Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

tanyja
autor
14. nov 2010

@ypsinkova ahoj, už sme dlhšie doma, ale riadila som mrazák, potom rýchly nákup, dieťa a zase prádlo, ešte žehliť mi treba, no stále kopa roboty
na návšteve bolo fajn, dostali sme aj čerstvé hovädzie mäsko a malý toľko zjedol, až som pozerala kam to do neho padá 😀 😀
na zatiaľ pa pa, idem pokračovať v práci

lulu107
14. nov 2010

@ypsinkova malý je dobrý papoš, myslela som, že keď prejdeme na normálnu stravu, tak nebude tak často papať ako pri kojení, ale opak je pravda, nasvedčuje o tom aj jeho nočník, ktorý je plný 5X denne, ale nech len papa, stále sa len vrti, je dosť živý a že predčasne narodené dieťa 😀

ypsinkova
14. nov 2010

@lulu107 a ako dlho si kojila ? ... veď to je fajn,že mu chutí jesť,mne sa také deti páčia,ktoré sú také bacuľaté a najviac milujem také tie líčka,ktoré môžeš dobre vystískať 😀
@tanyja ty si dnes nejaká aktívna a mne sa vôbec nič nechce , som nejaká lenivá , ale otázka znie,že kedy sa mi niečo chcelo 😀
tak super,že malému chutilo 😉

tanyja
autor
14. nov 2010

@lulu107 aspoň vieš, že máš dieťa 😀 😀 😀 aj to moje je riadne cunami 😀 😀 😀 a dnes zjedol aj za štyroch, teraz už spí, lebo mal na obed resty -pospal si len hodinu v aute kým sme prišli domov , potom sa mu už nechcelo
Jakubko si všetko pekne dobehol a je to presne pravda, že predčasne narodené deti dobehnú a predbehnú !!

@ypsinkova no ja keď sa naštartujem, tak už idem, už som proste pracovne nažhavená 😀 , veď som už aj povysávala a pozmývala a požehlila kopu prádla a samozrejme umyla riad a už ďalší ma čaká v dreze 😝 😝

tanyja
autor
14. nov 2010

@ypsinkova ja som aktívna ešte aj teraz, mužovi som vypisovala cmr - teraz vyráža do sveta, tak ešte balil tašku a ide si vypiť kávu , umyť sa a odchádza, uvidíme sa asi až v piatok 😒

ypsinkova
14. nov 2010

@tanyja aj ja som ešte aktívna,ale dnes sme nič nerobili,celý deň v posteli 😀 len som hodila sprchu a vlasy umyla ... toť vše 😀 😀
a kam ide ?

tanyja
autor
14. nov 2010

@ypsinkova teraz do čiech a potom ako mu dispečer povie, takže zvyšok je prekvapko 😝
ja som si umývala včera vlasy, takže dnes nie a sprchu som dala len teraz ked už manžel odišiel

a to by som aj ja chcela zažiť - celý deň v posteli a nič nerobiť... nehrozí ☹ dieťa nedovolí

ypsinkova
14. nov 2010

@tanyja ako často si umývaš vlasy ? ... no,veď skús niekedy tovje dieťa nahovoriť,či si nespravíte pyžamový den 😀

tanyja
autor
15. nov 2010

@ypsinkova ahoj, ja som už spala keď si písala - vlasy si umývam 2x do týždňa a mala som blbý kondicionér - syoss, dosť mi mastili a musela som aj skôr umyť
ja skúsim nahovoriť svoje dieťa na pyžamový deň , bude v pyžame ale určite nie so mnou ležať v posteli ale pobehovať po byte 😀 😀

ypsinkova
15. nov 2010

@tanyja ani mne sa nepáčl ten šampon,ale teraz som si kúpila do kaderníčky a ten je strašne dobrý,ale ja si umývam vlasy častejšie
😀 a ty za ním budeš musieť behať,nie ? 😀

tanyja
autor
15. nov 2010

@ypsinkova syoss šampón som zrušila hneď - posunula som ho drahému a kondicionér som už dorazila, len ten ďalší plný som zase dala mame a aký si si ty kúpila?
😖 😖 no jedine ja by som musela behať 😖 😖 , nemám v byte podnájomníka, ktorý by behal miesto mňa
dnes sme mali my mamičky s kočíkom tému - umývačky riadu, jedna má a nevie si ju vynachváliť, druhá plánuje do domu, tretia nechce len keby mala 5 detí a má 2 a ja by som chcela, len... kúpiť a niekam namontovať 😀

ypsinkova
15. nov 2010

@tanyja od značky Wella , je to šampon+ kondicionér,zatiaľ sa mi páči...asi už budem len od nej brať
no škoda,ja by som si ho občas požičala,škoda ,že bývame tak ďaleko 😠
hm,tak podľa mňa to je zbytočnosť,ale ak máte peniaze a neviete čo s nimi a tak veľmi túžiš po umývačke,tak kúpte 😉

tanyja
autor
15. nov 2010

@ypsinkova 😀 už mi tu hnijú 😀 😀 a stále ich vidlami prehadzujem zo strany na stranu
ja som teraz zničila kuchynskú vertikálnu žalúziu - polovicu som oprala riadne v práčke, skrčila sa a keď som to vyžehlila, dúfala som, že po vyschnutí bude vyzerať ako predtým a opak je pravdou - ostala fľakatá a hnusná, tak polovica je normálna a druhá otrasná a ešte sa aj kraje začali párať z každej strany 😒 😒
tak teraz toto riešim a zatiaľ neviem ako ..
z umývačky či niečo bude neviem, to by sme museli znova prerábať kuchyňu - urobiť prívod a odvod vody a či sa na to dá môj chlap nevedno 😕

tanyja
autor
15. nov 2010

@ypsinkova idem spať, drieme sa mi, aj tak som nič nenašla a nevymyslela čo som chcela 😒

a samozrejme stále som nečítala metodiku k voľbám ... brrr , ale zajtra ked bude na obed malý spať tak sa na to vrhnem 😨

tanyja
autor
16. nov 2010

@ypsinkova @zuzana0612 @mimi111 @martinka285 @stanca22 ako sa máte žienky? máte tu resty !!! kto to kedy videl nič nenapísať, to nie je len byť v práci, treba sa predsa aj koníku venovať !!! 😀 😀 😀
ja mám ešte voľno ešte spí malý, ale ako pozerám na hodiny asi už vstane a pokračujem v "práci" , tak nakuknem večer znova 😉

martinka285
16. nov 2010

@tanyja Ahoj moja prepac ze som sa neozvala ale uz som tu. Dnes sme boli s drahym vo Ferticente, takze manzel je v poriadku, ale ak sa mi nepodari do 3 mesiacov otehotniet, tak budem musiet ist na laparoskopiu. Velmi sa bojim, lebo je to operacny zakrok, ale co by som nespravila pre dietatko. Tak mi prosim drz palce, nech sa nam to dovtedy podari 🙂

tanyja
autor
16. nov 2010

@martinka285 ahoj, pevne dúfam, že sa vám to podarí, posielam ti veľa pozitívnej energie a veľa pevných nervov , hlavne sa zbytočne nerozčuľujte a nepodliehajte panike
ja som bola pod narkózou minimálne 3x a tu som a to posledne bola narkóza kvôli cisárskemu rezu
teraz len som sa dostala k pc, lebo vtedy už malý vstal a išli sme hneď von a teraz už spinká 😅

ypsinkova
16. nov 2010

@tanyja čau čau ,prečo si ju prala ? čo bola špinavá ? to by mi nenapadlo dávať do práčky 😀 kúpiš novú a krajšiu 🙂
ja som dnes dostala od manžela plný sáčik sladkostí a nič nerobím,len to stále vyjedám,ach jaj 😀

tanyja
autor
16. nov 2010

@ypsinkova bola špinavá, lebo ten môj chlap ju pravidelne rukou odhŕňal a pchal hlavu do okna, aby videl kto je von a samozrejme je jemne žltá, tak všetko špinavé na nej vidno 😠
treba mi čítať metodiku, nevieš prečo sa mi nechce ?? 😀

ypsinkova
16. nov 2010

@tanyja jaj,zvedavec jeden,tak nech kúpi novú,lebo v podstate môže za všetko on 😀 😀
netuším,ale ani mne by sa nechcelo 😀

tanyja
autor
16. nov 2010

@ypsinkova a vieš čo mi na to povedal? teda na tú pokafranú žalúziu? kašli na ňu - no a čo, jemu to teda žily netrhá, ale mne áno !!!
zo štvrtku by som to mala prečítať, vtedy je to školenie !! a ešte neviem o koľkej a ako ideme, musím zistiť
a idem hodiť sprchu, o chvíľku som späť

ypsinkova
16. nov 2010

@tanyja 😀 😀 nemá cit pre takéto veci 😀 strašnééééééé 😀 😀
aké školenie ? sa stále len školíš,keď si na materskej 😀

tanyja
autor
16. nov 2010

@ypsinkova no lebo budem predsedom volebnej komisie, tak sa musím tváriť dôležito 😀 😀

ten môj chlap je strašný sedlák !!!

v ordinácii dávajú pekné pesničky do predelov - páči sa mi to

tanyja
autor
16. nov 2010

@ypsinkova no lebo budem predsedom volebnej komisie, tak sa musím tváriť dôležito 😀 😀

ten môj chlap je strašný sedlák !!!

v ordinácii dávajú pekné pesničky do predelov - páči sa mi to

tanyja
autor
16. nov 2010

@ypsinkova aha škriatok zaúradoval, 😀 😀

ypsinkova
16. nov 2010

@tanyja jaj,tak to by si si mala naštudovať 😉
nepozerávam ordináciu,nejako ma to nezaujalo ... ja si radšej pozriem Adela show alebo 112

tanyja
autor
16. nov 2010

@ypsinkova ked ja som z toho nejaká blbá - čoho má byť viac a čoho menej - lístky, voliči, platné a neplatné, zbežne som to prebehla, ale aj tak som z toho blbá 😀 😀
mňa zase adela neoslovila, ale 112 som zvykla pozerať o koľkej to chodí? ak pozde, tak jasne, že to nepozerám 😵 😵 , ja rada búvam a zajtra ma čaká "nedeľa" - variť a riadiť

tanyja
autor
16. nov 2010

@ypsinkova a idem to prebehnúť pomedzi písania tu na koník ......

ypsinkova
16. nov 2010

@tanyja no chodieva to dosť neskoro a vo štvrtok myslím,po Adela show,ale dá sa to pozrieť aj na nete ,ak je čas 🙂

tanyja
autor
16. nov 2010

@ypsinkova väčšinou na nete robím iné ako pozeranie telky, ale ak budem mať niekedy čas, tak si pozriem 😀 😀
no, idem ja ta, tak prajem krásny deň, teda večer a zajtra veľa pohodičky a kľudu, nech ťa manželík porozmaznáva 😉

ypsinkova
16. nov 2010

@tanyja ani ja nepozerávam na internete reprízy 😀 😀 nie je čas na také veci,to už fakt musí byť,keď si niečo pozriem
😀 😀 fajn,odkážem mu,pekný večer,dobrú noc,pa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre