Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

vika34
11. júl 2010

ahojte
hlásim návrat z Egypta,všetko bolo o.k. až na to ,že som si odtiaľ priniesla zápal prsnej žľazy 😒
zatiaľ ešte neberem atb,ale zajtra sa už chystám ku gyndošovi,že masť po 5-tich dňoch veľmi nezabrala

tanyja
autor
11. júl 2010

ahoj viki, a to si ako dostala ? zo studenej vody? je zo bolestivé ?
tiež si vieš vybrať extra darček zo zahraničia .... na také sa nezabúda 😀

a my sme dnes úšpešne dorobili "prestavbu" bytu 😀 😀 , už len namontovať vertikálnu žalúziu keď príde, koncom mesiaca príde svetielko do obývačky a niekedy za mesiac dvere do bytu a potom si poviem : hotovo , na Vianoce neriadim !!
😵 😵

vika34
12. júl 2010

@tanyja ja si myslím,že je to z klimatizácie ,bolelo to ako sviňa,ale už nebolí,ale hrča mi ešte ostala

tanyja
autor
13. júl 2010

lepšie vedro vody na hlavu ako klíma ... 😵 😵 , vďakabohu že už to nebolí , brr 😉

vika34
13. júl 2010

@tanyja už sa mi tá hrčka zmenšuje,ale zase mám veľmi citlivú bradavku,rozmyšlam či tam zajtra pôjdem ku doktorovi

tanyja
autor
14. júl 2010

len jedna dovolenka a čo z toho vzíde...
ja akurát rozmýšľam nad tým, že by som išla s našimi do čiech, len ... malý nemá pas, v piatok kuriér donesie nové svetielko do obývačky, dojsť má aj žalúzia, tak neviem ako sa rozkrájam ak chcem ísť.. 😵

zuzana0612
14. júl 2010

ahojte,
tak ja sa parím, varím, smažím. máme audit, tak sedím v práci už druhý deň tento týždeň do večera. teplo na druhú.... vonku teplo, ešte aj auditori..... 😀 😀 😝 .... nech je už piatoooooooooooook, to už budú preč....
a hrčka, no tak mňa bolieva ľavé prso keď mám dostať menzes a náhodou sa mi podarí trochu vystaviť chladu. to ma potom bolí celé aj ruka, a ledva niečo spravím

tanyja
autor
14. júl 2010

zuzi nezávidím - v tej duchote a ešte aj audit , no nech je o pár stupňov menej 😵 a piatok 😵 😵

v piatok príde svetlo, už aj žalúzia, tak drahý sa môže činiť

a do cz nejdem, bolo by toho veľa na vozenie a to sme nepočítali aj veci našich... bolo by treba prívesný vozík ... 😵 😵

vika34
15. júl 2010

ahojte
už mi hrčka zmizla,ešte mám trochu bolestivú bradavku,ale to už je nič oproti tomu čo bolo pred tým.
U nás je tiež také teplo,nedá sa ani spať ani robiť

zuzana0612
15. júl 2010

ja si tiež hovorím, že v tom teple sa nedá spať, ale aj tak sa mi každé ráno nechce vstávať a hovorím si, že by som spala... 😀 😀 😀 . a pracovať musím, aj keby sa mi ako nechcelo. ale audit bude pomaly končiť, už budú iba cez maily kontaktovať, to už nejako zvládneme...
dúfam, že pôjdem za chvílu domov, aby som ešte mohla ísť do tesca kúpiť niečo do zásuvky proti komárom, lebo tí ma otravujú ešte viac ako to teplo 😝

tanyja
autor
16. júl 2010

zuzi, ja mám "super" chlapíka na sieťky na okná !!! pred 3 mesiacmi mi sľúbil, že mi urobí, načo by som platila firme, ked môžem jemu no a dodnes sieťku nemám a on sa jasnačka ani neozve magor chválenkársky 😎 , môže si ju niekam strčiť ...
v pondelok nám príde zamerať okná, ideme dať urobiť vonkajšie rolety na okná - teplo a hluk od hlavnej cesty , tak sa popýtam aj za sieťku
teplo hrozné, malý sa čľapotal na balkóne, je síce pod mrakom, ale je dusno 😝

lulu107
16. júl 2010

čaute - nemám čas ani sem ísť do obeda behám stále s malý po dochtoroch a poobede som rada, keď aspoň niečo spravím. Teraz malému brali vzorku moču je našťastie o.k a v pondelok budú výsledky z kaka, či nemá infekciu, mal zelenú stolicu a dr. sa to nepáčilo, že keď kojím, tak takú by nemal mať, tak pre istotu. Dnes som konečne dostala probiotika a dúfam, že začne konečne kakať sám, musela som mu pomáhať teplomerom alebo rúrkou. Dr. mi hovorila, že to nemám robiť a keď som tam prišla tak ho vyprázdnila teplomerom. A čo som mala robiť, keď maly tlačiť až sa skrúcal v postieľke od bolesti. Keby som tušila, že sú také probiotika, tak si ich idem kúpiť skôr, no uvidíme či to pomôže. Sopľavý sme stále, vraj je to z očí, ale ani očné kvapky nepomáhajú, v pondelok ideme na 2kontrolu. Musím mu odsávať soplíky aj v noci ešteže sme kúpili nový vysávať pre Jakubka, inak by nás susedia vysťahovali 😎

tanyja
autor
17. júl 2010

susedia musia pochopiť , že máš malé dieťa, ktoré ma soplíky a je potrebné ich vysávať, ak sú chápaví, tak to pochopia a ak nie, tak nech sa vám poskladajú na krásny rodinný domček 😀 😀
ja by som už brala, keby ten náš byt bol väčší, ale nedá sa to, jedine ak by sme vybúrali dieru k susede, ktorá stále nie je doma 😀 😀 😀 😀 , to by sme sa potom mohli aj naháňať 😉

janka91
17. júl 2010

rada by som sa s vami poddelila o moje momentalne trapenie. moj 11 mesacny syn ma od stvrtka dost silny kasel a teplotu ktoru ma stale do teraz. davam mu nurofen na teplotu ktory mu zabera dost rychlo a na kasel mu davam sinupret. som dost nepokojna z toho ze uz treti den ma teplotu a stale tych 38,3 a do toho tieto horucavy este. myslite ze to prejde alebo mam nieco zmenit?

tanyja
autor
18. júl 2010

ahoj, no ja to neviem posúdiť, na to je naj doktorka, takže ja radšej nejdem nič radiť, ale sú tu ako viki skúsené maminy, určite poradí, nemá na niečo alergiu ?
môj malý zatiaľ nemal zdravotné problémy, tak som rada

lulu107
18. júl 2010

janka - ja by som na tvojom mieste určite išla k lekárke a podľa toho čo viem a čítam, pri teplote 38 sa už štartuje k lekárovi. Ja mám 7 tt dieťa a ak sa mi niečo nezdá tak hneď idem alebo aspoň zavolám, je mi jedno čo si budú myslieť o mne, radšej budem vyzerať ako vystrašená prvorodička, než si budem potom vyčítať, že som to zanedbala.

tanyja - vieš, že aj my sme rozmýšľali, že by sme to prebúrali k susedovi, dedo tam býva sám, takže kuchyňa by mu stačila, máme dobrý vchod aj prístup s kočíkom, nechcela by som sa z tadiaľto sťahovať. A konečne to máme prerobené, ešte našporím na nejaké sektory pre malého do izbičky. Drahý musí namontovať ešte poličku do spálne a bude to. Okna umyjem až keď malý bude na tom lepšie.

tanyja
autor
18. júl 2010

aj tak stále prší a hned sú okná špinavé, aspoň u mňa platí pravidlo, že ich umyjem a na druhý deň prší ...

suseda nám núka celý jej byt, ale to zase nepotrebujem, je 2-izbový, a tam by sme vychovali až 5 detí a kto by ich živil a platil ten druhý byt 😵 sponzorov nemáme ☹

vika34
19. júl 2010

@janka91
ahojte ak sa to nezlepšuje rozhodne treba ísť k lekárke

tanyja
autor
19. júl 2010

ahoj janka, tak ako, bola si s malým pri doktorke? čo povedala ?

zuzana0612
19. júl 2010

tanyja, to by ste mali super veľký byt. len keby sa to dalo tak, že by ste platili iba za jeden nájomné.... 😉

tanyja
autor
19. júl 2010

no tak to by bolo už úúúúúúplne super a ešte lepšie by bolo, keby sa nájomné vôbec nemuselo platiť 😀 😀

mne je najlepší čas na písanie bu´d ráno a vtedy, keď mi dieťa spí, napríklad už teraz 😀 😀 😀 , ináč mi lieta za nohami

a dnes išiel držiac sa len jednej mojej ruky, v druhej držal šišku !!! bolo to síce kadejaké, ale udržal rovnováhu !!!

zuzana0612
20. júl 2010

no super tanyja, malý je šikovný. 😵

tanyja
autor
20. júl 2010

aj teraz ráno mi cupkal za 1 ruku - motivácia - retiazka na vertikálnej žalúzii - dotiahne na ňu 😀 😀

vika34
20. júl 2010

@tanyja
ahojte moja Vika sa držala za jednu ruku od 9 mesiaca a nie a nie sa pustiť chodiť sama,to sa jej podarilo až v 13 mesiacovh,na to ,že bola extremne živá ,to bolo dosť neskoro

tanyja
autor
20. júl 2010

@vika34 ahoj, no ja budem tiež veľmi zvedavá, kedy sa pustí sám, lebo ako ho volá moja mama "cunami" je tiež úúžasne živý, taký môj smejo

už mal pár chvíľ, ked stál úplne sám !!!

janka91
22. júl 2010

bola som a ma zapal priedusiek tak berie antibiotika a teraz mu idu 4 zuby tak ma aj teploty 39. no hrozne 😝

tanyja
autor
23. júl 2010

mne malému vyšli zúbky zatiaľ bez akýchkoľvek problémov, no je to individuálne a dobre, že si išla k doktorke , zápal priedušiek - z čoho to dostal? nepovedali ?
😒

tanyja
autor
26. júl 2010

no aspoň že sa trocha ochladilo, som rada

a malý mi je ostrihaný 😀 😀 , je fešák 🙂 😵

zuzana0612
26. júl 2010

no veru sa ocholadilo a dosť. v piatok som nemohla vydržať v práci v tope bez ramienok a kraťasoch a dnes mám aj mikinu na sebe...

tanyja
autor
26. júl 2010

to sú riadne výkyvy !!! a nie je to dobre na srdiečka, ja som dnes malému tiež nahodila mikinu , ja som bola len v krátkom tričku tak veru že mi ťahalo na ruky, ale zvládla som to 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre