Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

tanyja
autor
20. aug 2009

ahoj sofokleska, vy ste ako na tom s bábom ? plánujete, snažíte sa ..?
ono sa to nemá plánovať, ale niekto to tak robí, no my - ja a moja polovička , nie 😝

tanyja
autor
20. aug 2009

lulu - už ste boli na tom konzultku ? ak áno, ako ste dopadli, aký bude ďalší postup práce ??? a hlavne kedy sa budete do toho môcť znova pustiť 😎

lulu107
20. aug 2009

no čaute - konečne som tu včera som bola u bylinkárky hneď ako prvé mi povedala, že nemám brať calibrum a pritom som nej nehovorila o tom že ho beriem obsahuje veľa umelých látok, ktoré bábenku škodia. Mám brať iba to čo mi dá lekár, ak by mi to predpísal tak iba vtedy. 3X denne nie achemilku ale ženský čaj a večer okrem mršky zábal z múky a masti, takto mám postupovať kým mi nedajú drobčekov. Ak budem tehu mám jej zavolať a povie mi ako mám postupovať, povedala mi, že mi pomôže aby sa drobček udržal.

Konzultko je O.K doki mi predpísal Prednison, beriem ho od dnes a budem čakať na mršku mala by prísť okolo 13.9 a potom si pôjdem pre druhú varku drobčekov, tento krát to už musí výjsť. Dúfam, že už sa budú pekne deliť 😉

tanyja
autor
20. aug 2009

takže tá pani bylinkárka musela byť naozaj veľmi milá , keby bol každý taký milý, hneď by bol svet krajší
ja som brala calibrum , doktorka v bb mi ho kázala, ale teraz mám maternu, aký je u nich rozdiel , veľmi neviem,
čo je v ženskom čaji ? asi viacej byliniek, že ?
tak Ti musím 3x popľuť, aby to už konečne klaplo, ja už budem pomaly aj tašku baliť, cez víkend chceme doniesť a poskladať postieľku, aby sme ju prípadne dali troška do pucu, ako to bude potrebné ....... to je výhoda mať veci od rodiny, počnúc postieľkou, vaničkou, obliečkami, paplónikmi, končiac kopou krásnych vecí

tanyja
autor
20. aug 2009

pozerali ste film na markíze ? riadny ciťák na nervy, ukradnúť pre peniaze matke bábätko, ja by som to neprežila ☹
ale všetko dobre dopadlo 😅

vika34
21. aug 2009

ahojte,zdravím vás z letného tanečného sústredka.Máme už po nočnom pochode aj po táborovej olympiáde.Dnes sa chystá karneval a robíme detom program.
Film na markíze som nevidela,takže neviem 😀

sofokleska
21. aug 2009

ahojte,tanyja no mi sa stale snažime už vyše roka a stale nič. ☹ maš pravdu naplanovať sa to neda aj ked som si zo začiatku naivne myslela že budem hned tehu. ked pojdeme naostro ale žial realita je ina..... ☹ ty sa mas zachvilu maš drobca na svete a ani sa nenazdaš,to bude radosti....,držim palčeky nech všetko dobre dopadne 🙂

tanyja
autor
21. aug 2009

sofokleska ďakujem, vy ste absolvovali aj nejaké vyšetrenia ? alebo zatiaľ nie ? my sme prešli kadečím, dokonca nám neodporúčali po všetkom, čo sa nám stalo, skúšať normálnou cestou, ale nakoniec sa podarilo 😅 , len nech už drobca vidím , aby som si bola úúúplne istá, zatiaľ ho len cítim, ako kopká 😀

zuzana0612
22. aug 2009

ahojte, tak sme doma. prišli sme včera večer. že plní síííííííííííííííl 😀 😀 😀 .unavení sme boli ako kone.... 😀 😀 😀 ani som nevybalovala. až teraz idem. chystám veci na pranie a tak... ale bolo fakt super. 😉

tanyja
autor
22. aug 2009

ahoj zuzi, tak to sa dobre číta, že ste plní síl 😀 😀 😀 , môžete začať bojovať za Mimčo 😀 😀
my sme dnes doniesli postieľku, drahý ju musí natrieť až potom poskladať a ja som chcela skôr poskladať a potom natierať, no ale robiť to bude drahý, tak mu do toho nebudem kecať
kde všade ste pobehali ???
a prádlo neutečie, hlavne že sa vám páčilo
sofokleska, nezúfaj, ani nám sa hned nedarilo, vieš ako sa hovorí - dobrému čas neujde "

lulu107
23. aug 2009

tanyja - to musí byť super pocit, keď si môžeš odratávať dni keď uvidíš svojho drobčeka 😉
ja zatiaľ iba pozerám, na tie veľké tašky čo mám v stavanej skrini plné detských vecí, ale verím, že čoskoro ich budem preberať a prať 😉 Určite to pomôže ak dostaneš vecičky, moja švagrina už tiež zbiera pretože mávali akcie v Hypernove po 20 a 40 centov, tak nakúpila plnú krabicu 😀 možno ja možno ona
S tým rozdielom že ona má 34 a nerobí pre to nič, síce skúša všelijaké metódy tuším Mojžišuvú, dáva si vyšetrovať štítnu žľazu, ale podľa mňa by mala ísť do centra. Chcela by to mať normálnou cestou nie umelé, no podľa mňa čo už pozeráť na to či to bude umelé alebo nie hlavne nech je drobček.

Ja už nemienim čakať a budem robiť preto všetko 😎

zuzana - inak ku Kopáčovej chodia ľudia s rôznymi chorobami, pýtala si 2 eura na chorých, ja som jej nechala 5 eur

sofokleska - ak ozaj veľmi chcete, tak by ste sa mohli pustiť do toho, šup do centra, možno bude stačiť aj inseminácia a budeš tehu. Neboj nebolí, čo robia je to všetko na dobrej úrovni, koľko máš rokov? ja už nemôžem čakať už mám dosť rokov 😒

sofokleska
23. aug 2009

ahojte baby,tak dakujem za povzbudenie....!ja som asi pred dvoma mesiacmi zašla na gyndu že sa nam nedarí,len ma vyšetril že všetko je v poriadku a že mam chvilu počkať.....v pondelok som k numu išla že stale nič,tak som s nim len kecala a povedal mi že mam prísť v siedmi bo osmi den cyklu,chce mi urobiť nejaky graf bo čo.takže teraz opať čakam,len dufam že to nepadne na sobotu bo nedelu,kedže moj cyklus sa neda vypočítať chodi ako sa mu zachce..... ☹
tanya to musí byť krasny pocit,citiť drobca ako kopka.......
lulu ja mam 24 a priatel 35rokov.ako prebieha to vyšetrenie na tu inseminaciu,ešte som o tom nepočula?

tanyja
autor
23. aug 2009

ahojte
lulu - koľko máš rokov ak sa môžem spýtať ? do centra môžeš chodiť tak dlho, ako len chceš, len poisťovňa prepláca "iba" do 39r veku ženy a ked si samolatca, tak môžeš byť aj staršia
a žena nie je nikdy stará ! to len mne svokra povedala , ked som mala 28, že už som stará na deti a tom dnes mám 33 !!! ( do januára)
dobre robíš, že bojuješ stále, netreba sa tak nechať

zuzi - ty kedy ideš k p.Kopáčovej, si k nej objednaná ?

sofokleska - lulu má pravdu, nečakajte a skúste centrum, ked vám urobia vyšetrenia, budete hneď múdrejší, prečo to asi neklaplo doteraz, takže šup šup, zodvihnúť telefón a obtelefonovať si to !!!
😉

zuzana0612
24. aug 2009

Ahojte,
tanyja, nie som k nej objednaná. teraz som to neriešila, keď som bola pn a potom sme mali tú dovolenku. ale skúsim pokecať s drahým a uvidíme. číslo máme,tak len zavolať.
a inak prádlo som poprala, aj požehlené je. v sobotu večer sme išli k naším. v nedelu sme s maminu pol dňa strávili v kuchyni, lebo sme varili a piekli, lebo ako som mala meniny, tak v práci stále niekto chýbal. tak až teraz som im priniesla koláčik. robili sme krtkúv dort na plechu. strašná dobrota. a nie je to náročné. odporúčam každému.
sofokleska, ty si z nás asi najmladšia. ja by som hneď brala 24. ale aj tých mojich 28 je celkom dobrých.

tanyja
autor
24. aug 2009

ahoj zuzi, ozaj , bolo zuzany, akosi mi to vyfučalo z hlavy a to mám starú mamu zuzanu, tak dodatočne všetko len to naj naj naj, aby sa ti splnili všetky sny a hlavne nech je vaša láska nekonečná
a nielen zuzankám , ale aj ostatným babenkám : veľa krásnych a zdravých detí 😉

zuzana0612
24. aug 2009

ďakujem...
tebe tie týždne tak pekne pribúdajú, tak aj vám len to naj, hlavne to zdravie 😉

tanyja
autor
24. aug 2009

ďakujem aj MY veľmi pekne, veď nech sme všetky zdravé, potom to už ide a dá sa kadečo poriešiť
ja idem teraz riešiť ešte žehlenie, lebo zajtra idem k doktorke do BB do poradni, tak by sa mi nechcelo ako sa poznám, čo neurobím hneď, neurobím už ani potom, a mám aj tri dni voľna 😀 😀
a žeby som bola najstaršia tuto v našej téme ? 😀 ( čože je to 33... 😎 )

zuzana0612
25. aug 2009

neviem, či si najstaršia tanyja, ale myslím, že to je jedno. hlavne že sme zdraví (ako tak) a chutí nám jesť 😀 . tak potom daj vedieť, ako v poradni...

tanyja
autor
25. aug 2009

ahojky, akurát som si vyžehlila zabudnuté krátke nohavice čo sú mi dobré 😀 😀 , žeby som slušne vyzerala a veru tak, hlavne že nám chutí 😀 😀 😀 , kedy aj nie 😝 , a na veku nezáleží, teda kým nemáme 45, to už je potom ozaj dosť na prvé alebo vôbec na dieťa
jasné, že napíšem čo nové v poradni, dúfam, že malý ukáže už aj inú časť tela, ako doteraz, (mimo ritky) 😅

sofokleska
25. aug 2009

ved ja za tym chodim,len gynekolog ma furt posuva,nevedel mi povedať ked som tam bola juni že mam prisť na siedmi den cyklu....teraz opať možem len čakať.uf ☹
no hej nezaleži kolko mame rokov,každy je taky starí ako sa cití.no nie?
zuzi dodatočne prajem aj ja všetko najlepšie k meninam a nech sa darí!
tanyja takže bude s teba fešanda.... 🙂

zuzana0612
25. aug 2009

ďakujem sofokleska.
tanyja, ako si dopadla v poradni? ukázal sa malý aj v inom uhle ako od zadu?
😉 ja som dnes skočila do obuvy a kúpila si balerinky, lebo mi je ráno zima v žabkách, keď idem do práce a poobede mi je zase horúco, keď si dám tenisky. tak som si kúpila také žlté 😀 lebo iné nemali moju veľkosť. nevadí...
ja sa niekedy cítim aj na 100 😀 a niekedy mám pocit, že som nemám ani tých 28 😀

sofokleska
25. aug 2009

no aj ja nosim do roboty žabky,rano je fakt dosť chladno ešte že ma robotu na 15minut od domu 🙂

tanyja
autor
25. aug 2009

ahojte, tak ja som sa až teraz dostala domov od rána 😀 hrozné so mnou, ale ! poradňa dopadla super, teraz mám foto malého hodné na pas - fešák po mamičke a dokonca mu úúúúúúžasne odfotila aj vajka 😀 , takže baba z neho už nebude, má 1544g, taký akurát, počula som a videla srdiečko, prietoky sú ok, obličky, mechúr a všetko ostatné je na mieste, doslovne mi doki povedala, že je so mnou úplne spokojná a hlavne s malým
sofokleska - díky za komliment, aspoň dnes som fešanda, už ked stále behám v 3/4 teplákoch značky extory 😀 (najpohodlnejšia tehu-móda )
ja ráno nemusím do práce, ale verím že už je chladnejšie, už to cítiť vo vzduchu, hoci deň je stále horúci

zuzana0612
26. aug 2009

dobre ráno, u nás je dnes ráno trochu teplejšie ako bolo minulé dni. sofokleska, ja mám žabky v igelitke a poobede ich prehodim. som vybavená na počasie teplé aj chladnejšie 😀 . to máš fajn, že máš prácu tak blízko. ja musím ísť busom alebo autom tak 20-30 minút. autom je to rýchlejšie. autobus občas niekde zastaví, tak preto mu to dlhšie trvá.
tanyja, tak je z neho teda riadny chlap 😉 nech sa mu len darí a počká ešte nejaký ten týždeň, kým uvidí tento svet.

tanyja
autor
26. aug 2009

😵 ja by som mu ani nedovoli skorej prísť ako má, len zvažujú vzhľadom k tomu, čo som už doteraz absolvovala, cisársky rez, ale podľa mňa ked bude normálne otočený, tak by som radšej ten klasický pôrod, nech z toho niečo mám, na materskú idem 6.9
doki kukala na foto zo sona a smiala sa, že je už teraz z neho riadny chlap 😀 , to určite nemá po mne, ale po ockovi ........, po mne je fešák

zuzana0612
26. aug 2009

istotne bude pekný po tebe, veď ako by to inak bolo. včera mi kamoška poslala fotky s malým a tiež je peknučký a jasné že po nej... 😀 a tato sa hnevá, že sa nepodobá na neho 😀
no tak to sa ti to už blíži, ešte 10 dní máš do materskej.
ale hovorí sa, že po cisarskom je človeku ešte horšie ako po klasickom porode. ale tiež to bude asi záležať aj od iných vecí. každý človek je iný.

tanyja
autor
26. aug 2009

porovnávať to so slepákom sa ani nedá, lebo ked mi ho vybrali, tak už pár hodín nato som skákala ako srnka, kedže bolo mi treba strašne cikať a wc bolo troška ďalej od mojej izby 😀
no uvidíme ako to dopadne, ja budem len spoliehať na doktorov, čo so mnou urobia a ako to urobia
aj sestrička povedala, že ako strašne ten čas uletel , ani sa nenazdám a malý pôjde do škôlky... 😅 , ale to už troška predbieham asi 😵

zuzana0612
26. aug 2009

mne slepák nebrali, ale tiež myslím, že to je o niečom inom. 😉
no to určite čas letí hrozne rýchlo. ale tiež by som nepredbiehala až tak do predu, že škôlka.....
ale tých pár týždňov ti uričte uletí veľmi rýchlo.

tanyja
autor
26. aug 2009

ako všetko doteraz, čas letí a vidím to hlavne na bratových deťoch, ved neter ma už prerastie ... 😲

tanyja
autor
26. aug 2009

a teraz sedí môj vek s mojím tt 😀 😀 , to je krása
sofokleska, akú prácu vykonávaš ? tipnem si : buď účtovníčka alebo nejaká kontrolórka výroby
lulu , čo nové ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre