Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

tanyja
autor
2. sep 2009

annie - žena to v podvedomí cíti, asi už len vydržať, či men príde alebo nie , iné ti asi neviem poradiť
koľko máš rôčkov ? môžem sa spýtať ? ostane to medzi nami ženami 😀

sofokleska - lulu má pravdu, chod alebo teda rovno zavolaj do centra a oni ti priamo poradia čo a ako, obyčajná gynekologička len tápa , nevie ako to beží

tanyja
autor
3. sep 2009

ahojte, kde ste všetky ??? dnes je tu akosi t icho ☹

zuzana0612
4. sep 2009

ahojte. naozaj tu je nejako ticho. ja som dnes mala voľno miesto útorka, čo sme boli v práci. a boli sme na nákupoch. drahý si kupoval oblek a dar sme kúpili lebo za tri týždne ideme na svadbu. tak aby sme sa potom nemuseli naháňať.

vika34
4. sep 2009

ahojte,tak už ma prijali do nemocnice a už sonm aj doma na priepustke,nastúpiť mám v nedeľu večer a operovať ma majú v nedelu,no bola som trochu v šoku,lebo to oddelenie je zmiešané ,aj muži ,sprcha je len jedna na chodbe /neviem či sa dá zamknúť,WC SA NEDá 😀 /na izbe som najmladšia,obydve dalšie pani prídu tiež až v nedelu,tak som zvedavá,skúsim sa ešte ozvať,pá

zuzana0612
4. sep 2009

no teda to je niečo. fakt úroveň nášho zdravotníctva je neprekonateľná 😀 . že spoločná sprcha. dúfam, že na tú jednu sprchu je ešte aspoň 30 ludí.
ale už to nejako prežiješ a budeš to mať za sebou. držím ti palce viki

vika34
4. sep 2009

😀 osprchujem sa v nedeľu ešte doma ,v pondelok ma opreujú,neviem či mi dovolia v pondelok sin to odlepiť,tak asi iba nejako vyumývam podvozok a v utorok nejako prežijem,je to sila,neni tam ani jedáleň pre pacientov som sa pýtala kde jedia,že sestričky to nosia do postele,nejako to prežijem 😅

tanyja
autor
4. sep 2009

tak to majú riadny "hotel" v dotyčnej nemocnici, to je podobne ako u nás v nemocnici, ale s tým rozdielom, že mi sme len 8tisícové mesto a nie blava 😀 , no väčšinou sa sprchy nedajú zamykať, aby keď náhodou pacientovi prišlo zle, mohlo sa mu pomôcť, ale prežiješ to a budeš na to spomínať postupom času s humorom ( možno ti nejaký mužský kolega príde umyť chrbát ..... 😀
zuzi , kam idete na svadbu ? bude veľká ? pekný dar ste vybrali ?
ja som dnes robila palacinky a urobila som ich presne 20ks !! toľko, koľko ich môj drahý chcel, teraz som len zvedavá, či ich všetky zje , má čo robiť 😅 😅 😅

zuzana0612
5. sep 2009

ahojte,
ani neviem koľko ľudí tam má byť. takú informáciu nemám. ale nebude to malá svadva s 20 luďmi ale zase ani nič veľké. ženích je drahého bratranec. kúpili sme im návlečky na periny. také pekné oranžovo žlté. tie sme vybrali celkom rýchlo. horšie to bolo s oblekom, teda ani nie oblekom, ale košelou a kravatou. kravatu sme vyberali dlho. lebo jedna bola moc bledá, druhá moc tmavá. hrozné niečo... 😀
viki, tak to snáď zvládneš s tou sprchou nejako. keď tam nebudeš dlhšie ako píšeš, tak to vydržíš.
tani, a drahý čo? zjedom palacinky? teraz si mi akurát chuť s nimi urobila. 😉

annie123
5. sep 2009

ahojte ste tu?

tanyja: mám 26r. a vieš že došla na pol dňa, ale len taký malý výtok, a teraz sa bojím že keď si spravím test tak bude neg. a ja by som tak veľni chcela aby to už vyšlo ☹

neviem ale toto asi nie je norm. však?

zuzana0612
5. sep 2009

ahoj annie, tak ešte chvíľku počkaj, či sa ešte nedostaví normálne. viem, aké to je,keď si praješ mať dve čiarky na teste. keď tak si ho urob, aspoň budeš vedieť čo a ako. ja to mám tak, že keď si urobím test, tak mi druhý deň ms príde na 99% 😀 . ako naschváľ 😀 .

annie123
5. sep 2009

Ahoj Zuzi, veď hej hej, ale ja to asi nevydržím a pôjdem do lekárne nejako navečer...🙂

ale verím tomu, že čiarky budú dve 😠 😉
a ty si ako na tom?

lulu107
5. sep 2009

Čaute konečne som tu, po tých ranných som KO, strašne ma unavuje brať prednison a vstávať na rannú 4:15, ešte k tomu drahý je chorý, tak sa musím starať o maroda v piatok mám mali prísť opraviť- vymeniť plastové okno, tak som musela všetko vypratať z balkóna a izby, no nakoniec vymenili iba rám na balkónovom dverách a vymenili kovanie na okne, aspoň nerobili burácke práce. Včera som do do večera upratovala popritom sa starala o drahého no o 19h som si ľahla a keď som sa zobudila o 21.30h a mala som ísť venčíť Dejsynu, tak som myslela, že odpadnem od únavy, v noci som sa vyspala už mi je lepšie.

Ozaj neviete čo je dobré na výtok, chcem vyskúšať Gyntimu, chcem byť fit do konca budúceho týždňa, pretože vtedy má prísť mrška a konečne idem na to, začnem brať estrofém.

vika - držím palčeky aby bolo všetko OK, už nech to máš za sebou, poznám ten strach, ale o to väčšia bude radosť z dobrého výsledku

annie123
5. sep 2009

čiarka bola jedna 😔

tanyja
autor
5. sep 2009

ahojte ...... už som tu konečne aj ja 😅
annie - vydrž ešte chvíľkočku, možno MS len štrajkuje a príde, no ak ju máš presnú ako ja a stačí aby len jeden deň meškala, tak tie 2 čiaročky máš isté, ja som to vedela aj bez testu 😝
a to je jasné, že ti ich doprajem , ja by som večerom nemohla do lekárne, u nás až v pondelok , kedže sme väčšia diera 😀
lulu - moja, máš toho veľa, no my ženy zvládame všetko, len mamina to má lepšie - nemusí v noci chodiť von Alinka venčiť, on ide skôr spať ako mamina 😀 , on je spachtoš
to vám nejako divne menia okná 🙄 balkónové dvere áno ale okno nie ? to sa aj tak dá ? nám keď to robili, tak našróbovali dverový rám na okenný, ten zvyšok vám kedy urobia ?
zuzi - a ty dnes ako ???
sofokleska akosi nestíha , dlhšie nič nenapísala , kde si ?????

annie123
5. sep 2009

už som si ho spravila, nič... ja neviem čo mi potom je.. musím ísť k lekárke, som nejaká divná...ani ms, test neg.

neviem, ale tým že tam bola jedna č. mám zase náladu pod psa, ide mi to na nervy,fakt sa cítim ako tehu..

sofokleska
6. sep 2009

ahojte,tanyja tu som!cely tyzden som nič nestíhala.napríklad vo štvrtok prídem domov z roboty a skoro celá kuchyňa pod vodou (tiekol radiator)pak utekat na bytove nech to pridu opravit.za otcom do nemocnice.proste behačky.

sofokleska
6. sep 2009

☹ lulu,a to sa mam z obvodnou dohodnut?oj tu nemam prilis v laske.mrska prišla takže opat nic.fnuk.a vy ako sa mate?

tanyja
autor
6. sep 2009

sofokleska, nie z obdvodnou lekárkou, ale s gynekologičkou, možno Ti poradí konkrétne centrum alebo na čo sa máš zamerať a podľa toho obvolať centrá, no a potom už v konkrétnom centre Ti povedia aký je postup, obvoďáčka s tým nemá nič

annie123
6. sep 2009

ahojte kde ste? obedík varíte? 😉 😉

tanyja
autor
6. sep 2009

ahoj, ja som dnes sama, drahý išiel vyberať zemiaky, ale obedík už mám uvarený - iba rybka so zemiačikmi, toť vsjo 😀

tanyja
autor
6. sep 2009

annie, ty si už navarila ??? čo také zaujímavé ?

annie123
6. sep 2009

hm, my sme dnes nevarili, mali sme od včera nejako sme to včera prehnali, tak dojedáme 😝

mali sme plnenú papriku 😉

nechcem byť otravná ale rada by som niečo o vás vedela, ak smiem. vek, či už máte bábo, čomu sa venujete a tak...

sofokleska
6. sep 2009

🙂 dik tanyja z gynekologom sa da celek pokecat tak myslim ze v tom nebude problem.my sme dnes z drahym robili rezne zo zemiačkami pekne sme si to zadelili a obed bol hned na svete...

tanyja
autor
6. sep 2009

annie - my sa venujeme momentálne príprave na drobca 😀 ,kedže to bude naše prvé bábo po toľkých neúspešných (5) rokoch , ináč ak by ste niečo potrebovali preložiť v súvislosti s nemčinou, ste na správnej adrese 😅 😅 😅 rada pomôžem a čo sa týka rokov, jóóóój, tých mám akurát dosť ( že vraj 33 ) no kto by to na mňa povedal 😀 😀
sofokleska nemáš za čo, toť ešte len rada, začiatok je len a len na Tebe
zuzi a ty si čo varila ???
annie, ty tiež o sebe niečo prezraď , som aj ja véééééééééľmi zvedavá

zajtra je deň D : idem sa nahlásiť na sociálku na materskú

zuzana0612
7. sep 2009

dobre ráno. tak my sme v sobotu poobede išli k našim, tak som sa cez víkend viac neozvala. lebo u našich stále človek niečo robí, pobieha, tak potom nemám čas a ani ma nejako nenapadne kuknúť do pc.
ja som variť nemusela. drahého maminka navarila vo štvrtok guláš a čínu a kuraciu polievku tak ešte v sobotu toho bol kopec. lebo my sme v piatok nejedli doma, keď sme boli na nákupoch. a v nedeľu varila maminka, takže tak.
tanyja, takže dnes má veľký deň 😉 . pekne ti tie týždne naskakujú. už je to tu za chvíločku. už sa tešíme 😉 😉 😵
annie, ja mám 28 rokov. detičky zatiaľ nemáme. a ja sa snažím byť zdravotne v čo najlepšom poriadku, aby sa nám nezopakoval december 2008 a náš ďalší pokus o rodinku bol už úspešný. no a teraz nám napíš aj ty niečo o sebe.
inak, ja idem dnes ku gynekologovi, tak som zvedavá, čo mi poviem.... 😒

tanyja
autor
7. sep 2009

zuzi - čo povedal doki ??????? ako to vyzerá ?
ja som sa dnes bola nahlásiť na materskú, vybavila som to za asi 1 min, len v zdravotnej potrebujú k ukončeniu PN-ky potvrdenie,! že som bola PN ! a hlavne od - do ! čistá byrokracia, tak si počkajú do piatku, už sa mi nechcelo behať hore dolu ako blbá 😝
a keby len týždne naskakovali, ale aj brucho sa zväčšuje, ale kg sa nezvyšujú rapídne - som rada, zatiaľ je to 7kg
😅

zuzana0612
8. sep 2009

ahoj tanyja, všetko v poriadku. teda snáď. robil mi výter a výsledky budú až za tri dni. ale pozeral a povedal, že všetko je dobré, že nič nevidí, ani žiadny náznak zápalu nič.žiadne prejavy. ale dal mi nejaké lieky na miktrofloru na dva mesiace. lebo som mala svrbenie po tých antibiotikách, čo som bola chorá.
no teda fakt sila, ešte čo by nechceli jaké potvrdenie na tej zdravotke. to fakt aby človek úplne všade chodil so všetkými dokladmi od narodenia. 😀
a to si naozaj málo pribrala. nezostanú ti žiadne kg navyše po pôrode. ty sa ale máš 🙂

tanyja
autor
8. sep 2009

🙂 a to mi dokonca včera mamča povedala, že mám normálne vytvarované boky, že som veru kočka až na to brucho 😀 😀 , celkom mi polichotila a celkom dobre mi to padlo 😀
za papier zo sociálky pre zdravotku som si zavolala, ešte že tam robí známa, tak v piatok to odnesiem, načo sa šklbať, no nie ??

zuzana0612
8. sep 2009

neboj sa, veď oni sa tam tiež nepretrhnú, nemáš kam ponáhlať.
tak taký kompliment od maminky... paráda. takže ti tehotenstvo pristane 😉 , treba to opakovať čo najskôr to bude možné

tanyja
autor
8. sep 2009

to asi nie, už len pri pomyslení , že táto blbá kríza stále pokračuje, mi je blbo 😉 - drahý stále nemá výplatu za jún a pomaly sme v mínuse ☹ ☹ , dúfam, že už dojde

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre