Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

sofokleska
9. jún 2010

zuzi,ale určite nemate take teplo v robote ako mi,u nas je aj 40 stupňov a nemožme mať ani ventilator bo jednej žene to vadi,aj ked si to dame len na seba.podla mna ked sa ona škvari tak aj my ☹ teraz robime aj cez vikendy 12sky,v tom teple je to najhoršie.
v sobotu volby dufam že aspoň tam bude klima..... 😉
tanyja maly je nadherní!aj ja som už velmi zvedava na maleho jakubka.... 🙂

tanyja
autor
9. jún 2010

sofokleska, predsa sa nebudete všetky variť vo vlastnej štave za to, že 1 to vadí !!! nedajte sa , to je neľudské robiť v takých podmienkach a ona ked chce horúco, nech ho má, ale prečo aj vy !!! to je vás tam koľko?
lulu som napísala, žeby niečo prihodila, uvidíme necháme sa prekvapkať 😵 😵
zuzi bude dovolenkovať, tak nech si to užije 😅

zuzana0612
10. jún 2010

ahojte, ja som bola dnes u kaderníčky a kúpila som si dvoje šlapky. tak som rada. inak teplo nenormálne.... 😝
sofokleska, mamina robí vo výrobe a tiež tam majú teké teploty ako vy. je to fakt nenormálne. ale môžu mať ventilátor. my máme tiež. veď by človek nevydržal. a nedajte sa, kvôli jednej nepríjemnej ženskej snád nebudete všetci trpieť

sofokleska
10. jún 2010

no ved hej ja viem,ale to by ste ju museli poznať....na každeho tam vreští,neviem čo si o sebe mysli.jej ventilator vadi ked fuka na nu,pritom ho vobec necitiť a ten čo bol trochu citiť schmatla a dala si to tak,aby jej to fukalo do tvare(len jej).jPodla mna to robi naschval.je to tam ťažke a hlavne v tychto nenormalnych teplach.U nas to funguje tak,že vadšina sa musi prisposobiť menšiine a ked sa niekto ozve,tak je ten najhorší ☹
prijemnu dovolenku zuzi!

zuzana0612
10. jún 2010

sofokleska a nie je ona tak náhodou "postihnutá" z domu? že akože sa ventiluje na vás, lebo má doma problémy s tým, aby ju niekto poslúchal? ja mám tiež takú kolegyňu, čo si v práci dokazuje silu, lebo doma ju priateľ diriguje. to sú také typy ludí. ja som rada, že v tomto smere máme v kancelárii pohodu. je jasné, že sa nezhodneme na všetkom. sme tri a každá má iný názor na veci, ale inak tolerancia funguje.... 🙂
a ďakujem, dovolenka je dobrá, teplo, teplo, teplo...

tanyja
autor
10. jún 2010

už len to more a more a ešte raz more, joj ako by som išla k moru 😵 😵 , ale tento rok to nebude ☹ ☹
zuzi , veru tak, sú takí ľudia, čo sa potrebujú odventilovať, lebo doma im to nie je dovolené, vlastne oni majú dve identity - to je rozdvojená osobnosť, mala by sa liečiť na psychiatrii dotyčná pani
ja mám super kolektív : ja a malý a moja rodinka 😉

zuzana0612
11. jún 2010

dobre ráno,
tanyja, no tak to ty si tu najšťastnejší človek a teraz už aj s lulu, ste dve... 😵
čo na takých ľudí dodať, sú to inak v podstate chudaci...

tanyja
autor
11. jún 2010

veru tak, máme ich ľutovať či nie ? podľa mňa by si mali problém riešiť priamo na mieste a pokiaľ to nejde, tak s pomocou psychologičky, lebo ináč to bude stále začarovaný kruh ... 😠
áno, my sme šťastné a ak si videla nové fotečky tak je hneď jasné, ako veľmi 😵 😵 😵
už má dole 4 zúbky, a hore nič,. šelma moja 😀

baby, konečne som sa rozhýbala a začala som chodiť na aerobick, predtým som chodila, potom koleno 😖 😖 ale už znova chodím..., to moje sadielko mi dá zabrať 😀

zuzana0612
11. jún 2010

tanyja, nepozerala som fotky, až teraz. je fakt kúzelný... 😵 😵 😵

tanyja
autor
11. jún 2010

ale kúzelník ho nevykúzlil 😵 😵 😵
ako dovolenkuješ? ja po dlhej dobe konečne čítam časopisy .. nemala som akosi kedy , ked som stále na pc 😀

zuzana0612
11. jún 2010

dovolenka super, potím sa .... 😀 😀 😀
a inak som ráno dala 4x do pračky a teraz ešte umyjem kúpelku. na obed sme mali špagety, aby bolo rýchlo spravené a idem účtovať kamarátove doklady. takže takáto super dovolenka.
včera som bola u kaderníčky a kúpiť si šlakpky a to je tak asi všetko.

lulu107
11. jún 2010

Čaute, tak konečne som doma, prišli sme v pondelok, ale ešte som nemala čas vám napísať, pretože hneď na druhý deň prišli naši, veľmi ma to nepotešilo, pretože som musela behať nielen okolo malého ale ešte aj okolo nich a to som musela poupratovať, pretože za 2tt sa mi toho nakopilo. Určite už viete od tanyji, že 27.5 som porodila Jakubka 2860g a 47cm, bol to predčasný pôrod, začala mi doma v stredu večer odtekať plodová vody a ráno som porodila. Keď som odchádzala z pôrodnice, tak mi povedali, že keď som tlačila /malý bol zle otočený, išiel tváričkou/ tak dostal krvácanie do pravej strany hlavičky, mal tam zrazeninu, ale našťastie sa mi vstrebala, šelestik má už len slabý, ale ideme na kardiologiu. Po tejto skúsenosti by som si určite zaplatila lekára, pretože sa na mňa totálne vykašľali a jedno šťastie, že som nestratila duchapritomnosť. Mala som smolu na sestričku, ktorá mala v tú noc službu, ráno už tam boli dobré sestričky, taktiež na novorodeneckom aj na iske kde mali ležal dosť dlho, mal tam dobrú starostlivosť. Zapožičala som si z nemocky aj monitor dychu. Jaj ale som už rada, že som doma.

tanyja
autor
11. jún 2010

ahoj lulu, no moja, mala si toho dosť, neboj nič, za chvíľočku budeš s Jakubkom zohraný tím, mne to trvalo tak necelé 2 mesiace a išlo to už pekne všetko samé a to som bola úplne sama s malým, lebo drahý chodil vtedy na týždňovky, rodičia už isli domov?
to si mi nespomínala, že ssestričky boli nepríjemné aj za pôrod, ale to aj tu u nás boli nepríjemné niektoré sestričky, hlavne tie maďarsky hovoriace..
ale doma je doma a ty si bola v nemocke potom už vlastne ako doma 😀 😀 , mala si vlastnú sprchu na izbe s wc? tu u nás bola na izbe sprcha, ale wc bolo len spoločné - 2 pre celé oddelenie, teda cca 20 žien a to je akože nová nemocnica !!!
tiež som bola rada, že som doma 😵 😵

tanyja
autor
13. jún 2010

ahojte, môj malý bude asi ľavák, všetko chytá do ľavej ruky a včera začal robiť pá pá - odkýval jednému dievčatku , ktoré kývalo nám, bola som z toho mierne na mäkko 😀 😀 a keď sme išli domov, tak zakýval mojej mamine , no sladký na spapanie 😵 😵
a boli ste si odvoliť ??? ja aj malý áno !!!

tanyja
autor
15. jún 2010

jáj, znova ticho, vika sa chystá na dovolenku, sofokleska varí v práci, lulu venuje malému a zuzi pracuje ako včelička
a ja idem von s chrobáčikom 😵 😵
krásny deň prajem

zuzana0612
15. jún 2010

presne tak, musím pracovať. ale našťastie už tu nemáme také veľké teplo ako minulý týždeň, tak sa to celkom dá vydržať.

tanyja
autor
15. jún 2010

ja si idem dnes konečne pozrieť môj nastávajúci kanclík 🙂 🙂 , ale dlho tam už možno nebude, asi sa presťahuje na krajšie miesto 🙂 🙂
uvidíme ako povedal slepý 😵 😵

lulu107
16. jún 2010

@tanyja nie nemala som na izbe sprchu, síce boli tam také izby, ide bola sprcha telka aj wc tz. nadštandard, ale to stálo 30eur na deň a dali sa tam príjmať aj návštevy, no ja pri svojom 13dňovom pobyte by som prišla na mizunu 😀
Naši tu boli iba na jeden deň, na druhý išli domov, ale bola som rada, že išli, pretože som si potrebovala trošku poslať cez deň aspoň hodinku a keď tu boli, tak som behala ešte aj okolo nich. Mne sa zo začiatku dosť zle v noci vstávalo, pretože som bola strašne nevyspatá z nemocnice, keď som chodila s malým pod lampu, tak som nespala ani 3hod denne, pretože zase kolegynim malý plakal.

lulu107
16. jún 2010

@tanyja aký kanclík maš na mysli ?
je pravda, že nemám teraz čas na net, ani nie kvôli malému, ale trošku mi to trvalo kým som poupratovala, keď som prišla z nemocky, museli sme ísť povybavovať malému papiere a včera sme si boli nakúpiť trička, samozrejme aj s malým

zuzana0612
17. jún 2010

lulu a kedy prihodíš nejakú fotečku malého?

tanyja
autor
17. jún 2010

lulu, chceme fotečky malého , halóóóóóó 🙂 🙂 , už sa nevieme dočkať
a zuzi ani ja 🙂 🙂 ale ja si počkám ...

tanyja
autor
17. jún 2010

ja ked som prišla z pôrodnice, tak moja mama bola schopná malého aj kojiť, keby to išlo 😀 😀 , oddýchla som si a mamina sa postarala o malého, ale na noc som nechcela, aby ostala u mňa, až tak ma rozmaznávať netreba , proste som jej to nedovolila
zato jedna moja spolužiačka - tá je asi z cukru 😀 😀 , lebo mama musela k nej chodiť spať, aby nebola sama, hoci mala doma aj muža ... tak to fakt nepotrebuje komentár 🤐 a dodnes malého odprace k mame, ked chce doma povysávať 😀 😀 😀 😀 a to jej malý má už 9 mesiacov

vika34
17. jún 2010

ahojte ja už mám iba týždeň do dovolenky,teším sa ,ale mám ešte veľa práce

tanyja
autor
17. jún 2010

kto by sa netešil na dovolenku ....... 😵 aj ja sa teším .... z nového vysávača 😵

vika34
17. jún 2010

@tanyja
tak to som sa ešte netešila z vysávača,to nie je činnosť čo oblubujem 😀

tanyja
autor
17. jún 2010

😀 😀 dieťa mi robí radosť stále, tak si musím aj iné nájsť, čo ma teší 😀 😀 😀 😀

vika34
17. jún 2010

ja sa doteraz b/to sú už 4 roky/teším z auta

tanyja
autor
17. jún 2010

tak to je tiež pekné , ja sa teším z každej maličkosti 🙂 🙂
je to dobré na psychiku, potešiť si dušu

vika34
18. jún 2010

@tanyja Ja sa neviem veľmi tešiť z vecí,veľmi málo vecí mi urobia takú radosť,že by to bolo na mne vidieť,ale viem,že by som sa mala,ale nejde to

tanyja
autor
18. jún 2010

@vika34 ked to nejde , tak to nejde, nič na tom nie je, zase nasilu prejavovať radosť .. to je horšie ako žiadna radosť 😵

tanyja
autor
18. jún 2010

@vika34 ked to nejde , tak to nejde, nič na tom nie je, zase nasilu prejavovať radosť .. to je horšie ako žiadna radosť 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre