Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

tanyja
autor
28. okt 2010

@zuzana0612 ale tá moja rúra tiež celkovo blbo pečie a to je relatívne nová - má 4 roky

zuzana0612
28. okt 2010

@tanyja dnes už tie elektrospotrebiče nie su nič moc. vydrží to dva roky a koniec

tanyja
autor
28. okt 2010

@zuzana0612 ten predošlý mal 25 rokov a veru piekol už len posledný rok všakovako 😖 😖 piekla
veď mamina tatramatka fungovala tiež 25 rokov, potom si kúpila novú a dnes? kúp práčku a hne´d v obchode ti povedia, že to má životnosť max. 7 rokov
moja práčka, iba sme ju kúpili, už tiekla - opravár povedal, že : no to je výrobná chyba pri týchto práčkach" , tak prečo ich dávajú do predaja? no nie? 😠

zuzana0612
28. okt 2010

@tanyja to vieš, reklamačná doba je 2 roky. toľko musí vydržať všetko. a potom je im to jedno. može sa tovar aj rosypať.

tanyja
autor
28. okt 2010

@zuzana0612 a po novom, kým sa dá opraviť, tak nevymenia !!! darmo sa pokazí 3x to isté, máme smolu!
a chlapi majú akú dlhú reklamačnú dobu?

tanyja
autor
28. okt 2010

@zuzana0612 a už sa zase natriasam 😀 😀 😀 , je to pocit, ako by mi niekto krútil svalmi , ináč je to príjemné, keď si na ten pocit zvykneš 🤐 😵 😵

tanyja
autor
28. okt 2010

a ako vidím, zase je tu ticho 😖 😖 , ypsinkova nič nestíha, tak čo už s ňou, mala by spomaliť !!!

ypsinkova
28. okt 2010

@tanyja veru nestíham,som sa až teraz dostala sem 🙂 ... dnes som mala v práci voľno,doma si upratala,ožehlila a potom som šla na masáž,lebo som bola strašne stuhnutá,tak som to už potrebovala a po masáži som šla s kamoškou na zakúsok a trošku poklábosiť a poohovárať kade koho 😀

už ti prišlo to,čo si mi ukazovala ? aké to je ? vidím,že ste sa rýchlo skamarátili 😉 😀

idem si ľahnúť do postele,lebo som akási unavená a zajtra mám tiež voľno aj drahý,tak som zvedavá,že dokedy budeme vyspávať 😵 😵
dobrú noc 😔 zajtra sa tu vidíme a dúfam,že popíšeme viac 😉

tanyja
autor
28. okt 2010

@ypsinkova tak si len užite večer a aj dlhé ráno v posteli a vymyslite si nejaký pekný program

jój, kamošky sme na prvý pohľad 😀 😀 a poslúcha, no ale dá mi dosť zabrať a prišla hneď ráno, iba som spomenula kuriéra a už volal 😀 😀

aj ja mám na zajtra nahlásené voľno , šéf mi dal okamžite 😵 😵

zuzana0612
29. okt 2010

dobre ráno
@tanyja no, ak to neviem, akú dlhú majú reklamačnú dobu chlapi. ale podľa toho, čo sme si už prčítali o tvojej svokre, tak predpokladám, že u nej by si neuspela so žiadnou reklamáciou.....:D:D:D......tá by neuznala žiadnu výrobnú vadu.

ypsinkova
29. okt 2010

@tanyja ahoj,neuveríš,ale už som vstala 😀 a to som plánovala spať minimálne do desiatej,ale drahý sa zobudil o nejakej siedmej a odvtedy stále niečo doma robila,takže sa tu absolútne nedalo spať ...
a spokojná si s kúpou zatiaľ ? 🙂
máš dobrého šéfa,že ťa tatkto uvolnil z práce 😅

skriatek
29. okt 2010

ahojte, baby, ako sa mate? ja mam naladu pod psa, vcera som zasa dostala MS a to mi styri dni meskala, uz som si robila velke nadeje a zasa nic... nezadrzala som slzy, este aj dnes rano som ich mala na krajicku... moj rozum mi hovori, ze sa nemusim zbytocne stresovat, ze sa to stava, ze to nejde hned, ze to chce cas a podobne, ale moje srdce citi nieco ine, ma strach, ze to mozno nikdy nevyjde... pretoze stava sa aj to, a ja si to neviem predstavit

zuzana0612
29. okt 2010

@skriatek ahoj, keď sa budeš takto stresovať, tak to naozaj nebude dobre. a bola si aj u lekára, či čo?

tanyja
autor
29. okt 2010

@zuzana0612 joj, tak to by som asi naozaj neuspela, veď by povedala, že ja za všetko môžem... ako vždy a veď mi to aj do očí šplechla keď som zariadila zápis malého + reštiku, jej blbá poznámka: no také krštiny ...!!
lebo musela čakať, kedy dorobia stoly, prišli sme o polhodinu skôr tak je normálne, že to ešte nebolo hotové, no nie? každý normálny človek to pochopí
@ypsinkova tak ty si riadne pracovitá myšička 😀 😀 , ja som už navarila a malý už hádam aj spí , už je ticho 😵
@skriatek nestresuj sa ešte viacej, my sme sa tiež dlho snažili a dlho nič, čím viac som sa snažila, tým to bolo horšie, tak vypni trocha ak to dokážeš, napríklad poriadne sa vyplač a uľaví sa ti 😉

skriatek
29. okt 2010

@zuzana0612 chodim k lekarovi uz par mesiacov aj lieky beriem, teraz ma caka nejake vysetrenie, aby sa rozhodol, co dalej a uz ma to trochu preslo, vzdy je najkritickejsi prvy den noveho cyklu

skriatek
29. okt 2010

@tanyja uz som sa vyrevala a je lepsie, nalada sa mi zlepsila, lebo doktor sa konecne rozhodol spravit mi nejake vysetrenie. ale nemysliet na to nedokazem, kedze beriem kazdy mesiac dvoje lieky, ktore si musim podla dni cyklu rozratavat a najhorsie je, ze vzdy, aj ked nechcem, vo mne rastie nadej, ktora potom splasne a nikdy to nevydrzim dlhsie, nez par minut a musim sa vyrevat

monicka7299
29. okt 2010

Ahojte.... tak pozerám túto tému a prečítam si to až doma či tu nájdem nejakú pomoc....
...len tak stručne: tento rok som absolvovala 2x neúspešne IVF mám podanú tretiu žiadosť .
1x sa mi vytvorili 2 vajíčka tie mi oplodnili ICSI a vložili (ale boli slabé) neujali sa
2x som mala jediné vajíčko, ktoré som si dala oplodniť prirodzene - krásne sa rozvíjalo ale neuchytilo sa.

je to dosť zlé.... a už som stratila nervy. Mám doma 14 r. syna uf-puberta.... ale chceme druhé bábätko už 5 rokov a nič. Obaja sme v poriadku.
aj keď 2. IVF bolo v IX. mesiaci - stále plačem a som nervózna a nešťastná a zasahuje to celú našu domácnosť ale neviem inak
Mali ste niekto takéto stavy ??? .....ako by som sa mohla dostať do normálu aby som sa vedela tešiť zo života a nemyslieť na to, že to tu nemá zmysel?
....a najhoršie, že všetci okolo už porodili....

tanyja
autor
29. okt 2010

@skriatek spokojne sa vyplač, keď pocituješ potrebu plaču
a ešte to je horšie, že vieš, že tabletky musíš brať po vyšetreniach budete múdrejší čo ako ďalej a ide aj manžel na vyšetrenie?

tanyja
autor
29. okt 2010

@monicka7299 ahoj, ja som bojovala 7 rokov kým sme, kým sme sa dopracovali k nášmu malému, a ty máš už puberťáka, ale my žiadne dieťa,možno som v tomto hnusná, keď som mnohým povedala, ty už dieťa máš, ale ja nie!!!
mysli proste na to, že máš krásnu rodinu a že sa tak spokojná ako to je ... a to ostatné určite príde postupne

zuzana0612
29. okt 2010

@tanyja diagnoza svokra.... 😀

@monicka7299 súhlasím s @tanyja mala by si to brať a myslieť pozitívnejšie. ja by som tiež chcela veľmi deti. a ty už jedno máš. tak sa ukludni a určite bude dobre. ja viem, že sa to takto "ľahko" povie, ale určite sama dobre vieš, že stres ničomu nepomáha. tak sa vyplač, porozprávaj o tom s manželom, prípadne sa vyžaluj a vyplač nejakej kamarátke, ak takú máš a bude lepšie. inak, niekedy je lepšie sa "vyplakať" kamarátke ako manželovi....

zuzana0612
29. okt 2010

@skriatek to viem, že si písala, že berieš nejaké lieky. tak keď ťa už lekár poslal na nejaké nové vyšetrenia, tak to ber pozitívne. mysli nato, že sa problém rieši a si stále bližšie a bližšie tomu, po čom túžiš... 😉

tanyja
autor
29. okt 2010

@zuzana0612 poznáš na tú diagnózu aj nejaké účinné lieky? 😀 😀

monicka7299
29. okt 2010

@zuzana0612
@tanyja - no, to jo...... len som rozvedená 13 rokov a totiž s mojim priateľom sa nám nedarí.... aj on chce vlastné deti aj keď Tomina má rád tak ako sa na otca patrí - radšej než jeho biologický.... 😉

zuzana0612
29. okt 2010

@tanyja 😀 nie

skriatek
29. okt 2010

@tanyja on uz bol, minuly mesia a vsetko ma v najlepsom poriadku, takze asi preto sa aj doktor rozhodol lepsie vysetrit mna, tak som zvedava, mala by som byt trpezlivejsia, ale trpezlivost nikdy nebola moja silna stranka 🙂

skriatek
29. okt 2010

@zuzana0612 no veru, len sa mi zda, ze sa to vsetko tak vlecie

tanyja
autor
29. okt 2010

@monicka7299 to je fakt "pekné" od biologického otca, že nemá záujem o syna, hanbiť sa môže
a že tvoj priateľ má rád tvojho syna, tak to je super !! zavše sem k nám na koníka zavíta viki, ona má podobný osud ako ty , tiež má priateľa, ktorý je s ňou neviem koľko rokov a tiež sa im nedarí mať spoločne vlastné dieťa 😠 , celkovo je to nespravodlivé - tie čo deti nepotrebujú, ich majú a tie čo by veľmi chceli, tak sa im nedarí a keď sa zadarí, tak s pomocou lekárov 😠 😠

@skriatek môjmu mužovi zistili pomalé spermije, ale to nebol dôvod na problém, lebo aj napriek tomu splodil 3 deti, len všetky boli postihnuté ☹ ☹ ☹ a rozhodli sme sa, že tam hore im bude lepšie, a dnes mi tu okolo nôh behá malý nezbeda 😵 😵 😵 - všade je ho dosť

@zuzana0612 zuzi, no nepotešila si ma 😖

tanyja
autor
29. okt 2010

@skriatek a mňa naštvalo to, že sme mali schválenú žiadosť, na procedúru sme mali ísť v máji a oni nám jednoducho zavolali a povedali, že nás posúvajú na október, tak sme vyše roka čakali, kým sme prišli na rad 😠 😠 a to mi veru na odvahe nedodalo a moja psychika bola na bode mrazu, alebo aj v mínuse..... 😨
a že prečo boli všetky postihnuté nevieme, proste náhodná trizómia, s ktorou sa moja doktorka ešte nikdy nestretla - na 1 ženu 3 nešťastia...

tanyja
autor
29. okt 2010

@skriatek ty máš doma fretky? sú náročné a chodíš s nimi aj von? mne sa veľmi páčia všetky zvieratká... chlapi spadajú to tejto kategórie tiež 😀
ak máš fotečky prilož, pozrieme si ich radi

ypsinkova
29. okt 2010

čaute kočky,nechce sa mi to všetko čítať tak som len pozrela posledný príspevok
fretky sa aj mne páčili a aj som chcela,ale mama zakázala,fretky strašne ale strašne smrdia a to by mi vadilo,tak som sa vzdala môjho sna 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre