Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

stanca22
4. nov 2010

@nikika33 Tak baby, aj ja Vás podporím, lebo aj ja som už vyše dvojročná snažilka a snažilkujem sa stále, už som to i vzdala, i so psychikou bola na dne ale som tu a mám stále prečo žiť, aj keď miminko to nič nevynahradí 😉 Tak veľa šťastia 🙂

ypsinkova
4. nov 2010

@tanyja ahoj,ako sa ti dnes darilo ? 🙂

tanyja
autor
4. nov 2010

@zuzana0612 otec robil 7 rokov CZ a odtiaľ aj pochádza, takže býva pri vlastnej mame a už vyše roka je na invalidnom, len chodí na striedačku do CZ a SK
ono sa to zdá, že treba odvahu na zahraničie, ale keď to raz skúsiš, tak už to ide samo...možno by som sa nikam nedostala nebyť môjho brata, on do mňa stále, aby som išla, skúsila, že ve´d predsa nemám rodinu, deti .. a tak som išla - to bolo po 1.x do Nemecka a keď som už absolvovala DE, tak bez problémov som išla do AT

no a aby nám nebolo u nás v "meste" zle, tak si pôjdeme kúpiť do číňaku handry za pár babiek, ktoré sa po 1 nosení rozpadnú

a poobede bola u mňa kamarátka s malým, no deti sa nám spolu veľmi nehrali ale my sme si pokecali 😵 😵 😵 , až ke´d išli domov, tak sa jej malý oťukal a už sa nenaťahovali za loptičkou, hoci izba plná iných hračiek 😀 😀 😀 😀

tanyja
autor
4. nov 2010

@stanca22 ale no tak ,nehádž flitnu do žita a boli ste na nejakých vyšetreniach?? či viete kde je pes zakopaný ??
ja som sa snažila 7 rokov a aha, dočkali sme sa nášho malého drobca 😵 😵

@ypsinkova ahoj, poobede sme síce boli doma, ale zavolala som kamarátku s malým, tak prišli a fajn sme pokecali, hoci tie naše deti sa ešte nevedia spolu hrať, ale možno keď sa viackrát takto stretneme tak to pôjde.........
a ty ako?

ypsinkova
4. nov 2010

@tanyja a ona ma rovnako staré dieťa ako aj ty ? 🙂
ja v pohode,dnes som pracovala ako inak ... ráno som trošku zaspala,ale meškala som minimálne našťastie,tak som ostávala trošku dlhšie v práci a po práci som šla na nákup 😉

tanyja
autor
4. nov 2010

@ypsinkova jej malý bude mať v januári rok, takže je mladší o 3 mesiace, ku mne v pohode prišiel a aj som ho vybozkávala na líčko, malý Mathy je veľmi zlaté dieťa
a čo pekné si si kúpila? už máš ten kabátik?

tanyja
autor
4. nov 2010

@ypsinkova nech už skončí ordinácia, veľa z nej síce neviem, ale sa mi úžasne drieme , to bude tým, že som začala chodiť skoro do postele - teda o 22hod, doteraz to bolo o 23hod 🙄

tanyja
autor
4. nov 2010

@stanca22 a pozerám, že si ešte veľmi mladučká, takže nič ti neutečie !!! nikika sem už dávno neprispieva, ja si s ňou zvyknem písať cez skype
a užívaj si zatiaľ život, do 39 rokov máš času dosť na dieťa 😉

ypsinkova
4. nov 2010

@tanyja nie,kabátik som ešte nekúpila,bola som len v Bille 😉
ja si pozrie Adela show a potom 112ku a pôjdem spať,dúfam,že ráno vstanem na čas 😀

tanyja
autor
4. nov 2010

@ypsinkova 112 by som si pozrela, ale to už mi je neskoro..
nastav si budíka alebo zaobstaraj dieťa, a nebudeš môcť zaspať... 😀
tak ja idem spať, dobrú nôcku

stanca22
4. nov 2010

@tanyja No hej, len ja nerieším, keď to dieťa chcem teraz, tak si pôjdem za tým ... to čom si chcela užiť, som si užila, teraz túžim po rodinke a pôjdem si za tým ...

stanca22
4. nov 2010

@tanyja Hej, vieme a riešíme to ... ale však ja nehádžem flintu do žita, ja len tak, že som Vás chcela tiež podporiť no 🙂

zuzana0612
5. nov 2010

Dobre ráno,
konečne máme piatok, my čo pracujeme.... 😉
@tanyja ty máš síce piatok tiež, ale iný ako my, čo musíme chodiť do práce... 😉

tanyja
autor
5. nov 2010

@zuzana0612 s tým rozdielom, že ja mám prácu doma 😀 😀 , teraz napríklad malý pobehuje s klepátkom na mäso a dáva ho do pusy 😵 😵

@stanca22 tak je super, že vieš čo chceš, lebo napr. moja švagriná porodila malý ako 20ročná a potom povedala, že na druhé dieťa je ešte skoro 😀 tak som sa jej spýtala, že koľko mala ked sa malá narodila 😀 😀 , ona to má pomýlené všetko
a spokojne bud u nás my sa potešíme každej novej tváre, ty tiež jazdíš na motorke?

tanyja
autor
5. nov 2010

@ypsinkova nezaspala si do práce? ja čakám že mi doperie, vyvesím to a ideme von 😅

zuzana0612
5. nov 2010

@tanyja no jasné, ty máš prácu doma a preto nemáš ani žiaden piatok ako my, lebo tebe pokračuje práce nonstop aj cez víkend 😀 .
už aby bolo pol tretej a idem domov. dnes mám stretko skamarátkou, sme sa dávne nevideli,tak hodíme reč.

zuzana0612
5. nov 2010

@stanca22 som pozrela, koľko máš rokov... 😉 . v tvojom veku so ja ešte taký presný a pevný názor veru nemala. vtedy som iba vedela, že deti chcem mať raz... a neboj, si mladučká, určite sa podarí.

stanca22
5. nov 2010

@tanyja No ja jazdím, ako jazdím, vodičák nemám ale manžel má, tak jazdím s ním 😎 Je to super zážitok 🙂 A čo Ty?

stanca22
5. nov 2010

@zuzana0612 Ďakujem za podporu, no mňa naši učili, že treba vždy vedieť čo chceš, inak sa vo svete stratíš a tak som si raz sadla za stôl v 15 rokoch 😀 Fakt !!! A rozmýšľala, čo chcem od života, pár rokov diskoték, užiť si, nabaliť niekoho, aby som sama nebola a keď všetko ako tak všelijak prebiehalo, ma to prestalo baviť a chcela som viac, tak som si našla manžela a som tu, chceme spolu bábo. Tak na ňom pracujeme, ešte manžel je motorkár, takže si jazdíme radi, kade tade :D

zuzana0612
5. nov 2010

@stanca22 tak to máš pekný život, sa ti takto darí všetko. tak sa vám určite podarí aj bábo neboj.

martinka285
5. nov 2010

Ahojte my sa snazime s manzelom o dietatko 9 mesiacov a zatial nic ☹. Casto nad tym rozmyslam, ze preco sa inym podari hned otehotniet a mne nie, je to nespravodlive a som z toho smutna, ale dufam, ze coskoro budem mamina. Treba verit, aj ked je to velmi tazke nemysliet na to. Pekny den 🙂

monicka7299
5. nov 2010

@martinka285 - my 5 rokov 😉 tak hlavu hore... nemá to byť útecha,ale skúsila bvy som už ísť na nejaké vyšetrenia na Tvojom mieste. Neviem koľko máš rokov ale aj tak.... a muža by som poslala na spermiogram... Skús pouvažovať - je toho v dnešnej dobe dosť - myslím tej neplodnosti a ťažkostí s otehotnením 😉

martinka285
5. nov 2010

@monicka7299 Dakujem za podporu. Mam za sebou gyn. vysetrenia a na dalsie som uz objednana do jedneho centra a manzel ide tiez na spermiogram. Mam 25 r. , bojim sa, aby mi nezistili, ze nebudem moct mat deti, ale mam problemy s cyklom. Brala som antikoncepciu par rokov, po vysadeni mi neprichadzali kramy, preto som uzivala duphaston, clostilbegyt na upravu cyklu a chodila som na vyvolavacky, Teraz som prvy mesiac bez liekov tak uvidim ci mi pride menzes. Ake vysetrenia mas za sebou?

monicka7299
5. nov 2010

@martinka285 inak takéto veci čím si prechádzajú baby čo nemôžu otehotnieť nájdeš v téme napr. 2.IVF na jeseň 2010 sme tam všetky takéto 🙂 ...ja už som bola 2x na IVF neúspešne 😖 ale ideme ďalej 🙂

monicka7299
5. nov 2010

@martinka285 https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/2-ivf-na-jesen-2010-pridajte-sa/
-a pred tým sme mali tému 1. IVF na jar 2010 😅
a okrem toho je tu aj kopec iných tém...
Ťažko Ti tu budem písať o vyšetreniach lebo už ani neviem čím som začala. ale z centra ma poslali na Laparoskopiu, hysteroskopiu, potrebovala som 2 hormonálne profily, pohlavné choroby, genetiku a pečeňové testy , cytologiu .... to je zatiaľ všetko. Najnovšie mi v stregdu brali krv na zrážanlivosť, dala som si urobiť test štítnej žľazy a teraz idem ešte do Viedne na AMH odbery - to je nejaký anti hormón 😅
😀 😀 😀

martinka285
5. nov 2010

@monicka7299 A IVF preplaca poistovna alebo doplacas nieco aj ty? Aky je postup pri IVF? Obidvaja ste v poriadku? Ok kuknem, dik. My zatial neuvazujeme nad umelym oplodnenim, uvidime ako dopadnu vysetrenia a co nam poradia. Uvazujeme s manzelom aj o adopcii dietatka, ale najprv sa budeme pokusat o nase vlastne. Ale urcite chceme aj adoptovane.

martinka285
5. nov 2010

@monicka7299 A v akom centre ste boli? My sa chystame do Ferticentu v BA. Fuuu... to je velmi vela vysetreni, je to zdlhave. Ja sa bojim tej laparoskopii, pretoze predsa len je to operacia a v zivote ma este nikdy neoperovali. Uvidim, co mi navrhne lekar, radsej asi este pockam pol roka a potom ked sa nepodari tak to asi skusim.

monicka7299
5. nov 2010

@martinka285 boli sme v Iscare ale už tam nepôjdem.... teraz sme boli na konzultácii v novom centre na Antolskej - prístup sa nedá porovnať... radšej si pozisťuj ale koľko ľudí-toľko chutí. 😉

stanca22
5. nov 2010

@zuzana0612 No tak zas až tak hladko to všetko nešlo, chápeš, ja som to napísala v skratke, to by som potom musela napísať o sebe knihu a to potom asik každý 😀

martinka285
5. nov 2010

Hej pocula som o Iscare, ze nie je nic moc, ale na Ferticent som na nete citala len dobre skusenosti tak uvidim, ako sa mi tam bude pacit. Dolezite je, aby boli mili, mali citlivy pristup ale aj po profesionalni. Drzim palceky nech si coskoro najdes dve //.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre