Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

tanyja
autor
29. jún 2012

@ivet55 no ja som tiež neštudovala medicínu 😀 , tak načo sa hrať na múdru, no nie? ? 😵
ešte včera ti ukazovalo 6.tt a dnes už 7.tt , tak už len vydržať 33 týždňov a budeš maminou 😉

ivet55
29. jún 2012

@tanyja Teším sa na tých 33 týždňov aj na to obdobie potom 😀 ved ten čas tak rýchlo letí ani sa nenazdám a bude drobec doma, dnes je zase piatok a v pondelok som vyratovala že zas do roboty... a ten víkend tak rýchlo zas ubehne 😀

tanyja
autor
20. júl 2012

@ivet55 už máš tehotenskú knižku? ukazuje 10tt, fajn, pekne to pribúda 🙂 , tak už len 30 tt a bude deň D, ja mám o deň pozdejšie ako ty máš termín meniny a môj spolužiak narodeniny 😵 , ešte chodíš do práce?

ivet55
20. júl 2012

@tanyja Ahojky, áno už mám, dal mi doktor, velmi sa vytešujeme 😀 Termín mi dal doktor na 26.2. lebo podla ultrazvuku teraz končím 8 tt, takže ovulka bola o týždeň neskôr a podla utz teda zajtra začíname 9 tt 😀 je to úžasný pocit byť tehotná. Ešte som v práci, zatial sa to dá 😀

tanyja
autor
20. júl 2012

@ivet55 na deň presne sa to nedá vypočítať, málokedy sa to zadarí, takže +/- týždeň dva hore dole je normálne 😉
kým sa dá, dovtedy pracuj, doma budeš ešte dosť dlho 😉 😉

ivet55
20. júl 2012

@tanyja Jasné hlavne že je drobec zdravý a v poriadku už tých pár dní hore dole, ved aj ten termín mi ešte niekoľko krát zmení. Najbližšiu poradnu mám 14.8. tak som zvedavá kolko dovtedy narastie drobček náš 😀 Potom sa dám aj vypísať, lebo v robote robia problémy a nechcem zbytočne riskovať potom všetkom čo sme si prežilii aby sme ho konečne splodili.

tanyja
autor
17. aug 2012

@ivet55 ahoj, vidím, že si zmenila profilové foto, ako dopadla poradňa? mimčo poslúcha? to moje chce so mnou cvičiť, ža kto skôr urobí po vôli a povolí..... ja som neoblomná 😠 😀 a tak máme dosť často doma plač bez sĺz...

ivet55
18. aug 2012

@tanyja Ahoj, hej hej konečne som si dala aj foto 😀 Jasné mimčo poslúcha, všetko je našťastie v poriadku najbližšie ma čakajú všetky odbery, drobec rastie ako má 😀 Chceme kúpiť domček tak som zvedavá ako tto drobček zvládne 😀 Tak to máš doma veselo, ja to poznám, moja sestra je taká istá, plač len z trucu 😀 ale teším sa nato 😀

tanyja
autor
18. aug 2012

@ivet55 tak to je super, vieš ako sa hovorí: postav dom, zasaď strom, sploď syna; len vy ste to zobrali z opačnej strany 😉 😉 ; dnes malý trucoval, až mi smiešne prišlo, tak sme sa nakoniec obaja smiali 😀 😀

ivet55
19. aug 2012

@tanyja No len mužík stále váha tak uvidíme 😀 a ja by som sa už najradšej vydela v peknom domčeku :-P Zlaté 😀 ja sa na kamarátkynom vždy smejem ked ho hreší, vykrúti ústa, ja sa začnem smiať a malý tiež 😀 a mama už môže hrešiť kolko chce 😀

tanyja
autor
19. aug 2012

@ivet55 tie naše detičky sú riadne potvorky, skúšajú koľko nás dokážu ohnúť..... ale ja som možno hnusná mama, ale proste nedám sa ohýnať, musí sa malý a ráno už samozrejme skúšal na ockovi otŕčať gamby a ja som to zrušila 😀
a mužíka treba pošupnúť , aby sa rozbehol... 😉 😀 a bude domček a už sa v ňom nebudeš len vidieť ale aj bývať 😎 😎

ivet55
19. aug 2012

@tanyja To teda sú niekedy riadne prešpekulované 😀 Ja by som tiež chcela toho môjho drobca potom vychovávať tak ako ty vravíš, aby mi neprerástol cez hlavu 😀 nech má aj vela ale zase poslúchať treba. Dokázala som celkom slušne vychovať sestru, tak dúfam že sa mi tak isto podarí aj to moje :-P Ked mama hreší, treba ujsť za ockom 😀 no prešpekulovaný je riadne 😀 No mužík povedal, že po novom roku ak nám ten domček dovtedy nepredajú tak sa sťahujeme 😀 ale on by chcl zostať tu, mám taký pocit :-P

tanyja
autor
19. aug 2012

@ivet55 a načo čakať až " po Novom roku? " asi ozaj čaká, že ho predajú a nebude sa musieť sťahovať, môj by išiel hneď do domu, len vie, že na to nemáme a úver by nám nedali a zase takú slučku by som si nedala kolo krku 😠 pri dnešnom strachu o robotu.....
náš ocko je doma veľmi málo, chodí na týždňovky a mal by byť potom týždeň doma, len posledne je to tak, že robí 3 týždne a týždeň doma, tak uvidíme ako povedal slepý, ja teraz na stope po robote, no čo ti poviem, drina je to riadna niečo zohnať. 😎 😝 a pokiaľ má malý plné brucho a je vyspatý, je spokojný 😀 a niekedy dokáže celý deň nič nejesť a je v pohode
a akurát pokazil air vick.... odlomil rozprašpovač, neviem, do čoho to prelejem, asi kúpim nový a tento odložím a potom už len preložím rozprašovač 😉 aj tak sa dá

ivet55
19. aug 2012

@tanyja No my budeme musieť brať úver a on sa presne toho bojí... A na nový rok to odkladá kvôli daňovému a tomu hnusnému úveru aby nám ho dali. No môj mm je každý deň pekne doma a celé víkendy tiež´, má dobrú robotu len nie istú, hocikedy môže skončiť. A ked som vydela v tom lote že padol jackpot vyšé 6 mil. eur no a preečo sme to neboli my ??? 😀 Tak je to s robotou naprd a ešte žena po materskej... ja ani nerátam stým že mna by po materskej zobrali naspať do roboty...
No malý je riadne šikovný, my máme dnes oslavu, tá moja krpatá sestra má 5 rokov, tak som zvedavá čo bude zas tá vyvádzať 😀

tanyja
autor
19. aug 2012

@ivet55 ona nie je krpatá 😉 , mne sa ten výraz napáči 😠 a keď aj niekto povedal na môjho chrústa "krpec", tak som ho hneď zabrzdila...
to s tou robotou je všade naprd..a to sa teda nečudujem, že váha, keď je robota neistá 😢 , to by som sa tiež obávala do toho ísť na jeho mieste
a užite si oslavu, mňa čaká uspávanie malého... nekonečné rozprávanie rozprávky o žirafke Ninke a sloníkovi Bimbovi (moje výmysly) 😀 😀

ivet55
20. aug 2012

@tanyja Mňa moja mamka stále volá krpec 😀 u nás je to také dosť používané 😵
Včera mi už mm nahvrhol zas niečo iné 😀 no uvidíme, zatial nás to nejako velmi nesúri.
Oslava bola super malá bola podarená, je to taká naša bláznica malá 😀 Tak máš dobrú fantáziu, nám budú musieť stačiť knižky alebo vela rozprávok viem naspamäť lebo moja fantázia.... 😝

tanyja
autor
20. aug 2012

@ivet55 neboj nič, tvoja fantázia sa ešte dovyvíja kým sa malé narodí a bude požadovať rozprávky 😉 , a čo takého ti drahý navrhol? a mňa už niekedy moja fantázia opúšťa, už trieskam jedno cez druhé a malý stále: prečo ? 😠

ivet55
21. aug 2012

@tanyja Ja už drobcovi aj teraz rozprávam rozprávky, možno je to blbosť ale čítala som, že dieťa vníma už v prenatálnom veku... No navrhol že mám vydržať s drobcom ešte budúci rok tu, a že ak to bude v pohode tak prerobíme tento dom a zostaneme tu... No ešte si to musím premyslieť. Prečo? 😀 no to musí byť super, ale niekedy asi aj riadne na nervi čo? :-P

tanyja
autor
21. aug 2012

@ivet55 nie je to hlúposť, bábo vníma zvuky zvonka a rozoznáva, najskôr spozná hlas matky a potom otca, teda ak sa mu dostatočne prihovára 😉 , ja som sa malému stále prihovárala a aj odo dňa, ako sa narodil, krásne reagoval na mňa 😵 hneď ako začal vnímať , takže v tom len pokračuj 😉 a s tým domom je to dobrý nápad 😉 😉 , bývate v ňom sami ?

ivet55
22. aug 2012

@tanyja No ešte viac sa mu prihovára asi muž 😀 ten stále na drobca rozpráva, velmi sa teší na bábo 😀 Nie nie, ved to že bývame u svokrovcov, len je to velký dom a muž odtialto ani nechce ísť velmi preč

tanyja
autor
27. sep 2012

@ivet55 dlho som tu nebola, prepáč 😉 , nech sa len s malým rozpráva, aspoň bude vedieť malý poznať ockov hlas 😵 , nie ako u nás, mm sa ani raz malému neprihovoril a ani dnes to nie je ktovie ako dobré, to skôr malý rozpráva a starý mlčí.. ten sa teraz nerozpráva ani so mnou, drží bobríka mlčanlivosti 😠 a ja tiež.....

ivet55
28. sep 2012

@tanyja To je v pohode 🙂 rozpráva sa stále, dosť sa venuje a nedovolí mi skoro nič robiť 😀 a čože máte také obdobie ticha ? starý neposlúcha?

tanyja
autor
28. sep 2012

@ivet55 starý sa dostal do fázy puberty a akosi "oslepol".....
len nech sa s malým debatí, skôr bude vedieť, kto je jeho ocko 😵 😵 a len pekne pracuj, veď mu vysvetli, že ty nie si chorá ale len tehotná 😉

ivet55
29. sep 2012

@tanyja Tak dúfam že ho to čo najskôr prejde. Snažím sa robiť čo treba, aj ked doktor vravel že mám niečo s placentou tak si mám dávať pozor a vyísal ma na PN ale mám pocit že doma sa narobím viac ako v robote 🙂

tanyja
autor
29. sep 2012

@ivet55 no lebo vieš, som doma, tak ešte toto a ešte toto, tak len s mierou, žeby si mala nižšie položenú placentu ? ja som problémy nemala žiadne v tehotenstve, ale tiež som bola od 4 mesiaca na PN, ako rizikové tehotenstvo

ivet55
29. sep 2012

@tanyja My máme doma hlavne vela schodov a nedá sa im vyhnúť. Doktor vravel, že na jednom kúsku nemám prichytenú placentu a že to nieje dobré a tam natom mieste ma to aj bolieva. V utorok idem na poradnu tak som zvedavá či sa tam niečo zmenilo už sa teším, dnes som začala cítiť pohyby, také drobunké kopančeky 😀

fertilitycoaching
2. okt 2012

Zelam krasny den vsetkym diskutujucim. Kedze ako psycholog a kouc a mam bohate skusenosti ako psychika ovplyvnuje nas zivot a tiez ako zena, ktora si obdobim vlastnej "plodnosti" presla pocas 15 rokov a skusila takmer vsetko lekarov, liecitelov, akupunkturu, homeopatiu.... 10x IVF, zial vsetky neuspesne...Pochopila som, ze psychika tu zohrala velku ulohu, zial v tedy uz moje manzelstvo zlyhalo... Ako psychlogicke mi to nedalo a hladala som cestu ako sa psychicky vyrovnat, zmenit svoj uhol pohladu na seba, svoj zivot a moje okolie. Pochopila som, ze mam svoj zivot vo svojich rukach a zacala som pracovat ako kouc. Dnes mam uz na konte niekolko tehotnych klientiek, dve zdrave narodene deticky a moj zivot ma zmysel... Moja praca ma bavi a velmi tesi...Momentalne chystam skupinovy koucing pre zeny, ktore prechadzaju obdobim "plodnosti" a budem rada, ak sa niektore zucastnite.

fertilitycoaching
5. okt 2012

Ahojte kocky, dnes je den usmevu, tak usmev prosim 🙂
Myslite na to, ze kazdy problem ma svoje riesenie a ze to najdolezitejsie je zostat v rovnovahe. Prikladam citat, ktroy hovori za vsetko 🙂 "Ziadnu inu povinnost tak nepodcenujeme, ako povinnost byt stastnymi."

Tak, co chcete dnes urobit pre svoje stastie?

Zelam vysmiaty den 🙂

fertilitycoaching
9. okt 2012

Kedže mi tu má chodiť reklama, ktorá nechodí, rozhodla som sa osobne vás pozvať na skupinový fertility koucing, ktorý sa bude konat 17.11. v Modre. Podrobne informacie najdete na stranke fertilitycoaching v sekcii NOVINKY.
Teším sa na vás všetky.

Želám pekný veče

tanyja
autor
13. okt 2012

@fertilitycoaching a ako kouč si už potom nerozmýšľala nad dieťatkom ? ja poznám ten pocit, keď už moja psychika zlyhávala a ja som zakaždým dúfala, že tentoraz to vyjde, nakoniec na 5-ty raz sa to zadarilo, v momente, keď som sa už zmierila s osudom 😉
a čo to vlastne znamená kouč ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre