Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

ypsinkova
7. okt 2010

@tanyja tak poriadne oslávte a chlapi nech zapijú 🙂 🙂 a ty potom neskôr,keď robís odvoz 😉
aj budeš niečo piecť či kupuješ?

tanyja
autor
7. okt 2010

@ypsinkova ja som zatiaľ veľmi nepodľahla cukrárskemu umeniu, takže ja nepečiem, bude torta a mama ešte donesie griláže a možno aj svokra niečo donesie , ale to asi skôr nie ako áno 😖
a koláče nekupujem, to by som musela vykradnúť banku kvôli koláčom 😀

ypsinkova
7. okt 2010

@tanyja my väčšinou kupujeme,mám známu cukrárku,tak to máme aj lacnejšie ... ja tiež neviem piecť,takže u mňa nula bodov 🙂
a čo ste malému kúpili k narodedinám ?

pampusko
7. okt 2010

@tanyja No ja sa priznam,ze doteraz som to velmi nezvladala.Obidve deti som prestala kojit asi po 2 tyzdnoch po prichode s nemocnice,pretoze som si nevladala navarit a okrem kavy som nic nemala silu urobyt,bolo to hrozne nemala som pomoc od babiek ani tiet,bola som hladna a nervozna z neporiadku na ktory som nebola zvyknuta,tak jedina moznost bola zacat brat lieky na upokojenie,a kupovat nitrilon,po roku som znovu otehotnela,velmi sme sa tesili,ze bude medzi chlapcami mali rozdiel a budu mat jeden druheho,ale ked som porodila,vtedy sme pochopili k comu sme sa zaviazali,znovu to iste...unavena nevyspata od 2 deti,hladna,neporiadok-myslela som,ze sa zblaznim.Zacala som sa porovnavat ,ze ine mamicky tiez nemaju pomoc a to zvladaju,lutovala som sa a zase som bola na liekoch a s pocitom zlyhania.Ale v tom vsetkom mi velmi pomohla viera,modlitby k PanneMarii,za to,ze som neskoncila na psychiatrii vdacim Jej.

pampusko
7. okt 2010

som este stale dost podrazdena,teda moje reakcie hlavne na konflikty medzi chlapcami,ale tej mojej nervozity je stale menej,co ma tesi .Je to aj tym,ze deti su uz samostatnejsie,aj spanku je viac.Chceli by sme este pockat kym chlapci trosku podrastu a tuzime mat este jedno dieta,keby to mohla byt dcerka,ale potesili by sme sa aj chlapcekovy.

tanyja
autor
7. okt 2010

@pampusko ahoj, príliš si si na seba všetko brala - všetku tú nervozitu, neistotu a teraz už vieš, že to bola aj chyba, ale to už je dnes jedno, tak máš dvoch krásnych chalanov
no ja by som si tiež priala druhé dieťa, ale radšej už nie - mala som veľké problémy a je to vlastne zázrak, že máme nášho chrústika
mnohé mamičky sa porovnávajú s druhými, to je asi normálne, aj ja som sa porovnávala, teda mňa si porovnávali, jedna dnes už rozvedená sa ma x-krát pýtala, či stíham doma pri malom robiť všetko , ja som stíhala, lebo malý mi stále spal, či cez deň či v noci, takže ja som bola v tomto v pohode a kojila som ho 7 mesiacov
a manžel ti nepomáhal ? alebo bol väčšinou v práci ?

tanyja
autor
7. okt 2010

ja som sa s bratom bila až do puberty, tak ti odporúčam nerozčuľovať sa nad tým, lebo budeš mať z toho šedivé vlasy 😵 😵 a si predsa len silná, keď sa cítiš aj na 3.dieťa !!!
medzi mnou a bratom je rozdiel 16 mesiacov, takže bol malý, keď som sa narodila a mama to celkom dobre zvládla a na druhej strane to bolo aj dobre, odbila si to naraz a bol pokoj 😵

pampusko
7. okt 2010

manzel bol vacsinou v praci bola som sama od rana do vecera,robil kazdy 2 vikend.Vlastne aj teraz..Pamatam si ako som stale pozerala na hodiny kedy uz odbije piata.Inak moj muz je uzasny bol mi nielen manzelom aje ale aj priatelkou,jedinou oporou,az doteraz..

pampusko
7. okt 2010

vsetko naj.naj.malemu k 1.rocku nech zdravy ,stasny ,usmievavy,a nech mate z neho stale radost. 🙂

ypsinkova
7. okt 2010

@pampusko ty to berieš všetko strašne tragicky,si povedz že malé deti-malé starosti,veľké deti-veľké starosti 🙂
hlavu hore a je fajn,že romýšľaš aj nad tretím bábom 😉

zuzana0612
8. okt 2010

Dobre ráno. 🙂 konečne máme piatok 🙂
@tanyja jej, sa chystáš na oslavu? no super.

tanyja
autor
8. okt 2010

@zuzana0612 chystám, navarila som teraz, nech máme aj na zajtra, v nedeľu budem prekladať ako divá - 7stranová zmluva na preklad mi došla, upratovať, no šantiť celý deň

@pampusko ypsinkova má prvadu, berieš to príliš vážne !!! mne keď sa narodil malý, muž bol v práci, nebol ani doma, malého videl prvý krát na 3.deň ( na dni sa malý narodil dnes pred rokom o 12.44), chodil a stále chodí na týždňovky, čiže s malým som celé dni sama, jasné odbehneme aj k mojej mame, ale všetko je na mne - kúpanie, hranie, prechádzky, celá domácnosť a neberiem to tragicky, jasné, niekedy mi to už aj vadí, ale čo narobím? relaxujem pri pc - niečo robím z domu, takže využijem všetok čas
@ypsinkova 😵 ako v práci? večer si zmizla ako smrádek 😵 😵 , treba mi prekladať a nechce sa mi... čo je na to dobré??
asi si urobím kávu, aj hlava ma bolela, ale už je to fajn 😵 😵

krásny deň prajem všetkým babuškám

tanyja
autor
8. okt 2010

@ypsinkova teraz som si všimla, že večer si ešte nakukla, a ja som zmizla, pozerala som ordináciu
my sme malému kúpili hojdačku, dostal od môjho otca (už je mesiac v čechách) odrážačku a Filip prezradil, že mu môj brat so švagrinkou kúpili hojdacie lietadielko , tak som zvedavá, čo donesú z Klenovca ,,, síce svokra poslala už koncom augusta malému menčestráky, že nech ich nosí - to bolo vtedy teplo a gate hrubé a samozrejme, že sú mu malé a boli od začiatku 😠 😠

zuzana0612
8. okt 2010

@tanyja 😀 ja viem, že to nie je moc smiešte s tými nohavicami od svorky, ale na druhú stranu to aj smiešne je. človek sa len zasmiať musí na nej, že ako strašne pozná svojho vnuka, keď mu kúpe menšie gate.

ypsinkova
8. okt 2010

@tanyja prepáč,že som tak zmizla,ale myslela som,že tu už nikto nie je 🙂 tak som šla spať a bola som aj celkom unavená,už sa teším,že konečne víkend pred nami .... zajtra si pôjdem pozrieť šaty na svadbu,tak dúfam,že niečo nájdem 🙂
fíha,tak Radimko sa určite poteší z nových darčekov 😵 aj ja by som chcela hojdačku,nepožičia ? 😀
milé od svokry,asi jej to nedošlo ,že keď to pošle v auguste ,tak mu to bude do oktobra malé

pampusko
8. okt 2010

@tanyja ok.ja som narazala hlavne,na to obdobie po porode,take 2 mesiace,potom som uz dako fungovala,a teraz celkom v pohode.Ale ak si zvladla aj tie prve tyzdne uplne sama doma ,tak klobuk dole ,obdivujem ta aj ostatne babenky ktore to takto zvladaju,ja som zial k nim nepatrila.Ale teraz keby som otehotnela myslim ze by som to zvladla ,treba mat vsetko zorganizovane,dobre premyslene,zasoby jedla,v mraznicke,nakupit vsetko pre babo aby mi nic nechybalo,neovplivnit sa starymi nazormy a poveramy,ze dopredu sa nic nekupuje,...a potom nech sa clovek zblazni,lebo nema to a to a nema sa ako dostat do mesta...Myslim ze uz som dost poucena..

skriatek
8. okt 2010

@tanyja od zaciatku chodim k doktorovi, lebo po vysadeni antikoncepcie som nedostala dva mesiace ani menstruaciu a ani som tehotna nebola a minuly mesiac nakazal doktor, aby siel muz na spermiogram, tak bol a on ma vsetko v najlepsom poriadku a doktor povedal, ze ak mi ani teraz nezaberu tie lieky, co mi predpisal, vymysli uz nieco nove, tak uvidim

tanyja
autor
8. okt 2010

žienky moje zlaté, idem makať - prekladať, lebo som len na 2str zo 7, tak prajem krásny večer
a torta je krásna, potom napíšem ,ako chutila 😀 😀 😝 😝 a svokrovci prídu až v nedeľu, no tak budem musieť dvakrát všetko chystať... čo už 😠
a už máme aj teplú vodu !!!! jupí jupí jupí
@skriatek si na dobrej ceste dopátrať sa k bábu, neboj nič, je nás tu kopa, čo sme behali po centrách, zúfali a nakoniec to dobre dopadlo 😉 , tebe asi veľmi hapruje cyklus, ja som s takým nikdy nemala problém, teraz mám mirenu a neviem, čo je to menzes 😀 😀 nemám proste nič, je to super , ušetrím kopu peňazí a času 😀 😀
@pampusko mne sa mama ponúkla, ke´d som prišla domov z pôrodnice, že ide ku mne spať, ja som bola po cisárskom, ale ja som nechcela, tak či tak by som aj tak len ja musela k malému v noci spávať, takže od samého začiatku som bola sama, pravdu - prvá noc doma bola hrozná, malý plakal, ja som nevedela, čo mu je, až nadránom som zistila, že mu je asi teplo, tak som ho rozviazala z perinky a potom už pekne spinkal , prvé 2 mesiace sú vždy najťažšie - nájsť si systém, ja som si nikdy nič neplánovala a veru ani neplánujem, ale si dobrá - túžiš po 3.dieťati
@ypsinkova spýtam sa malého, či Ti požičia hojdačku, ak máš do 25, tak Ti požičiam, a myslím že sa do nej zmestíš 😀 😀
tie gate ktovie kedy kúpila, asi na nejakom výpredaji, lebo ten výrobný štítok je akýsi divný - čosi čínske na ňom je 😵 😵

@zuzana0612 presne si to vystihla s tými gaťami - vôbec nepozná svojho vnuka, veď ona nepríde chrústika ani raz pozrieť, drahý ju v lete prosil - aby ho prišla pozrieť, že veď ide k nám do mesta tankovať, tak naveľa prišla !!!
akože na nohaviciach je napísané 18m - ale to absolútne nesedí, jedine až by mali byť 3/4 😀 😀 😀 a nosiť v auguste hrubé nohavice, tak to asi by bolo malému teplo

vika34
8. okt 2010

ahojte,dlho som tu nebola ,lebo mám veľa roboty a cez deň nemám čas čítať čo píšete a večer už zase nemám chuť,lebo som unavená,tak dievčatá toto mám nové
JA sa chystám asi na KET ,tak za mesiac,lebo musel by sa stať zázrak ,aby som bola tento mesiac v tom,môjmu mužovi totiž nestačí povedať ,že sa má ponáhľať domov,lebo má ešte povinnosti,dotrepal sa tak neskoro ,že už som spala,hlavne ,že som sa cpala clostilom a mala pichnutý pregnyl,jediná možnosť ,že by som mala ovulku v deň pichnutia pregnylu.
A to sa ešte totálne zdul,že on to nepochopil,ked som mu to na druhý deň povedala,že nestihol,tak neviem už ako lopatickejšie mu to mám naznačiť,ked mu nechcem šplechnúť,že treba oplodňovať.Je to na prášky,už roky nič iné nerobím iba plodím,som už z toho totálne vyčerpaná,ale vek mi pribúda a času teda nemám
A Vikuša dostala konečne 5 ,muža to až potešilo,že už si myslel,že nie je normálna
teda okrem troch pätiek ,ktoré dostala behom dvoch dní z angličtiny a prepadla na štvrťroka a rýchlo som zaplatila doučovateľku a na vysvedčku bola dvoječka
tak to je asi všetko ,pá

ypsinkova
8. okt 2010

@tanyja myslím,že by som mu ju skôr pokazila ,keďže do 25 kg ani rokov nemám 😀 tak radšej nebudeme riskovať 😉
veď to nevadí,že vo výpredaji,ale mohla si uvedomiť alebo sa informovať,aké má číslo a čo potrebuje alebo čo by sa ti práve hodilo pre malého kúpiť 🙂

tanyja
autor
8. okt 2010

@ypsinkova to by som skôr brala, keby mi dala peniaze alebo išla so mnou a ja by som vybrala a ona by zaplatila. Ale až také super vzťahy zase nemáme, keď ja som sa aj posnažila, ona mi to neopätovala, tak som to vzdala
a teraz som skončila s prekladom a zistila, že už len jednu stranu a som hotová, samozrejme skontrolovať + nejaké grafické úpravy a fertig, schluss damit 😅 😅
gute nacht, schöne Wochenende und viel Sonne , tschüß pa-pa 😀 😀

zuzana0612
9. okt 2010

@tanyja ja deti nemám, ale to, že sa nemám ridieť číslovanám na oblečení, je mi jasné dávno. tiež som kupovala kamoške veci pre malého a snažila som sa kupovať väčšie a nie podľa jeho mesiacov, lebo je dosť dlhý po rodičoch. tak načo by mu boli v 6 mesiacoch veci na 6 mesačné dieťa, keď by mu boli dávno malé. tvoja svokra možno aj toto viem, ale u nej mi to skôr príde tak, že má pocit, že si splnila povinnosť a hotovo. možno kúpila tie gate preto, lebo boli niekde za dobrú cenu a ona má tak postarané. to ti radšej mohla dať pre neho 30 € alebo koľko uzná za vhodné a mohla si si kúpiť čo potrebuješ.

zuzana0612
9. okt 2010

@skriatek bratova priateľka mala tiež tento problém a tak ju poslal doktor na laparoskopiu. možno aj teba pošle.

ypsinkova
9. okt 2010

@tanyja nemôžeš mať so všetkými tak super vzťahy,ako si si predstavovala ... vieš 🙂
šikulka si ,ale nemčina je škaredý jazyk 😀 občas píšem slohy a teda žiadna sláva 😀

čo plánujete cez víkend ?

skriatek
9. okt 2010

@zuzana0612 je to dost mozne, ale najskor asi odsleduje, ci vobec uz mavam ovulaciu... pocula som, ze vela bab chodi pravidelne na sledovanie, hlavne ked beru clostilbegyt ako ja, ale ja som zatial na ziadnom nebola, a ak zisti, ze ovulaciu mavam, asi bude musiet zistit, ci mam vobec vajickovody priechodne... ale vraj to dost boli

skriatek
9. okt 2010

@tanyja ja viem, ze zatial by som zufat nemusela, stale si hovorim, ze robim vsetko, co treba, musim byt len trpezliva, ale obcas sa potrebujem vyventilovat

tanyja
autor
9. okt 2010

@skriatek no, takže sa častejšie odventiluj, to ti dobre urobí 😉 😉
veď komu dobre neurobí odventilovať sa, no nie? ja som sa teraz mierne prejedla, tak som to trošku striasla rýchlym upratovaním - celý byt som povysávala a pozmývala a zajtra si to zopakujem a možno ak stihnem, umyjem aspoň v detskej okno

@ypsinkova hm, šak ja viem, že nemôžem , veď sa to ani nedá a ani nechcem 😀 😀
čo už je len môžem vymýšľať na víkend - dnes bola moja rodina, zajtra mužova , takže zajtra budem znova riadiť ako dnes a to som ešte aj gauč a koberec tepovala, lebo malému sa podarilo vyliať pohár koly 😵 😵 😵
prikladám foto môjho výtvoru , tortu mám na foťáku a kábel od foťáku je v detskej, takže až zajtra,a bola 😝 😝 😝 mňam mňam

ypsinkova
9. okt 2010

@tanyja ahojky 🙂 tak ešte zajtra a máte po oslave .... super pohostenie si pripravila,až sa mi slinky zbiehajú a budem si musieť ísť po nejaké jedlo do kuchyne 😀
my sme dnes boli obehnúť obchody so šatami,ale veru poviem ti,že veľká bieda,skúšala som si len jedny,ale vôbec mi nesadli,hore mi odstávali a dole boli napasované .... ale mali epknú staroružovú farbu a neboli ani drahé
inak sa nám kazí práčka,tak uvidíme,dokedy bude ešte vládať a prať a potom budeme musieť kúpiť novú 😠

tanyja
autor
9. okt 2010

@ypsinkova to zajtra bude už len také nudné niečo ... , svokor ani nepríde, jemu je prednejšie drevo ako vnúčik... 😢
takže slušne potichu si to odsedím, prípadne zaleziem s malým do detskej, hlavne nenápadne 😀
ak chceš, priložím recept na šalát - dostala som zaň pochvalu 😝 😝 , zajtra už nebude šalát, už niet dostácie, dostanú len obložený tanier 😀 😀
moja, dúfam, že nechceš byť krajšia ako nevesta - že ružové šaty, moja starká zbožňuje ružovú farbu 😀 😀 a aj ja, predtým som mala také tmavé oblečko - sivá, tmavo zelená a dnes? svieža oranžová, ružová, červená - mám tmavé háro aj pleť, tak sa mi hodia pestré farby

tanyja
autor
9. okt 2010

@ypsinkova to zajtra bude už len také nudné niečo ... , svokor ani nepríde, jemu je prednejšie drevo ako vnúčik... 😢
takže slušne potichu si to odsedím, prípadne zaleziem s malým do detskej, hlavne nenápadne 😀
ak chceš, priložím recept na šalát - dostala som zaň pochvalu 😝 😝 , zajtra už nebude šalát, už niet dostácie, dostanú len obložený tanier 😀 😀
moja, dúfam, že nechceš byť krajšia ako nevesta - že ružové šaty, moja starká zbožňuje ružovú farbu 😀 😀 a aj ja, predtým som mala také tmavé oblečko - sivá, tmavo zelená a dnes? svieža oranžová, ružová, červená - mám tmavé háro aj pleť, tak sa mi hodia pestré farby

ypsinkova
9. okt 2010

@tanyja hm,pekné od dedka,že ani na vnukovu oslavu nepríde,že pozdravujem 😉
neutekj od nich,veď treba sa im trošku povenovať,aj keď si to možno nezaslúžia ......
jasné,môžeš poslať recept,vyskúšame,keď bol taký dobrý 😵 😵
nie,to nechcem,ale ružová farba ide vštkým ľuďom a aj mne šla,ale vravím,že strih hrozný , boli ku krku,také púzdrové a vôbec mi to nepristalo ... nevadí,v týždni to pôjdem ešte okuknúť 😲

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre