Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

tanyja
autor
19. máj 2010

chrústik by sa ešte strepal z motorky, najskôr musí udržať riadne rovnováhu a my tu KAufland nemáme ☹ , iba v RS, nie je to ďaleko, ale drahý tam nerád chodí a ani ja nie, lebo akurát sú podpory... teda veľa cig a neustále je tam veľa ľudí, hlavne tých tmavších,
ináč nočník si kúp, je to dobrá vec
mňa sa moja bývalá spolužiačka spýtala (má o mesiac staršieho chlapca!!) : a to prečo ho dávaš na nočník?
akože ona sa drží iba toho, čo sa píše v knižke.. a podľa toho by mal jej malý už ukladať dve kocky na seba a on to akosi ešte nerobí, myslím, že to je na hlavu padnuté
včera porodila kamoška dievčatko Lucku, gratulujem, tiež sa im podarilo len po umelom
Lulu , ty to máš už len za pár 😉

zuzana0612
19. máj 2010

ahojte, podľa mňa sú niektoré veci v knihách dobré. ale určite by som sa neriadila iba tým, čo kto kde napísal...

tanyja
autor
19. máj 2010

ale veď ja neberiem, že v knižke sú hlúposti, je tam veľa zaujímavých vecí, len zase držať sa prísne toho, čo tam je napísané, je podlľa mňa hlúposť, ja si tiež zavše prečítam, ale vyberiem si len to, čo sa mne pozdáva
a ešte keď sa ma spýtala, koľko presne spapá, tak ja to nemeriam, spapá toľko, koľko chce a je 😀 to je moja mierka 😀 😀 😀

zuzana0612
19. máj 2010

presne tak... 😉

vika34
19. máj 2010

AHOJTE
😀 ja sa priznám,ale malú som nedávala tak skoro na nočník,teda si nepamätám,ale čím skôr ho to naučíš,tým viac ušetriš 😅

lulu107
19. máj 2010

s tou motorkou som myslela tak, žeby si ju kúpila dopredu, keď sa oplatí, ale keď nemáte kaufland u nás, tak to sa neoplatí za tým cestovať, o.k tak ten nočník kúpim, no neviem, či bude taký dobrý ako ten tvoj, pretože tam sa malý držkal ručičkami. No určite sa tým nedá nič pokaziť, keď malého tak skoro učíš na nočník, ja to tiež budem takto prevádzkovať a myslím, že aj tvoj malý nie je proti, veď mu musí byť aj lepšie v čistej plienke nie v pokakanej 😀

lulu107
19. máj 2010

inak ja takto škrečkujem so všetkým, napr. drogéria a potraviny ak vidím dobrú akciu tak nakúpim do zásoby, včera som si kúpila 3/4 za 6eur, taká vzdušná látka, na pase je guma so sťahovacou šnúrkou, no predpokladám, že mi budú dobre, aj teraz som ich v pohode obliekla ale pás som mala pod bruškom 😀

Veru kráti sa to, jaj už aby som mala malého v náruči, len nech je zdravučký, iba to je dôležité. V sobotu končím 8 mesiac, toho som sa najviac bála. No som zvedavá, kedy si povie malý, že pôjde na svet, v pondelok mám poradňu, tak sa musím opýtať na magnezium, či ho mám ďalej užívať, nie že potom sa mi to pretiahne. Keď pôjdem do pôrodnice skôr, tak si budem musieť zobrať aj volebný lístok.

lulu107
19. máj 2010

3/4 to sú 3/4-ťaky 😀 😀 😀

zuzana0612
19. máj 2010

ja som to s tým 3/4 pochopila... 😀 😀 😀
drogériu aj ja takto nakupujem do zásoby, keď je dobrá cena. ale zase veľmi to nepreháňam. poznám ludí, čo nakupujú do zásoby a potom sú zásoby po záruke.... 😀

tanyja
autor
19. máj 2010

ja si kupujem do zásoby, ked ešte niečo doma mám, nemám rada, ked sa mi to kopí, mám rada vzdušno 😀
ale tiež sledujem akcie a ked niečo zaujímavé je v zaujímavej cene, tak si to kúpim 😵

tanyja
autor
19. máj 2010

ináč malý dostal od môjho brata motorku - dedičstvo od svojho bratrančeka 9-ročného , poslúži 😉

lulu107
20. máj 2010

tanyja - to máš dobre, aspoň nemusíš kupovať, ja by som tiež nemusela, pretože dedko s babkou sú aktívny. Mama sa chystá po 10 rokov k nám, lepšie povedané ešte u nás nebola, keď sme mali svadbu, tak to sme bývali u svokry. Chce ma vidieť ako tehuľku, tak dúfam,že počasie sa umúdri a docestuje.

Samozrejme do zásoby kupujem s rozumom, veď by som to nemala kde skladovať, včera sme išli do tesca na kúrence boli po 1,50 eura, no poobede už neboli, tak pôjdeme ešte dnes pretože chceme ísť do kauflandu a do lidla, kúrence tie môžme najviac 3 možno 4 kúpiť záleží od veľkosti, viac sa nám nezmestí do mrazáku. Aj ten nočník je ešte aj skoro kupovať, ale keď je dobrá cena a je pekný tak čo s tým, od 4 mesiacov to skúsime, tuším tak si to tanyja začala, že?

tanyja
autor
20. máj 2010

ja som dostala lacné kurence z tesca 😀 spomenula som pred maminou a ona mi dotrepala hneď 2 kusy 😀 😀 😀 , išla domov ako ťažný kôň...
s nočníkom som začala, keď mal malý 4,5 mesiaca
mamina kde býva? nedá sa od nich dostať mimo mesta????

zuzana0612
20. máj 2010

lulu, a vy chodíte k vašim? či to ste sa tak dlho nevideli? ste tak ďaleko od seba?

lulu107
21. máj 2010

naši bývajú na Východnom Slovensku v Humennom, my chodíme k ním každý rok a iba často si telefonujeme, takže teraz keď ma chce mama vidieť, tak musí prísť 😉 A tie kurence sme nekúpili, už ich nemali, boli sme tam poobede, pretože drahý mal rannú.

sofokleska
21. máj 2010

to hej hned rano vyložia par kusov a to sa hned minie.ked som robila v obchode-otvorili sme o siedmej ludia už čakali pred obchodom pak bežali k mrazakom a vytrhavali si to z ruky,kradli z košika.....myslim že to boli tiež kurence.my sme sa na tom len smiali 🙂

tanyja
autor
21. máj 2010

tu u nás ani nevyložia všetko, veď čo by si predavačky potom domov zobrali 😀 😀 a v tom našom tescu väčšinou nič nie je, mrazáky sú pravidelne prázdne, je tam len zima 😵 😵
ja som dnes makala ako šróbik - celú spálňu som zriadila - poprezliekala postele, okno umyla, zo skríň postierala, podlahy postierala aj prášok som ponaháňala, ešte doprať a potom žehliť a žehliť ☹ ☹ , no je to o držku

zuzana0612
21. máj 2010

tanyja, aká si ty šikovná. mohla si prísť aj k nám. ja som prišla z práce a nechcelo sa mi nič. iba najnutnejšie veci a hotovo. drahý teraz išiel niečo vybaviť, ja pozriem panelák a spať... 🙂

tanyja
autor
21. máj 2010

zuzi, niekedy sa ozvi aj cez skype, zase pokecáme 😀 😀
ja doma stále niečo upratujem, mám z toho úúúžasný pocit, ked je vyriadené , hned sa mi lepšie dýcha 😵 😵 😵

lulu107
22. máj 2010

tanyja - tak to ti závidím ako sa môžeš hýbať, moje pohybové možnosti sú obmedzené a tak ak niečo nespravím, tak musím iba zaťať zuby, po troške to ide voľajako. No za mesiac pravdepodobne budem v svojej koži, zase budem vŕtka 😀

Dnes sa mi ozval bráško asi moju švagrinú, ktorá sa na mňa urazila, tak ju osvietilo, pýtal sa ma čo ešte potrebujeme, tak som mu niečo nadiktovala, ale tiež sú dobrý, veď som sa nemohla do dnešného dňa spoliehať či niečo kúpia alebo nie a je to normálne, že už začínam 9 mesiac tak mám skoro všetko. Nahlásila som spací vak, overal na zimu-jeseň a organizér do postieľky a veď to aj stačí, nechcem ich zas zdierať 😉

lulu107
22. máj 2010

včera sme zvládli umytie okna v deckej a dnes by som chcela okno v kuchyni, ale psss drahý o tom nevie, asi by ma dorazil, budem opatrná a budem si robiť prestávky, spálňu si nechám na neskôr, pretože drahý chce tam vŕtať poličku aj keď budem brať prach hneď do vysávača, tak určite sa tam napráši.

zuzana0612
22. máj 2010

tanyja jasné, ozvem sa aj cez skype. ale väčšinou sa mi podarí tak pripojíť, že si ty mimo alebo potom ja už nemám čas, keď vidím, že si prítomná.
tak ja som iba prach utrela. boli sme u babky a viac času nebolo 😉

tanyja
autor
22. máj 2010

lulu, ty si nedáš pokoja, umývať okná, kto to kedy videl , no no no !!! 😀 aj moja teta mi zakazovala umývať okná a keby vedela, že ešte týždeň pred pôrodom som umývala okná, tak by to možno nepredýchala 😀 😀 😀 tak si môže ďalej spokojne myslieť, aká som bola ohľaduplná...
dnes sme boli pri starkej, krtko si pospal v kočíku hneď 2x !! nemal na výber a keby ste ho počuli ako sa schuti nahlas rehotal, robila som mu šaškoviny a krtkovi sa to náramne páčilo, no deň bol krásny, celý deň sme boli von a prišiel domov špinavý ako cigánča 😀 😀 😀 😀
krásny večer
Zuzi, no je to s nami ťažké - keď ja mám čas, tak ty nie a naopak, čo s nami ?? 😵 😵

lulu107
22. máj 2010

okno sa nám podarilo úspešne umyť tanyja, tento krát bez veľkej námahy, použila som konečne stierku a bolo to šup šup, tá strana so špongiou sa mi nepáčila pretože keď som to stiahla so stierkou, tak mi voda kvackala po zemi, no potom som to vyskúšala pretreť handrou a až potom použiť stierku a bolo to o.k, neviem prečo som si také niečo nekúpila skôr a lepšie povedané už ju mám doma dosť dlho a použila som ju až dnes. No ale to okno bolo ozaj dosť špinavé a pritom som ho umývala začiatkom apríla. No dúfam, že na to drahý nepríde, pretože by ma dorazil. A s malinkým sme si dali hodinového šlofíka 😀

lulu107
23. máj 2010

Čaute kde ste všetky, žeby vonku? je tam krásne, no ja som doma, drahý má poobednú a keď von tak len na chvíľku, pretože nemôžem veľa chodiť.

Zajtra mi držkajte palce, nech je všetko o.k, to mi budú kontrolovať len krček a ozvy aspoň dúfam, že aj ozvy. Dúfam, že nemocka nehrozí.
Včera mi malý behal z jednej strany bruška na druhú stranu, menil sa tvar bruška, s drahým sme to sledovali, nie vždy sa podarí aby to drahý vidiel, no je to dobrý zážitok. Drahý mi hovorí, asi chce ísť von, no ja ho nikam ešte nepustím, veď sa tam má ako v hotely 😀 No už každú chvíľu by sa mi mal posunúť nižšie do panvy, možno aj preto ma pobolieva bruško.

tanyja
autor
23. máj 2010

lulu, určite si drahý nevšimne , že si umyla okno 😀 😀 😀 , a čo toľké slnko, ktoré teraz cezeň presvitá ? hm?? 😵 no môj by si to nevšimol, on je slepý na takéto veci 😎
my sme aj dnes boli pri mojej starkej, mali sme brigádu po výmene okien, išlo nám to šup šup a dedo kočíkoval malého, (to je môj otec)
bolo krásne, len zažili sme aj nááááádhernú búrku , zlialo sa nádherne, potom mi náš Benny zašpinil kočík, musela som ho doma riadne vytepovať a chrústik mi zaspal v aute, tak som sedela pred panelákom, kým nevstal a to bolo po polhodine , no a krásne vydržal do teraz do večera , konečne som v kľude pozerala Nové bývanie na joj-ke, kde znova predávala Monika byty, ja jej robím preklady do nemčiny na všetky ponuky domov, dokonca ich aj ukazujú tie, ktoré som ja prekladala 😅 , teší ma, že vidím svoje dielo aj riadne nielen cez pc 🙂 🙂

lulu107
23. máj 2010

dokelu zabudla som na Nové bývanie. Ozaj aj teraz prekladáš?
tanyja - aj ty si počula ako niekedy keď sa chrustiť vrtel v brušku, tak začľupkala plodová vody?
Aspoň že vám vyšlo počasie, no môj drahý si zatiaľ nevšimol,že som umyla okno, síce má teraz dosť starosti z roboty chodí KO, tak sa ani nečudujem, už aj kvôli tomu som to chcela spraviť ja, má toho teraz viac než dosť. No nemôžem povedať, že mi nepomôže, dnes mi pomáhal v kuchyni, keď sa toho varí a umýva viac tak sa mi teraz zíde pomoc. Mne by to trvalo omnoho dlhšie, pretože ak dlho stojím na mieste, tak ma začne bolieť bruško a musím si trošku posedieť a takto sa naťahuje čas 😀

tanyja
autor
23. máj 2010

@tanyja 😀

tanyja
autor
23. máj 2010

@lulu107 čo robí Jakubko ?

lulu107
24. máj 2010

Ahojte - dnes bolo jedine to pozitívne, že som počula Jakubkové srdiečko, aj to som si nevychutnala, pretože ta nechutná dr. ktorá zastupovala môjho dr. do toho kecala. Mala som ísť 1.6 ešte na utz, no táto sestrička sa má hneď zbavila a objednala má už do nemocnice, keďže nemám môjho dr. zaplateného k pôrodu, mám si prísť pre výsledky sterov a krvi a potom už len do nemocky, zabudla som sa opýtať, či aj do nemocky sa nosí moč. Ani neviem ako sa má krček, keďže sestrička s dr. boli také nechutné, tak som sa nemala chuť ani pýtať, no nič, idem v piatok do nemocky na poradňu, tak dúfam, že tam budú normálny.
Sestrička u zubára ma chcela zobrať hneď ráno, keď som tam bola sa objednať, no nemohla som pretože som už utekala na poradňu, dala mi termín až na 9.5 to som jej hneď pripomienkovala, že dovtedy už aj porodím, tak mi to zmenila na 3.5, aj tak sa mi to zdá neskoro, už týždeň čakám a ešte 1.5tt, spravila som blbosť mala som ísť zajtra ráno na bolesti, možno by som sa aj vybavila, možno....

Sestrička mi ani neodpovedala, na to že som mala dnes ráno bolesti v podbrušku, tvárila sa, že som nič nepovedala, ešte, že mám poradňu v nemocke v piatok, opýtam sa na to.

tanyja - no tá pripomienka je dobrá 😀 ani som nevedela, že tu je také niečo 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre