Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

vika34
29. jan 2010

on možno nepochopil,že môžeš iba do mája,ale aj tak by trebalo zmeniť ti dávky a možno aj iné lieky

marrad
29. jan 2010

pochopil,. lebo mu to sestricka vravela, a ja som dokonca povedala aj datum narodenim v tomto duchu sme sa bavili, ze uz mam poslednu sancu....
ved prave ze tie davky alebo lieky asi potrebujem zmenit....
Ak by som aj teraz sla do FC tak ako samoplatca keby to nevyslo tak by som urcite isla do ineho centra, lebo maju vzsoke ceny....

marrad
29. jan 2010

Vika kedy planujete KET inak zda sa mi dost drahy, co povies ?

vika34
29. jan 2010

skús pozisťovať čo stojí samoplatca aj inde,lebo v GF ma platené stálo,ked nerátam PIGD ,12000 lieky,15000 ICSI,3000 vstupný poplatok,tak ako samoplatca neviem,ale asi naozaj musíš inam a nemáš ozaj veľa času,takže moc nerozmýšlaj a chod aj do Iscaru aj do GF,povedz na recepcii,že ťa veľmi tlačí čas ,aby ti dali skorší termín,alebo viem ,že v GF ,ked si im nechala číslo a niekto vypadol,tak sa ozvali aj skôr

marrad
29. jan 2010

CO je PIGD?
ISCI nepotrebujeme.....aspon zatial smem mali dobry SPG
tuna ma dievcata navnadili na ISCARE
aj dnes som telefonovala s jednou znamou, ktora uz apsolvovala 9 IVF a ta mi povedala ze IScare mi viac odporuca ako GF...

vika34
29. jan 2010

Pigd je predimlantačná genetika,embriá vyšetrovali geneticky ešte pred ET .
Nemáš veľmi na výber bud GF,Iscare,alebo cestovať až do Martina ,že vraj je niečo nové aj v Piešťanoch,ale myslím,že zatiaľ iba pre samoplatcov

marrad
29. jan 2010

no ved, dufam, ze budem uspesna aspon v jednom z 3 BA centier.....

vika34
29. jan 2010

no v každom prípade veľa šťastia,prajem dobrú nôcku,idem hajkať

marrad
29. jan 2010

ok aj tebe...

lulu107
30. jan 2010

marrad - prepáč, že ti vstupujem do rozhovoru s vikou, ale nechápem prečo by si nemohla ísť na ďalšie IVF, ako ako zareagoval doki v FC, tak to ťa muselo teda povzbudiť.

vika - podľa mňa je to veľmi dobre že v GF kontrolujú hormóny, tým, že berú krv tuším to bolo každé dva dni, pretože v ten deň keď mi brali krvičku som si tam zavolala a povedali mi čo a koľko si mám pichnúť, pretože nemôžu dávať ženám rovnaké dávky, niektoré ženy potrebujú silnejšie dávky na stimulku a niektoré slabšie. Aj to je dôvod, prečo sa mi zdá GF lepší, je dôležité v tomto období sledovať ženu aby sa niečo nestaloa to v ISCARE pohnojili. Ja som bola s ich postupom vždy spokojná v porovnaní s ISCAROM. No ja som teda v GF nikdy dlho nečakala, do 2 hodín sme boli doma aj z cestou a to som z TT a premávka je strašná. Je pravda, že pri 2 KET sa mi stalo, že som na utz dlhšie čakala, pretože na recepcii bola nová recepčná a zle ma nahodila do systému, lepšie povedané, má tam nenahodila. Ale inak to bolo šup šup.

vika34
31. jan 2010

lulu,no vo FC proste robia iba UTZ a podľa toho zvyšuje a znižuje dávky,tiež ma to prekvapilo,ale kedže ja mám HP o.k.,tak mi to bolo jedno,v podstate by som si aj tak nepomohla,lebo aj ked vo GF sú možno lepší špesialisti ,ja som proste nemala na ich služby už peniaze,takže aj ked okrem teba nepoznám nikoho,kto by Drábeka vychvaloval,tebe možno vyhovuje.Ja ho až tak nepoznám ,on mi robil OPU,moc nehovoril/ved teda nemal ani moc čo/a to je všetko

lulu107
2. feb 2010

vika - ja si ho chválim, pretože v porovnaní s lekármi s ktorými som bola vo v styku, bol úplne iný. Vždy mi odpovedal na to čo som sa pýtala a na konzulku to bolo vždy v pohode. Ja tiež na 1 IVF som len len naškrabala, popri hypotéke je to dosť ťažké, ale zachránili ma mrazáčikovia pred 2 IVF, no uvidíme či osud nám dopraje ešte aj súrodenca, zostali nám 4 mrazákovia. Ja som momentálne vďačná za drobčeka ktorého mám v brušku.

dnes sme sa pustili do prerábky obývačky, drahý došiel z nočnej s tým, že bude mať nútené voľno, tak ho využijeme, podarilo sa nám vypratať dnes obývačku a pustili sme sa do škrabania 3 druhov tapiet, strašná robota, tá prvá vrstva ide celkom dobre no tie dve ani za šľak, dnes som spravila asi štvrťku úplne oškrabaných a drahý zoškrabal prvú vrstvu v celej izbe, zajtra pokračujeme, potom ešte vystaviť stenu, elektrinu steny a podlahy.

tanyja
autor
3. feb 2010

lulu , ty si si vybrala dobrú prácu !! len to nepreháňaj a len trošku spolupracuj , nech je drobček v kľude 😉
potom nech tvoj drahý príde ku nám, nás to tiež neminie !!! , hlavne bude treba urobiť elektrinu v obývačke, lebo máme 2izb.byt a budeme sťahovať izby aby sme mohli predeliť izbu na dve časti

tanyja
autor
3. feb 2010

a my sa na druhé bábo ani nechystáme, teda hlavne ja , som rada, že máme zdravé dieťa konečne po 7 rokoch a nie sa ešte raz sttresovať, že ako to dopadne a roky pribúdajú...... (mám mirenu , t.j 5 rokov ) a po už budem ozaj stará na ďalšie dieťa 😀 , hoci dnes v 39 mať ďalšie dieťa nie je veľa

vika34
4. feb 2010

aká stará ja som mala včera 39 a ešte sa cvhystám rodiť 😀

tanyja
autor
4. feb 2010

ved ja viem, len mne svokra pred 6 rokmi povedala, že už som vtedy bola stará na deti 😀 a teraz odo mňa chce, aby som rodila ďalej, tak zato som povedala, že už som stará na deti 😀 😀 , no a svokra má 50, tak pokojne ešte môže aj ona rodiť, keby cchela - cvik už má, rodila 3x 😀 😀 😀
viki - gratulujem k narodkám, veľa darčekov si dostala ? aj kamoškin malý mal včera narodky

vika34
5. feb 2010

ahojte ,dakujem dostala som našťastie iba kvet v kochlíku,lebo ja nemám veľmi rada mužove prekvapenia 😅
Tento rok som bola konečne spokojná a to je už čo povedať ,môj muž má volá notorický kverulant

sofokleska
5. feb 2010

viki pripajam sa ku gratulacii,všetko naj naj naj a nech sa ti splni to po čom najviac tužiš!
lulu tak to mate dosť roboty...... ☹ aj my sme prerabali.........a dosť dlho tapety zoškrabať nebol problem na rozdiel od murara kt chodil ako sa mu zachcelo a ešte mal aj zaplatene ☹ ale dufam ze vy to budete mať raz dva 🙂

tanyja
autor
5. feb 2010

viki, poprosila by som vysvetliť slovo : kverulant , 😀 , lebo taKé som ešte nečula
a my nech už máme prehodené izby, však to rýchlo prejde a budeme zháňať nábytok malému do izby.

sofokleska
8. feb 2010

ahojte tak dnes sme boli v cetre-len nas este caka genetika +nejake vysetrenia u mojho dokiho.ale aspon ze sa uz posuvame niekam🙂

vika34
8. feb 2010

ahojte,kverulant je podľa môjho muža,večne nespokojná
dakujem za gratulácie,ja som nejako prechladla tak som dnes zostala doma,tak som nemala čas ani sem nakuknúť,bo som spala až do15,00 a idem v tom pokračovať

tanyja
autor
8. feb 2010

a juraj čo robil , ha ? 😠 mal ťa poriadne vyhriať, aby si neprechladla !!!
my sme dnes boli v poradni, takže chrústoš, ako malého volám, má už 6,36 kg a 65cm, od narodenia narástol 12 cm, snaží sa fešák a obvod hlávky má 40cm, no a kedže bude mať koncom mesiaca zápis, tak už som mu kúpila pekné oblečko, nech je fešák !!! 😀
sofokkleska - konečne ste sa rozbehli, tak už len neprestať a pokračovať v tom, uvidíš, ked už nič, tak sa aspoň dozviete na čom ste, my sme bolli ten prípad , nezúfali sme a aha, malý má už 4 mesiace , ale ten čas úúžasne letí ....................

lulu107
8. feb 2010

viki- všetko naj k narodeninám a hlavne ti prejem nech máš v brušku drobčeka-kov, nech sa to tam už mrvý, dnes nás zastavili policajti pretože drahý telefonoval, keď nás zastavili, tak drobček tak kopal a ja jaj asi stresoval so mnou 😉 tak sme si zarobili 30 eur, no keď sa horšie nestalo, čo už.

tanyja- včera som doštrabala poslednú stranu tapety a dnes už dokončil drahého kámoš omietky, priečka je tiež hotová, kámoš nekámoš 210 eur, drahý sa venoval tej slávnej elektrine, ktorú tú spomínaš, hôra, pretože v panely sú hlinikové káble a 2 krát sa nám zlomil, no dúfam, že keď ho zatierali, tak sa opäť nezlomil, pretože zas by musel drahý sekať panel, už sa boli sťahovať susedia, prišiel nás pozrieť správca, či sme nezbúrali panel a či im bytovka nepadne na hlavu 😀 Ale na druhej strane som rada, že to robíme teraz asi za mesiac za dva by to bolo pre mňa oveľa náročnejšie a to si neviem predstaviť, že by sme to robili, keby bol drobček na svete,

vika34
9. feb 2010

ahojte,juraj je tiež nejaký chorlavý,aj dnes som ostala doma ,lebo kašlem ako hrniec,nič sa mi nechce,doma je ako po výbuchu,ja iba ležím a spím 😒

lulu107
9. feb 2010

čaute - pridala som foto môjho mini bruška

lulu107
9. feb 2010

Dnes sme boli v baumaxe odniesť nadbytočný materiál a keď sme išli domov, tak nám nešlo naštartovať, stretli sme tam kamaráta ten nás išiel tlačiť, no potom sa drahému podarilo naštartovať, tak sme odcupitali priamo do servisu, auto už poobede volali, že auto je hotové, zhorela nám cievka v štartery, tak zajtra pôjdeme pre auto a šup pre farby, našťastie to bola oprava za 110 eur, keď sa darí tak sa darí

vika34
9. feb 2010

lulu ,máte príma týždeň,a to je len utorok,aby vám vydržala peňaženka až do nedele 😅
Hlavne ,že ste o.k.

tanyja
autor
9. feb 2010

lulu , naprav si dátum na foťáku , ukazuje totiž , že si sa fotila v decembri 2009, ale bruško už máš peknučké guľatučké, kope poriadne alebo ešte len tak slušne ? 😅

lulu107
9. feb 2010

ja viem, že tam treba zmeniť tt, neuveríš ale už sa na to dlho chystám a tuším to spravím hneď teraz dúfam, že to budem aj vedieť 😀

tanyja
autor
10. feb 2010

je to v menu telefónu, aj ja som donedávna takisto fotila 😀 😀 , takže pc mi usporiadal fotky podľa dátumu a kukám, že ono to je nie dobre, tak som si to prestavila
vy ste murovali priečku a nebola by stačila sadrokartónová priečka ? ja, hoci času máme ešte dosť, už rozmýšľam, ako by to bolo dobre ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre