Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

tanyja
autor
23. mar 2010

my sme od RS a absolvovali sme len jedno IVF , na viac peňaženka nepustila,. ale aspoň sme zistili, že máme 50/50 šancu mať zdravé dieťa a ono to vyšlo 😀 😀

zuzana0612
24. mar 2010

ahojte, mne sa na tomto novom konikovi páči iba to, že si môžem tému dať do oblúbených a nemusím hľadať v zozname. a tieto fotečky, čo tu máme, tak tie sú fakt úžasnééééé 😀

lulu107
24. mar 2010

čaute - aké ste už vymákané na novom koníkovi, ja som sa tu ešte ani nezorientovala 😀
tanyja - strašne máš zlatého drobčeka, dúfam, že aj ten náš bude také 😉
Sofokleska - ja som tiež robila na 3 zmeny akurát sme na nich prešli z dvôjzmenky a bola som rada, pretože mi to viac vyhovovalo, keď som chodila do BA, síce išla som niekedy aj po nočnej, potom šup do postieľky, aj pred poobednou sa to tá, pretože tam ideš skoro ráno spoje sú dobre, síce my sme väčšinou chodili autom, ale autobusom to bolo tiež dobre. Neboj to teraz ani nerieš uvidíš sama ako ti to pôjde dobre to pôjdeš na utz tuším od 10dc a do punkcie som tam bola asi 3 krát, väčšinou baby chodili 2 krát na krv a utz, no môj cyklus je trošku dlhší.
A s tými injekciami som to riešila tak, že sa sestrička naučila pichať a pichala som si to aj v robote, ani neviem ako som to mohla zvládnuť, myslela som si to že to nedokáže si sama pichnúť, no nakoniec keď ma pichla sestrička alebo drahý, tak som mala modrinu a bolelo to, no keď som si to pichla sama, tak to bolo o.k. Inak diphereline ak by si potrebovala, tak si pošlem zostalo mi jedno balenie.

tanyja
autor
24. mar 2010

ahoj lulu , však sme kočky, no mne sa ta úúúúúúžasne páči 😝 😀 😀
ako sa má drobček ? koľko si doposiaľ kg pribrala ? ja dokopy 9 kg , kamoška je tiež tehotná, je v 4 mes a nepribrala ešte nič, lebo že jej vôbec nechutí jesť, musí sa do toho nútiť, keby som ja mala také niečo hmm 🙄 , mne práveže chutí 😀
sofokleska, neboj nič, zmákneš všetko ani nevieš ako, ja som tiež bojovala v mysli s tým, že čo a ako bude a samé to prišlo a vybavilo sa to podľa konkrétnej situácie, ja som z okresu RS, t.j 350km od BA a zvládli sme to

vika34
24. mar 2010

ahojte,zdravim vás,nestíham vôbec nič a vlastne nemám ani nič nového
ja som pribrala 23 kg 😀 ,ale ked som otehotnela mala som iba 46,takže som to nijako neriešila a ked som rodila mala som 69 a odchádzala som z pôrodnice 60 kilová,potom som mala záväzok schudnúť na 55 a teraz som za posledné roky pribrala na 58-59,ale neriešim to ,mám vypučené brucho ako v 4 mesiaci,ale to by som musela robiť brušáky a to sa mi nechce,pá

lulu107
25. mar 2010

Ahojte, drobček sa má o.k, aspoň si to myslím, dnes sme boli na testoch cukrovky, v pondelok budú výsledky a brali mi aj krv na protilátky, v pondelok budú výsledky, tak veľmi veľmi dúfam, že budú o.k.
Ja som pribrala 12,5 kg, 1kg som schudla, keď sme prerábali decku, no teraz sa to asi rozbehne, ale tiež to neriešim, bola som dosť chudá pred tým, podľa tabuľky na pokraji podvyživenosti 😀
Už druhý deň som nejaká KO,už sa teším na zajtra konečne sa vyspím, včera a dnes som skoro vstávala. Ozaj neviete či v Poľsku sa dá platiť eurami, pretože som čítala, že sa dá

sofokleska
25. mar 2010

ahojte!lulu podla mna sa tiež da,čo idete kupovať 🙂 ?no hej uvidim ako sa situacia vyvinie a hlavne ake budu vysledky z genetiky...
ale mam ešte jednu otazočku,ak možem:tie zvyšne vajička čo mi nechaju zamrazene po IVF z timi čo bude,bo podobne ako tynyja my sme tiež finančne na tom tak že na jedno IVF by bolo,ale aj to by sme išli na dno uspor,radšej by som za to nakupila vybavičku-ale ked to nejde ☹ preto sa pytam bo som počula že sa plati aj za to že to tam uschovaju pre dalšie IVF.ako to vlasne je?
pekny den 🙂

vika34
25. mar 2010

sofokleska ,ked ti ostanú embriá ,tak sa platí aj za zamrazenie a potom aj za Ket,vo FC je to spolu 500 eur ,v GF to bolo pred rokom o polovicu menej,ale tam sa potom každý rok dopláca za úschovu/to neviem koľko/,ked to nestihneš do roka,v každom prípade sa vždy a za všetko platí

lulu na trhoch sa dá platiť ,hned ti to povedia v eurách,ale v normálnych obchodoch to neviem

sofokleska
25. mar 2010

a ked im poviem dopredu že podstupim to jendo IVF bo na viac nemam? a po pripadnom druhom IVF sa už stimulka a obery vajičok nepodstupuju,tak by to malo byť o niečo lacnejšie bo sa aj to hradi v plnej vyške odznovu ako pri prvom IVF?trochu v tom mam zmätok ☹

tanyja
autor
25. mar 2010

lulu, kedy vyrážate na nákupy??? tak potom pošli foto, čo pekné ste nakúpili, som véééééééééľmi zvedavá 😀 😀 😀
aj my by sme s drahým mali vyraziť na nákupy, bolo by nám nové botasky obom kúpiť 😅

vika34
25. mar 2010

sofokleska,nemusíš nikomu nič hovoriť či máš alebo nemáš peniaze,lebo dalšie IVF si budeš musieť za lieky tiež zaplatiť rovnako ako to prvé
KET je vloženie rozmrazených embrií,to nie je IVF,to bereš iba lieky na rast sliznice,ty si to asi mýliš

Ak máte naozaj iba na jedno ,zisti si vopred čo ti v Iscare navrhujú za lieky ,zisti si čo treba doplatiť/lebo to sa môže vyšplhať až na 300-500 eur /a aj všetky možné poplatky ,ja presne neviem ako to chodí v Iscare.
Ak váš jediný problém bude spočívať v manželovom zlom spg,ja by som porozmýšľala skúsiť FC,tam zaplatíš 120-180 EUR za IVF ,ale je tam teda drahší Ket,ale za ten sa platí všade,lebo to neprepláca poisťovňa,pozri si cenníky všetkých troch CAR a potom sa rozhodni.
Poisťovňa prepláca zákrok a pripláca za lieky ostatné príplatky čo píta Car si platíš sama
Z akého dôvodu ste išli na genetiku?Máte ešte nejaký iný problém?

sofokleska
26. mar 2010

vika v iscare som sa pytala čo by to cele IVF stalo a povedala mi že do 1000eur max počitam....idem to teda kuknuť dakujem.
na genetike sme boli kvoli tomu bo otec je srdciar aj dedko bol...tak nas tam poslala.chceli sme ist do NR na genetiky bo je to bližšie,ale s tym doki nessuhlasila že nech sa to robo radšej tam u nich.
tak to je dobri rozdiel medzi FC a Iscarom....

lulu107
26. mar 2010

sofokleska - neviem či si to dobre pochopila, ty keď teraz pôjdeš na IVF - to znamená, že keď ti odoberú vajíčka vložia ti 2 embryjka čerstvé. Zamrazenie ostatných embryi stojí v GF 4500sk v ISCARE asi 6000 sk, keď chceš pozrem ti to na nete, to by ti zvyšné zamrazili, ja som mala zamrazených 9 embryi, ale za tie peniaze sa to oplatí, pretože budeš mať z toho ďalší pokus, keď sa ti náhodou nepodarí IVF, tak pôjdeš na zamrazené - to je KET budú ti ich rozmrazovať po 2, tento zákrok nie je finančné náročný, stál 3500 sk + 500 sk lieky. Takže až po Kete sa ide na ďalšie IVF, dúfam, že som ti to dostatočne vysvetlila.
Prepáč, ale cenník mám v hlave ešte v sk. Takže určite si daj zvyšné embryjka zamraziť, je to lacnejšie ako ísť na ďalšie IVF

vika34
26. mar 2010

sofokleska ved preto ti pisem,ked mas tie financie tak na hrane,ja som isla na 2 IVF do FC prave kvoli prachom a okrem penazi je tam aj velky rozdiel v pristupe,jedine vo FC ti okrem vstupneho Spg a UTZ neurobia ziadne ine vysetrenia vsetko si musis dat urobit u svojho gyndosa.
Preto sa ta pitam ci okrem toho zhorseneho spg nemate iny problem.
A ako ste sa dohodli v Iscare na dalsom postupe.

lulu107
26. mar 2010

Ja som bola dnes v práci odniesť papier na peniaze a hneď som sa aj rozčúlila, pretože mi na personálnom tvrdia, že u nás sa dovolenka neprepláca a že sa mám z pn vypísať o 3 dni skôr z pn, tak teraz si to musím zistiť, že ak zostanem na pn do materskej, tak mi prepadne dovolenka. Mám ísť na materskú 27.4, ja si myslím, že ma chcú iba zastrašiť a pritom im to môže byť jedno či si vyberiem dovolenku alebo si ju nevyberiem pretože mi ju musia aj tak zaplatiť, no budem iba ja ukrátená o pn, teraz sme bez riaditeľa, takže som ani nemala za kým ísť.

vika34
26. mar 2010

LULU skus napisat do temy paragrafy,tam ti urcite odpisu ci na to maju pravo

sofokleska
27. mar 2010

hej vysvetlili ste mi to dobre.dakujem!moc sme sa ani nedohodli,bo ked hned navrhla IVF s cim sme ani neratali,boli sme z toho dost na nervy,tak sme povedali ze porozmyslame kedze som o tom nemala ani info ako to cele prebieha.tak teraz cakam na tie vysledky ako dopadnu.

lulu107
27. mar 2010

moja mi ti dáme všetky informácie, len prosím ťa už to neodkladaj, nemusíš sa ničoho báť, šup na to, niekedy je lepšie vedieť menej ako vedieť všetko a potom sa báť, ani ja som všetko nevedela. My sme to podstúpili a výsledok je nádherný už sa neviem dočkať na drobčeka, dúfam, že tam vydrží až do termínu a bude zdravučký.

vika34
27. mar 2010

ahoj sofokleska ,nech sa rozhodnes akokolvek,lulu ma pravdu ,uz to neodkladaj.
Ja riesim druhe dieta od 2003 a este ho stale nemam 😒

lulu107
28. mar 2010

Viki - verím a držím palčeky aby sa ti to podarilo, ty si teraz ako na tom?

Ach babučku - včera mi zvýšila švagryna tlak na 156/95, že som ju urazila tým, že som odmietla od nej vecičky ktoré ma od svojej sestry 8 ročné a povedala som jej že už mám dosť takých vecí, mám už v skrini 3 plné tašky, tie mi stačia na doma, no na von a k lekárovi chcem nové, pekné a moderné. No strašne som jej tým ublížila pretože som si ich ani nepozrela, ponúkla mi aj rozbalené plienky tiež 8 ročné, no dnes som prišla na to že je tam expiračná doba a to ona robí vedúcu v obchode, určite by som neriskovala dať také staré plienky drobčekovi.Najprv som sa jej ospravedlňovala a vysvetľovala, že som to zle nemyslela, na záver mi povedala, že naše dieťa pre ňu zomrelo a už nám nič nekúpi ani nedá. Tak už mi to nedalo a povedala som jej že je sebecká a že nepozerá na to že som tehu a robí mi scény v tel.
Nemyslím, že som spravila niečo zlé, keď chcem aby náš vytúžený drobček chodil aj v nových a moderných vecičkách, strašne sa teším ak mi niečo pekné nové kúpim.
Ja si myslím, že ona trpí tým, že som tehu a pritom svoju neplodnosť nerieši. My máme zaslúžené dieťatko.

tanyja
autor
29. mar 2010

lulu moja, tak také niečo Ti povedala tvoja švagriná, ona nemá srdce ☹ , fuj, v živote by som také niečo nepovedala, proste zobrala by som veci naspäť na jej mieste a bolo by, ty sa nevytáčaj, drobček potrebuje kľud , veľa kľudu, on všetko cíti a je úúúúúžasne vnímavý !!! ja som zobrala vecičky od švagrinej od oboch, lebo po Fifkovi to boli staré veci a Tomáš má len rok, tak niečo z toho som si vybrala a zvyšok vyhodila, lebo dala im aj fľakaté a vygajdané, čo tiež nemusím, zdieľam tvoj názor - nech má drobček pekné vecičky
ináč nakupujem na internete pre drobčeka, je to lacnejšie ako v obchode
sofokleska, načo okolo toho toľko špekuluješ, už ste mohli pri toľkom otáľaní byť ohodne ďalej ako teraz
ja som nemala takmer žiadne informácie, hodila som sa do toho ako ryba do vody a plávala s prúdom.....

sofokleska
29. mar 2010

lulu tak to ti nemala povedať nebolo to od nej vobec pekne.a tie plienky no osem rokov je dosť,asi sa toho len chcela zbaviť....mala si sa jej spytať,či by ona dala tie plienky svojmu drobčeku.
tanyja,mna to len staršne zarazilo ked hned povedala že IVF čakala som IUI alebo niečo proste som mala slzy na krajičku ked mi to tam začala rozpravať.....kolko percent je šanca a ako ťažko to pojde atd.
tu žiadosť do poisťovne vypisuje dr. v iscare,takže tam budem musieť kvoli tomu isť že?
vika držim aj ja palčeky aj na nožičkach... 🙂

lulu107
30. mar 2010

sofokleska - vieš, čo môžeš byť rada, že ideš rovno na IVF, ja som bola na IUI tam sú šance iba 5-10% a ešte som musela ísť na laparoskopiu, pekne to preskočíš a šup na niečo čo je úspešnejšie. A takto to aj ušetríš korunky, veď aj laparoskopia a iui má dosť vyšla.
Mala som výsledky cukru ešte o.k ale po vypití cukru sa mi to zvýšilo, tak mám obmedziť sladké. No horší strach mám so štítnou zľazou, mala som tam zvýšené hodnoty, sestrička hovorila, že to nie je veľa ale pre istotu má pošlu na endokrynologiu, aj ja mám strach o malého, hneď zajtra tam letím sestrička povedala, že môžem ísť až po 21.4 keď budem mať poradňu ak chcem môžem ísť aj skôr, tak letím hneď zajtra, aby som mala dušu na mieste. Doteraz som s ňou nemala problém a teraz takto, doparoma. Ani neviem ako sa na endokrynologii vyšetruje. Dúfam, že sa tam zajtra aj vybavím, že má hneď aj zoberie.

lulu107
30. mar 2010

A čo sa týka mojej švagriny, tak ju štvalo že som sa ne tie vecičky ani nepozrela a hneď som si dovolila odmietnúť a najhoršie je to že som odmietla ich od nej to som si nemala dovoliť, ale keď už mám doma 3 veľké tašky plné vecičiek už som triedila niektoré som podarovala a niektoré vyhodila, no myslím si, že keby som niečo vyhodila z tých od nej, tak by sa zas urazila, že ich si chcela ona odložiť. Myslím si, že niekto by sa nemal ani urážať, keby som chcela napr. len nové, no nemám na to právo? To čo oblečiem na svojho drobčeka tak to je hádam moja vec. No teraz sa dajú vecičky dosť lacno kúpiť a sú veľmi pekné, niečo som odfotila, keď chcete tak si to pozrite. A bodička od niekoho to už nie sú pekné, za 7 eur si v tescu kúpim 3ks v balení a sú krásne.

tanyja
autor
31. mar 2010

tak ale už ked si jej povedala, že máš skriňu plnú vecičiek, tak to mohla pochopiť, že je zbytočné kopiť ďalšie veci, každý normálny človek to predsa pochopí , a to , čo povedala, sa už vrátiť nedá, to je ako bodnúť dýku do srdca
a ja som tiež chcela aj nové vecičky pre drobčeka, veď si to naše detičky predsa zaslúžia, no nie ?? 🙂 🙂 🙂
ved sú to naše naj naj najväčšie lásočky, ja každé ráno, zakaždým, ked zoberiem malého na ruky, vyznávam chrústikovi lásku, tak veľmi ho milujem , proste nadovšetko a všetko by som mu dala ,

lulu107
31. mar 2010

čaute - dnes som bola u gyndoša pre papiere na endokrinologiu a u obvod. pre kartu, v TT sú dve endokrinologicky jedna to už má plné a tá druhá má možno zoberie na časenku, lepšie povedané v utorok si sadnem a neodýjdem kým ma nezoberiem, zajtra má dovolenku, len sa modlím aby to nemalo vplyv na malého, je to strašné že až teraz mi robili protilátky na štítnu žľazu, doteraz som netušila, že mám takýto problém, no dnes padlo aj zopár sĺz zo zúfalstva, že má žiadna dr. nezoberie. Dúfam, že keď sú výsledky na hranici, tak to nebude také zle pre malého. Už nech je na svete a v plnom zdravý, vtedy mi už padne kameň zo srdca.

vika34
31. mar 2010

ahojte,
ja mám v pivnici asi 8 pytlov detských vecičiek do 6 rokov,každý z mojich známych to vie a môže si prísť vybrať,podmienka je ,že čo je už hrozné a zničené vyhodia a čo je ešte fajn sa mi vráti.
A predstavte si vracia sa mi viac ako som požičala 😀
švagriná si mohla odpustiť blbé reči,ale čo už.Ja som napr.bola strašne šťastná,že som mala všetky veci po sestriných dcérach ,ináč by som to finančne nezvládla/rozvod,materska a úplne bez peňazí/
Ja mám doma ešte ten komunistický fusak,boli iba v modrej a bordovej farby 😀 ,aj ja som v takom ešte bola ,je z ovčej vlny a bol fajn,ale samozrejme Vás chápem,že po toľkých neúspechoch,narodenie vášho babätka bola /bude/iná udalosť ako v rodinách ,ktoré ani netušia ,ako ťažko je to vynosiť zdravé dieťa,takže chcete mať bábätko načančané,aj ja som chcela,ale bohužial nedalo sa,ale ja som mala pekné vecičky aj ked boli už z druhej ruky.

ahojte a držte sa

tanyja
autor
1. apr 2010

viki , 😀 ja som doteraz používala ten "komunistický" fusak vo farbe bordovej , v tom som sa ešte aj ja nosila a je stále super, nič mu nie je, môj brat mal hráškovo zelený , ten už neexistuje a tak by sa mi hodil k môjmu kočíku ...... 😅
mne tiež veľmi pomohli darované vecičky, ale veľa vecí už aj dostal a aj ja sama som kúpila, nech sme krásni 😀

lulu107
2. apr 2010

Ahojte, v stredu som bola v tescu mali 50% zľavu na body, tak som drobčekovi zobrala 2balíčky jeden ma vyšiel 2.70, no nekúp to, kúpila som od 0-3 a 6-9 mesiacov, také ešte nemám bez rukávov, včera sme boli v kauflande a tam som kúpila body s dlhými rukávmi na ručičkách - s obrázkami za 6 eur 3ks, no už som povedala, že nebudem kupovať, pretože naši už majú nakúpenú plnú krabicu vecičiek, tento mesiac chcem kúpiť komodu, no tam sa mi to všetko nezmestí, tak ešte mám vyhradené miesto v stavanej skrini a to ešte podostávam od kolegyň.

Sofokleska - ideme do Poľská kúpiť kočík, potrebujeme aj autosedačku, tak neviem či kúpime to ako komplet alebo autosedačku zvlášť, potrebujeme aj výbavičku do postieľky, madrac, návlečky, plachty, vankúšik a paplonik, kúpim aj nové bavlnené plienky, pretože tie čo som dostala som použila na okna 😀, boli flakové a ešte uteráčik, pančušky a deku, no mala by som zistiť čo kúpili naši, aj tam sa mi zdá, že už tých vecičiek je viac než dosť.

tanyja - do toho Poľska pôjdeme asi 14.4, no neviem, či sa to nezmení o týždeň skôr išli by sme v sobotu/drahý má voľný víkend/, vraj v sobotu je tam lepší výber, musím si premerať výťah pretože susede sa nezmestí kočík do výťahu, za každým musí dať dole koliesko. Chceme ísť ešte kým som v 7 mesiaci, pretože v 8-9 mesiaci by som sa bála cestovať von za hranice, ani sa to neodporúča. Možno je to na kočík ešte skoro, no keby som to mala všetko kúpiť tu vyšlo by nás to o dosť drahšie.

Vika - malinku si obliekala podľa možnosti, vtedy bola aj iná doba, nebolo toľko peňazí, s bývaním boli tiež problémy, keby sa mi podarilo otehotnieť v tej dobe ako si bola tehu ty, tak vtedy sme bývali v podnájme, to by som si nedovolila kúpiť ani jednú novú vec, ešte možno naši by niečo kúpili, teraz bývame vo svojom síce platíme hypotéku, no máme dva príjmy pn mám celkom slušnú, no keď budem dostávať rodič. príspevok, tak budeme trošku skromnejší, no na prežitie to stačí, už nepotrebujem šetriť ako doteraz, čo som zarobila zostalo všetko v centre. Myslím, že najhoršie výdavky na dieťa sú zo začiatku - výbavička potom je toho menej.

tanyja
autor
2. apr 2010

lulu , ak Ti môžem poradiť, tak si kúp komplet - kočík aj s vajíčkom, lepšie sa to tak oplatí ako osobitne, lebo poniektorí si dokážu na vajíčko zabiť takú cenu, že sa z toho človeku aj hlava otočí 😀 😀 , a poväčšine sú kočíky aj s vajkom a nie je to drahé ,
my sme kupovali kočík bez vajka, lebo to sme dostali a už aj vrátili, lebo už bolo malé a dostali sme polohovateľnú autosedačku, tá je od 0 - do 18 kg, takže sa to lepšie využije
my sme mali tiež kopu vecí a ver tomu, mala som problém, čo malému obliecť,aby sa všetko využilo !!! bolo mi proste ľúto, aby veci ležali len tak v komode.
paplónik a hlavničku si kúp! my máme tiež z poľska, sú antialergické a neboli drahé - 10eur
chrústik síce nespí pod paplónikom, odkopáva sa, tak je v deke so zispom, ale určite raz využijeme, ked bude väčší
oblečko už nekupuj, lebo nebudeš to mať kde odkladať, látkové plienky budeš používať? aj ja som mala taký zámer, ale doktorka neodporúčala, lebo deti, ktoré používajú jednorázové plienky, zvyknú zreagovať na látkové, tak som malého ani nepreúčala a to by som iba prala a žehlila , takto je to jednoduchšie a rýchle, ak tak si kúp len pár, ked budeš baliť na široko, pod hlávku a to ti stačí, ver mi , ja som ich mala 56 a využila 4 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre