Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

tanyja
autor
14. dec 2008

veď aj ja, ale tak, aby som na to stále nemyslela, kúpila som si škrečka, akurát robí akrobaciu v klietke, debatíme spolu

luly3
14. dec 2008

tanyja ja som presne tak isto reagovala 😕 a naviac
v mojej rodine zostali segra aj švagrova naraz tehule
a nenavidela som ich a zároven som sa nesmierne tomu
tešila 😉
neboj neuspech je len v tedy ak sa mu podáš, treba bojovat...
ked som po prvom neuspešnom IVF odchadzala tak sestrička sa
namna pozrela a povedala: neboj ak budeš vytrvala a bojovat odídeš
od nás s mrnusom v brušku... - ja som sa zasmiala a povedala: hm ja?
ja nikdy nebudem mat to štastie a rozplakala som sa...
dnes viem že mala pravdu treba bojovat a nevzdávat sa 😉 tanyja
malokomu sa podarí 1 IVF večinou tie druhe su uspešnejšie..
prajem vela síl a na konci vašej cestičky krásne mimi 😉 určite sa to podarí

nikika33
14. dec 2008

nemám nič ☹ ale minulý mesiac som skúšala podla jonáša a mrcha mi aj meškala .. tento mesiac to chcem skúsiť zas .. ved uvidíme . zatiaľ sa my môžeme psychcicky podporovať , ok dievčatá ? a náš ciel, bude buduce vianoce s babetkom alebo aspon s velkym bruškom 🙂

tanyja
autor
14. dec 2008

ani ja, nič si z toho nerobme, ja zastupujem kolegyňu na materskej a vlastne z každého kancla jedna baba otehotnela, tak a teraz je rad na mne....
a so šéfkou sme sa dohodli, že na materskú pôjdeme v lete spolu. 😀 😀 😀 hlavne že má 40 a je bez chlapa ale deti zbožňuje

tanyja
autor
14. dec 2008

nikika, ako sa volá tvoj syn, vieš napadlo ma neviem prečo, že Oliver......
pekné meno 😉

ela304
14. dec 2008

ahojte baby, aj ja uz bohuzial o tej psychike viem svoje. Som na tom podobne ako Mirip, akurat som to absolvovala uz 2 krat. Teraz mame pauzu a v januari na 2 IVF. Chodili sme teraz po vysetreniach a hladaju dôvody ze preco. Prvy krat som bola psychicky velmi zle, ale teraz po druhom raze to celkom islo. Mam velku oporu v manzelovi. Teraz som sa snazila zamestnať aj inym ako tehotenstvom. Hned tyzden po kyrete 13.10 sme isli lyzovat a teraz kupujeme rozostavany dom tak budeme mat aj ine starosti. A to mi pomaha.

tanyja
autor
14. dec 2008

ahoj Ela, lepšiu terapiu si si nemohla ani nájsť - pri dome nebudeš mať čas rozmýšľať nad tým ako otehotnieť

😉

nikika33
14. dec 2008

tanyja ...nie nevolá sa oliver 🙂 ale možno druhý 😉

tanyja
autor
14. dec 2008

to ma len tak napadlo, ani neviem prečo 😉
a manželík poslúcha? 😀

ela304
14. dec 2008

no to fakt, raz mi vestica povedala ze dieta pride naraz s domom a ze to bude relativne nevhod. Tak som zvedava. Bodaj by to bola pravda, ked budem vo februari doma na stimulke tak si budem vyberat farby, podlahy a nabytok, tak sa tesim. Inak mne velmi pomohol aj nas psik. Mame ho 1,5 roka a to som bola velky odporca psov v bytoch a teraz ked mi je tazko tak si ho pritisnem k sebe.

tanyja
autor
14. dec 2008

akého psíka máš? ja mám škrečka, na psíka by som nemala dosť času - chodiť s ním von a tak, keď z práce prídem domov po 16 hod

cikyta
14. dec 2008

My sme čakali 5 rokov.Psychicky sme boli OK,len to proste nešlo...Tak sme po vyšetreniach podstupili IVF a ja som si verila tak,že som si kupila aj dupačky po transfere.No-nevyšlo to 😔 šok!!!
Na druhé IVF som musela ísť hned,lebo by som sa psychicky utrápila.Už to bolo zlé 😢 Ked som mala transfer na druhom IVF,tak to bolo len jedno slabučké embrio a ja som mu vôbec neverila a chystala sa už pomaly do práce a robila plány na dovolenku s mužom.Ale čo to?Ked sme to vôbec nečakali sa to stalo!Boli to //,bola to potvrdená krv a z toho slabého embrijka je už pekné zdravé bábätko v mojom brušku!
Skutočne je to tak,že ked to človek najmenej čaká,sa to stane!Nech už je problém akýkolvek!
Zelám všetkým vela šťastia k bábätku a prajem vám všetkým nosiť v brušku to,čo tam mám teraz ja 😅 No a pre istotu pre všetky,ktoré prídu na tuto tému posielam tehu výrusíky:
😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 😵 T 😵 T 😵 😵 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵

nikika33
14. dec 2008

tanyja - ako to myslíš ? 😕

nikika33
14. dec 2008

dúfam že sa všetky v tejto téme nakazíme 😵

tanyja
autor
14. dec 2008

len tak, ja sa z toho smejem, že či manželíkovia poslúchajú - ale majú to aj oni ťažké a hoci sú chlapi, tak aj oni si poplačú, aj ten môj si so mnou poplakal

tanyja
autor
14. dec 2008

😵 😵 😵 dúfam aj ja, cikyta poslala každej dosť vírusov, alebo žeby mala ešte pridať niekoľko vírusíkov 😀 😀 😀 😀
a že už nebudeme mať problém, že sme bruchaté, my budeme veľmi radi bruchaté 😉

nikika33
14. dec 2008

aj môj by chcel strášne druhé dieťatko ... ale psychcicky to zvláda oveľa lepšie, keďže veľa pracuje, nemá na to čas myslieť. aj moja švagriná ma malé, aj sestra a najlepšia kamoška tiež čaká bábo ... len ja som na tom takto .. čo už

nikika33
14. dec 2008

dievčatá musím ísť , ale ondedlho som späť. dúfam, že sa ešte stretneme 🙂 papá

tanyja
autor
14. dec 2008

ale no tak nikika, hlavu hore , uchytni si vírusíky od cikyki 😉, ja keď vidím bábo, tak si pomyslím, že si beriem vzorku 😀 😀 , a v hĺbke duši plačem, ale doprajem každému bábo, hlavne tým , ktoré to majú ťažké, ako my

😵

tanyja
autor
14. dec 2008

pa pa , 😉 😉 a brú noc malému ,nikika

ela304
14. dec 2008

tanyja, ja mam doma westika. Je to môj poklad. Aho ciky aj ja hned idem na dalsie IVF, predsa sa nevzdam. Len chcem mat vsetky vysledky, dufam ze do tretice vsetko dobre.

tanyja
autor
14. dec 2008

Ela, kam chodievaš na ivf? do ktorého centra?

ela304
14. dec 2008

ja som ako ciky Heliosácka. Teraz by som bola v 18 tt. Na Helios nedam dopustit, aj oni my pomohli s ich pristupom to vsetko lepsie znasat. A ty?

cikyta
14. dec 2008

Celkom by som zabudla........Bude sa to zdať niekomu čudne , ale skutočne mi viac ako rodina a kamaráti pomohol môj psík.Teda aby som bola presná,fenka,ktorej sa po mojom neuspešnom IVF narodili štyria chlapčekovia,o ktorých som sa musela starať väčšinou len ja,lebo čikytka po pôrode ochorela a bola na injekciach a liekoch a nevládala sa velmi o krpcov starať.Tak som celé noci sedela v kuchyni a pomáhala im piť mliečko z čikity a zahrievala som ich termoflašou.Tak nejak ma to naplnilo čiastočne strateným materinským citom,ktorý som musela niekomu dať 🙂

tanyja
autor
14. dec 2008

cikytka, ty sa nezdáš, no neviem, či by som zvládla straostlivosť o 4 maličké psíky, ale je to dobrá skúsenosť.
počíta sa aj opatera o starých ľudí ? to som ja robila takmer 2 roky 😉

tanyja
autor
14. dec 2008

ja sa s vami pre dnešok lúčim, idem ešte počítať trošku časopis - nasať novinky zo sveta, ale zajtra som tu opäť po práci , teda večer 😉
ale píšte píšte píšte 😉 😉 😉 😉 😉 😉

cikyta
14. dec 2008

Tanya-vlastne boli štyria.Ten štvrtý mi po 12 hodinách umrel.Bol slabučký a dosť krvácal.To som si vravela,že si ho zobralo moje "neuchytené"dieťatko do nebíčka........Veru niekedy som pri nich sediačky spala.Stále niektorý plakal,že čosi chce. 😅
A myslím,že môj obdiv máš práve ty,lebo starostlivosť o starých ludí je niekedy horšia ako o detičky.Poznám to trošku so svokrou,ale to je o inom.
Ty musíš mať hlavne dobré srdiečko a pevné nervičky.

tanyja
autor
14. dec 2008

cikyta - ďakujem za tvoju pochvalu na mňa. Ja som ako 23ročná odišla do Nemecka starať sa o deti a teraz aj starých ľudí. a to som vždy hovorila, že nikdy nebudem opatrovať starých ľudí, a to nikdy už bolo a ak nebudem mať prácu a ani dieťa, tak asi znova pôjdem.
ja so vychovaná tak - mať dobré srdiečko a nervy - tie mám fakt pevné, načo sa aj zbytočne rozčuľovať 😀 😀

tanyja
autor
14. dec 2008

a čo sa týka toho nebíčka - asi sme si v tomto podobné, pretože keď sa nám stalo to čo sa stalo, tak som povedala, že už sú v nebíčku, a teraz už sú štyria, takže hrajú spolu futbal
( boli by to 4 chalani)
a teraz máš všetky psíky u seba doma ???????

cikyta
14. dec 2008

Nie tanya,dali sme ich dobrým ludom na inzerát.A dokonca sa mi dlho po ich rozdaní ešte ozývali další,čo by ich chceli.To neboli čistokrvné psíky,tak sme ich zdarma darovali.
A Tanya................to v kolkom tt o nich prišla?A vieš prečo? ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre