Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

guginenka
20. júl 2009

lulu107
ahoj, o bábo sa snažíme niečo vyše roka. cca. s manželom sme vyskušali snad vsetko. ,,sviecky,, po sexe 😀 kadejaké čaje, vitaminy. kadečo. ale nič nepomáha. začala som chodiť do gpn v ba. tak dufam, ze tam niečo zistia. v stredu ide manzel na spermiogram, tak uvidime. ja idem na nejake merania. otrasne jed to, ze niekomu sa to zadari ked si povie a ja s muzom sme si povedali uz milion krat a stale nic.
odpisujem preto tak neskoro, bo takto chodim z roboty. takze preto oneskorena reakcia.

tanyja
autor
20. júl 2009

ahojte,,ja som sa až teraz dostala od rána k pc, bola som ako včelička - zmákla som kopu roboty a to sa mám šetriť 😝 😀 a ešte k tomu som na novom aute obehala okresné naše mesto
viki - dúfam, že podobne príde dom z dovolenky naša drahá neterka , má už 14 preč, takže všetko je možné
gugi - nevzdávajte sa a bojujte ďalej, možno je niekde niečo maličké a to vám bráni splodiť bábo, alebo je to tým, že tak dlho pracuješ, stres je najväčší zabiják
zuzi - už je lepšie v práci ?
lulu - kedy sa idete ukázať k doki ?

lulu107
20. júl 2009

mirm - priznám sa ti, že keď som bola na konzultku a doki mi povedal, že mám ísť na laparoskopiu, tak som myslela, že odpadnem zo stoličky, našťastie mi navrhol, že môžem si ju spraviť u nich, musel vidieť, že som z toho hotová, tak ma hneď strčil medzi nabitý oper. plán, necelé 3 týždne som mala na to aby som si spravila predoperačné, bolo to šup šup
tanyja - v pondelok idem na UTZ a mala by som sa dozvedieť deň KET, samozrejme deň pred KET mi zavolajú, či sa mi rozmrazili, takže na budúci týždeň pravdepodobne nastane deň D🙂 konečne som sa dočkala

lulu107
20. júl 2009

guginenka - gpn to je aké centrum, to nepoznám. Tiež som sa rozčuľovala, keď som s drahým chodila po všelijakých vyšetreniach, ale už to tak beriem, že je to tak. A tiež sme si s drahým prešli kde čím..... Ale určite keď si prejdeš takýmito vecami a zostaneš tehotná, tak tvoja radosť bude oveľa oveľa väčšia, než u baby ktorá len tak zostala tehotná. Viem o čom hovorím, poplakala som si od šťastia každý deň.

zuzana0612
21. júl 2009

ahoj baby.
tanyja-no ešte nejaké také dozvuky sú, ale už sa snažím chodiť domov v normálnom čase a nie o desiatej. dnes ešte poriešime so šéfom niečo a zajtra ide na dovolenku. takže budeme mať dovolenku aj my, keď tu nebude 😀 . Inak som už totálne unavená zo všetkého. v piatok by som chcela zostať doma. mamina by prišla k nám a išli by sme nakupovať. tak to by bol taký celkom relax.

tanyja
autor
21. júl 2009

zuzi - radšej si zober celý týždeň dovolenky 😀 to je lepšie, keby sa dalo, však ? ale čo už , ked neprší tak aspoň nech kvapká !!!
lulu - máš úplnú pravdu , hoci ja som nakoniec sama otehotnela, ale zato predchádzali tomu rôzne komplikácie a zlé veci...... , ale už som za tým, už len nech malý vyčká a v októbri ho držím na rukách
gugi - vy sa ako dlho snažíte ????????

zuzana0612
21. júl 2009

tanyja, týždeň dovolenky budem mať až v auguste. už sa tešíííííííííííím. hľadám, že kam by sme išli na pár dní. musím niečo nájsť, aby som si poriadne oddýchla.

tanyja
autor
21. júl 2009

tak poriadne hľadaj, my možno pôjdeme na víkend niekam na chatu, ináč sa nám nedá, drahý už dovolenku mal a inä už nemá , možno o rok, uvidíme .....to je ešte ďaleko

zuzana0612
21. júl 2009

my sme neplánovali nič, keď je nezamestnaný, ale niečo malé by sme zvládnuť mohli. aj tak by sme niekam išli, keď budem doma a keď sa má človek vracať autom večer domov, tak to je skoro jedno, pár dní už zostať niekde môže. ja to urobím tak, že niečo skúsim nájsť za prijatelnú cenu a potom to doma prednesiem a uvidíme. snáď sa mi to podarí presadiť 😉

tanyja
autor
21. júl 2009

pokiaľ tvoj drahý súhlasí s väčšinou čo povieš ty, tak v tom nevidím žiadny problém 😀

tanyja
autor
21. júl 2009

ja som tiež vyberala dovolenku a tam sme aj išli, ten mojej polovičke je asi všade dobre, kde som aj ja 😀 a potom povedal, že pôjdeme tam, kde sa mu otvorí katalóg - Kréta , brala by som, je tam krásne

vika34
21. júl 2009

ahojte baby nevzdávajte sa ,ja mám gugi tolko vyšetrení za sebou,plný fascikel dokladov a nezistili nič,neviem či je lepšie neotehotnieť ,alebo ako môj problém otehotnieť a hned aj potratiť.Ja viem ,že si pomyslíte,že sa mi dobre píše ,ked mám dcétu,ale aj pred ňou som dva razy poratila a strašne ma zaskočilo,že sa mi to po nej znovu viac razy zopakovalo a ked mi zahlásili,že tehotná síce zase som,ale je to mimomaternicové,myslela som ,že sa zrútim,ale netreba sa vzdávať,ste mladé/teda predpokladám,že ma tu ešte nikto nepredbehol/a chápem ,že behať po vyšetreniach nie je žiadna zábava,ale treba sa s tým zmieriť ,že niekomu to ide hned a nám bohužiaľ nie,aj ked pozerám správy a zúrim,že cigánka porodí do 25-tky sedem detí a nestará sa o ne,ale je to tak ☹
gugi možno vám zistia iba nejakú hlúposť ,nasadia liečbu a bude to ,držím palce,ale v každom prípade to po roku snaženia treba začať riešiť,pá

zuzana0612
21. júl 2009

tanyja, on je skôr taký, že sa mu nechce do toho hľadania, ale keď už niečo vyberiem, že kde pôjdeme, tak sa už zapojí a nájde niečo čo tam budeme robiť. to už má cieľ, tak sa mu ľahšie hľadá. ale som aj tak rada, lebo lepšie, ako keby sme sa mali dohadovať, že kam a kedy a prečo. na jednom sme sa zhodli, že nemusíme ísť k moru, aj keď aj to by som brala, ale zase nasilu nemusím.
vika, je to tak, že človek vidí v telke ako majú niektoré baby v puberte deti a strecha nad hlavou a hlavné sociálne podmienky chýbajú a človek, ktorý sa k tomu stavia zodpovedne má problémy. ale to je asi v živote tak dané. a k tomu, že sme mladé, ja si niekedy pripadám, že už som pozáruke. na konci roka budem mať 29

vika34
21. júl 2009

ha ,ha ja na začiatku budúceho o 10 viac a stále mám pocit,že som mladá,len to okolie si to nemyslí 😀
NOnamyslela som mladé ako ,že ešte puberťáčky ,ale oproti mne,ja stále mojim bezdetným kamarátkam ,teraz už v mojom veku som hovorilka ,že dieťa treba začať najneskôr riešiť v 30,lebo ked náhodou začnú problémy dlho to trvá,tak ty si ešte stále v norme

tanyja
autor
21. júl 2009

žeby nový výraz "žena po záruke" , a kde má žena záruku, že chlap sa nepokazí ........ 😀
nie nie, sme také na koľko sa cítime a viki to presne vystihla, netreba sa vzdávať a nahovárať si, že som stará, veď už ani ja nie som najmladšia na prvé dieťa, cigánky v mojom veku ich majú už 17 ak začali rodiť v 16, koľko mámm rokov ?????? 😉

zuzana0612
21. júl 2009

ale šak jasné, ja si tiež myslím, že som mladá a dokonca mám to šťastie, že ešte aj mladšie vyzerám. ale niekedy ma to tak prepadne, že budem mať 29 a detičky nikde. ☹ ale ja sa nevzdávam. ja viem, že to raz príde. 😵

guginenka
21. júl 2009

lulu - gpn je gynekologicko - pôrodnícka nemocnica. robia tam všetci dr. od kocha. ja osobne som začala chodiť p.demečkovi. mily pan. je to sukromne centrum. jedine co mi vadi sú tetusky na recepcii.ale inac super. moj predchdzajuci lekar ma nechcel vysetrit. vraj to nepotrebujem. tu som povedala, ze sa snazime s manzelom o dieta a vobec nikto neriesil nic ine iba to. treba mna aj polovicu vysetrit a uvidime. ja, takmer kazdy den rozmyslam o tom ake by to bolo keby som bola tehotna......... tiez verim, ze sa to podari. dufam. Tak ty budes mat babo? tak ty uz niese snazilka ale tehu. super. gratulujem. a ako to vsetko ide? dufam, ze ziadne komplikacie?

tanyja - s manzelom sa pokusame nieco vyse roka. viem, ze je to este kratko ale aj tak ma to trapi. nevzdavam sa. bojujem. vo svojom zivote som si uz kadeco preskakala a toto je moc zivot. mat rodinu taku aku som ja nemala.

lulu107
21. júl 2009

guginenka - áno čakala som babenko a strašne sme sa tešili s drahým ale choroba mám ho zabila, aj podľa vyšetrení to vyzerá, že to bola choroba. Už som sa z toho šoku dostala a na budúci týždeň sa chystám na KET. Nevzdávam to! Teraz to vyjde a nič nebude dôležitejšie ako drobček, pekne budem doma na PN

guginenka
21. júl 2009

lulu - tak, tak. nič nie je dôležitejšie. kašlať na robotu. peniaze boli, sú aj budú. keď sa smiem spýtať, čo je to KET?

lulu107
21. júl 2009

guginenka - IVF - je umelé oplodnenie z čerstvých embryi a KET je to zamrazených, ak ich je viac pri IVF tak sa dávajú zamrazovať, na ďalší pokus. Ešteže ich mám🙂

tanyja
autor
21. júl 2009

guginenka, máš ťažkú prácu ?
lulu ja tiež ťahám PN , ešte mesiac a pol a potom šup na materskú !!!!!!!! ale ten čas letí

guginenka
21. júl 2009

lulu - tak verim, ze teraz to dopadne len dobre. nic ine nemozeme cakat. ja dufam.... u nas je to trosku komplikovanejsie tym, ze manzel berie nejake lieky. zo zaciatku bol proti vysetreniam ale teraz je na nom vidiet, ze caka kedy pojdem lekarovi a co lekar povie. tak ako som pisala minule, skusa kadejake sviecky a co ja viem co 😲 cital v babskych casopisoch. 😎
po umelom oplodneni by si aj tak nemala byt doma. lezat, nohy hore?

tanyja
autor
21. júl 2009

gugi - aj nemožné sa stalo možným 😀 tvoj drahý sa snaží, pekné od neho, nech si všetci chlapi berú príklad
napr ten môj od začiatku neprotestoval a tiež bol na kadejakých vyšetreniach a oplatilo sa čakať 😉

lulu107
21. júl 2009

guginenka - po umelom sa odporúča 2 dni byť bez fyzickej a psychickej námahy, je najlepšie si 2 dni poležať a do výsledkov krvi sa šetriť, nemusíš mať vyložené nohy, len si dávať väčší pozor. Budem mať v tom období dovolenku, takže nič nebudem robiť xixixi, to sa nedá je to na nervy nič nerobiť
tanyja - tak ty sa nám už kotúľaš, čo chvíľa nám napíšeš, že drobček je na svete

tanyja
autor
22. júl 2009

gúľalo sa gúľalo to hnedé dievčatko - tak nejak si to skoro vystihla, ešte chodím po nohách ale veľa tomu nechýba
kamoška sa ma spýtala, či sa mi dá spať, ona tiež čaká a nemôže spať, ja ? ja spím okamžite, ako ľahnem do postele 😀
ja ked som bola na umelom, tak ked ma taký mladý asistent viezol zo sály na izbu, vrazil so mnou do zárubne, možno zato sa neudržalo ...... , ale to len možno 😎 , ale oddych schvaľujem

lulu107
22. júl 2009

tanyja - to keď ti vložili drobcov, tak ťa ešte prevážali? mne vložili a na tom istom lôžku som ležala ešte 20 min. V ktorom centre si bola?

tanyja
autor
22. júl 2009

ahoj lulu - prevážali ma zo sály na izbu, vtedy so mnou tresol ošetrovateľ do zárubne a preložili na posteľ, ale tiež som musela ešte 10min ležať. my sme chodili do Iscare v BA, pretože len tam robia PGD a nám bolo potrebné toto vyšetrenie

guginenka
22. júl 2009

tanyja - prácu nemám ťažkú, fyzicky ale psychicky. robím v bankovníctve. práca ma baví ale keď máte šéfa, ktorý vás deptá, dá to zabrať. a čo príde na svet? 😕

tanyja
autor
22. júl 2009

myslíš u mňa, no predsa chlapček, ako ináč 😀 , ale nie po umelom, ale klasickým spôsobom počatia 😀
tiež máš zaujímavú prácu !!! ale je to dosť zodpovedná psychicky náročná práca, ja som ex-kancelárska sila a len tu to bolo dosť zodpovedné..

zuzana0612
22. júl 2009

🙂 jéj tanyja, ty budeš mať chlapčeka? ani ma nenapadlo sa ťa spýtať, čo budete mať.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre