Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

tanyja
autor
22. júl 2009

áno chlapček, ako ináč, drahý sa len usmial, ked som mala výsledky, že on vie, čo robil 😀 , ak nakukneš do môjho priofu, tak zistíš aj meno 😎

vika34
22. júl 2009

ahojte,zrovna som sa vrátila z pohotovosti,manžel si vytkol nohu a teraz tu pomaly plače ako malé decko,ja viem ,že to určite bolí,ale ked je chorý chlap ,hotové nešťastie a ked som chorá ja,tak to je akože normál,no hrúza,pá

tanyja
autor
22. júl 2009

😀 tí naši chlapi, aby sme okolo nich behali po špičkách, keď ich niečo bolí 😀 , a my ženy musíme byť stále silné !!!

zuzana0612
23. júl 2009

tanyja ahoj, pozrela som. neviem prečo, ani ma to pred tým nenapadlo. 🙂 chlapi si potrpia na synov. a keď je prvý syn, tak sú v siedmom neby. ako keby na tom tak veľmi záležalo. mne osobne by to bolo aj jedno. ale tiež by som kvôli drahému chcela toho chlapca, ale kvôli sebe dievča - keď to teda príde 😉

tanyja
autor
23. júl 2009

ahoj zuzi - mne je jedno, či baba alebo chlapček, hlavne že sa dočkáme, a že som nebola prekvapená pohlavím, to je tým, že zakaždým by to bol chlapček, aj po umelom, tak preto 😉
a jemu by too bolo tiež jedno,, tak ako mne, hlavne že bude
ja teraz odchádzam , ukážem sa niekedy večerom

baby neuvarte sa v tom teple !!! 😀

zuzana0612
23. júl 2009

tanyja, veď to je jasné, že je to jedno, hlavne že to je.
no neviem, či sa tu do tretej neuvarím, lebo už teraz je tu 100 stupňov

lulu107
23. júl 2009

čaute dnes som bola na 1 kontrole UTZ vyzerá to v poriadku, idem v pondelok a už sa dozviem, kedy mi vložia drobčekov, samozrejme keď sa rozmrazia.

Ozaj neviete mi niekto povedať, aké je to jednojadrové embryo? Doki hovoril, že začnú s rozmrazovaním u jednojadrových, že je tam väčšia úspešnosť, no už mi bolo blbé sa pýtať aké je to jednojadrové

zuzana0612
23. júl 2009

ahoj lulu, tak to sa musíš veľmi tešiť 😉

lulu107
23. júl 2009

zuzanka - áno teším sa ale je tam ešte veľký strach ako sa budú drobčekovia rozmrazovať, jaj budem sa za nich modliť, budem s nim vo svojich myslienkach. Neviem, ktoré sú jednojadrové embrya, ale si myslím, že budú asi rozmrazovať od embray, ktoré sú najviac bunkové, to sa budem musieť opýtať embriologičky keď mi zavolá deň pred KET. Ach už nech sú v brušku. Takto na budúci týždeň ak sa nič nepokafre, tak budú už v brušku🙂

vika34
23. júl 2009

ahojte ,lulu väčšinou vkladajú tie menej bunkové aspoň v GF,ale na tvoje vyslovené prianie ti môžu dať aj po PK,ale tie sa zase horšie rozmrazujú,neviem koľko ich máš?

lulu107
23. júl 2009

vika - takže jednojadrové budú asi jednobunkové, žeby? ja mám 2 blastocysty a 7 asi zygoty - neviem, nepamätám si, nie určite sa im do toho nebudem hrabať, povedal, že začnú tými, ktoré by moli byť úspešnejšie. To zistím od embriologičky ktoré mi vložia. Ale dik za info. vôbec som netušila, že menej bunkové sa lepšie rozmnožujú.

Lepšie sa rozmnožujú menej bunkové iba pri KET pri ET je lepšie keď sú viac bunkové, či nie?

vika34
23. júl 2009

lulu,jednobunkové,to určite nie sú ,bud 2 alebo 4 bunkové a ja mám dojem,že blastocysty sú tie po PK a to sú aj 100 bunkové/teda tak mi hovorili
myslela si rozmrazujú? 😀
Hovorí sa ,že pri ET sú lepšie viac bunkové,ale zase niekoho názor je ,že čím skôr sú v prirodzenom prostredí,tak si vyber 😅

lulu107
23. júl 2009

tak super najprv začnú s tými 7. Som z toho sprostá 😀 keď som išla na IVF, tak som nemala čas si všetko okolo toho zisťovať, bola som rada, že som, pichať si injekcie a ešte chodiť do práce stíhať kontroly v BA. Som doma na PN, tak nad tým viac rozmýšľam, trošku som sklamaná, že všade je uvádzaná nižšia úspešnosť a nechápem prečo, keď sa drobček rozmrazí a pekne sa delí, tak je to na rovnako ako u ET, ja som z toho debil 😒 Poboliva má bruško asi maternica rastie 😀

zuzana0612
23. júl 2009

no baby, ja si tu čítam, čo píšete. som z toho jeleň. ale tak vám prajem, aby bolo všetko ok. lulu, ty budeš mať tie dni teraz asi poriadne dlhé, keď človek čaká na niečo dôležité, čas sa tiahne. ale teším sa s tebou.

lulu107
23. júl 2009

zuzanka - presne ako hovoríš, už som si myslela, že dnes sa dozviem, kedy mi rozmrazia drobčekov, no nevadí, voľajako to už zbehne do pondelka a v pondelok sa dozviem a potom to už bude len pár dni. Keď mi vložia drobčekov, tak to budem mať dovolenku, spravíme si bohatý program aby mi to rýchlo zbehlo. Teraz som na PN do konca budúceho týždňa tak mi je dlho, ale nedá sa to porovnať, keď som si povedala po potrate že budem musieť čakať 3 mesiace

zuzana0612
23. júl 2009

na začiatku si vždy človek povie, že je to hrozne dlhý čas, ale nakoniec mu to utečie ako voda a ani nevie ako. a ty už čakáš iba na pekné veci, tak to je radosť.

lulu107
23. júl 2009

mne najviac pomohla moja práca, ten chaos a nekonečne sa naháňanie v práci, nemala som čas na to myslieť, ale určite som si našla trošku času aby som odrátavala týždne🙂 Teším sa na ten krásny pocit, keď mi ich dajú do bruška🙂

zuzana0612
23. júl 2009

veď to je to, že človeku to ubehne, keď má veľa práce, ale stres tiež nie je veľmi prospešný. ja som tieto posledné týždne mala strašný stres v práci, a už sa to aj začalo prejavovať.
nemôžem povedať, že viem, ako sa budeš tešiť, lebo som niečo také nezažila. ale chápem tvoju radosť. určite to musí byť neskutočný pocit.

lulu107
23. júl 2009

Toto tešenie ešte nič, ale keď sa to podarí, tak to bude radosť 😵 a od tej radosti budem plakať každý deň🙂
Normálne som zvedavá, čo mi ten osud prinesie pretože som zostala tehu pri predlženej kultivácií a tam bola úspešnosť až 75% a som zvedavá ako to dopadne pri 35%

Ale možno sa tá úspešnosť u mňa zvýši, keď budú mať medzi embryami čo vyberať a doki povedal, že začnú tými úspešnejšími 😎

zuzana0612
23. júl 2009

treba veriť, že vedia čo robia. a podľa mňa je to jasné, že by mali tými úspešnejšími začať.
to ti verím, že tá radosť bude potom ešte väčšia, veď kto by sa netešil na vysnívané mimčo 😉

tanyja
autor
23. júl 2009

ahojte babenky,
ja som teraz konečne došla dom a už som ospršená, božský pocit 😝
čítala som čo ste popísali za tie jednojadrové embryá, priznám sa, tiež som z toho blbá 😀
ja len viem, že to naše jadierko kope a to je asi tak všetko, ale lulu - prajem Ti, aby Ti to vyšlo a aby drobčekovia rástli v brušku
včera som sa rozprávala s kamoškou, začína chodiť do MT a má mesiac jesť tabletky hormóny a potom ešte dva týždne pichať injekcie, zdá sa mi to akosi dlho, mne stimulka trvala dva týždne, možno zato, že predošlé dva pokusy im zlyhali 😖 , vika je odborníčka na tieto veci, určite nám to vysvetlí

zuzana0612
23. júl 2009

ahoj tanyja, ja sa chystám do sprchy teraz. keby som sa sprchovala skôr, tak sa môžem aj každú pol hodinu, tak tu bolo teplo. teraz to trochu ustalo, ale začína vietor, tak možno nejaká búrka príde.

tanyja
autor
23. júl 2009

mohla by, aspoň by sa lepšie spalo, ja rozmýšľam nad vonkajšou žalúziou do obývačky, ale zatiaľ len rozmýšľam, penízky chybujú 😀

zuzana0612
23. júl 2009

prečo? svieti vám iba do obývačky? môj drahý občas tresne niečo o klíme, ale ja nie som moc za. lebo aj tak by sa spať s tým nedalo a načo inak...
čelú noc sme mali otvorené okno a mali sme tu 28 stupňov, ale čo narobíš, miestnosť malá, pod strechov, celý deň tu peče slnko.

tanyja
autor
23. júl 2009

celé poobede kým nezapadne slnko nám praží do izby aj kuchyne, takže preto a v budúcnosti tam bude malého izba, takže by sa to potom aj zišlo , ešte uvidíme
všetky okná máme aj my otvorené a paplón ani nepoužívam

vika34
23. júl 2009

ahojte,ja som prvý raz mala dlhý protokol a ten trval od 22DC do 14 dňa dalšieho cykluz,len sa mi postupne zvyšoval počet injekcií,končila som z dcoma do brucha a jednou do zadku a ten druhý raz som stimulovala krátky protokolv a to som pichala od 2DC do 13DC
Na Ket som jedla tabletky od 1DC do 18 DC
a mimochodom,teraz som sa vrátila z detskej pohotovosti,dieťa bolí ucho,kedže ma nechce poslúchnuť ,aby sa neponáraal,tak teraz sa nebude kúpať celý tt. 😒

tanyja
autor
23. júl 2009

vika - ty si nejaká akčná, a asi sa tvojej rodinke zapáčilo na pohotovosti ? sú tam aspoň pekné doktori ? 😀
a poprosila by som vysvetliť pojem DC 😅

vika34
23. júl 2009

DC-deň cyklu 😀 ,sorry
doktori tam ani neboli a fakt ma to nebaví,ale čo mám robiť

tanyja
autor
23. júl 2009

😀 keby som rozmýšľala, prišla by som na to, ale v tom teple mi to nemyslí
aj moja mamina bola večer na pohotovosti s našim psíkom, nejaký je choručkavý, nech sa nám uzdraví, naša lásočka, asi sú to črievka alebo žalúdok, to je strašné, ked aj domáci miláčik musí trpieť a my trpíme s ním ešte viacej ☹

lulu107
23. júl 2009

ja som pri 1 IVF tiež mala dlhý protokol začala som od 22dc do 15 dc nasledujúceho cyklu. Tiež pri Ket beriem tabletky od 1DC do tehotenského destu. A pri 2 IVF neviem, ak sa mi nepodarí KET, tak bude pozitívne aspoň krátky protokol, tých 11 dni si pichnúť to je malina, oproti dlhému protokolu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre