Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

tanyja
autor
31. okt 2010

@ypsinkova tak nakoniec sme kočík ani nepotrebovali, lebo sme išli priamo na cintorín, už tam všetci boli a sesterka malému nič nedoniesla 😒 , myslela som, že keď už príde toľký svet a chce vidieť malého, že mu aj niečo donesie, môjho brata na leto pozvala s rodinou do Mníchova a nás nie ☹ ☹ a ja by som veru išla , aspoň by som drahému ukázala, kde som pracovala, išli by sme aj cez Rosenheim... hm, tak my nič
drobec už spí a my vegetíme pred telkou 😵

ypsinkova
31. okt 2010

@tanyja nič nedoniesla ? to jej nie je trápne ? ale sú také typy tiež u nás v rodine,že my keď ideme na návštevu,vždy niečo prinesieme a oni si prídu len tak naprázdno...ale aj na vianoce,sme vždy darovali nejakú drogériu švagrinej a ona nám dala pomaranče 😵 😵 ... tak som si povedala,že koniec ,som sa naštvala a na vianoce som im nič nedala ... a teraz nejako posledné roky sme od nich dostali nejaké veci do kuchyne ,tak sme aj my potom niečo darovali ....

ako je to možné,že vás nepozvala ?
a čo budete pozerať ? talent ? veď dnes tam nie je nič iné
my pôjdeme s drahým do kina,u nás je dnes kino za 1 euro a hrajú pomaly až do rána,tak si pôjdeme v noci niečo pozrieť,už sa teším 😵 😵

tanyja
autor
31. okt 2010

@ypsinkova my váte také vymoženosti, že do kina, tu hrajú kino asi 2x za mesiac
no nedoniesla nič 😠 😠 , pred rokom, keď sa narodil malý, tak mu kúpila overal na zimu, ale ten je už dávno malý 😀 😀 , neviem, je to také blbé - pozvať môjho brata, má síce dcéru vo veku jej dcéry, tak aby sa videli, ale zo slušnosti mohla povedať že aj my sme vítaní, my by sme zo slušnosti neprišli ... alebo žeby prišli ?? 😀 😀 , ja veruže áno, milujem Mníchov, nádherné námestie a tá kopa obchodov, ešte teraz to mám v pamäti ......
ja som svokrovcom nič nekupovala a zrazu si začali vyžadovať darčeky , ale keby len niečo dobré, ale svokra zahlásila, že chce váhu, ten môj chlap im kúpil váhu a nakoniec ju nedal, dal im našu obyčajnú a dobre urobil, lebo dnes na váhu sadá a padá jedine prach........
a nám ostala krásna digitálna váha
terez čo kúpim, neviem, lebo muž mi neporadí, jemu je to fuk a asi to nechám na neho, aj tak sa len vezie... teda vie, že niečo kúpim, spolieha na mňa 😠

no čo sa len dá pozerať, len talent, veru iné ani nie je v telke, ide nám už aj prima a nova , ale tam je tiež to isté 🙂 , ale v stredu si aspoň pozriem normálne "dokonalý svet"

a aký film si idete kuknúť??

tanyja
autor
31. okt 2010

@ypsinkova a ešte jedna pikoška - rodina z košíc nás pozvala k nim na návštevu a ked sme k nim prišli, tak nám šplechli do očí : a to čo ste sa tak vychytili? , no neznie to "nádherne"? a privítali a pohostili nás 1 chlebíkom s bryndzovou nátierkou, zvyšok sme nedostali a ked sme prišli v cz na návštevu - vopred ohlásenú , tak na obed sme dostali párky a rohlíky sme si museli kúpiť !! a odvtedy párky neznášam, brrr 😝

ypsinkova
31. okt 2010

@tanyja tak u nás je kino každý deň,ale my moc nechodievame,ale teraz to využijeme,veď to sa oplatí za takú cenu !!! 🙂
my si dávame darčeky aj svokrovcom kupujem , zozačiatku som svokre kupovala zlaté retiazky a náušnice,misky do kuchyne, návliečky a nebolo to veru najlacnejšie,lenže keď som zistila,že to dáva svojej dcére,tak som jej začala kupovať drogériu a také veci,čo využije a neposunie ďalej ... lebo to nahnevá,keď vidíš,že jej niečo daruješ a nič na nej nevidíš,že to ani nenosí a ani nepoužíva ... povedala mi,že to má odložené v poličke,ale keď som to videla na jej dcére ,tak som povedala,že dosť,už nič také nedostane 😝 a jej dcéra jej vždy na vianoce darovala bonboniéru a fľašu ....

aj na mňa sa manžel spoliehal,ale teraz ho do toho zapájam,veď on pozná svojich rodičov najlepšie a vie,čo sa im hodí, tak nech aj on vyberá 🙂

ešte sme nevybrali film , uvidíme 🙂

ypsinkova
31. okt 2010

@tanyja 😀 je mi to vtipné,ale je to strašné,ako s vami komunikujú ... ja by som ich poslala do kelu,že im to nie je trápne,vrrr ... HANBILA BY SOM SA za také správanie , nechápem,ako môžu byť takí ľudia,fuj

tanyja
autor
31. okt 2010

@ypsinkova ale oni si to neuvedomujú, 😉 , mama bola z toho dosť naštvaná, že to vtedy tak povedali, teda mamin švagor bol taký aktívny...
ja tiež nekupujem okázalé dary, svokra by to nepoužívala, ved svokor používal 5 rokov adidas vodu po holení !!! až teraz ju vyničil, kúpim asi tiež len kozmetiku , teda hlavne mydlo na ruky, lebo to nenájdeš u nej v kúpelni, iba strašný neporiadok - montérky po zemi, porozhadzované misky na syr, no katastrofa , fúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúj 😝 😝 😝

ypsinkova
31. okt 2010

@tanyja hej,to aj u nich je taký poriadok a potom sa čudujem,že muž je bordelár sa mu ani nedivím,veď to má z domu 😀
tam asi v živote poriadok nebol ... vlastne som sa im tam parkrát snažila poupratovať,ale keď som tam na druhý deň prišla to ani vidieť nebolo,škoda rečí 😀

tanyja
autor
31. okt 2010

@ypsinkova no, idem sa ja zvaliť na gauč a vám prajem krásny zážitok z kina a ešte kopu zábavy, zajtra napíšeš, ako bolo a čo ste pozerali ..
papa

ypsinkova
31. okt 2010

@tanyja fajn,zajtra podá mhlásenie ... pekný večer,ahoj 🙂

tanyja
autor
1. nov 2010

dobré ránko, tak my sme hore od 5hod!!!! akože už teraz by som spala ☹ a ten môj chlap sa zdekoval, že ide meniť olej do auta, k mame sa mi nechce, lebo tam malý všade zo všetkého vyhadzuje veci, tak to len dávam pozor kde sa nachádza... 😒
bolo by mi aj pozmývať, ale sa mi nechce, včera ten môj ešte manžel natieral zárubne a ocapkal celú podlahu, ako ju utieral, ale na to musím byť fit
teraz som dala malého do postieľky, ale samozrejme že si nepospí, vykrikuje a naťahuje vertikálnu žalúziu 😖 , potvora jedna

ypsinkova
1. nov 2010

@tanyja dobré ráno,ja som bola ráno o ôsmej hore a povedala som si,že si ešte pospím a tak som vstávala o pol desiatej 😵
včera sme boli v kine na (k)lamač srdc a celkom fajn to bolo 😉 taká romantika 😵
aj ja by som mala dnes upratovať,ale tiež sa mi nechce 😝

tanyja
autor
1. nov 2010

@ela304 ahoj Ela, pred dvoma rokmi sme si písali, ako sa nakoniec podaril malý Samko? prišiel s tým rozostavaným domom ? a ako počítam, tak asi aj áno 😵 , je zlatý, aj my máme ročného chlapčeka 😵

tanyja
autor
1. nov 2010

@ypsinkova ja sedím pri telke a kukám do pc, malý ešte spí, a keď vstane (asi každú chvíľku), zbehnem k mame na kuraciu polievku a možno vytiahnem chlapa umyť auto, lebo je zase špinavé 😝 od blata
tak ste mali romantický večer...... aj ja chcem kino, ani neviem ako to tam vyzerá 😖
upratovanie nechaj na potom, teraz vegetuj 😵
@zuzana0612 ako sa dnes máte? asi fajn, keď si ani nenakukla... 😀

ypsinkova
1. nov 2010

@tanyja malý zaspal ? fíha 🙂 a manžel čo robí ?
aj ja dnes pôjdem ku rodičom veru pozrieť aj do krematoria pôjdeme sviečky zapáliť,tam to vždy býva také pekné v čase dušičiek

tanyja
autor
1. nov 2010

@ypsinkova malý zaspal ešte o 8.30 a spal do 12.30 !!! či bude ešte spať, netuším, to ani veveričky nevedia 😀

a ten môj chlap? ešte ráno išiel, že ide vymeniť olej do auta a ešte stále neprišiel, tak asi cestoval na kamčatku...

tak sa asi dnes nič nebude konať 😒 a to som chcel ísť dať umyť auto - my tu v meste nemáme ani autoumyvárku, kvôli tomu musíme ísť 25 km ta a 25km naspäť 😖 😖 a potom je auto špinavé ako predtým, nejaký mladý tu v meste stavia umyvárku, ale už 2 roky a ide mu to ako slimákovi, pochybujem, že z toho niečo bude .........

tanyja
autor
1. nov 2010

@ypsinkova tak nakoniec sme auto boli umyť, sme mysleli, že by si malý zdriemol, ale nezdriemol a teraz sa mu nechce spať, zbojník malý 😀 😀
len dúfam, že nebude zase už o 5 ráno buntošiť ☹ , chcem si pospať

ypsinkova
1. nov 2010

@tanyja ahoj,my sme boli u mamy aj u svokry , celkom fajn sme si pokecali a najedli sa 😀 brucho mám teda poriadne nafúknute,ako keby som bola minimálne v piatom mesiaci 😀
kde ste umývali auto ?
no veru o piatej je poriadne skoro , ale bol posun času,tak je dosť možné,že bude tak skoro hore 😝

tanyja
autor
1. nov 2010

@ypsinkova lenže posun bol zo soboty na nedeľu a nie túto noc 😀 , vtedy spal ako zvyčajne po starom do 7hod, ale teraz si to posunul o hodinu skôr
teraz sa zobudil, lebo bol totálne mokrý od mlieka - tak som ho prezliekala a aj hlavnicu som mu zobrala, tiež bola mokrá
my sme sa tiež stavili u svokry, ponúkla mi kávu, ale kedže som dnes už 2 vypila, tak som nechcela a ja kávu u nej nepijem, kupuje len takú nejakú divne chutiacu kávu s gruntom a to ja nemusím 😝 😝 , mali upečenú kupenskú pizzu, ale nejedla som z nej, iba jedno odrveneé jablko som zjedla, ktoré prv nanášal malý a potom aj cuckal z neho 😝 ale nepapal ho

tanyja
autor
1. nov 2010

@ypsinkova a čo také fajné nachystala mama a svokra?????????

auto sme umývali v RS

ypsinkova
1. nov 2010

@tanyja tak na neho to zapôsobilo o deň neskôr,vieš 😝
u mojich rodičov som mala čajík,manžel tiež a ponúkli nám rezne a šalátik a mala ešte aj puding , takže tam sme sa najedli do sýta a potom sme šli ku svokre a tam nám ponúkli kuriatko a ryžu a mala napčené šamrle a štrúdlu,tak som si dala aspoň z toho sladkého,elbo jesť som už nechcela 😀 bola tam aj jej dcéra a tá sa sťažovala na jej chlapa,že jej pije a že keď nemá svoju dennú dávku,tak chytá obsťáky,podarený život musia mať... ale ako ja ju mám celkom rada,ona je ešte z ich rodiny taká normálnejšia a neprajem jej to ... ale ona vždy bola taká,že si nechala skákať po hlave

tanyja
autor
1. nov 2010

@ypsinkova ahá, takže o deň neskôr , hm, to ma nenapadlo 😲
včera svokra núkala, že mám dať malému ten jej "super" rezeň - robí ich vo fritéze a sú strašne vysušené, tak samozrejme , že som to malému nedala a ani jogurt nemala, ale našťastie som mala jeden so sebou, tak ten papal
a dnes som mu dala chlebík s paštikou, tak si hovoril mňam mňam 😝 😀
odkaz pre švagrinú : nenechaj si skákať po hlave !!!

ypsinkova
1. nov 2010

@tanyja hm,si si doniesla vlastné zásoby na návštevu ? veď mohla kúpiť aspoň jogurt ak vie,že ho má malý rád 🙂
no dúfam,že nenchá,veď sa mu musí vzoprieť... lebo on súkromne podniká,lenže on nič nerobí on sa len tak tvári,že robí a žijú len z jedného platu a vravela,že takto to ďalej nejde,že z jedného platu sa žiť nedá a ešte keď aj míňa peniaze na alkohol,cigarety a on si sám pre seba kupuje 4 rožky 😝 bleeeeee,to je chlap ... som rada,že mám doma to čo mám 😵 😵

tanyja
autor
1. nov 2010

@ypsinkova no máme to, čo sme si našli a zobrali...
svokra je "chudinka" , veľa by som chcela, aby doma aj jogurt mala, ja som mala so sebou aj knedlo-vepro-zelo, čo malý na obed nejedol a využili sme aj to, teda len knedľu, nakrájala som malému k tomu dusené kuracie mäsko pri starkej - nevedela som nájsť kolienka 😀
z jedného platu žiť nie je bohviečo... poznám to, keď ten môj chlap robil tu v meste v káblikárni a zarobil 300€ , ja rodičovský 256€ a len ca 500€ nám treba na byt + všetky veci, ktoré idú z účtu ( poistky , tel, sporenie malému...), strava a palivo v tom nie je !!! 😨

ypsinkova
1. nov 2010

@tanyja veď hej,ale ona si to nezaslúžila ... no
tak to sa čudujem,že ste dokázali z tak mála peňazí vyžiť,ach,strašné

tanyja
autor
1. nov 2010

@ypsinkova ja mám väčšinou stále odloženú nejakú finančnú injekciu, tá je teraz menšia, lebo sa posledne kupovala navigácia, ale niečo stále mám, a vtedy našťastie dlho nerobil v káblikárni, našla som "prestupnú stanicu" - stavebnú firmu, kde zarobil o 200 viac a teraz zase vozí, ale ak v zime nebudú mať čo robiť, tak neviem neviem, v stredu ide zase do rumunska
ja som to nemyslela zle, že máme to čo sme si vybrali, chlapi sa menia, aj ženy síce, ale veľa chlapov začne piť, flákať sa, a žena to ťahá
ked som sa zoznámila s týmto mojím, bol akurát na úrade práce a hned som zahlásila, že ja ho živiť nebudem!!! vtedy som mala istú prácu, a veru aj hned začal robiť v stavebnej firme a za tých 8,5 roka nebol ani raz na úrade, je pravda, že posledne prestriedal viac robôt - firmy krachovali a vždy to stihol akurát tak, že ešte dostal všetky peniaze na výplatách, čo jeho exkolegovci povedať nemôžu 😠

ypsinkova
1. nov 2010

@tanyja hej,veď to je fajn mať odložené peniaze,aj my si odkladáme a ak by prišla nejaká kríza,tak máme zálohu 🙂
tak lenže tvoj manžel chce robiť,ale jej nechce ... rozumieš,on chce byť šéfom sám sebe,lenže s jeho lenivosťou asi ťažko,oni by sa mohli mať dobre,ale pre jeho lenivosť to tak nie je ... jednoducho on robí s kolektormi a prácu ma najmä v lete a on spraví v lete dve montáže a povie,že jemu to stačí a tie peniaze má len pre seba,jej nedá nič ... a v zime,je na marodke a bez práce ... a on hociakú prácu robiť nebude ... ale zasa moja svokra,im dáva peniaze,lebo Majka sa tam príde posťažovať a svokra jej dá 500 eur,že nech si Majka prerobí kuchyňu,keď nemá ako 😝 ako aj ja by som sa mohla sťažovať a žiadať peniaze,príde mi to trošku nespravodlivé,že im dá a nám nie

tanyja
autor
1. nov 2010

@ypsinkova tak skús sa posťažovať, že čo na to povie 😉 😉
našťastie chce robiť, stále má niečo vymyslené, čo by robil v zime ak by to išli - napr. maľovať , je vyučený maliar aleb o zahlásil, že bude s otcom chovať kravy, svokor kravy má, tak treba pokračovať 😀 😀
a zase tomu môjmu je jedno čo robí, hlavne že robí !!!!!!!!!!!!!! v tomto smere je naučený na robotu , nie síce tak: musíš mať zmluvu," , ale že doma treba robiť a nekecať, svokor nikde nerobí ako som s mužom, on má len tie jeho kravy a peňazí dosť, aby si zaplatil do sociálky , nech mu chodí invalidný dôchodok , takže núdzou netrpia...
a dosť nám finančne pomohli - byt, auto nám zaplatili 😀 😀 a tak isto teda toľko euráčov dostala mužova sestra, nech nie je doma dusno, hoci môj chlap chodí stále pomáhať a ona a jej muž nie, im sa nechce a aj to otvorene povedia !!!!!

ypsinkova
1. nov 2010

@tanyja no,ale on nie je tak vedený , veď hlúpy Bratislavčan,keď to tak musím pvoedať,nie je zyknutý na robotu 😝
tak oni sú aspoň spravodliví,ale tí moji svokrovci veruže nie,ich to netrápi,že dávajú len na jednu stranu a my sme ukrátení,vieš ako nie,že by sme to potrebovali,ale je to proste blbé,ide o ten princíp 😝 pirtom môj manžel im viac pomáha ako oni,čo tie peniaze dostávajú,ale to už tak býva ... spravodlivosť je slepá 😀

tanyja
autor
1. nov 2010

@ypsinkova kvôli tomu exitujú súdy... 😀 aby vylúštili kde je pravda
no idem ja spať, nech si pospím do 5 , dostane to moje dieťa po zadku ak tak skoro vstane 😀 😀
papa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre