Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

ypsinkova
28. jan 2011

@tanyja a prečo aj vy nejdete na zabíjačku ? a kam to vlastne ide ?
veru vonku je fajn..ráno bola síce zima,ale teraz poobede,keď som si vybehla von,je už fajn teplo 🙂 tak si to užite,pa zatiaľ

tanyja
autor
28. jan 2011

@ypsinkova ja s malým nejdem, nemali by sme tam čo robiť a hlavne malý by nemal kde spať, svokrovci zabíjajú - mali minulý týždeň, ale nastala zmena a museli na pohreb
pôjdeme poobede, keď bude malý nabúvaný 😉 na koštovku, teda ak už bude niečo hotové 😝
a poobede sme boli von, tak malý behal ostošesť... ani do kočíka nechcel ísť, keď som potrebovala ešte do tesca vybehnúť 😀 a doma mi upratoval v linke.. a stihol rozbiť alpu - šikulka malá , ale teraz už sladko spinká 😉

ypsinkova
29. jan 2011

@tanyja a svokrovci kde bývajú ?

ja dnes idem upratovať,ale strašne sa mi nechce 😒 len neviem,kto by to za mňa spravil,nehlási sa niektorá ? 😀

tanyja
autor
29. jan 2011

@ypsinkova ja hlásim, že už mám upratané, požehlené a pozmývaná je von aj chodba, kedže bola na mne služba.. ale medziposchodie som neumývala, kedže suseda si tam vešá tie jej spoďáry, tak nech si to riadi sama...
svokrovci bývajú 6km od nás , ale zavítajú k nám možno raz za rok a svokor dokonca ani malému na narodeniny neprišiel 😖
ja ti prídem poupratovať a ty si užiješ malého 😵

ypsinkova
29. jan 2011

@tanyja aj ja už to mám všetko poriadené ... poobede sme boli u svokry,blahoželať oneskorene k narodedinám a potom sme šli ešte ku kamarátom na pokec 🙂

stanca22
29. jan 2011

@tanyja Nie, nie, ja sa len tak pýtam 😉

tanyja
autor
30. jan 2011

@ypsinkova tak ste mali pekný deň, dnes je znova krásne, ale chladno, ke´d sa malý naspí, pôjdeme troška von na pešo, nech si pobehá... minule ani domov nechcel ísť, tak sa mu páčilo 😵

ypsinkova
30. jan 2011

@tanyja aj my pôjdeme von trošku pobehať dnes 🙂

tanyja
autor
30. jan 2011

@ypsinkova my sme nakoniec nikde neboli, lebo malý zbojník spal až do tretej a kým urobí všetko po spaní + jedenie, tak polhodina minimálne preč a na to potom prišiel veľký zbojník domov a robili sme s mäsom a strihala som veľkého zbojníka mašinkou a čas letel a letel...a bol čas kúpania.. 😉

ypsinkova
30. jan 2011

@tanyja jaj,tak to rozumiem 🙂 malý spachtoš to je 🙂
včera keď sme boli u svokry,bola tam aj švagriná so synom ... tak to svokra stále len po malom behala .. lebo malý za nami ani nechcel,keďže on do spoločnosti moc nechodí a 5 ľudí v miestnosti je pre neho horor...som zvedavá,čo bude robiť v škôlke...svokra nás privítala s tým,že nestihla nič pripraviť,lebo kočíkovala malého,tak potom priniesla na stôl jednohubky nejaké zoschnuté,že ponúknite sa 😀 tak som si vypýtala čaj,aby to nevyzerao tak blbo,že nič nechcem a som fajnová 😀 tak priniesla čaj,ten pohár bol nejaký špinavý,tak som ani vypýtaný čaj nevypila 😖 potom nám domov zabalila tortu,čo jej piekla sestra a tej sme sa ani nedotkli,zasa skončí v koši 😒 úplne to odflákla,pritom kebyže chce,tak ona nevie zle variť ani pripraviť niečo... takže som prišla odtiaľ mierne vytočená,ale tak nestalo sa to v podstate prvýkrát,takéto situácie tam už boli , takže mohla by som si už na to zvyknúť 😀

tanyja
autor
31. jan 2011

@ypsinkova no ty si nejaká fajnová... 😀 😀 , ty si ako ja pri mojej svokre, ona vie ponúknuť maximálne tú jej hnusnú kávu, ktorú ja nepijem ( keď som videla mastné fľaky v káve, tak 😝 ) ako tam chodíme už 9 rokov
a chuťovky? jedine ak by som si z domu doniesla, vytiahne maximálne nejaké poľské keksíky....
no ale minule vytiahla klbásu, tak sme sa na ňu vrhli ako kobylky 😀 😀 😀

a ten malý má koľko rokov, že neznesie spoločnosť? deti sú rôzne, možno v škôlke bude mať rád spoločnosť detí, nevieš, všetko je možné
švagrinej malý to bude mať tiež ťažké v škôlke, nedá nikomu svoje hračky, môj malý si zobral takú tafličku na kreslenie a on ju chrústikovi hneď vytrhol z ruky... lakomec, zato môj malý sa podelí aj s cumľom 😵

ypsinkova
31. jan 2011

@tanyja ale nahnevala ma,dobre vedela,že tam prídeme a nič nepripravila,lebo musela kočíkovať malého aby zaspal 😒
takže sme sa tam tak "prejedli"...sa ma pýtala,či v robote neprepúšťajú,či ma nevyhodia...neviem kam tým smerovala 😀 a ani neviem,prečo by mali prepúšťat 😀
malý mal v decembri dva roky ... nechcel byť vôbec s nami ...lebo jeho mama ho ešte ani do obchodu nezobrala,lebo malý má vraj z ľudí depky či čo to...taký malý ešte ani v obchode nebol ... on pozná vlastne len jej rodinu 🙂
keď ho zobrali do obývačky,tak si malý zavoril oči a pýtal sa preč 🙂
hm,tak on je len lakomý,to ho v škôlke odnaučia hádam 🙂

tanyja
autor
31. jan 2011

@ypsinkova dvojročné dieťa spáva v kočíku? preboha to kde žijú? to je fakt divná rodinka ...
môj malý má rád spoločnosť, síce je prv v prekvapení, že toľko ľudí, ale potom sa obkuká a už je vo svojom živle..do obchodu chodím všade s malým, učím ho na všetko
tak to jej nepôjde ani do škôlky, školy... lebo všade je veľa ľudí... 😠 totálne divná žena a aj svokra, nech sa nehnevajú 😠

maca_p
31. jan 2011

@ypsinkova hihi, to ten moj je shoppoholik. len co ideme von, uz ukazuje na lidl a uteka tam... zoberie si papierovy sacik, nalozim mu tam nejaky rozok alebo kolacik a taky je spokojny... ten vas (svagrinin) maly by uz mal byt uvedeny do spolocnosti, ved 2 roky, to je uz mladenec 😉 .

ypsinkova
31. jan 2011

@tanyja 😀 😀 neviem,sú divní .. ja sa do nich moc nestarám,je to ich vec... veď každé dieťa je zo začiatku v spoločnosti strašne dobré,milé,zlaté obsedí na mieste,no keď sa obkuká,má čo robiť celá rodina...no tento nič,môžeš s ním byť aj celý deň a stále bude taký istý a keď sa mu ešte mama stratí z dohľadu,tak je zle nedobre

@maca_p tak ona nemá žiadne kamarátky ani nič...ten malý pozná len jej mamu a ju a ešte možno jej sestru a to jeho celý kontakt s ľuďmi a keď vidí viac ľudí,tak je chudák z toho vystresovaný a ani sa mu nečudujem,keď ho jeho mama takto separuje od ľudí ... veď on sa ani poriadne hrať nemôže,ona ho strašne pred všetkým chráni ... ale to dieťa by sa malo postupne priúčať všetkému

tanyja
autor
31. jan 2011

@maca_p aj môj malý sa zvykne sám obslúžiť v obchode... minule mal v ruke sáčok s gumenými cukríkmi, predtým v tescu zbieral jablká, chipsy.. asi bude tiež shopaholig 😀 a takmer sa obslúžil aj pivom..príliš nízko položená bednička a malý blízko zdroja v kočíku..
a malý má koľko rôčikov?

@ypsinkova ja tiež nie som každý deň s nejakými kamoškami, ale chodíme von a veľa krát kecám len tak so susedkami a malému sa prihovárajú... troška sa hrá na hamboša, ale ináč sa jedným kútikom úst stále usmieva , môj zbojník malý 😀

ypsinkova
31. jan 2011

@tanyja ale ona nemá vôbec kamarátky,lebo sa správa tak,ako sa správa ... a ani sa nečudujem,že sa s ňou nikto okrem jej mamy nechce baviť

tanyja
autor
31. jan 2011

@ypsinkova tak potom taký istý bude aj ten malý, pôjde po vzore mamičky... 😖
a starať so do nej nemá význam, je predsa dospelá a načo aj, no nie?

ypsinkova
31. jan 2011

@tanyja no asi hej ...chudák malý,už teraz ho ľutujem ....jasné že nemá význam sa starať do nej...nech si robí čo chce...jej vec

tanyja
autor
31. jan 2011

@ypsinkova každá mamička si myslí, že to čo robí, je to najlepšie pre jej dieťa a nie vždy je to správne, len ona si to neuvedomí, kým sa niečo závažné neudeje
napr tá moja rozvedená spolužiačka : malého núti stále do väčších vecí - už chce, aby jej malý kreslil a lepil a to má 17 mesiacov a kakao ešte nepil, lebo nechce, aby si na to zvykol a kamošku má len jednu aj tá je o 13 rokov mladšia, lebo žiadna iná baba, a ani ja, nemohla počúvať tie jej premúdrelé reči... 😖 a bryndzu určite nejedol a to môj malý zbojník zbožňuje bryndzové halušky, aj dnes sa napratal rezancov s bryndzou a škvarkami , až som oči otvárala, koľko toho zjedol .. 😨 , porcia veľká ako moja 😀

maca_p
31. jan 2011

@tanyja teraz v marci bude mat dva roky. ked este poslusne sedaval v kociku, tak take casy su za nami ☹ a ja som si mohla v klude nakupit. teraz mi aj z nakupneho kosa vylezie...

@ypsinkova tak jej navrhni, ze by s nim mohla aspon raz do tyzdna aspon do MC zajst, bude to dobre aj na trenovanie imunity pre neho. moj maly chodi po babkach od 10 mesiacov, co som sla naspät do prace.

tanyja
autor
31. jan 2011

@maca_p a môj malý je na kravskom mlieku 🙂 , takto si trénuje imunitu
aj nám by sa tu zišlo MC, ale tu žiaľ nič také nie je ☹ a pritom mamičiek s deťmi je až až a nemáme s deťmi kam ísť, ani len pieskovisko ti nie je...bieda strašná ☹ a keď aj bolo, tak si z toho psíčkári urobili wc pre psa 😝

ypsinkova
31. jan 2011

@maca_p nieeee,malý nemôže jesť hocičo..ona ho napcháva pribináčikmi a piškotami ,to je jeho denno-denná strava 😀 ten malý nemôže nič,čo jedia normálne ľudia,on musí len to,čo mu dá ona...ani koláčiky,proste nič

@tanyja tak chce mať doma géniusa...ona je nejaká posadnutá 😀 chudák malý,veď len on bude trpieť a bude nešťastný,keď nebude zvládať to,čo sa bude od neho očakávať ☹
no vidíš,radimko je mladší ako ten náš a ona by mu v živote nedala také dačo zjesť 😒

maca_p
31. jan 2011

@tanyja moj krpec keby vypil kravske mlieko alebo nieco mliecne tak je pokadeny az za usami... chuda male.
a pieskoviska a travniky v meste, no tiez mi nieco hovor... 🙄

@ypsinkova tak co s nou? kazdy mame nejaku uchylku 😀 ...

ypsinkova
31. jan 2011

@maca_p s ňou už nič..nedá sa ...to je stratený prípad,vieš 😀 😀

tanyja
autor
1. feb 2011

@maca_p tak s tou ženou k psychiatrovi, s malým k deťom a môže byť aj ku mne, naučím ho, čo je zdravá strava 😀 😀 , tak aby mi bol malý na piškótak a pribináčikovi, zje aj to, ,ale to by mi umrel od hladu 😀 😀
malý má problém s mliečnymi výrobkami? nerobia mu dobre? tak nám našťastie nič také nehrozí .. 😀

@ypsinkova ona sa vyjadrila, že chce, aby jej ajuško vedel viac ako ostatné deti, a keď sa jej bude napríklad zajakávať alebo aj pocikávať, tak sa možno chytí za hlavu !!!
ja akurát riešim s malým, čo ideme raňajkovať, buď praženicu, alebo chlebík so šunkovou penou alebo syrom a stále sa nevyjadril, lebo už pracuje s kockami a má dudeľ v puse 😵 😵

prajem krásny deň

ypsinkova
1. feb 2011

@tanyja 😀 však vravím,že chce mať malého géniusa doma 😀 zaujímavé,niektoré mamičky su šialené 🙂
a čo ste si nakoniec dali na raňajky ??

tanyja
autor
1. feb 2011

@ypsinkova nakoniec bola praženica z dvoch vajíčok, akože pre nás oboch spolu a ja som bola viac hladná ako najedená.... malý zbožňuje praženicu
ale takých mamičiek ako je tá vaša známa je dosť...tiež jedno dieťa malo rok a ešte nevedelo, čo je tuhá strava...
podobných vecí je dosť až by sme sa čudovali 😲

tanyja
autor
1. feb 2011

@ypsinkova ale dúfam, že ty budeš mať normálne dieťa, neber si vzor od švagrinej !!! 😀

@maca_p pracovala si pilne ako včelička ? malý riadne zamestnáva alebo chodíš do práce?

nám dnes prišla skriňa malému do izbičky, takže už má prechod zrušený 😀 a ja si teraz musím zohnať nejakú peknú tapetu na zadok skrine 😵

ypsinkova
2. feb 2011

@tanyja v to dúfam aj ja,že mi nepreskočí 😀 😀 lebo veľa žien sa po pôrode zmení a neraz k horšiemu ...
juj zasa na mna ide nádcha,od rána kýcham 😖

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre