Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

stanca22
8. nov 2010

@tanyja Čo si poslúchala, či len tak alebo nejaký sviatok u Vás prispel? Ťa dobre rozmaznáva 🙂

ypsinkova
8. nov 2010

@tanyja veru,už sa neuveriteľne teším na moju postieľku 😀
a prečo neješ poobede ? čo sa stalo ? 😲
ja som dnes mala na obed perkelt a polivku karfiolovú

ypsinkova
8. nov 2010

@tanyja aj my máme ten hrnček ,je super ale ja som si ho sama kúpila 🙂

tanyja
autor
8. nov 2010

@stanca22 prečo by som mala mať sviatok aby som dostala hrnček, proste drahý povedal, veď si ho zober a ja som si ho zobrala a bolo..

@ypsinkova už som ako ty... zabúdam sa najesť 😀 , ale na mne to nebadať že nejem , to nie ako poniektoré mladé žienky pracujúce 😀 😀 😀 však ypsinkova ???
karfiolová bola niečo ako tá naša brokolicová krémová alebo iná? musím znova urobiť, tá sa u nás teda u mňa a malého uchytila 😝

tanyja
autor
8. nov 2010

@martinka285 ako bolo dnes v práci, do koľkej vlastne pracuješ?

martinka285
8. nov 2010

@tanyja Fajn, docela rychlo mi to dnes utieklo. Do 16:00.

tanyja
autor
8. nov 2010

@martinka285 ja som dnes bola pozrieť kamošku v obchode - vlastní obchodík s detským kadečo - oblečko, hračky, kočíky .... a bola mierne 😒 , že dnes pondelok väčšinou dlho trvá

tanyja
autor
8. nov 2010

@martinka285 ja som tiež tak robila - od 7.30 do 16hod, na obed som chodievala domov, nebolo to tak ďaleko, lebo aj tak baby chodili do reštiky
a teraz mi služba končí o 19hod , keď uložím malého spať 😀 😀 😀

martinka285
8. nov 2010

Nooo a ze materska "dovolenka", to je 24 hod. starostlivost ale urcite to stoji za to, aj ked sa urcite casto nahanas a mas toho dost.

tanyja
autor
8. nov 2010

@martinka285 mnohokrát si poviem, mám toho dosť, ale keď sa malý na mňa usmeje a bozká ma, tak je po zlých myšlienkach 😉
a že "dovolenka", kto ten výraz vymyslel 😠

tanyja
autor
8. nov 2010

a chlapi si myslia, že my ženy na materskej nič nerobíme !!! iba sme s dieťaťom, no tak potom nám domov chodí upratovačka a kuchárka takmer každý deň
dokonca môj chlap sa ponúkol, že on ostane doma, ale domáce práce mám robiť ja keď prídem z práce, tak zabúdaj som mu povedala... ked bude doma tak so všetkým 😵 😵 a viem, že ho to už prešlo, kdeže by on stíhal ešte niečo porobiť ked je s malým, ved je predsa chlap.... 😀

tanyja
autor
9. nov 2010

@martinka285 dnešný deň stojí za to -- naše slovenské zdravotníctvo je strašné !!! od rána od 9hod čaká mama s otcom v nemocnici na príjem !!! hrôza a mňa už z toho lietania nejako bolí hlava.... 😒
idem sa zvaliť na gauč

lulu107
9. nov 2010

Ahojte, môj by na materskú nešiel, už som mu to ponúkla, nevydržal by s malým, keď neplače tak sa s ním zahrá a keď to spustí, tak mi ho donesie s tým, že sa na mňa pýta.
Už papame zeleninku a ovocie ale ešte stále na večer, v noci a ráno mu dávam Nutrilon A/R proti grcaniu a potom ho dokojím, dr. nám chce zrušiť nutrilon od 6 mesiaca, tvrdí, že sa to viac na recept nedáva a to je blbosť, pretože keď sme boli na vyšetrení refluxu v BA tak nám povedali, že keď to máme vyšetrením potvrdené máme na to nárok 1 rok. No nič pôjde pre ďalší recept drahý, ten jej to tam vysvetlí, veď to nedáva zo svojho aj ja si priplácam aj keď je to na recept.
Dávam malého tiež ako tanyja na nočník a okrem ciká už sme tam mali aj 3X kaka. Dnes bol mrzutý, dala som ho na nočník vykakal sa a bol kľudný. V poslednej dobe sa mu nedarí spať cez deň a v noci ešte stále papame, teraz sa to inak poposúvalo.

martinka285
9. nov 2010

@tanyja To ti verim a to si platis zdravotku a nic z toho. A este je niekde taky pristup lekarov ze dovi....

tanyja
autor
9. nov 2010

@martinka285 ten prístup je taký na mnohých miestach, to je na tom to naj... ☹
teraz sa mama vracia z nemocnice, od rána !!! lebo tu u nás v meste zrušili všetko čo sa len dalo v zdravotníctve zrušiť, tak potom to takto vyzerá 😠

tanyja
autor
9. nov 2010

@lulu107 ahoj moja, dávno som ťa tu nevidela, tak vitaj
Jakubko je zlatý, kaká na nočník, my sme dnes nestihli, boli sme v Sobote a lietala som celý deň a malý so mnou, teraz ešte spí, tak trošku oddychujem, za cvhíľku ma tu čaká prádlo - vešanie a mala by som zbehnúť do lekárne
o čo ide doktorke ke´d takto špekuluje, naozaj to nejde z jej vrecka a keď máš na to doklad od dr z BA, ta nevidím v tom problém, ved ten nutrilon je úúúúžasne drahý a zemiakovú kašu už malý papal?

martinka285
9. nov 2010

@tanyja dnes som si robila test, bohuzial len jedna / ☹

stanca22
9. nov 2010

@tanyja jé, to je milé, len tak niekomu dať hrnček 🙂 ja som nikdy od nikoho len tak dačo nedostala 😖

tanyja
autor
9. nov 2010

@martinka285 nezúfaj moja , jedného dňa budú dve 😉
mysli radšej čo ja viem na manželíka alebo na prácu, nemáš nejaké hobby ? alebo psíka? ja som ostala tehotná, keď som zohnala mame psíka a všetci sme sa točili len okolo neho - mne to pomohlo 😀 😀

@stanca22 musíš si zaslúžiť, ja som si zaslúžila 😀 😀 , ja stále pracujem ako včelička tak si to môj drahý aj náležite ocenil ... 😉

martinka285
9. nov 2010

@tanyja dakujem za podporu, ale som z toho velmi smutna, jasne mam psika - jazvecika, je to moj maly maznak, ale popritom myslim samozrejme aj na dietatko.

tanyja
autor
9. nov 2010

@ypsinkova ypsinkova ako bolo dnes? lepšie? už konečne vyspatá, alebo stále dobiehaš zameškané?

tanyja
autor
9. nov 2010

@martinka285 ja nie som dobrá psychologička .. ☹ už ma nič nenapadá čo by som ti navrhla a havino sa ako volá?

martinka285
9. nov 2010

@tanyja to si musim vysporiadat sama, ale aj tak dik. Vola sa Goffy, ma 2,5 roka - kratkosrsty jazvecik.

tanyja
autor
9. nov 2010

@martinka285 my máme Aliho a mal teraz 2 roky

ypsinkova
9. nov 2010

@tanyja ahoj,dnes bolo fajn,akurát že keˇˇd som prišla z práce,som si trošku pospala 😀 takže zasa neviem o koˇˇlkej dnes zaspím..čo ste dnes robkali ?

tanyja
autor
9. nov 2010

@ypsinkova ja som dnes nestíhala doobedu ani žiť - išli sme s otcom do nemocnice a príjem trval nekonečných 5 hodín !!! tak nakoniec som o 10.30 išla domov a mama dobehla na bus o 14hod !!! aj v zdravotníctve existuje byrokracia ... ale to by bolo veľmi zdĺhavé všetko opísať a spomenúť, stačí len napísať, že autá nepúšťajú do areálu nemocnice a invalidný vozík tiež nemajú...
ja by som cez deň nedokázala spať , ani keď som bola tehotná som cez deň nespala 😀

ypsinkova
9. nov 2010

@tanyja a čo sa stalo,keˇˇd ste boli v nemocke ?
hm,tak ja nemám problém zaspať poobede , ja som ako bábätko 😵 😀 😀

lulu107
10. nov 2010

martinka - prepáč, ale nemám čas vás do zadu čítať, ty sa snažíš zostať tehu prirodzeným spôsobom? Viem že teraz to je ťažké ako po každom neúspechu, poznám to, ale my ženy sme bojovníčky otrasieme sa a ideme do ďalšieho boja, veď je prečo bojovať, no nie?

ypsinkova - jáj to spanie ti závidím, keď som bola tehu a bola som doma mohla som toľko spať ale nešlo to, teraz nespím pomaly ani v noci ani cez deň, pár krát som sa počas dňa pokúšala zaspať, ale nešlo to aj keď som bola úplne KO. Túto noc som veľmi nespala, malý sa celú noc mrvil. Včera si doobeda fajn pospal uložila som ho vedľa drahého spal po nočnej, malý sa pridal a odfukoval tam 3hodky, dnes nespal ani hodinu, ale aspoň, že sa už sám zahrá.
My tiež máme psíka Deisynku, je to trpasličí pudel aj tá mi pomohla pri neúspechoch.

Áno papame zemiakovú kašu, ale väčšinou mu robím mix zeleninový + zemiačky, napr. dnes bude mať brokolicu, mrkvu, petržlen, zemiaky a trošku olivového oleja. Dnes ráno sme mali tiež úspech ráno sme sa pekne vykakali do nočníka. Jaj ako to poteší.

stanca22
10. nov 2010

@tanyja aha a čo robievaš ako včielka? vieš, aby som šla v tvojich šlapajach 😀 aj ja chcem šálku 😀

zuzana0612
10. nov 2010

ahojte, vidím,že dnes sa to tu moc nepohlo. ale navštívila nás aspoň
@lulu107 malý je zlatučký. a aký je veľký chlapisko z neho 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre