pozrela som fotku novú, malinký je zlatučký. 🙂
lulu neboj sa, dobre to dopadne. do 3.11. je už iba pár dní.

pipa6
30. okt 2009

Ahoj dievcata s manzelom sme sa pred 5 mesiacmi vzali a odvtedy naplno skusame babatko ale kazdy mesiac pride sklamanie. Co je najhorsie je ze mi to moc nepridava na psychike a momentalne ked vidim kocik tak mi je az do placu. Najhorsie je to ze kamaratky ktore sa vydavali po mne otehotneli mesiac po svadbe a su uz obe tehotne. Niekedy mam pocit ze sa z toho cakania zblaznim. Poradte prosim ako nescvoknut seba a najma manzela. dakujem

tanyja
autor
30. okt 2009

ahoj pipa, hlavne to nesiľ !!! na silu nič nefunguje , u mňa sa to potvrdilo už viackrát a aj pri umelom oplodnení, noa a nakoniec pomohol psík - všetko som začala sústrediť na maminho psíka a aha , ostala som tehotná ani neviem ako
takže: uvoľni napätie a zamestnaj sa aj niečím dalším ,uvidíš, pomôže Ti to aj manželovi
hlavu hore !!!

bzzmajka
1. nov 2009

ak si na mna pamatáte, chcem Vás poprosiť, kto by mal čas
http://janbari.webnode.sk/
dole mám dve diela a na pravo sa dá hlasovať..prosím...z jedného Pc sa dá dať len jeden hlas...prosím výtvor číslo 22

lulu107
1. nov 2009

tanyja - aj ja dúfam, že ten drobček čo odišiel bol slabší a že nič horšie sa tam vnútri nedialo. Ale vyzerá to že tam boli dvaja pretože mala som v noci strašne návali tepla a keď som začala špiniť tak ma 4 dni strašidelne bolela hlava ako keby sa muselo znížovať HCG. Samozrejme že mám ešte strach stále sa kontrolujem či nešpiním, ale najviac zo všetkého myslím na utorok na utz. Strašne sa modlím aby bolo všetko v poriadku. Dúfam že kuk na monitor bude veľmi príjemný, inak už mi rastie aj bruško.

zuzana0612
2. nov 2009

Ahojte. lulu tak rada, by som ti napísala niečo povzbudzujúce, ale neviem čo by pomohlo.ale 3. je už zajtra. tak nech ti to rýchlo ubehne. a ja ti budem držať palce, aby to dopadlo všetko ako má.

sofokleska
2. nov 2009

ahojte,lulu aj ja držim palčeky,neboj verim tomu že všetko bude v poriadku 🙂 a pak napiš ako to dopadlo....!

nemate niektora skusenosť s meranim teploty bo zajtra by som mala dostať mrchu,ale určite bude meškať ako vždy ale posledních 8dni mam take teploty ako 36,9 .36,6 .37,1 .36,7 atak sa to meni neviem čo to ma znamenať ešte sa mi take nestalo.
prosim poradte ak viete dakujem!

tanyja malinky sa ako ma?

zuzana0612
2. nov 2009

tak to by aj mňa zaujíma, ako to funguje s tou teplotou. čítala som aj na tu v téme o BT niečo, ale nechápem to. neviem, či by sa mi chcelo každé ráno merať.

sofokleska
2. nov 2009

oj to je najmenej.....na to si zvkneš sice ani ja som nemerala pravidelne ale ked mi to takto vyskočilo,tak som zvedava 🙂

zuzana0612
2. nov 2009

a snažíš sa takto odsledovať ovulku?

vika34
2. nov 2009

AHOJTE
lulu myslím silno na teba 😀

zdravím všetky
dlhé roky som si merala aj ja bazálku a asi to fungovalo,lebo podľa tej teploty som aj pár razy otehotnela,bohužiaľ donosila iba jedno,ale otehotnela som x-razy na 13 deň a raz na ôsmi/mimomaternicové/a doktor sa so mnou hádal,že určite tehotná nie som,lebo tak skoro nemávam ovulku, na UTZ nič nevidel a už to bolo
,ale neviem ti aj tak poradiť,to som sa tu iba tak rozpísala 😀

zuzana0612
3. nov 2009

ja som si dokázala odskedovať ovulku podľa dní a bolesi, lebo som mávala pravidelný cyklus. ale teraz mám všetko nejaké na ... a neodsledujem nič...

sofokleska
3. nov 2009

ahojte,zuzi no snažila som sa ju odsledovat.....,ale bola som na gynde v 10 dc a asi 13dc a doki mi povedal že tento mesiac nemam ovulku preto mi dal ten clostil,tak potom nechapem tie teploty.že by som mala ovulku neskor?
vika,to si mala šťastie že si si to vedela takto odsledovať,ja pri mojej nepravidelnej mrche a po verdikte dokiho pak neviem.... ☹

zuzana0612
3. nov 2009

ja tým teplotám fakt nerozumiem. ale možno si ovulku nemala iba tento mesiac. veď uvidíš, snáď ti clostil pomôže. uvažujem, že či by sa mi tá bt vôbec dala merať, keď ja mávam občas len tak zvýšenú teplotu. teda nie že len tak, ja mám iné veci, ale to by potom asi nemalo veľký význam ju merať. alebo ano? neviem 😒

tanyja
autor
3. nov 2009

ahojte, ja som nikdy nesledovala ovulku, bolesti ? to som nikdy nemávala , takže všetko bolo o náhode, teda o tom že aha asi teraz niekedy ,
malinký anjelik je ešte v kočíku odparkovaný, čakám, kedy spustí obrovský krik , ž eje hladný 😀 😀 😀

lulu107
3. nov 2009

Ahojte mám pre vás pozitívne správičky dnes som bola na UTZ v centre drobček má 10 mm, akcia srdiečka je, takže plod je živý, dostala som záverečnú správu a lieky už vysadzujem, pretože sa berú iba do 10tt, doky ma hneď objednal na 3D na 16.12. Zajtra idem k svojmu gyn. so zaverečnou správou.

Sofokleska - šup do centra a babo bude ani sa nenazdáš 😉

lulu107
3. nov 2009

tanyja - no konečne som pozrela foto tvojho pokladíka je roztomilý 😉 až keď som pri prečítala, že tu píšete o fotkách malinkého tak ma napadlo ísť do tvojich fotiek, ani ma doteraz nenapadlo, že sú tam fotky 😀 , no budem si musieť tam nejaké hodiť aj ja 😀

vika34
3. nov 2009

lulu strašne gratulujem a držím palce

tanyja
autor
3. nov 2009

lulu , gratulujem, som rada ozaj veľmi rada, už len nech lululinko rastie a rastie a silnie , ja som na 3D sono nebola, ale musí to byť veľmi zaujímavé.
na skype nechodievaš ? písala som Ti , ak tak Ti tam pošlem viac foto, lebo sú veľké, nedajú sa uložiť na koníka do albumu

zuzana0612
4. nov 2009

ahojte
lulu gratulujem 🙂 a moc sa teším.
ja som teraz prišla od lekárky. čo ma nepotešila. lebo mi zistila, že alergia najvyšší stupeň, celoročná, na roztoče, domáce zvieratá a ešte iné veci. a inak bola zhrozená, tak ja tiež ☹ . za mesiac budem mať nejaké lieky, tak snáď to pomôže

sofokleska
4. nov 2009

lulu pridavam sa ku gratulacii!aj sa platila niečo v tom centre,či ten zakrok preplaca poisťovna,ako to vlasne je?išla si tam tiež na plasnu pasť?

lulu107
4. nov 2009

Ďakujem vám babušky, no dnes som u svojho gyn. dostala tehu knižku 😉 to je pocit wau a hneď som sa u sestričky povyzvedavala na kys. listovu ale nie žiadnu umelinu z lekárne žiaden femibion ani kalibrum, poslala ma do zdravej výživy a tam som si kúpila vitamínky od značky JAMIERSON sú prírodnej báze stáli 17eur a mám ich na 4 mesiace je tam 130 tabletiek super.

tanyja - dnes vybehnem na skype idem teraz variť pretože za chvíľu príde drahý z práce a dosť neskoro som prišla od gyn.

sofokleska - do centra môžeš ísť na vlastnú päsť nepotrebuješ mať odporúčanie, inseminácia stojí do 2000 sk aj s liekmi, to nehradí poisťovňa, ak by si išla na IVF- umelé oplodnenie, tak tam hradí poisťovňa zákrok ty platíš injekcie+ zamrazenie+ ak by si chcela ICSI napichnutie vajíčok. Ale môže sa ti podariť inseminácia a nemusíš ísť na IVF, oni ti presne odsledujú ovuláciu a šup spermijky do vnútra. Vieš čo kašlať na peniaze, dala by som za to všetko! Stojí to za to keď vidíš toho drobčeka, veď tanyja by o tom mohla písať romány.

zuzana - ty prosím ťa vybehni za pani Kopačovou, pomohla mnohým ľuďom

vika34
4. nov 2009

lulu gratulujem ku knižočke

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre