Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

stanca22
28. okt 2011

@tanyja Neumývam už okná, umyla som prvé dve, nato som ochorela do postele na 5 dní, no teraz rieším, že mi MS mešká a samé negatívne testy, ide ma z toho poraziť, svokra mi zakázala kupovať testy, vraj volaj dokymu, inak nič nevyriešíš s testami, tak som zavolala, dnes idem večer do nemocnice za dokym na sono, že čo to bude za prekvapenie, keď nám MS mešká tak dlho a testy nič neukazujú ... kočík nejdeme kupovať, veď ešte ani na papieri nemám že by som mala byť tehotná, tak na čo??? Ja som sa len pýtala zo zvedavosti, rada keciam o takých veciach, ohľadom tehotenstva, pôrodu a hľavne bábätka 😉 😀 Videla som Ti fotečky, syn mal Tvoj 2 roky, ale Vám to rýchlo ušlo, že?

stanca22
28. okt 2011

@adika89 Tá dovolenka mi nepomohla, žiaľ, tiež som v tom čase nemávala ovuláciu, tiež preto som nemohla otehotnieť ale na psychiku mi dosť pomohla, prechádzky sme absolvovali každý deň aj tri krát, ak nie aj viac krát, príjemné na dušu a na odreágovanie sa, teda mne dosť, bola som taká viac uvoľnenejšia a videla som aj nové prostredie, boli sme na lodi, no proste nádhera, schudla som tam, šli sme tam letecky, ja po prvý raz s manželom, strachy z výšky až hrôza ale ako čítaš, prežili sme to a som rada opäť na zemi 😀 😀 😀 Tiež som akurát dobrala po troch mesiacoch lieky na ovuláciu, každý mesiac mi meškali skoro týždeň, stresáky že som v tom, na koniec veľké sklamanie z toho že nič a teraz po troch mesiacoch mi meškajú dnes to je 15 deň meškania MS a nič, po piatom dni mi ukázalo nič, po 10 dni tiež nič a včera na 14 deň meškania tiež nič, reku zavolám dokymu a dnes idem na sono, že prečo mi to tak robí ... uvidíme, sama som prekvapená ... Ako reaguje Tvoje telo na tie lieky na ovuláciu? Ja som prvé lieky nemohla, často som bola na wc a hlava ma strašne bolela, tak mi doky ich zmenil a tieto som ani nevedela že beriem 😉

stanca22
28. okt 2011

@tanyja No ver že aj ja som tak čakala, možno ešte viac ako Vy ... no som veľmi sklamaná, prečo ma tak moje telo zrádza ... 😢

tanyja
autor
28. okt 2011

@stanca22 nestresuj, dnes večer ti urobí doktor sono a uvidíte kde to vezí a čo v tom je..no ale 15 dní meškania MS je už veľmi veľa, žeby sa ti to tými liekmi tak posunulo? ja sa tiež rada bavím na tému detičky a všetko okolo nich, že kto nerád, však? a kočík môžeš zatiaľ kúpiť jedine tvojmu krsniatku Sofinke 🙂
kde ste boli na dovolenke že ste šli letecky?
@zuzana0612 ja som pri kozmetičke ešte ani nebola, veľa aj čo povedať, že? tak ale zatiaľ som to akosi nepotrebovala, problémy s pleťou nemávam a kým sa ma ľudia v meste neľakajú,, tak je dobre 😀 😀
dnes som si urobila radosť, prišla mi objednaná bunda 😀 a normálne ma zoštíhľuje (je čierna 😉 )

tanyja
autor
28. okt 2011

@stanca22 áno, malý už mal 2 roky, čas a hlavne tie 2 roky ubehli ako nič, ako voda, už debatíme riadne, pusa sa mu celý deň nezatvorí, plienky už nemá dávno - od leta , iba na noc mu dávam 😉
je to moje srdiečko 😉 😉

stanca22
28. okt 2011

@tanyja Sófinka má už kočík od narodenia, teda už dávno 😉 😀 Ale díky za radu 😀 A ak myslíš hrací kočík, tak na ten je ešte malá, veď ani nechodí ešte sama ... No neviem či tými liekmi, na tak dlho, veď každý mesiac mi to meškávalo tak najviac týždeň, tak fakt neviem, najmúdrejší budeme až večer, napíšem Vám čo a ako potom večer, ok.? To budem mať aj konečne pri sebe net ... No Tebe sa to ľahko píše, že nestresuj, aj keď teraz pravdu píšem tiež, že viac sa bojím čo mi je ako či som alebo nie som v tom, no ... Na dovče sme boli v Bulharsku, Prímorsko, pekne tam bolo, teplé more ale to sme boli minulý rok, tento rok sme tak boli na maľovke 😉 😀 Už rozmýšľaš čo kúpiš komu na Vianoce? Ja hej, ale niet teraz peňazí, takže nemôžem nič ešte riešiť teraz, akurát tak len o tom rozmýšľať alebo snívať 😉 😀 Minulí rok som už mala kúpené darčeky skoro každému už v septembri 😉 😀 😀 😀

tanyja
autor
28. okt 2011

@stanca22 ja už mám darčeky na Vianoce poriešené, síce ešte nie každému kúpené, ale jeden je už doma, druhý objednaný a tretí je už vybratý, len zaplatiť 😉
a ten kočík som myslela na hranie 🙂
a nestresuj 🙂 , večer čakáme čo napíšeš 😎

zuzana0612
28. okt 2011

@stanca22 ahoj, nestresuj, doktor ťa prehliadne a budeš múdrejšia. ale chápem ťa, že to je na nervy, také čakanie....

@tanyja ja chodím ku kozmetičke na obočie pravidelne a masáž občas.

tanyja
autor
28. okt 2011

@zuzana0612 že nám sa ľahko povie- nestresuj, však? no ale čo iné zostávať? len v kľude a potom budeme múdrejší
masáž by som brala aj ja a aj to obočie by nebolo od veci 😉

tanyja
autor
29. okt 2011

@stanca22 tak čo povedal doktor? je všetko v poriadku? nevidel ručičky a nožičky ? 😵
@zuzana0612 my ideme dnes prvý krát autobusom, teda malý, ešte nešiel busom 🙂 , tak si to odksúša, ideme ku starkej a na hroby troška poriadiť 😵

stanca22
29. okt 2011

@tanyja @zuzana0612 No baby, všetko mám za sebou ale tehotná nie som, treba mi chodiť na sono a kukať na nejake folikuli či čo, nepochopila som ho, len viem, že po krámoch týždeň, pôjdem na tri sona a potom budeme múdrejší 😉

zuzana0612
29. okt 2011

@stanca22 tak hlavne, že sa k tomu lekár postavil kladne a určite sa teraz niekam pohnete. urobí ti sono a budete vedieť či a kedy máš ovulku.

zuzana0612
29. okt 2011

@tanyja dúfam, že bude mať z toho busu zážitok.... 😉 , že sa mu to bude páčiť

mona32
29. okt 2011

Ahoj, no raz hore, raz dole....hlavne vtedy je zle ked kazdy sa ma na to pyta ze nam kedy bude .....okolo mna, kazda rodi, alebo aka babo ☹ ...to neznamena ze sa tomu netesim, len to mi furt pripomina ze ja este nemam...s priatelom teraz ideme na prve IVF, takze dufam ze sa nam podari 🙂 ....

stanca22
29. okt 2011

@zuzana0612 No uvidíme 😉

tanyja
autor
29. okt 2011

@stanca22 že či ti prasknú folikuly a hlavne kedy, preto to sono, no ale vieš, že lieky ktoré berieš, fungujú 😉

@mona32 neboj nič, neviem síce koľko máš rokov, ale nikdy nieje nič stratené 😉 a stále sa dá bojovať za bábo 🙂

@zuzana0612 zážitok teda mal, cestou tam sedel ako päť peňazí a cestou domov sa už šialil a to nespal ani minútu !!!! 😒 , ale už pred siedmou odkvecol a dúfam, že nebude už niekedy o šiestej buntošiť po byte ☹

mona32
29. okt 2011

No ano netreba sa vzdavat🙂)

tanyja
autor
30. okt 2011

@mona32 a už dlho skúšate s priateľom? my sme tiež boli v centre a pozerali na nás, ako na ufonov, že nie sme ani manželia a chceme dieťa prostredníctvom centra, museli sme podpísať papier, že plánujeme svadbu 😉 , pritom to je predsa súkromná vec ako vec centra , to bolo pred 4 rokmi, teraz už neviem ako to je

mona32
30. okt 2011

no v KE u Hermana s tym ziadny problem nebol...urobili kompletne vysetrenie mna aj jeho bez problemov...platili sme okolo 50 €...no uz skusame asi rok a pol a stale nic...☹ ...a vy uz ako dlho skusate?

tanyja
autor
31. okt 2011

@mona32 my sme už doskúšali, už máme 2.ročného synátora a chodili sme do Ba, ale nakoniec som normálnou cestou ostala tehu 😉 hoci nám to neodporúčali 😎 a teraz už druhé bábo ani neriešim, som rada, že máme malého 😵

zuzana0612
31. okt 2011

@tanyja ahoj, aký ste mali dnes deň? u nás bolo krásne slnečno. bola som v meste u kozmetičky a až teplo mi bolo, kým som prišla domov.

mona32
31. okt 2011

a neplanujete este jedno dieta? 🙂

tanyja
autor
31. okt 2011

@zuzana0612 my sme dnes išli do mesta na nákup a nekúpili sme dokopy nič, pretože tesco klame ľudí - v letáku je tescoma riad za 75€ a oni si ho veselo predávajú za cenu 150€ , a ochota na informáciách ako ďas 😖 , na drzovku predo mnou hovorila do tel maďarsky 😠 , čo ja ani slovom nezabijem 😠 😠
@mona32 nie, neplánujeme, proste som rada, že máme malého a tým to už viac neriešim 😉
už sú druhé baby na rade mať deti, ja som úlohu matky splnila 😵

zuzana0612
2. nov 2011

@tanyja tak to si ešte nezažila, to čo ja v tescu.... kupovala som fén, na cedulke pod fenom cena 10 €. tak ho zoberem, a nablokovali mi 29,90. tak idem na informácie, že ku ktoréme fému patrí cena 10€. a pani stráááášne "ochotná" na mňa pozerá, že či som dement, že k tomu, čo je nad cenou. tak som sa jej opýtala, že teda, prečo mi nablokovali 29,90. tak mi to vystornovali a že teda si druhý zoberiem. tak tam bol ďalší za 16. a keď ho nablokovala, tak bol za 12..... no čo by si nato povedala.... vieš, ja mám na ľudí čo tam pracujú svoj názor. každému dajú názov funkcie manažer, a pritom je to dokladač tovaru, čo nemá ani strednú školu poriadnu, tak to tam potom tak aj je....

tanyja
autor
3. nov 2011

@zuzana0612 no total bordel tam majú a že sú teraz nejaké riady v akcii za 79€ ale že tescoma to nie je
a dnes bolo ako v práci? ako na dome? makáte ? kedy bude nové foto?

zuzana0612
3. nov 2011

@tanyja nové foto? no zatiaľ tam nič také pekné zmenené nie je. ale skúsim niečo vybrať z vnútra a dať na strechu. v robote dnes celkom ok. zajtra piatok....huráááááááá 😉

tanyja
autor
3. nov 2011

@zuzana0612 no hurá, ocíka máme síce doma, ale vlastne doma ani nie je...... na nervy 😒 : balíky kravám, potom rýchlo cesta do brna na súčiastky do roboty, teraz zase píliť drevo, zabíjať teľa...a je nedeľa a v pondelok do roboty 😖 , ale tak na Vianoce má byť doma 😀

zuzana0612
4. nov 2011

@tanyja no super teda fakt, že na vianoce doma..... 😒 máš to "veselé". si vás teda užije a vy jeho tiež...

tanyja
autor
4. nov 2011

@zuzana0612 a potom že som nervózna a podráždená, však už mi ide na nervy stále sama s malým a potom aj malý je zo mňa nervózny, navzájom si prenášame nervozitu 😒
dnes je zatiaľ deň pekný a hlavne kľudný, boľavá riťa malého sa ukľudnila, a od rána sme boli von až do obeda 😀 až robil krik, že nechce ísť od starkej a z postieľky zase, že chce ísť ku starkej, už ho musím nejako naučiť spať aj pri mame, rada by som išla robiť aspoň do tesca, teda ak by ma vzali a na pol úväzok ak by súhlasili, len musím hodiť reč s mamou, či pomôže aspoň na 3-4 hodiny s malým 😠
ocík išiel drevo píliť, ja som ráno na sucho povysávala - mám mop na prach 😵 😵 prefektná vecička a variť nemusím, ako mi je dnes super 😵 😵

zuzana0612
4. nov 2011

@tanyja u nás je dnes škaredo. celý deň je zamračené. ani na nálade to nepridáva.... ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre