Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

tanyja
autor
23. sep 2011

@zuzana0612 veď aj malý veru prv nechcel spať, mal výdrž - hodinu vykrikoval z postieľky, pomedzi som ho dala ešte vycikať a už spí hodinku , takže asi tak 😀
radšej ponesieš poobede v ruke ako ráno mrznúť 😉

zabka60
23. sep 2011

@tanyja jasne chapem je to finance a hlavne psychicky dost narone...kolko vas to dokopy vyslo??

zuzana0612
23. sep 2011

@tanyja čo mrznúť, ale ja by som zase mala potom problémy všelijaké. buď nádchu, alebo s močovými vecami. no proste u mňa to je tak, že sa musím obliekať.

tanyja
autor
23. sep 2011

@zabka60 my sme absolvovali ešte aj PiGD , takže so všetkým sa to vyšplhalo na 56.000,- SK , boli sme totalne vyštavení z peňazí, ale chceli sme to skúsiť 😉
@zuzana0612 prechladnutý mechúr je nepríjemné, štípanie, šklbavá bolesť, nemala som to zataiľ, ale verím že je to nepríjemné 😒

zuzana0612
23. sep 2011

@tanyja o nič si neprišla, ak si to nemala. ja to poznám dobre. tak preto viem, že sa to neoplatí riskovať.

@tanyja @zabka60 pekný víkend prajem.... 🙂. my budeme pracovať..... 🙂

tanyja
autor
23. sep 2011

@zuzana0612 príjemný víkend a potom mi už pošli nejaké foto 😉 a som rada, že som to ešte nemala 🙂 vážim si toho 😉

zabka60
25. sep 2011

@tanyja to nepoznam pigd co to je??booze to je strasne,ako to zasiahne psychiku a hlavne penazenku,niekto ani len netusi,ake to je dennodenne sa trapit,ze dietatko nie a nie prist

tanyja
autor
26. sep 2011

@zabka60 predimplantačná genetická diagnostika - vyšetria embryjko, či je v poriadku, jeho chromozómy a podľa toho vedia, či je vhodné na vloženie alebo nie, trvá to zdá sa mi 7 dní a aj pohlavie vedia podľa toho určiť
bolo to strašné na psychiku, môj mm mi vravel odstupom času, že som bola strašne nepríjemná, ja som si to akosi neuvedomovala, vtedy mi nič nehovoril, asi vedel, že to pre mňa nie je jednoduché

zabka60
26. sep 2011

@tanyja presne aj ja som taka hnusna,hadava,hasteriva,ale uz mi mmm otvoril oci a zmenila som sa,je to naozaj tazke na psychiku a strasne...a nakoniec teda vklad nebol,cci ako??

tanyja
autor
26. sep 2011

@zabka60 nebola som hašterivá, len podráždená, proste nervy fungovali to sa nedá poprieť
vklad bol, jedno zdravé chlapčiatko sme mohli mať, len sa neujal zbojník jeden ☹
no ale potom prišiel náš ozajstný zbojník 😀 😀

zabka60
27. sep 2011

@tanyja no hlavne,ze to dobre ddopadlo..a vam sa podarilo nakoniec prirodzene??

tanyja
autor
27. sep 2011

@zabka60 veru tak, nakoniec prirodzene a hlavne vtedy, keď sme to už fakt vôbec nečakali
😀 😀 😀
dnes som bola v t-mobile a malý tam sedel ako päť peňazí a nechcel ísť domov, že hapám -sedel a pozeral telku vh1 😀 😀

linda81
27. sep 2011

@zabka60 Ahoj...to ma marzi , ze IUI nevyslo.My sme tak nepriamo tiez IUI planovali, ale pred tym som bola na laparoskopiu, mam obe strany vajcovody nepriechodne, takze jedine IVF ostava.Si aj Ty po laparke?

zabka60
27. sep 2011

@tanyja poznam vela pripadov ked uz clovek prstal dufat a uplne vypol a buuum cakali a cakaju babatko 😵 uzasnee,to musi byt krasny pocit,ja mam strasny strach,ze nikdy nepocitim ten uzasny pocit,v tehu,pri porode a pri dospievani mojho dietata 😖
@linda81 ahoj,no aj mna to mrzi,ideme ddruhe kolo a modlim sa,aby sa nam zadarilo,ale rozum ma stale nechce pustit,moc sa bojim,ze to nikdy nevyjde,to neviem co budem potom robit,viem,ze som mlada,ale to neznamena,ze silno netuzm po rodine...ja som bola na laparke v marci a vsetko je v poriadku,len nemam ovulaciu mam pco vajecniky

snazilkas
27. sep 2011

Ahojte, toto je moj prvy prispevok na MK. Mne uz asi sibe, snazime sa s manzelom uz 2,5 roka o babatko, ale nedari sa. Najprv sme to neriesili, teda testy boli kazdy mesiac, mysleli sme si, ze sa zacneme snazit a hned to pride. Ked sa nedarilo, tak mi moja dr. davala lieky, ktore taktisto nezabrali. Potom sme chystali svadbu a kedze sme mali okolo nej vela roboty, tak sme az tak na dietatko nemysleli, samozrejme vzdy by sme sa mu velmi tesili :-/ A stale sme mali nechraneny styk a aj tak nic. A teraz sme zacali chodit do Heliosu v Martine, sme velmi spokojni s pristupom. Manzel ma dobry spermiogram, ja som zdrava, len problem bol s ovulaciou. Brala som tento mesiac Clostyl na 14 DC som mala 20mm foliky, tak mi pichli Pregnyl, snazilkovanie malo byt v ten den a potom este dalsi den, to sme dodrzali a teraz beriem Duphaston a Estrimax (kvoli tomu, ze som mala nizku sliznicu maternice). Som 6ty den po Pregnyle, doma mam jeden tehu test, ale nechcem si ho spravit, ale zvadzam neskutocny boj v sebe samej, aby som si ho nespravila, furt sa pozorujem...tu ma pichne v brusku, mam ho nafuknute, trosku mi bolo dnes akoby som chcela zvracat (to moze byt z liekov) a myslim si, ze mi len sibe, to je vsetko len preto, ze to babatko tak velmi chceme. Som z toho uz na prasky, pozeram furt fotoalbumy buducich mamiciek a som z toho smutna. Proste uz psychika nejako u mna klesa. A stale sa bojim spravit ten test a myslim si, ze sa uz nedockam dna, ked si ho spravim (kedze viem, ze teraz to este moze byt ucinok Pregnylu, ak by tam boli //). Kazdy den ratam kolky den cyklu mam a pritom to velmi dobre viem. A tiez mam strach z toho, ze potom, ked si ho spravim, tak tam bude zasa len ta jedna / ☹ To je moj pribeh, asi ho pisem sem kvoli tomu, ze potrebujem vas, aby ste ma nejako upokojili :-/ 🙂 Dakujem.

tanyja
autor
27. sep 2011

@snazilkas 2,5 roka je dosť, ale nezúfaj, nie je to koniec, my sme celkovo 7 rokov bojovali s nepriazňami osudu a dočkali sme
toto obdobie čakania je najhoršie, poznám to, ked som bola po ivf a mala som ísť potom na krv, ale nešla som, pretože výsledok bol jasný aj bez toho ☹ , no dr naliehala na krvných testoch, ktoré potvrdili už to, čo mne jasné bolo , tvoja psychika je ako balón, niekto do nej pichne a ona praske, mala by si sa hlavne ukľudniť, lebo ak sú nervy, čo sú, aj ja som mala nervy, tak to nie je dobre, ber to tak, čo príde , to bude

@zabka60 prečo si stále hovoríš, že nebudeš mať dieťa? povedal ti to niekto? nikto, práve naopak, takže od teraz si hovor . budem mať dieťa alebo nech ti mm hovorí , že aj vy budete mať dieťa a si mladá, takže času dosť aj ked budú lekári pomáhať, aj mne dr pichala hormóny a hovorila, kedy to máme skúšať, jasné, to nefungovalo, u mňa na silu nič nefunguje , takže hlavne kľud a kľud a pokoj

tanyja
autor
27. sep 2011

prajem dobrú nôcku, zajtra nakuknem , pá pá

zabka60
27. sep 2011

@tanyja 😵 krane sa to pocuva,ja som horsia ako pocasie 😀 v jednej chvili dufam a krasne verim,ze babatko nas konecne uz navstivi a potom zas upadnem,ze budem mat navzdy jednu ciarku na testiku..strasneeee by ssom chcela vypnut a myslim,ze je len jedna vec,co by to dokazala...keby sa mi podarilo najst lepsiu pracu,ako mam,tak by to bolo o niecom inom,aj myslenie,aj pokoj a klud,ale nedarii a mi najst pracu,kde by som mala pokoj 😢
@snazilkas sme na tom tuim rovnako,my chodime do martina ale do iscaru...snazime sa skoro 2 roky,zistili nam pco vajecniky,takze nemam ovulciu,boli sme na iui,ale bohuzial sa nam nepodarilo a tak ideme skusit druhy pokus a pevne sa modlime,aby sa nam podarilo....

zuzana0612
28. sep 2011

@tanyja @zabka60 ahojte,

@zabka60 nemôžeš si nájsť nejakú činnosť, ktorá by ťa "zamestnávala", niečo čo by ťa bavilo?mne teraz pomáha to, že prerábame dom. ale musím sa priznať, že čím viac sa blížime ku koncu prerábky, tým ma to už zase začína viac "chytať"

@tanyja ako sa máte? čo nové?

zabka60
28. sep 2011

@zuzana0612 nejde o cinnost to je v pohode,ale mam strasnu pracu kazdy den buzeracia,vyhrazky vypovede,proste nenavidim to tam a nedari sa mi najst nieco ine lepsiee kde by som sa konecne citila dobre a to myslim dost vplyva na vyrobu babatka,ze mam taku stresujucu pracu a marodit nemozem stale ale ani vratit sa tam nechcem

zuzana0612
28. sep 2011

@zabka60 teraz je to bohužiaľ takto skoro v každom zamestnaní. so stresom je to naozaj zlé. u nás teraz tiež znižovali stavy pracovníkov, výrobných aj nevýrobných, takže tiež nič moc ovzdušie

zabka60
28. sep 2011

@zuzana0612 hm vsak to je to,ale myslim,ze niekde musim nieco najst kde bude aspo o malinko spokojnejsia ako tam kde som teraz..len musim hladat a poriadne

zuzana0612
28. sep 2011

@zabka60 a ty pracuješ aj nejako na smeny?

zabka60
28. sep 2011

@zuzana0612 nie na smeny nie mame len rannu,ale od 6 rano do 18 vecera.....alebo o 7 rano do 19 vecera,takze kym prides domov,nachystas obed do roboty veci co potrebujes a potom zalahnes pospis 4 hodinkyy a zas ides makat a za 370eur

zuzana0612
28. sep 2011

@zabka60 no tak to je fakt smutné. ja som tiež tak pracovala, že som chodila z domu ráno 5:20 a prišla som domov 17:40. to bývalo strašné. ešte som vtedy aj do školy dialkovo chodila...
a máš v práci prístup na net? teraz pracuješ alebo si doma?

zabka60
28. sep 2011

@zuzana0612 ale kdeze ja som robotnicka,demontujeme auta.....teraz som pn

zuzana0612
28. sep 2011

@zabka60 aha, takže teraz sa doma liečiš. tak aspoň nemáš stres a oddychuješ

zabka60
28. sep 2011

@zuzana0612 no ano ale raz sa tam budem musiet vratit kedze nemam nic ine lepsie

tanyja
autor
28. sep 2011

@zabka60 ja som už mohla ísť do práce, len zase mám problém, kam s malým ☹ , mama má toho nad hlavu až až a malý by bol na ňu priveľa, do škôlky mi ho nezoberú, lebo nie je ani prihlásený a majú strašne veľa detí, dúfam len, že situácia s otcom sa zlepší a ja na jar budem môcť ísť už konečne do roboty
@zuzana0612 nebodaj ste už za vyše polovicou prerábok 😕 , už som veľmi zvedavá, ako to u vás vyzerá 😉 , nové nemám dokopy nič, len toľko, že konečne sa trošku rozbehli preklady, takže už som si niečo privyrobila, predala som pár vecí po malom , snažím sa zarábať ako sa dá , len veľa to nie je 😠
a ty sa ako máš?

tanyja
autor
28. sep 2011

a @ypsinkova sa už ani neozve, no malý dá určite zabrať a ak je ako môj zbojník, že do pol roka iba von chcel spať, tak sa nečudujem, že k nám nedorazí na koníka 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre